atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vai Jūsu draudzēs bieži runā par pēdējiem laikiem?
svētais
Iesūtīts: 2011.10.11 11:13:08
Tāds jautājums kristiešiem.
AutorsZiņas teksts
svētais
# Iesūtīts: 2011.10.11 11:13:41
Es dzirdu to no vairākām draudzēm ...
Rudens Briinums
# Iesūtīts: 2011.10.11 11:31:59
svētais
nē, bet būs prāvestam jāatgādina, varbūt piemirsās...
svētais
# Iesūtīts: 2011.10.11 11:41:38
Rudens Briinums
interesanti pateici
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.10.11 12:11:49
svētais zini, ļoti maz, ja runa iet par specifiskām detaļām. Tik cik perikopju kārtībā un bez spekulatīvām teorijām. Adventā noteikti. Savā laikā līdz mielēm ir nācies klausīties tekstus typa - "tuvāko piecu gadu laikā Jēzus nāks vai mūsu dzīves laikā Jēzus nāks." Un - teoloģiski pēdējie laiki ir laiks kopš Kristus 1.atnākšanas.
Tai pat laikā mūsu draudzē ļoti tiek uzsvērta kristietības jēga vispār - kā ticīga indivīda gatavošanās mūžībai, bet bezdievja sodam.
Pats galvenais -atcerēties, ka katra cilvēka dzīvē šis ir pēdējais laiks pirms aiziešanas mūžībā . Bet par tiem kopējiem pēdējiem laikiem - Dievs viņus zina, ko tur iespringt.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.10.11 12:48:23
garām ejot [188.116.52.125] A` kā savādāk lai bezdievji atgrieztos un kļūtu par kristiešiem, ja blakus citam nebūtu bikses pilnas par Dieva sodu mūžībā?
Gulēsi uz nāves gultas, ja , dod Dievs, nebūsi pa fikso kādas kataklizmas dēļ atstiepis kājas un domāsi - moš, Dievs , man tomēr Tevi palūgties, lai ņem pie sevis, nevis turpināsi Viņam lēkt acīs, lai izpelnītos sodu par bezdievību?
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.10.11 12:51:49
Ctulhu Neesmu sentimentāls un man neuztrauc, kas ko drīzāk rada bezdievjiem. Kristus āžus liek pa kreisai rokai, un avis pa labai..
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.10.11 13:26:13
Ctulhu

Zini, mans tēvs visu mūžu pamatīgi ņirgājās gan par baznīcu, gan par manu ticību, man gan no tā ne silts ne auksts. Vienu dienu viņš gan mani pamatīgi pārsteidza - pēkšņi piezvanīja un tādā stostīgā balsī teica, ka rīt viņam jāiet uz operāciju, jo esot krabītis iemeties. Vai es nevarot tam tur augšā kādu vārdiņu aizbilst? Nu protams, ka varu - paldies Dievam un paldies lieliskajam ķirurgam! Pēc tam tēvs vēl nodzīvoja 10 gadus un godīgi nomira no parastām vecuma kaitēm. Lai viņam vieglas smiltis!

Vēl esmu runājis ar vairākiem ķirurgiem un viņi visi kā viens teica, ka uzskatot sevi par instrumentiem Dieva rokās, kaut arī vismaz viens no viņiem šad un tad teica, ka Dieva nav. Ej nu un saproti to cilvēku.

Bet jau tas fakts vien, ka tu te pastāvīgi apgrozies, norāda uz to, ka šie jautājumi, tostarp arī par galu, Tev neliek mieru un teikt Tu vari, ko gribi!

Nekas - man Tev ir labas ziņas : mums ir pazīstami daži kristīgās drauzes vajātāji, kuri vēlāk radikāli mainījās!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.10.11 13:28:19
Nu labi - oponents. Bet tas jau to pašu vien nozīmē - pretinieks!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.10.11 14:35:20
Gnidrs [90.130.168.6]

Labi pateici - organizācijai! Tur nu tev tiešām jāpiekrīt, kaut gan - kam lielāks, vēl varētu pastrīdēties. Manuprāt Hitlera un Staļina veiktās etniskās un visādas citādas tīrīšanas tomēr bija ar krietni vien lielāku vērienu!

