atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudzes dzīve pandēmijas laikā
incognito
Iesūtīts: 2020.03.15 10:40:14
Kā pie jums tas notiek?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
dafne
# Iesūtīts: 2020.06.05 11:56:31
incognitokur var iepazīties ar to ,ka Kristus Vakarēdienu ir iestādījis pietiekami brīva veidā?
Ja ir pumpas vai cilvēks ir sasirdzis,var neiet pie kopējā Vakarediena.Izlaist to reizīti.😉
incognito
# Labojis incognito: 2020.06.06 18:52:41
dafne, ar to var iepazīties Bībelē. Piemēram, Lūkas evaņģēlija 22.nodaļā:
"Un, maizi ņēmis, Viņš pateicās, pārlauza to un tiem to deva, sacīdams: "Tā ir Mana miesa, kas par jums top dota. To darait Mani pieminēdami!"
Tāpat arī biķeri pēc vakarēdiena, sacīdams: "Šis biķeris ir jaunā derība Manās asinīs, kas par jums top izlietas." (Lk. 22:19-20)
Vēl par to ir 1.korintiešu vēstules 11. nodaļā no apmēram 20. panta, kur apustulis Pāvils skarbi kritizē Korintas draudzes paražas Vakarēdiena sakarā. Un viņš nepārmet viņiem vis kādas formas nepilnības, bet to, ka ēdiens netiek kārtīgi sadalīts - tā, lai tiek katram.
Bez tam uz zināmu brīvumu, man šķiet, norāda tas, cik dažādi uzskati par vakarēdienu ir kristiešu vidū - vieni to uzskata par sakramentu, t.i. - noslēpumainu Kristus klātbūtni; citi - par piemiņas mielastu. Tas ir drusku līdzīgi kā ar kristību - ir visai skaidrs, ka kristīt cilvēkus vajag, bet nekur nav teikts, cik daudz ūdens tam jālieto. Tad nu arī dažādi kristieši izmanto dažādus daudzumus. Kuri krista ar pilnīgu iegremdēšanu, kuri ar dažām ūdens saujām.
dafne
# Labojis dafne: 2020.06.10 17:33:40
incognitonav jau arī teikts cik vīna ir jālieto..bet ir teikts,"dzeriet visi no tā",ja runa ir par kausu.
"Un tie visi dzēra"
Sv.Vakarēdienu neesmu baudījusi kopš marta,kopš sākās histērija ap coronu.Gaidu,kad atjaunos iepriekšējo pasniegšanas veidu.Diemžēl man nav tik stipras ticības,lai dotos pie Vakarediena un saņemtu to šādā" pamercesanas veida".Domāju labāk nesaņemt,nekā sauboties saņemt.
incognito
# Labojis incognito: 2020.06.10 21:37:19
Mums šosvētdien paredzēti trīs klātienes dievkalpojumi viens pēc otra, vienā no tiem es ceru piedalīties. Tad redzēs, vai draudzes padome būs izlēmusi kā mainīt tradicionālo vakarēdiena norisi. No sākuma es biju liels internetā translētu dievkalpojumu entuziasts, bet laika gaitā sāku sajust, ka kaut kas , nezinu tiešām kas - pietrūkst.
dafne
# Iesūtīts: 2020.06.12 14:22:26
incognito
Tas jau labi,ka kaut kas sāk pietrūkt,citādi mēs vispār pārietu uz interneta dievkalpojumiem.Internets jau tāda vide,ka vari dievkalpojuma laikā uzslēgt,savām cilvēciskajām sajūtām aktuālāko un interesantāko svētrunu,bet tas nenozīmē,ka labako.Vari izslēgt,ja nepatīk vai vispār aizmigt savā mājās dīvānā.Ja uz baznīcu aizej,tas ir pavisam cits stāsts.
incognito
# Labojis incognito: 2020.07.26 15:10:02
Sveiki! Šodien sprediķī mācītājs pieminēja, ka kādi cilvēki no draudzes esot izdomājuši un pārkristījušies "ūdenskristībās" ar pilnīgu pagremdēšanos. Un mācītājs krietnu daļu sprediķa izmantoja, lai izstāstītu, kāpēc tā nevajag rīkoties. Jāatzīst, mani šis notikums izbrīnīja. Es zinu, ka, piemēram, baptisti praktizē kristības ar pilnu pagremdēšanu, bet nebiju dzirdējis, ka kāds pārkrista citādi kristītos.
Kad es biju jauns un nebiju kristietis, topā bija kaut kas, ko sauca par "Svētā Gara kristībām", kas bija noslēpumaina padarīšana, ar kā palīdzību kristieši ieguva spēju "runāt mēlēs". Tīri estētisku iemeslu dēļ man tā mēlēs runāšana vienmēr likās (un vēl tagad liekas) aizdomīga, bet tagad es domāju, ka varbūt Latvijas kristietības zvaigznājā ir iedegusies jauna zvaigzne, "ūdenskristības". Vai esat par šādu modi dzirdējuši?

