atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kaa muusu bazniicas galvas ciinaas ar maldu maaciibaam?
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.11.16 10:56:34
Chista interesanti, kaa notiek aktiivaa ciinja ar maldu maaciibu izplatiibu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:16:24
Aivars
Es ticu, ka Dievs katram cilvēkam ir zināmā veidā kaut kad atklājies zināmā pakāpē, kas ir pietiekoša, lai cilvēks sāktu viņam ticēt, viņu meklēt un sastapt Jēzus personā. Tas, ka šis cilvēks var sevi personiski attālināt no Dieva atziņas un aptumšot savu prātu, tam es arī pilnībā ticu, un tā jau ir šī konkrētā cilvēka paša izvēle. Bet Dievs sevi nav atstājis neievērotu. Par to visu runā šī Rom.1. nod.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:18:19
Svētais
Nu nezinu. Man liekas, ka Tu tomēr esi neģēlis, ja saviem bērniem liedz Dieva žēlastību, ko pats esi atklājis.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:19:31
Aivars
Tur jau ir tā lieta, ka es neticu nevienam foruma ateistam, kad viņš mēģina iegalvot, ka netic Dievam. Es neticu, ka viņš nav nekad saskāries ar to, ka Dievs ir atklājies viņam savā laikā. Tas, ko es personīgi redzu pie foruma ateistiem ir fakts, ka daži no viņiem ir nocietinājuši savas sirdis tik tālu, ka Dieva atziņa viņos ir aptumšota un notrulinājusies tādā pakāp``e, ka viņi jā saka, ka netic, neatzīst utt. Bet to viņi ir izdarījuši tikai pēc savas izvēles atsvešināties no Dieva atziņas. Tādēļ, ka to saka raksti es tiem ticu vairāk, nekā ateizitu izteikumiem šajā sakarā!
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.11.19 23:21:48
Aivars
Nu nezinu. Man liekas, ka Tu tomēr esi neģēlis, ja saviem bērniem liedz Dieva žēlastību, ko pats esi atklājis.

Pag, varbūt mēs nesaprotamies, kā tas mēdz but netā, bet es rīkojos pēc savas ticības pārliecības , piem., bērnu kristības jautājumā. Es neliedzu Dieva žēlastību, jo es ticu, ka tā viņiem jau pieder, ja runa ir par kristībām, par kurām es ticu, ka tās nav nepieciešamas neapzinātā vecumā. Tomēr, kad viņi apzinās savu ticības izvēli par labu Jēzum, tad es ticu, ka viņiem noteikti noteikti noteikti ir jākristās!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:21:49
Svētais
Nu tur jau tā lieta, ka šie ir nocietinājušies un nocietināti no šamo smadzeņu piesārņotājiem, bet kur gan ir problēma svināt Dieva žēlastību no Kristības agrā bērnībā līdz skatīšanai mūžībā?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:24:30
Aivars
Vēlreiz gribu teikt arī tev, kā teicu Indriķim. Es patiešām cienu tavu ticības pārliecību bērnu kristības jautājumā. Cienu tavu atziņu. Taču es tai nepiekrītu. Es to neredzu Bībelē. Es arī necenšos nevienu pārliecināt vai pierādīt savu taisnību, es vienkārši aizstāvu savu ticibu un pārliecību par šo jautājumu, jo man uz to tika norādīts.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:25:40
Svētais
Klau, nu, ja runājam par to `nesaprašanos`, neslēpšu, ka apzināti Tevi provocēju. Bet nu padomā, kas gan ir Tavi un citu cilvēku priekštati par `apzinātu/neapzinātu" vecumu iepretī Dieva apsolījumiem
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:29:38
Aivars
Es apzinātu un neapzinātu vecumu definēju ar spēju ticēt Jēzum kā savam Glābējam no grēkiem. Tāpēc Filips no kandakes galminieka pieprasīja ticību, un tikai tad var kristīties, turklāt ticību tādā pakāpē, kas uzsver to, ka ticība ir nepieciešamais faktors, un tad cilvēks var kristīties. Tas skanēja tā : "ja tu no visas sirds tici, tad to var" Jēzus norāda, ka tie, kas tic, un top kristīti tie taps glābti. Aŗī šeit Jēzus uzsver ticības nozīmi pie kristības.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:35:11
Svētais
Es apzinātu un neapzinātu vecumu definēju ar spēju ticēt Jēzum kā savam Glābējam no grēkiem
Par to arī runa, draugs! Nu ir tepat forumā daži pilnīgi atpalikuši savā attīstībā ateisti. Nu.. ar to vien, ka šie atpalikuši savā atziņā, viņi ir vairāk atpestīti nekā Tavs bērns, kas vēl tikai mācās Kristu atzīt?
armilo
# Iesūtīts: 2010.11.19 23:59:01
Svētais
" Tas skanēja tā : "ja tu no visas sirds tici, tad to var" Jēzus norāda, ka tie, kas tic, un top kristīti tie taps glābti. Aŗī šeit Jēzus uzsver ticības nozīmi pie kristības."

