atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kāda ir dzīva draudze
Ingars
Iesūtīts: 2008.04.20 08:41:14
DIezgan bieži nākas dzirdēt tādus apgalvojumus, kā
mirusi draudze, Svētā Gara piepildīta draudze, Kad Svētais Gars vada tad nedomā par pieklājības normām, Gars mani vadīja, dzīvi kristieši neapslāpē Garu un izrāda savas emocijas, jums jau tikai nedzīva reliģija, cilvēciskas tradīcijas luterāņu baznīcā apslāpē Svēto Garu utt.

Bet kā ir patiesībā, ko nozīmē būt piepildītam ar Garu, kādai jābūt Gara pilnai un dzīvai draudzei? Kāds ir Svētā Gara piepildīts dievkalpojums? vai tas nozīmē, ka visi krīt, smejas, lēkā, nav noteiktas kārtības, bet ļaušanās Gara vadībai?
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.25 09:43:33
*Duksis
labi, par dievu mēs vēl varam šaubīties bet par Baznīcu gan nee
rainars
# Iesūtīts: 2008.04.25 19:45:39
Dzīva draudze varētu būt arī tā kur māca ,ne tikkai apliecināt Kristu, bet ielaist viņu pa sirds durvīm ,kad tas klauvējas.
Jņ atkl 3:19 Jo, ko Es mīlu, tos Es pārmācu un pamācu, tad nu iekarsies un atgriezies! 20 Redzi, Es stāvu durvju priekšā un klaudzinu. Ja kas dzird Manu balsi un durvis atdara, Es ieiešu pie viņa un turēšu ar viņu mielastu, un viņš ar Mani.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.25 20:15:30
Rainar, patiesā apustuliskā mācība nekad nenošķir Kristus apliecināšanu no Viņa ielaišanas sirdī. Nekad netiek nošķirta ticība no darbiem. Tas būtu tikpat dumi, kā sacīt - kociņu vajag ne tikai iestādīt, bet arī piekarināt viņam auglīšus, jo kociņiem taču jābūt pilniem ar augļiem. Tā varētu pateikt kāds muļķa bērns, kurš īstu augļu koku nekad nav redzējis, bet domā, ka augļi rodas veikalā.

Es tev saku - ja tu apliecini, tad tas iet roku rokā ar darbiem. ja nošķiram ticību no darbiem, tad ticība iraid tikai faktu zināšana un darbi iraid cilvēka paštaisnības un iedomības celšana.

stāv rakstīts - jo Dievs dod jums gribu un veiksmi, pēc Sava labā prāta, tāpēc gādājiet ar drebēšanu, ka topat svēti. Un kas pamatā ir centieniem tapt svētiem? Tikai Dieva darbs un Dieva nopelns.

Kas tad galugalā ir patiesie harizmāti, ja ne tie, kas apliecina Dieva pārdabisko darbošanos cilvēkā, nevis filozofiju un cilvēka psiholoģisku reakciju sauc par svētumu.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.25 20:23:57
rainars
1Jņ.2:27 Arī jūs svaidījumu saņēmāt no Viņa, un tas paliek jūsos, un jums nevajag, ka kāds jūs mācītu; bet, kā Viņa svaidījums māca jums visas lietas un ir patiesīgs un nav meli un kā Viņš jūs ir mācījis, tā palieciet Viņā.

Nuja un svaidījums māca, ka Dieva spēks nāk no Dieva vārda un sakramentiem. Kā mēs saņēmām svaidījumu? Caur Dieva vārdu un tikai caur to, bet viss kas ārpus Dieva vārda un sakramentiem tiek daudzināts par garu ir velns un sātans.
Jebšu parādi man bībelē kaut vienu vietu, kur ir kāda Dieva aktivitāte ārpus Viņa Paša vārda, Ārpus Viņa pravietojuma vai apsolījuma, ārpus Viņa iestādījuma(sakramenta)?

Daudziem patīk mētāties ar tādiem vārdiem kā svaidījums, dzīva ticība, reāla Dieva darbošanās nevis tukša tradīcija, sauss vārds vai reliģija. Un ko tad nozīmē dzīva ticība, dzīvs svaidījums? Lūk to ka Dievs caur Savu vārdu dara visas lietas, jo Vārds ir Dievs un caur Vārdu viss ir radies, bet bez Viņa nekas nav radīts kas eksistē.