Dafne P.S. Un vakarēdienu saņēmu "pamērcēšanas veidā", uz mācītāja teikto "Kristus miesa un asinis" atbildot "āmen".
dafne
# Iesūtīts: 2020.08.04 06:41:15
incognitoDzirdēts jau ir,ka pārkristās,bet tad patiešām nav nekādas izpratnes cilvēkam par to,ka kristība ir Dieva ne cilvēka darbs.Un šķiet,ka pat ir Rakstu vietās,kas runā par vienu vienīgu kristību..nevis divām vai 3 vai 5.
Parkristitaji jau bijuši visos laikos,tas laikam vairs nekas jauns neskaitās.

Jauki,ka saņēmi,es vēl īsti nezinu ko iesākt.Ja kāds sniegs man Rakstos pamatotu atbildi,tad iešu un saņemšu bez sirdsapziņas pārmetumiem.Pagaidām es nesaprotu kas tas ir ko pasniedz un neesmu priekš sevis atbildi atradusi.Kā tas ir,ja saka,lai dzer visi no tā(kausa),bet dzert nedod.
dafne
# Iesūtīts: 2020.08.04 06:41:39
incognitoDzirdēts jau ir,ka pārkristās,bet tad patiešām nav nekādas izpratnes cilvēkam par to,ka kristība ir Dieva ne cilvēka darbs.Un šķiet,ka pat ir Rakstu vietās,kas runā par vienu vienīgu kristību..nevis divām vai 3 vai 5.
Parkristitaji jau bijuši visos laikos,tas laikam vairs nekas jauns neskaitās.

Jauki,ka saņēmi,es vēl īsti nezinu ko iesākt.Ja kāds sniegs man Rakstos pamatotu atbildi,tad iešu un saņemšu bez sirdsapziņas pārmetumiem.Pagaidām es nesaprotu kas tas ir ko pasniedz un neesmu priekš sevis atbildi atradusi.Kā tas ir,ja saka,lai dzer visi no tā(kausa),bet dzert nedod.
incognito
# Labojis incognito: 2020.08.04 12:34:18
Par vakarēdienu - man palīdz vienkārša loģika: ja Kristus ir klātesošs konsekrētā vīnā un maizē, tad Viņš ir klātesošs arī, ja šis vīns nonāk saskarē ar maizi pirms nonākšanas manā mutē.
dafne
# Labojis dafne: 2020.08.04 21:56:47
incognitojā,bet Kristus saka:"Ēdiet un dzeriet"...tur jābūt maizei un vīnam,tad konsekresana..tad Kristus miesas un asins izdalīšana un saņemšana ēdot un dzerot.
Jā,Kristus saka.."..tā ir mana miesa"un"..tās ir manas asinis",bet Viņš arī saka"Ņemiet un ēdiet..."un "Dzeriet visi no tā"...(Mt.26:26-28)
dafne
# Iesūtīts: 2020.10.13 19:09:33
Kā mācītājs varēs vadīt dievkalpojumu...maskā?
Aivars
# Iesūtīts: 2020.10.15 10:53:03
dafne
Pieņemu, ka mācītājs "personalizētajā vietā" drīkstēs atrasties bez maskas, tāpat kā draudzes locekļi savējās

