atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Eksluzīvā, inkluzīvā un plurālisma pieeja
svētais
Iesūtīts: 2011.11.01 10:42:08
Te video ar Tālbergu aktuāla diskusija.

http://lkr.lv/lat/arhivs/files/view.php?file=files%2Fdownloads%2FVideo_raidi.. jumi%2FAKTUALA+DISKUSIJA%2FAD-2011-10-21.flv

šeit tekstā ir aprakstītas šīs trīs pieejas, bet tas nav intervijas atspoguļojums.

http://www.lelb.lv/lv/?ct=vai_celi

Diskusija kristiešiem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.02 12:30:12
Bet kas tajā diskusijā likās vērtīgi bija Jura Doveiko atzīšanās par savām ekspektācijām attiecībā uz sarunu ar kristiešiem vēl kā nekristietim
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.02 12:32:23
bitukas
Tev laikam mugura dikti sāp, ka tās ērcīgs
bitukas
# Iesūtīts: 2011.11.02 12:43:52
Arī
bitukas
# Labojis bitukas: 2011.11.02 12:51:16
Es tā padomāju..,kas notiktu ja pazustu visi kristieši Latvijā? Paliktu "anonīmie"? Un tolka ta? Kristietība bez Kristus un kristiešiem? kas tas par zvēru?
Pats Kristus teica: pilsēta kalna galā...
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.02 12:53:47
bitukas
Ir gadījies kādu anonīmo kristieti ārpus foruma atrast?
bitukas
# Iesūtīts: 2011.11.02 12:54:38
Aivars
Sasmīdināji riktīgi...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.11.02 13:08:25
Aivars, tur ar Jonu jaarunaa, shamaa dikti liels anoniimo kristieshu aizstaavis... nebosj paziist bariem shamos.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.11.02 15:29:54
Aivars
Bet kas tajā diskusijā likās vērtīgi bija Jura Doveiko atzīšanās par savām ekspektācijām attiecībā uz sarunu ar kristiešiem vēl kā nekristietim

Jā, tiešām. Ja tā padomā, kaut kas līdzīgs ir piedzīvots, lai gan nekad neesmu bijis praktizējošs citticībnieks. Viņiem pašiem to nezinot, kādreiz no kristiešiem tiku guvis brīnišķu liecību - ticību bez lepnības un vienlaikus pārliecību par tās ekskluzivitāti
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.02 15:48:52
Mārtiņš
Jā, šī pieredze ir pazīstama! Nāk prātā, kā arī vairāku paziņu sacītais šajā sakarā. Un tas ir labs iemesls par katru cenu necensties Kristu `piefrizēt` pēc sarunu biedra pieņēmumiem, baidoties samulsināt, baidoties no inkluzivitātes trūkuma
Šai ziņā man patīk tā Ņūbigina pieeja, kas šķiet ir brīvāka no tās egocentriskās vēlmes pierādīt SAVU taisnību, SAVU gudrību, kas nereti manās kaislībās ap inkluzīvismu/ekskluzīvismu/plurālismu.. /fundamentālismu uttt.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.11.03 11:07:10
Aivars
Leslijam Ņūbiginam "The Open Secret" nevar nepiekrist. Patiesībā viņš runā par kristiešu liecību (kā tādu), dialogu ar pasauli, kas ir ļoti cieši saistāma ar to kā mēs kristieši savu ticību izdzīvojam. Jo nav jau par katru cenu mums jādzen Mulders vai Dafne skriet, vai citi mīļi brāļi un māsas, uz Ķīnu vai kādu citu eksotisku zemi, lai liecinātu par Kristu. Bet vai tas galvenokārt nav jautājums, pārdomas, kā man uzrunāt savu radinieku, varbūt savu ģimenes locekli, savu kolēģi, kā priekš viņiem man būt labam kristietim?

Kaut kur jāpiekrīt tiem, kas saka, ka Latvijas daudzkonfesionālos apstākļos ar pēcpadomju mantojumu, Kristus vēstij dzīvi nedara vieglāku, bet iespējams interesantāku gan.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.11.03 11:12:27
Raimonds
Kaut kur jāpiekrīt tiem, kas saka, ka Latvijas daudzkonfesionālos apstākļos ar pēcpadomju mantojumu, Kristus vēstij dzīvi nedara vieglāku, bet iespējams interesantāku gan.

