atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Arhibīskapa runa Sinodē
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.12.30 15:09:24
Atvēru LELB lapu un arhibīskapa runas sinodē vēl arvien nav.
Uzskatu , ka arhibīskaps līdz ar to ir izrādījis necieņu savai draudzei , kurā viņš sastāv.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.01.02 17:14:33
Krišjānis

Nja, izrādās, ka LELB lēnām diemžēl pārvēršas par sekti, pie tam visai slepenu. Nez kāpēc pārējie bīskapi savu ziņojumu atsūtīja bez īpašas lūgšanās, bet arhibīskaps ir speciāli jālūdzas...

Galu galā - es jau tīri labi varu arī iztikt, tā arī neuzzinājis, ko tad Viņa Ekselence īsti teica, no tā nekas īpašs LELB dzīvē nemainīsies. Skumdina tikai viens fakts - kārtējo reizi arhibīskaps izrāda, teiksim, vienaldzību pret pārējiem. Viņam interesē tikai viens - palikšana vai nepalikšana savā krēslā; vismaz tā to varēja saprast no notikušā balsojuma. Tā kā balsojums virsganam ir devis mandātu palikšanai, tad tik uz priekšu!

Man nez kāpēc tādas dīvainas asociācijas ar Dombrovska valdību ienāca prātā: kā šie tika pie varas, tā visi priekšvēlēšanu solījumi pagaisuši kā nebijuši un rullē tik vien uz savu labu raugoties; pofig, kā tautai klājas. Dzīvosim, redzēsim.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.01.02 17:24:46
Jānis Kalniņš
Tavi secinājumi, MANUPRĀT, ir greizi no viena gala līdz otram.
Vari neatbildēt, jo diskutēt par to, kāpēc kāds nav kamielis, es netaisos.
rainars
# Iesūtīts: 2011.01.02 18:04:44
Nja, izrādās, ka LELB lēnām diemžēl pārvēršas par sekti,
Kaut kā ta izskatās. Ja kas nav vienisprātis tad āra.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.01.02 18:08:15
rainars
Ja kas nav vienisprātis tad āra.
Pasaki, kurš tad jau, tavuprāt, ir izmests? Vai Lapšāns? Jeb Jānis Kalniņš? Jeb vēl kāds cits?
Pirms izsakies, padomā, vai tevis rakstītajā ir kāds patiesības graudiņš jeb nē.
rainars
# Iesūtīts: 2011.01.02 18:20:41
Vienkārši balss saprotu ka katram savs krekliņš tuvāk. Tev jau ar jasaprot ka nevari būt informēta par visām lietam. ................ .
Kristietības ideja jau nav pie izkartnes , kuram skanīgāk un krašnāk.
Es , ko ta es. Paskat ko raksta cilvēki kas ir visā taja ieksa vai ir bijuši. Grūti jau ieraudzīt , tīri miesīgi , to baļķi sava acī. Miers ar tevi , baudi skaisto , sniegiem bagāti iesakušos , jauno 2011-to mūsu kunga žēlastības gadu.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.01.02 19:51:10
rainars
Tev liekas, ka tas ir ļoti kristīgi - apvainot mani savtīgumā? Uz kāda pamata to balsti savus izteikumus? Kas tev dod iemeslu domāt, ka mans motīvs ir pašlabums?!

Tev jau ar jasaprot ka nevari būt informēta par visām lietam.

Es arī nepretendēju, ka būtu informēta par visām lietām. Tādēļ jau aicināju tevi minēt kādu konkrētu piemēru, kas apstiprinātu tavu apgalvojumu, ka tie, kas nepiekrīt ( kam un kādā formā?) tiek no LELB izslēgti?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2011.01.02 19:53:23
Jānis Kalniņš