Vai drīkst Tev pavaicāt dažus jautājumus?

1) Ja trīsgadīgs bērns apliecina Jēzu Kristu par savu glābēju, tad viņu drīkst kristīt?

2) Ja zīdainis no visas sirds tic, bet vēl nav apguvis runāšanas prasmi, lai to apliecinātu, vai viņu drīkst kristīt?

3) Visbeidzot piemērs, kuru nevienam nenovēlu, bet vai Tu kristītu savu zīdaini, ja ārsti paziņotu, ka viņam ir atlikušas dzīvot tikai dažas dienas?
armilo
# Iesūtīts: 2010.11.20 00:21:27
Svētais

VD ļaudis savus zīdaiņus nesa Dieva priekšā jau 8. dzīves dienā, lai caur apgraizīšanas zīmi slēgtu derību ar Dievu. Vai viņi bija muļķi, nesaprazdami, ka bērns taču vēl neprot runāt? Ja VD tas tika darīts jau pirmajās bērna dzīves dienās, tad kādēļ lai JD laikā ļaudīm būtu jāliedz Dieva žēlastības sakraments saviem jaundzimušajiem?

Zini, kur ir problēma? Man šķiet, ka cilvēki nesaprot, ka kristība ir Dieva darbs. Būtu labi, ja cilvēki ļautu Viņam to darīt!
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.20 11:58:30
Aivars
Nē. es nošķiru tos, kam dota atziņa un iespēja ticēt Jēzum kā savam glābējam, un tos, kuri to neapzinās. Tos pēc definīcijas var izdalīt tieši saistībā ar zināmu vecumu, kad sāc apzināties to ko izvēlies. Tāpēc tie ateisti, kurus gribās nosaukt par attīstībā atpalikušiem ateistiem, es saucu pavisam savādāk. Es tos apzīmēju kā tādus, kas ir savu prātu aptumšojuši un paši attālinājušies no dievišķās atziņas. Viņi paši ir novērsušies no piedāvātās pestīšanas. Tas ir pilnīgi citādāk, nekā tie, kas neapzinās vai ir velns vai Dievs un viņus kristī. tam es nekādi nevaru piekrist. Tāpēc skaidrojums, ka tie ir vairāk pestīti, nekā mans bērns, kas mācās Kristu atzīt ir neadekvāts.
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.11.20 12:07:48
armilo
Ja trīsgadīgs bērns apliecina Jēzu par Kungu, tad viņu drīkst kristīt. parasti gan apzinātais vecums iestājas vēlāk. Jēzus apzinātais vecums, kad viņš patstāvīgi pieņēma lēmumu palikt Jeruzlaemē, lai skaidrotos ar rakstu mācītājiem bija 12 gadi. šajā vecumā viņš norādīja saviem vecākiem to, ka viņš ir nācis ar zināmu misiju no Tēva darboties tēva lietās, un ka viņš ir patstāvīgs to darīt.

Tur jau ir tā lieta, ka es neredzu rakstos precedentus par gadījumiem, kad zīdainis var novisas sirds ticēt. es neticu, ka tas ir Dieva paredžetais ceļš, lai saņenmtu ūdens kristību. No otras puses raksti atklāj to, ka bērniem jau pieder Dieva valstība, tāpēc es ticu, ka pat ja zīdainis, kuram atlikušas dažas dienas ko dzīvot mirst nesaņēmis kristību, tad viņš nonāk Dieva valstībā arī bez tās!

