atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mūsdienu luterānisms
p.l.dassy g-pilsētā
Iesūtīts: 2012.01.04 18:58:46
Kā jūs raksturotu mūsdienu luterānismu Latvijā?

Vai mūsdienu luterānisms ir konservatīvs vai liberāls? Kā raksturotu liberālu un konservatīvu luterānismu?

Vai LELB ir konservatīva vai liberāla savā teoloģijā? Pēc kā to noteikt?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.05 12:33:43
p.l.dassy g-pilsētā
viena lieta, ja cilvēkam nesanāk, otra, ja viņš tīšuprāt ākstās
man pašam, protams, ir savi ieskati, par kuriem vari nojaust arī gan no nopietnajiem, gan ironiskajiem komentāriem, bet `uzcept` kaut ko visaptverošu, manuprāt nespēj īsti neviens. Es redzu gan dažādas ekstravagances t.s. `konfesionālajā` denominācijā, gan lelb, nemaz nerunājot par brīvajiem radikāļiem. Un vispār tik mazā kultūrtelpā kā Latvija, kaut kāda savstarpēja ietekme, manuprāt, pārkāpj ne tikai denominatīvās, bet arī konfesionālās robežas dažādos virzienos. Vai ne tā?

p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 12:42:34
alias [78.84.198.33]
tos var skatīties kā skandālus...
un tomēr... es tos vairāk skatos kā luterisma novirzienus! Kur katram ir savs luterisma stūrakmens! un neuzskatu, ka viss grozās ap Vanagu, kuram simpatizē katoļi, kas arī ir tikai viens luterisma virziens kā liberālisms! nevis Vanaga teoloģija! piemēram, katoliskie luterāņi!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.01.05 12:43:35
p.l.dassy g-pilsētā
bet katrs jau definē citādāk liberālismu un konservatīvismu... un vai vispaŗ pastāv šāds 2 veidu dalījums? vai tas ir plašāks!

Ja apzinies to, kāda tad jēga tā darīt un vaicāt šajās kategorijās?
Es pat teiktu, kāda vispār jēga dalīt, jo tie dalījumi parasti noved vairāk pie baznīcu "nekristīgās" komponentes klasifikācijas nekā kaut kā jēdzīga.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.05 12:45:56
p.l.dassy g-pilsētā
Starp citu, vai Tev liekas pieņemami, ka efirziķa `analīzē` Tevis pašas baznīca tiek pasniegta kā klasiska totalitāra sekta, kuras pamatakmens un pīlārs ir pravietis Ilārs?

Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.05 12:47:15
p.l.dassy g-pilsētā
Par kuru Vanagu tu runā?
p.l.dassy g-pilsētā
# Labojis p.l.dassy g-pilsētā: 2012.01.05 12:48:26
Aivars
un kas Tev devis tiesāt, ja kāds ākstās? varbūt cilvēks slims!?? vai vnk neredz savu ākstīšanos, uzskatot, ka ko labu dara - Dievam tīkamu!
nav jātiesā!

vsaptverošu... redz e-firziķis uzcepis un ar to var sākt... tas nav pilnīgs, bet var labot viņa kļūdas.. iespējams būs tavas kļūdas, ja labosi... un Tevi labos... un tad jau rodas izvēle, kuram variantam piekrist!

a latvieši apmēram tā domā. maza valstiņa - nu tad mirsim nost! nav vērts neko darīt!

Starp citu, vai Tev liekas pieņemami, ka efirziķa `analīzē` Tevis pašas baznīca tiek pasniegta kā klasiska totalitāra sekta, kuras pamatakmens un pīlārs ir pravietis Ilārs?

nu lai pasniedz! Cilvēkam ir kkas aizliegts domāt?
Man personīgi nav nekāda sakara bijis ar pravieti Īlāru, ja nu vienīgi esam runājušies, tikušies kādos KLB pasākumos, dažkārt biju dievkalpojumos...
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.05 12:52:02
p.l.dassy g-pilsētā
Nu tu atkal ej pa gaisu
Kur tu to visu ielasi?
Labāk izlasi vēlreiz, ko Tev rakstīju
p.l.dassy g-pilsētā
# Labojis p.l.dassy g-pilsētā: 2012.01.05 12:57:18
alias [78.84.198.33]
ir cilvēki, kas domā, ka KLB vairs neeksistē

tā gluži nav. kā visus tā arī KLB skāra krīze. Mācītāji ir atgriezušies pasaulīgos darbos un daži pievērsušies pasaulīgām studijām, neatstājot novārtā draudzes. Lai gan pašsaprotami, ka vairs nav tāda aktivitāte kā agrāk un brīvais laiks teoloģijai...

misionēšana... jā, mums nav ielu evaņģelizācijas... toties draudzei pievienojās ik pa laikam cilvēki... nu ne jau pūļiem! un ir Ozolniekos uzsākta jauna draudze un uzcelta baznīca no nulles pa šiem gadiem! (sk. Uldis profilā.)

un KLB nav uzdevums iet un pazīmēties, lai visa sabiedrība KLB atpazītu... vai kaitēt LELB... mērķis ir vnk pastāvēt ar to, kas KLB ir, turoties pie Vienprātības grāmatas cenšoties turēt ortodoksu luterānismu, kura teoloģija ir atvērta!