Lai Dievs svētī Tevi un Tavu namu un Tavu draudzīti jaunajā gadā. Paliksim lūgšanās. Šis ierocis ir visperfektākais lāzers. Viņš salauž visas sirdis, visas despotijas . Lai Dievs Tevi svētī atpazīt šo laiku.
Tikai aklais var neredzēt kā pret mūsu tautu tiek pielietots genocīds. Arī garīgais. Tāpēc mēs esam pēdējie Eiropā, apsmieklam atdoti. Un neķersim kreņķi par brāļiem un māsām , kuri pavedina uz neloģiku, netaisnību , nemīlestību, anarhiju. Tas , kas te notiek ir anarhija. Tie cilvēki neapzin sekas.
Protams , ka nezāles nav jāravē kā vien savā piemājas dārziņā, bet brālis it jāpamāca , ka viņš grēko , jo no mums Tas Kungs atprasīs viņa asinis , ja būsim klusējuši.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2011.01.02 19:57:21
Krišjānis

Tavi komentāri mani neiedvesmo. Tie ir ar demagoģisku raksturu.
rainars
# Iesūtīts: 2011.01.02 20:07:13
- apvainot mani savtīgumā? Piedod , es sava komentā nevaru ieraudzīt apvainojot tevi savtīgumā. Katru kārdina viņa paša kārība un katrs redz un spriez no sava skata punkta un samaitātības pakāpes(nepilnības).
Vienkārši balss
# Labojis Vienkārši balss: 2011.01.02 20:40:25
rainars
Tu raksti: Vienkārši balss saprotu ka katram savs krekliņš tuvāk.
Tad ko citu nozīmē šis teikums, ja ne apvainojumu savtīgumā?

Ja kas nav vienisprātis tad āra .
Vēlreiz lūdzu, mini kādu, kas tad ir ārā? ja nav vienisprātis - ar ko?
skolniekss
# Iesūtīts: 2011.01.02 21:10:26
Manuprāt šai runai nekur citur nav jēgas. Vadonis ja runā, tad runā ar paceltu galvu un to noteikti izdarīja. Runa bija priekš tiem, kas balso un tie arī dzirdēja un nobalsoja.
danar
# Iesūtīts: 2011.01.02 22:21:48
Nu ieliks..un talak...atkal 5 diskusiju garuma tiks mullats ko pateica un ka pateica....kapec pateica ta un vai tik kaut kur nelien ara"romiskais"....
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2011.01.02 22:43:16
skolniekss

Noklausās un balso......
Pareizāk gan būtu , ja arhibīskaps uzrunu par atskaiti, stratēģiju un personīgajām lietām izplatītu pirms sinodes, lai tad draudzes varētu saviem delegātiem uzticēt balsojumu. Jo viņām būtu laiks apspriest arhibīskapa plānus. Tas būtu protestantisma garā, ka draudzes demokrātiksā ceļā virza savus pārstāvjus(bīskapus) baznīcas pārstāvniecībā.

Es personīgi neatbalstīju vispārībā tādu veidu kā likšanu uz balsojumu. Ko tad brālis tādu var noziegties, ja viņam nevarētu piedot. Bet viņam pašam jānoskaita draudzes priekšā visu kas ir uz sirds. Tad Dievs akceptēs turpmāko kalpošanu. Tagad tā ieta ir kļuvusi diezgan traģiska. Cilvēkam pašam ir jātiek galā ar sevi - varu , vai nevaru vadīt draudzi .....? Kas ir manā dzīvē noticis , ka viena daļa draudzes locekļu nosauc ļoti daudz negatīvu lietu pie arhibīskapa kalpošanas....? Kā mainīties...? Ko mainīt...?
ja ir runa par mainīšanos , tad .....es to nesaredzu , jo atkal , piedodiet , viena stulba kļūda. Runas nepublicēšana laikā.
Lelb nav tikai mega baznīca Latvijā , bet arī visas Latvijas iedzīvotāju viena kopības daļa . šis lielais kopums tomēr interesējas par arhibīskapu. Interesējas arī prezidents , valdība, beigu beigās arī drošības dienesti. Jo vienā diena mēs varam atmosties , nostādīti fakta priekšā = mēs daži nolēmuši valsti vadīt tā ......
immagine [87.110.48.21]
# Iesūtīts: 2011.01.02 23:29:42
Aivars Lapšāns
vienu nesaprotu... kā tevi tik baltu, pūkainu, pareizu, svētu, pazemīgu, gudru utt. draudze un mācītājs neizvirzīja uz sinodi? vai ta viņi nezināja, ka tev noteikti jādzird arhibīskapa runa?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2011.01.03 00:07:24
immagine [87.110.48.21]