Kur ir Dieva vārds, tur ir dzīva draudze, kur Dieva vārda nav - tur var būt aktivitātes, krišana gar zemi, svētie smiekli, mēles, dziedināšanas, zīmes un brīnumi, bet tā tik un tā ir mirusi draudze, jo Dieva vārds ir gars un dzīvība, nevis cilvēka emocijas un psiholoģiskās reakcijas
rainars
# Iesūtīts: 2008.04.25 20:41:28
Liksi tu harizmātiem mieru, brāl.Viņš tak tavs brālis kristū kurš kalpo savam kungam kas viņu stiprina.Redz svētais gars pieskaras un mēlēs runā arī kristieši kuri apmeklējuši luterisku draudzi ,tik tagad veselība neļauj iet jo pārvietojas ar koka palīgiem gadu nasta ar pieklā`jīga.
Dievs runā un dod svētā gara svaidījumu un zini katram savādāku.
raksti tu labu izrakstu un zini ka nevajag mācīt bet māci.redz katram pašam daļa pie krista un zini bez pastarpinātājiem 6-gadsimtīgiem.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.25 20:59:51
rainars
1. es nerunāju par VISIEM harizmātiem, pat ne par lielāko daļu no viņiem, bet konkrēti par cilvēkiem (kuru vārdus nenosaukšu) kuri tamlīdzīgas domas ir izteikuši. Un no kurienes tās nāk, ja ne no sagrozītas mācības.

2. Varbūt palasies bībelē, ka ir gan vajadzīgi mācītāji un pamācītāji, bet jau n-to reizi saku, ka šī rakstuvieta attiecas uz tiem pamācītājiem, kuri grib novirzīt no patiesības un konkrētajā gadījumā uz tiem Jūdiem, kuri tik apgrūtināja jauno kristiešu sirdsapziņas ar cilvēku izdomātām tradīcijām.

Un lai gan dažādi notikumi, dažādi dzīvesstāst, ceļš pie Kristus visiem ir viens - caur Dieva vārdu un liecību.

Un tas, ka harizmāti runā mēlēs neattaisno to, ka viņi daudz ko atmetuši un sagrozījuši.

Apustulis Pēteris arī runāja mēlēs, bet vēlāk redzam, kā Pāvils liecina par viņa maldīšanos, kad viņš nošķīrās no nejūdiem, ko protams vēlāk nožēloja un atgriezās. Saproti - Svētā Gara dāvanas vēl nenozīmē, ka to saņēmējs ir nekļūdīgs savā atziņā
Ingars
# Iesūtīts: 2008.04.25 21:04:14
Nu labi labi likšu mieru harizmātiem, es tikai vienkārši šo to nesaprotu un cenšos noskaidrot
rainars
# Iesūtīts: 2008.04.26 09:17:05
Nav jau mums tiesību lamāt tik slikts negācijas izkaisam visumā un barojam velnu.Lai miers valda mūsu starpā.Svētais gars jau parādīs ar laiku kas ir kas un mēs mainīsimies atliek tik lūgt .
Jņ 1:12 Bet, cik Viņu uzņēma, tiem Viņš deva varu kļūt par Dieva bērniem, tiem, kas tic Viņa Vārdam.
Lk 11:13 Ja nu jūs, ļauni būdami, zināt dot saviem bērniem labas dāvanas, cik daudz vairāk jūsu Tēvs no debesīm dos Svēto Garu tiem, kas Viņu lūdz?"
Ef.2:19 Tātad jūs tagad vairs neesat svešinieki un piedzīvotāji, bet vienas valsts pilsoņi ar svētajiem un Dieva saime, 20 nams, uzcelts uz apustuļu un praviešu pamata, kura stūra akmens ir Kristus Jēzus. 21 Viņā visa celtne, kopā salaista, aug par svētu templi Tam Kungam. 22 Un Viņā arī jūs līdzi tiekat uzcelti par Dieva mājokli Garā.
Lai mums varenā Dieva miers caur Jēzu Kristu.
Balss
# Iesūtīts: 2008.04.26 10:18:24
Svētā Gara darbs var parādīties un darboties arī caur pāris vecām tantītēm.
Piemērs: padomju laikā ticis veikts pētījums, lai noskaidrotu, vai ir kāda korelācija starp draudzes eksistenci kādā vietā jeb tās neeksistenci.
Padomju zinātniekiem un pētniekiem par izbrīnu izrādījies, ka tajos ciemos un pilsētiņās, kur pulcējas kaut neliela pāris tantiņu draudzīte, ir proporcionāli mazāk noziegumu, zemāks alkoholisma līmenis, augstāka darba ražība.
Vai tā nav Dieva svētības izliešana, kas taču arī ir Svētā Gara darbs?
(Šī pētījuma avotus skeptiķiem par sirds uztaisīšanu minēt nevarēšu, tā ka paliek jūsu tiesības šo nosaukt par kārtējo kristiešu leģendu.)
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 89 , pavisam kopa bijuši: 4983