Kur tu to visu ielasi?
2012.01.05 12:33:43
nevar paspēt atbildēt uzreiz, ja ar mani runā pāris cilvēki vienlaicīgi
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.01.05 12:58:50
p.l.dassy g-pilsētā
un tomēr... es tos vairāk skatos kā luterisma novirzienus! Kur katram ir savs luterisma stūrakmens!

Luterisma stūrakmens ir Kristus.
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 12:59:39
Mārtiņš
kāda vispār jēga dalīt, jo tie dalījumi parasti noved vairāk pie baznīcu "nekristīgās" komponentes klasifikācijas nekā kaut kā jēdzīga.
Okj!
nedali...
man redz patīk sakārtotas lietas! Tev rosols! gaumes lieta
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:01:32
p.l.dassy g-pilsētā
klau, nepaliec prasta! Mārtiņš demonstrē labāku un sakārtotāku analīzi nekā tu.
Tev interesē citu viedokļi attiecībā uz Tavu jautājumu, vai neinteresē?
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:01:55
Mārtiņš
Luterisma stūrakmens ir Kristus.
hm..
kristietības stūrakmens ir Kristus!

Luterāņu stūrakmens ir Luters un luterisma teoloģija! galvenais, ka no ticības taisnais dzīvos!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:02:42
p.l.dassy g-pilsētā
cenšoties turēt ortodoksu luterānismu, kura teoloģija ir atvērta!

Kā to saprast?

man redz patīk sakārtotas lietas! Tev rosols! gaumes lieta

Par mani nefantazē, kas man patīk.
Bet, lai pašai nesanāk rosols, izvēlies skaidrus kritērijus.
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:03:14
alias [78.84.198.33]
a ko Tu iesaki? iet ielās ubagot un evaņģelizēt?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.01.05 13:03:25
p.l.dassy g-pilsētā
Luterāņu stūrakmens ir Luters un luterisma teoloģija!

Nu re, pati apliecināji savu herēzi
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:03:38
hm, izskatās, ka apstiprinās mana pārliecība, ka luteriskai ortodoksijai ir mazs sakars ar denominatīvo iedalījumu
p.l.dassy g-pilsētā
# Iesūtīts: 2012.01.05 13:04:31
Aivars
nu tad ko Tu man piesienies?
izjaucu jūsu sakārtotību?
Aivars
# Labojis Aivars: 2012.01.05 13:06:39
p.l.dassy g-pilsētā
Nevis piesienos, bet iesaistos Tevis piedāvātā diskusijā
Kā Tev šķiet, vai Uldis parakstītos zem Tavas teoloģiskās pārliecības par stūrakmeņiem?
Līdz ar to - kā tu raksturotu luterismu KLB - kā liberālu vai konservatīvu?
p.l.dassy g-pilsētā
# Labojis p.l.dassy g-pilsētā: 2012.01.05 13:11:07
Mārtiņš
Nu re, pati apliecināji savu herēzi
nu re pats apliecināji savu nelasīšanu līdz galam un lietas izraušanu no konteksta tač rakstīju: Luterāņu stūrakmens ir Luters un luterisma teoloģija! galvenais, ka no ticības taisnais dzīvos!

Nu kas tad ir luterisma teoloģijas pamats?
vai ne 1 Sola scriptura; 2 Sola fide; 3 Sola gratia ?

un vai neatšķir luterismu no kristietības? vai tad luterisms ir kristīgā ticība? nevis visas kristīgās konfesijas? nja!
goda vārds labi, ka neesmu vairs pie jums! jo KLB atzīst, ka patiesi Kristum ticīgie (kristiešu) ir visās konfesijās!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2012.01.05 13:13:54
p.l.dassy g-pilsētā
Nu kas tad ir luterisma teoloģijas pamats?
vai ne 1 Sola scriptura; 2 Sola fide; 3 Sola gratia ?


Sola Luther tur nav.

un vai neatšķir luterismu no kristietības? vai tad luterisms ir kristīgā ticība? nevis visas kristīgās konfesijas? nja!

Tur, kur luterisms atšķiras no kristietības (jeb nav kristietība), tas ir herēze (vai vismaz kaut kāds grēcīguma stāvoklis).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 76 , pavisam kopa bijuši: 35276