Esmu briesmonis , kur es cilvēkos rādīšos
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2011.01.03 11:09:19
Vienkārši balss

Tava nelaime ir tā, ka tu uz visu notiekošo skaties no "varas pozīcijām". Protams, var teikt, ka no augšas viss labāk redzams, ka Lapšāns un Kalniņš ir divi disidenti, kas tikai jauc gaisu. Bet tu labāk padomā par to, kādēļ gan luterāņu pīārs tautā ir tik švaks; Tev ne prātā nenāk, kā ierindas mācītājam nepārtraukti ir jāatbild uz cilvēku jautājumiem par visādiem presē izskanējušiem paziņojumiem, te nepietiek vienkārši pateikt, ka tas viss ir meli. Un ko vispār es varu atbildēt - tikai to: "Es nezinu". Jo mums jau nekas nav jāzin!
Redzi, ceļojot es nevalkāju kolārkreklu, tādēļ cilvēki mani uzreiz neidentificē kā mācītāju. Braucot gandrīz vienmēr uzņemu balsotājus un dažkārt iznāk saruna arī par ticības tēmām. Tur dažkārt visu ko var dzirdēt. Tu jau vari mierīgi teikt - man vienalga, ko kāds runā, galvenais, ka es par sevi domāju esam uz pareiza ceļa, bet vai tā ir pareizākā nostāja? Nav runa par izdabāšanu visādiem laikmetīgiem vējiem, bet gan par to, lai mūsu dēļ Evāņģēlijs netiek pulgots pagānu starpā. Vai Tu esi pilnīgi pārliecināta, ka LELB kopumā (droši, ka tur ir arī daļa manas vainas) nav bīstami tuvu šai robežai?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.03 11:17:09
A ko shamais taadu afigenno pateica, ka to uzzinot baigi kaut kas notixies?

Vai nebij vienkaarshaak pajautaat delegaatiem, ko tad ArchBiiskaps ir runaajis... nu vai LELB kaut kaa maina savu teologjiju, paarejam uz eiro, kaut kas baigi mainiijies?

Nu ja nav buutiskas izmainjas, tad par ko cepshanaas?
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2011.01.03 11:20:46
Vispār, ja objektīvi, arhibīskaps ir liels demokrāts baznīcas kontekstā.
Kaut kā nav nācies dzirdēt ka baznīcās vispār kāds to vadītājs pieprasa uzticības balsojumu.
Krišjānis
# Iesūtīts: 2011.01.03 12:23:37
Aivars Lapšāns
Mani savukārt jūsu jautājumi un komentāri ne vien neiedvesmo, bet tie šķiet pilnīgs bleķis.
Savus apskaidroti unikālos uzskatus varat paturēt pie sevis.
Ja ir pretenzijas pret arhibīskapu tad - "Bet, ja tavs brālis grēko, tad noej un pamāci viņu zem četrām acīm; kad viņš tev klausa, tad tu savu brāli esi mantojis." tas tā, ja esat šo Rakstu vietu palidis garām.
Krišjānis
# Iesūtīts: 2011.01.03 12:32:58
Jānis Kalniņš
Jāni, tu zini, ka es Tevi ļoti cienu, bet nesteigsimies ar spriedumiem. Pats tā esmu daudzkārt aplauzies. Nedziedāsim līdzi solistam Lapšānam. Cieņa/necieņa, ieinteresētība/vienaldzība, interese vien par krēslu - tie ir tādi drosmīgi vērtējumi. Tie var būt arī kļūdaini un tad būs neērti, ka par brāli tā domājām.
Nav jau arhibīskaps ir speciāli jālūdzas, vienkārši jāparunā, tā man šķiet. Ja kāds no Tavas ģimenes kaut ko dara vai nedara, Tu taču negaidi paskaidrojumus, bet pats jautā (nevis lūdzies) kas un kā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 36597