Bet ir bezgala skumji, dzirdot, ka līdz 31. decembrim šis kovidkarnevāls izsludināts, jo pēc visiem pavasara gavēņiem, mūsu zemes augstiem kungiem labpatikās pēcjāņu sezonā otro vilni organizēt. Grūti iedomāties, kā pilsētās Ziemsvētku dievkalpojumus noturēs. Ja vēl laika apstākļi labi, varētu apsvērt baznīcas dārzus vai lielākus laukumus, izīrējot kādas skaņu sistēmas. Bet nu slapjdraņķī tas varētu būt nomācoši.
Atliek tikai Dievu lūgt ne vien par tautas pasargāšanu no vīrusu, bet arī bezatbildīgas varas sērgām.
dafne
# Labojis dafne: 2020.10.19 00:29:48
Aivars
Lielā laukumā vai baznīcas dārzā,vai stadionā vai estrādē...Ziemassvētku Dievkalpojums būtu,kas tāds uz ko "pavilktos "arī tie kuri baznīcā nespēj kaut kādu iemeslu dēļ ieiet.Ar kārtīgu apskanosanas sistēmu dzirdētu tie,kuri citādi nedzirdētu.Tas būtu iespaidīgi.Ar kārtīgu sprediķi,Ziemassvētku koralliem(dziesmu vārdus var likt uz lielā ekrāna,lai grāmatas vai lapiņas nav jātur rokā).Un ņemot vērā to,ka pēdējie Ziemassvētki ir bijuši siltāki nekā kādi no iepriekšējiem Jāņiem...nemaz nav tik nereāli pārcelt svētku dievkalpojumus ārpus telpām.Pēc tam karstvīns un pīrādziņi😊
Valsts svētkos tak ar stāv laukā un klausās uzrunu vai koncertu.Nekāda vaina.
Vienīgi tas,ka altāris atrodas baznīcā.Hm...pat nekad tā nebiju aizdomājusies,vai vispār var bez altāra?
incognito
# Labojis incognito: 2020.10.19 20:58:34
Mūsu draudzes padome sacināja, ka mācītājiem un citiem kalpotājiem nav nepieciešams būt maskā, šķiet, tas ir atbilstoši tieslietu ministrijas interpretācijai par mk rīkojumu. Baznīcēniem gan nākas vilkt maskas.
Bet ideja par brīvdabas Ziemassvētku dievkalpojumu šķiet spoža, lai gan tas, protams, ir visai no laika apstākļiem atkarīgs. Protams, jāņem vērā, ka dievkalpojuma sākumā, grēksūdzes daļā , ir posms, kad draudze mēdz uz ceļiem atrasties, tāpat arī pie vakarēdiena iestādīšanas. Bet arī tas ir gluži risināms jautājums.
Aivars
# Iesūtīts: 2020.10.21 00:05:41
lūk,lūk.. superjaudīga apskaņošana, skatuve, prožektori, vēl lielie ekrāni...
Dažas skatuves aprīkojumu firmas noteikti būtu priecīgas kroņgripas laikā par šādu pasūtījumu.
Bet baidos, ka finanisāli pat ne katras pilsētas pašvaldība kopā ar draudzēm to būtu gatava pavilkt, ja vien kāds to nepiedāvātu no savas puses kā Ziemsvētku dāvanu

Tikpat labi var gadīties, ka stindzinošam lietum līstot pustumšā baznīcdārzā starp kapu krustiem stāvot pārsimts distancēti izretinātiem cilvēkiem dažs pēkšņi atklāj, ka Kristus piedzimšana nav stāsts omulību un svecītēm egles zaros, bet cits skaļi burkšķēdams, ka "nu i nafig" te miesu mocīt ilgāk par 10 minūtēm, tikai tādēļ vien, ka arī baznīcā pāveste Viņķele ir uber alles.

Es varbūt nedaudz sabiezinu krāsas, bet norādu uz riskiem, kas balstās vērojumos gan svecīšvakaros u.c. rudenīgi ziemīgos brīvdabas pasākumos, gan arī cilvēku reakcijās, ko šajā "2. viļņa" nedēļā pamanu.