Manā skatījumā Latvijā aktuāla ir tieši daudzkonfesionālā situācija un nevis citas reliģijas.
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.11.03 11:17:34
Mārtiņš
Jā! Un otrs, ka mums ir pietiekami smaga inerce no padomijas. It kā 20 un cik tur vēl gadi pagājuši, bet daudzi spriedumi, izpratne arī dusma uz kristiešiem nav zudusi.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.03 11:31:09
Raimonds
Ņūbigins pat varbūt ne tik daudz misiju saista ar to kā obligāti `uzrunāt personu x Kristum`, ja ar to domāta pārliecināšana par katru cenu, vai `kā man būt labam kristietim priekš personas x", bet drīzāk viņš uzsvaru liek uz to, ka misija ir Trīsvienīgā Dieva iepazīšana un sastapšana arī no paša kristieša puses, tā ir kristieša dzīves izdzīvošana Dieva priekšā, attiecības pirmkārt ar Tavu Dievu, pasaulē, kas ne bieži šo Dievu nepazīst.
Tas varbūt atšķir viņa pieeju no tās antropocentriskās misijas izpratnes, kur kristietis tiek pātagots ar atbildību par perfektu liecību, par otra cilvēka (bērna, laulātā drauga, kaimiņa... (mācītāja gadījumā - draudzes locekļu ) utt) piedzīšanu kaut kādam `kristīgam standartam` - kas nu ar to kurā laikā tiek saprasts. Ņūbigins izejot arī no savas un kooēģu pieredzes liecina, ka misionārs bieži piedzīvo, ka viņa sākotnējā vīzija sagrūst, lai gan Sv. Gars jau skar un pārvērš arī misionētos, tikai ne vienmēr pēc misionāra plānotā scenārija. Var teikt tā, ka atšķirībā no romai mīļā inkluzīvisma (kur kaut vai ar teoloģisku ekvilibristiku par katru cenu jāpierāda vatikāna virskundzība pār pasauli un tās reliģijām), Ņūbigina pieejā vairāk ir nevis uzsvars, ka katrā reliģijā ir kāds paties`bias grauds, tikai kristiešiem vairāk, bet gan, ka pati Kristīgā Baznīca iepazīst Trīsvienīgo Dievu caur misiju.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.11.03 11:32:24
Mārtiņš
Nu vispār gan Latvijā ir gan šamanisms, ateisms, okultisms uttt diezgan izplatīts.
Uldis
# Iesūtīts: 2011.11.10 20:07:23
Es esmu šos jautājumus runājis ar daudziem nopietniem mācību spēkiem. Arī ar Elizabeti. Šķiet, ka kristīgais varētu atbilst ekskluzīvajam variantam. Bet tā ir maldīšanās. Arī ekskluzīvais viedoklis nepieder kristīgajai ticībai. Kāpēc? Jo ekskluzīvais nozīmē, ka es jau a priori pieņemu visus citus viedokļus, bet kristietība ir kā sekta citu reliģiju vidū. Reliģija ir kā piederība pie kādas noteiktas partijas. Viens no daudzajiem, kas ir tik augstprātīgs, ka liek sevi augstāk par citiem.
Uldis
# Labojis Uldis: 2011.11.10 20:08:50
Bet Elizabete ir cilvēks, kas šajos jautājumos ir spēcīga. Viņa noteitki pārspēj savu tēvu.

PS
Ar viņu ir ļoti interesanti pārrunāt šos jautājumus.
Aivars
# Iesūtīts: 2013.01.09 15:05:58
Eku šeku hinduistu saulstariņš pamodies Saeimas kapelu šturmēt - http://www.delfi.lv/news/national/politics/atteikums-novadit-lugsanu-saeimas-kapela-sadusmo-hinduistu-parstavi.d?id=42957306

dafne
# Iesūtīts: 2013.01.09 20:03:42
Jā,un atkal Ēŗõpa mūs nesapratīs ak vaī.
dāvis [78.84.175.4]
# Iesūtīts: 2013.01.12 22:11:37
reakcija
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/449758-par_stridus_objektu_kluvusi_saeimas_lugs.. anu_kapela
dafne
# Iesūtīts: 2013.01.12 22:35:44
Ja neviens nespej notaikt un skaidri pateikt kura i" pareiza "religija Latvija,tad lai klapē to kapellu ciet un beidz māzoties..Gribesu redzet kas talak notiks..
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 36910