Mans vienīgais pretarguments ir tas, ka tā redzamā baznīca, kura tiesīga saukties "organizācija", ne vienmēr ir identiska Kristus Baznīcai, kura top redzama vien īsu brīdi - kad ticīgie pulcējas Vārdā un Sakramentā; līdzīgi kā mūzika - tā top dzīva tikai tad, kad to spēlē. pārējā laikā tie ir vai nu konservi ciešripās vai arī kāda potence nošu lapās un mūzikas instrumentos.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.10.11 14:36:33
Cita starpā - dažos Bībeles tulkojumos ir lietots pretinieks, dažos vajātājs. Varbūt kāds gudrāks iekš grieķu valodas te varēs pakomentēt.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.10.11 15:11:49
Ne paaraak biezhi.
Pater Henricus
# Labojis Pater Henricus : 2011.10.11 16:12:16
Ctulhu , ne jau es sodu bezdievjiem esmu paredzējis, bet ja mans Ķēniņš tā soda bezdievjus, man atliek vien pakļauties savam Ķēniņam.
garām ejot [188.116.52.125] Draudzēs jau normāli bezdievju nav. Draudzēs nāk kristieši, kurus ar bezdievju sodiem nav nepieciešams baidīt.
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2011.10.11 16:31:12
garām ejot [188.116.52.125] nesaproti tu ne bumbum!
biča
# Iesūtīts: 2011.10.11 17:45:10
Pater Henricus
Taisni otrādi, tie taču jābiedē, lai nekļūst par bezdievjiem. Bet galu galā es domāju, ka tāpat lielākā daļa būs "ellē ar visu dziesmugrāmatu". Tiem būtu labāk, ja viņi būtu bijuši ateisti - vismaz dzīvē nebūtu liekuļojuši tikai aiz bailēm nonākt ellē.
dafne
# Iesūtīts: 2011.10.11 20:22:39
laikam ne paraak...a vajadzetu biezzak?bus man ar jaatgadina
Pater Henricus
# Iesūtīts: 2011.10.12 10:44:19
biča, Tu varbūt nesaprati nianses, protams,
ka sprediķis laiku pa laikam nav iedomājams bez brīdinājumiem,
bet nekādā ziņā neuzskatot ticīgos par bezdievjiem.
Bauslība un tās soda draudi kā Dieva pletne ēzelim - t.i. mums, ar ko dzīt uz priekšu un evaņģēlijs un tā žēlsirdīgais iepriecinājums kā gards burkāns.
Tomēr, es domāju ka kristieši būs debesīs.
Bailes no elles ir tikai viena puse, cilvēki dzird arī Dieva mīlestības vēsti.
Māris Zelčs
# Iesūtīts: 2011.10.21 21:17:34
Nē, nerunā bieži. Bet tieši vakar sagadījās, ka bija lūgšanu Dievkalpojums ar tēmu "Esi gatavs" un bija pieminēti arī pēdējie laiki.
Nupat sākās lekciju cikls par nemirstību un nāvi, kas arī aizskar pēdējos laikus. Šo tēmu ierosināja draudze. Likās, ka mācītājs bija pārsteigts par lielo interesi šādā jautājumā.
pingpongs janičs [80.70.23.92]
# Iesūtīts: 2011.10.21 21:51:16
Pēdējā laikā nē.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2011.10.22 18:21:38
Manā draudzē no šīs tēmas nevairās - runā tad, kad tas Baznīcas liturģiskajā laikā paredzēts un varbūt vēl i biežāk. Šie jautājumi pa gadiem ir skaidri atspoguļoti arī ne vienās vien rekolekcijās, tā ka tie, kam bijušas un ir ausis dzirdēt, ir guvuši pietiekamu skaidrību. Domāju, ka šiem jautājumiem ir sava svarīgā vieta ticības dzīves izpratnē un tos nedrīkst apiet vai ignorēt, savādāk var gadīties, ka kāds, nedzirdējis no mācītājiem šo jautājumu skaidrojumu, var pazaudēt (vai neiegūt) skaidru izpratni par to, kurp viss virzās un ar ko visas lietas galā beigsies. Skaidrība šais lietās palīdz dzīvot mierīgāk un - modrāk.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 91 , pavisam kopa bijuši: 34870