Tai pašā laikā, ja draudžu locekļi būtu gatavi gan finansiāli un visādi citādi šādus brīvdabas Ziemsvētku dievkalpojumus nodrošināt (iespējams nāktos atteikties no tumšajām diennakts stundām par labu diennakts gaišajam laikam) tā protams varētu būt gana atsvaidzinoša pieredze.
incognito
# Iesūtīts: 2020.10.23 18:23:04
Jā, ilgums varētu būt izaicinošs faktors āra dievkalpojumos. Tādu klasisko divstundnieku pat šajā vēl tīri siltajā laikā (+10) varētu būt sarežģīti pavadīt.
dafne
# Labojis dafne: 2020.10.24 10:53:20
Es tik pasapņoju par āra Ziemassvētku dievkalpojumiem.Nojaušu,ka tas nebūtu lēti.
Par ilgumu,ir pieredzēts,ka dievkalpojuma laiks tiek saīsināts sakarā ar aukstumu baznīcā.Esmu "augusi" baznīcā bez apkures
Nevar jau zināt ko valdība vēl izdomās līdz Ziemassvētkiem.Varbūt visiem būs 4rās sienās jāsēž,pulcēties vispār nevarēs,bet nu,lai Dievs mūs pasargā no tādiem lēmumiem.

incognito
# Iesūtīts: 2020.10.24 11:27:23
dafne,
domāju, ka tā dārdzība arī nemaz tik traki liela varētu nebūt. Projektori ir diezgan iecienīta lieta arī vienkāršu cilvēku vidū, ir gluži iespējams, ka projektoru ar pietiekoši lielu jaudu, lai uz palaga varētu dziesmu vārdus projicēt, varētu no kāda draudzes locekļa patapināt. Skatuve - ne vienmēr tāda vajadzīga, tas ir ļoti atkarīgs no vietas. Man ir zināmi estētiski iebildumi pret skatuvi kā dievkalpojumu iekārtas sastāvdaļu (iespējams, tāpēc, ka jaunībā pa televizoru redzēju Benija Hinna kristīgo skatuves pasākumu).Manā skatījumā visproblemātiskākā ir apskaņošana, jo labas tumbas, mikrofoni un pastiprinātāji, manuprāt, nav vienkāršu cilvēku mājās iekārtojuma sastāvdaļa. Var gadīties , apskaņošanu nāktos arī noīrēt.
Aivars
# Iesūtīts: 2020.10.25 17:38:32
incognito
Tu laikam esi īstenkonservatīvs luterānis
Vismaz ASV misūriešu tiešām ļoti uzsver šo momentu, ka luteriskā liturģija ar kopīgu dziedāšanu, kur koris stāv ērģeļu luktā nevis izrādoties uz skatuves, bet atbalstot draudzes dziedāšanu, mūs visus vieno nevis kaut kā šķir.
Skatuvi pieminēju vairāk tādēļ, ka iztēlojoties variantu, ja jārunā ar mazpilsētas pašvaldību par atbalstu kristīgām draudzēm apskaņot dievkalpojumus, visticamākais risinājums varētu būt kāds rātslaukums ar skatuvi, uz kuras izkārtoti mikrofoni, kādi instrumenti, draudzes koris, kamēr dievlūdzēji var izretoties laukumā.
Bet kā pats jau piezīmēji, tur ir vesela rinda izaicinājumu un arī klupšanas akmeņu šādos variantos.
Taču noteikti nav slikti, ja domu eksperimentu līmenī pamodelējam dažādus krīzes risinājumus nevis metam plinti krūmos
dafne
# Labojis dafne: 2020.10.26 00:29:04
incognito
Atceroties kāda variantā dievkalpojumi notika pavasarī,man pilnīgi nav iebildumi pret skatuvi,pļavu vai kādu pilsētas laukumu.
Nu,jā,no tam tehniskām lietām es maz ko sajēdzu,tāpēc nezinu cik ta apskaņošana velk.Vai vajadzētu baigi jaudīgo?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 92 , pavisam kopa bijuši: 5327