Apgraizīšanas derība bija tikai ārējā zīme, bet īstā apgraizīšana ir garā pie sirds, nevis pie miesas. tāpēc arī šis paraugs, kas tika dots nav adekvāts.

tas, ka tas ir Dieva darbs tas ir skaidrs, tomēr cilvēks ņem savu līdzdalību pie šī Dieva darba apliecinot to ar savu ticību. tad jau varētu krist`;it visus pēc kārtas, ja tā būtu "maģiska formula" ar kuras palīdzību cilvēks saņem kaut kādus labumus no tā. bet tā tas nav. cilvēkam ir sava daļa pie tā visa, tas nav tikai vienpusējs Dieva darbs. To atklāj raksti.
devonas reksis
# Iesūtīts: 2010.11.20 12:41:42
Protams, ar foruma ateistiem viss ir kārtībā. Kristieši visupirms tiek pie bauslībā satriektas sirds un izmisuma, tad viņiem tiek pasludināts evaņģēlijs un viņi atgūst mieru, labu miegu un apetīti. Ateisti pie tā pēdējā nonāk bez šāda Sturm und drang perioda, tāpēc daži teisti viņus apskauž un sauc par veciem ********iem.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.20 14:58:21
Svētais , ja mans divgadnieks uz jautājumu par Dievu un Kristu ceļ pirkstu uz Debesīm, ar ko viņš mazāk ticīgs par izaugušo, kas savu ticību spēj noformulēt konceptuāli sarežģītāk. Es ticu, ka ticība viņam kristībā ir dāvāta un atliek vien mācīšana.
Vai tu domā, ka līdz sešpadsmitajam gadsimtam kristieši neko nezināja par pareizo kristīšanu, līdz kāds radikāļu novirziens - anabaptisti, kurš daudzas lietas izfantazēja pa jaunam, izdomāja, ka zīdaiņu kristība nederot?
Faktiski arī baptisti ir atmetuši gandrīz visus seno anabaptistu maldus, gandrīz kā vienīgo uzturot spēkā zīdaiņu nekristīšanu ( un daļa Sv.Vakarēdienu tikai kā piemiņas mielastu.) Teoloģiski izglītotākie pat vairs nepārkrista zem ūdens no citām konfesijām pie viņiem pārgājušos, kas kristīti pēc cita rituāla.
Vai tu domā, ka pavēle kristīt un mācīt visas tautas neattiecas uz zīdaiņiem?
Un ja jau tu saki, ka zīdaiņiem tāpat Debesu Valstība, arī tādā gadījumā, kāpēc tad viņus labāk ir nekristīt, nevis otrādi - nokristīt, izpildot Kristus pavēli.
Mēs izaugušie taču arī - ticam, bet nez kāpēc baznīcā ejam, nevis neejam, paliekot mājās un paļaujoties ka gan jau kaut kā viss tāpat būs Ok.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.11.20 15:12:52
devonas reksis
Ateistu miers, labais miegs un apetīte ir miesīga un beidzas ar miesu - kapu kopiņā.
Pēc tam būs izmisums par savu aklumu un Dieva mīlestības atraidījumu...
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.20 19:03:18
indriķis (labs)
Es ticu, ka ticība viņam kristībā ir dāvāta un atliek vien mācīšana.

Es cienu tavu atklāsmi un tavu ticību, bet es nepiekrītu tai. Jo sevišķi šim apgalvojumam. Manā skatījumā tas nav pēc Rakstiem, lai gan domāts ir labi.

Pavēle kristīt ir dota gan, un tas ir jādara, bet tam ir savi nosacījumi klāt. Un tā ir ticība, kas jāapliecina.Bez šīs "sastavdaļas " nav definēta kristība pēc rakstiem.

Mēs izaugušie ticam un ejam uz baznīcu , ne tāpēc, ka mēs ar to kaut kādā veidā tuvināmies Dievam vai izpatīkam Viņam. Vēl mazāk ar to, ka kaut kādā veidā tādēļ saņemam labvēlību no Viņa. Dievam mēs izpatīkam tikai un vienīgi ar savu ticību tam, ko Jēzus ir izdarījis mūsu labā. Tas ir vienīgais faktors, kas patiešām iepriecina Dievu, un ne mūsu iešana uz baznīcu. Vai es tādēļ saku, ka uz baznīcu nav jāiet? Nē. Tieši otrādāk, nepareizi dara tie, kas uzskata, ka viņi var ar savu ticību dzīvot mājās neejot uz baznīcu, bet tam iemesls ir pavisam cits. Ejot uz baznīcu mēs saņemam Dieva Vārdu ( garīgo maizi) , lai stiprinātu paši savu iekšējo cilvēku, mēs saņemam sadraudzību no brāļiem un māsām, jo citur mēs to nevaram tādējādi saņemt. Mēs kalpojam viens otram tur, parādam mīlestību, esam par svētību. Tas mūs ceļ un stiprina, jo ja mēs to nedarītu, tad mēs sanīktu. Taču no Dieva puses pret mums nekas absolūti nemainās, vai mēs ejam vai neejam uz baznīcu. Viņš mūs mīl ar vienādu mīlestību un neatgrūž mūs, tāpat kā neticīgos. Katrā ziņā nevis iešana uz baznīcu un paļaušanās uz to, ka ejam var dot kaut kādu labumu mums. Tikai un vienīgi labumu dod tas, ka mēs ticam tam, ko Dievs mūsu labā ir izdarījis Jēzū Kristū, un tikai, uzsveru, tikai un vienīgi tad Dievs mūs pieņem.

Bet kā jau agrāk teicu, es necenšos savu viedokli/atziņu/ atklāsmi padarīt jeb pacelt augstāku esam , nekā kāda cita. Tā būtu paštaisnība. Tā ir mana atklāsme, kā esmu saņēmis no Dieva, kā es to izprotu, tā ar to dzīvoju. Necenšos pārliecināt, pierādīt vai strīdēties ar kādu, lai pamatotu savu taisnību. Tas netiek darīts ar šo nolūku. Tikai un vienīgi aizstāvu savu viedokli šajā sarunā. Katrā ziņā es nomanu, ka tu rīkojies tieši ar tādu pašu pieeju. Tas mani patiešām iepriecina.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.11.20 19:23:24
Ctulhu
Tu esi sevi apmānījis, Tu esi sev to iestāstījis un noticējis tam, tāpēc tu melo. Nebūs neviena cilvēka Dieva priekšā, kas varēs viņam pārmest to, ka Dievs nav viņam atklājies un tāpēc viņš neesot varējis ticēt. Tas ir neiespējami. To atklāj Raksti. Katra cilvēka dzīvē ir bijis brīdis, kurā Dievs ir licis sevi manīt. Tu vari man apzvērēt, ka netici Dievam, un tomēr es tev nenoticēšu, jo Raksti atklāj, ka katram cilvēkam Dievs ir atklājies un nav nevienam aizbildinājuma Dieva priekšā. Tomēr tas, ka tu esi savu sirdi nocietinājis līdz tādai pakāpei, ka vairs netici tam, ka Dievs ir, tam gan es ticu, ka tur tu esi pielicis lielu piepūli, lai tas tā notiktu. Tomēr reiz ir noticis tavā dzīvē kas tāds, pateicoties kam, Dievs ir sevi manifestējis. Tieši tāpat ir pienācis brīdis arī tāds, ka tu esi sevi apcietinājis, novērsies un aptumšojies savā prātā tādā mērā, ka vairs netici. Tomēr, ja es neticētu, ka Dievs tev var dot iespēju atkal viņam pievērsties, tad es ar tevi nemaz nerunātu.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.11.20 19:54:16
Ctulhu kas joprojām nesaprot, ne kas ir Dievs, ne kas ir velns ,``


Un Tu saproti?


Tikai godīga attieksme. Es arī nesaprotu,ne kas ir Dievs, ne kas ir velns. Manas mazās koka smadzenītes vienkārši nevelk, lai to varētu aptvert. Un negribas sev acis aizmālēt ar savām vai citu iedomām par to, kas Viņš varētu būt. Jā, vispār iesaku visiem gudrajiem te godīgi atbildēt uz Ctulhu jautājumu.
armilo
# Iesūtīts: 2010.11.20 20:26:44
Memekija

Dievs ir Radītājs. Velns ir radība, kas nostājusies ienaidā ar savu Radītāju.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 137 , pavisam kopa bijuši: 36009