atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu "Kas notiek Lutera Akadēmijā???"? II
Maris Staris
Iesūtīts: 2010.11.05 09:58:21
Kāpēc Pāvils slēdza pirmo tēmu "Kas notiek Lutera Akadēmijā???"?
Mani patiesi interesētu šis jautājums. Tēma joprojām ir atrodama sadaļā "Par Baznīcu". Visi interesenti tur var iepazīties ar viedokļiem par to, kāpēc tiek apturētu Lutera akadēmijas akreditācija, kāpēc tiek atlaists rektors un prorektors, kāpēc samazinās izglītības kvalitāte, kāpēc pēc manām domām protams, LA grib pārvērsts par mācītāja Gunta Kalmes un bīskapu tautskolas projektu. Tas, ka slēdza tēmu vien pierāda to, kāda ir bīskapu attieksme gan pret dzīvi, gan pret ticību. Tēmu par LA mēs varam turpināt šajā sadaļā, līdz brīdim, kad bīskaps Pāvils atkal neuzskatīs, ka te netiek pausts viņa viedoklis, pareizais viedoklis.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.05 11:22:15
Māris Staris

Ļoti labi Māri, ka Tu atjaunoji šo diskusiju, jo domāju, ka palika daudz nepateiktā un nebija izteikti visi viedokļi un galvenais, kā turpmāk rīkoties un reaģēt uz līdzīgiem notikumiem baznīcā. Aizbildinoties, ka nav naudas var likvidēt jebkuru labu lietu un domāju, ka atsaukties tikai uz naudas trūkumu nedrīkst, vienkārši nedrīkst! It sevišķi, ja mēs vēlamies, lai mums būtu labi, zinoši un viedi mācītāji nākotnē. Nevis tā kā izdarīja bīskaps, paskatījās kuros gados ir dzimuši mācītāji un konstatēja, ka ir daudz gados jauni mācītāji un tātad baznīcai tuvākos 20 gadus jaunus mācītājus nevajadzēs! Absurds!

Cik dzirdēju, jau tagad tie, kurus Dievs ir aicinājis par evanģēlistiem, pārbaudes komisija neuzņēma. Evanģēlisti arī Baznīcai nav vajadzīgi. Visu noraksta uz naudas trūkumu. Nevar Baznīca apturēt projektus, kuri ir vitāli svarīgi tās eksistencei. Nedrīkst!!!

Vienkārši tie cilvēki, kuriem būtu jārūpējas par naudas plūsmu baznīcā neprot strādāt, tas nozīmē, ka ja tu neproti, tad, lai nāk tie, kas prot un vēlas. Un lai nenotiek kā Latvijas Valstī, kad griež un cērpj visu pēc kārtas, neskatoties un nedomājot par sekām nākotnē.
nejaukais es [213.226.141.110]
# Iesūtīts: 2010.11.05 11:34:02
Vai tik tas būs Pāvils, kas to būs darījis?
Nav labuma bez ļaunuma, esošie mācītāji būs pieprasītāki un varēs uzlabot savu statusu.
Vispār vajadzētu LA beidzējus
iecelt par evaņģēlistiem un aizsūtīt misionē dibināt draudzes.
Un tikai, ja cilvēks to var, tad ordinēt.
Defilēt melnbaltā svārkā draudzes priekšā nav liela māka.
vilks
# Labojis vilks: 2010.11.05 11:34:49
Maris Staris
ja ir vēlēšanās uzzināt, kāpēc Pāvils slēdza tēmu (ja tas bija viņš, varbūt tas bija pats diskusijas autors), tad var uzrakstīt viņam personīgu ziņu no viņa profila.

Ja ir vēlēšanās turpināt sarunu par LA, tad tā arī vajag pateikt, ko gribat runāt par to un kāpēc.

Paralēli - ja nevēlaties, lai komentāri tiek dzēsti vai laboti (un nebūtu jāsūdzas par vajāšanām baznīcas forumā), lūdzu ievērot foruma noteikumus.
nejaukais es [213.226.141.110]
# Iesūtīts: 2010.11.05 11:40:15
Tā ir pārdomu vērta tēma - vai baznīcai vajag kvantumu ar papildu mācītājiem vienmēr gataviem pie visa gatava, vai arī patstāvīgi kalpot varošus mācītājus misionārus.
Iz baznīcas vēstures zināms, ka var rasties situācija, kad esošās mācītāju vakances ir aizpildītas un jaunie dabū pagaidīt rindiņā, ja nav iekšas doties misionē, ko savukārt visādi vajadzētu veicināt.
mogsignor [46.109.38.10]
# Iesūtīts: 2010.11.05 11:44:40
mani 2 santīmi. LA bija izvēlējusies pareizu ceļu, gatavojot no tikai mācītājus, bet arī draudžu darbiniekus un baznīcas mūziķus. Baznīcai ir vajadzīgi pēc iespējas vairāk teoloģiski izglītoti cilvēki.
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.05 11:46:40
Nejaukais es
Tikai viens jautājums. Vai Tu domā, ka Latvijā ir pietiekami daudz Luterāņu mācītāju un vairāk viņus nevajag?
nejaukais es [213.226.141.110]
# Iesūtīts: 2010.11.05 11:51:55
zIlīt, atbilde ir misionē.
Esošajās draudzēs var būt arī ir pietiekami mācītāju.
vilks
# Iesūtīts: 2010.11.05 11:56:09
zīlīte
ja gribi ar mani personīgi sarunāties, raksti man personīgi. nepiesārņo tēmu.
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.05 12:38:52
Vilks
Negribu ar Tevi personīgi sarunāties, Tu neliecies interesants un zinošs sarunas biedrs. Atvaino! Tu neko konkrēti pateikt nevari, Tu nerunā skaidru valodu un redzu, ka aizstāvi LA notiekošo, mēs esam barikāžu katrs savā pusē. Ja man par LA un Luterāņu mācītāju izglītību sāp sirds, tad Tevī es to neredzu.

Nejaukais es
Vai Tu esi uzdevis šo jautājumu kāda mācītājam, vai pietiek Latvijā mācītāju? Domāju, ka nē. Es esmu šo jautājumu uzdevis apmēram 10 mācītājiem un visi kāviens teica, ka nepietiek! Kāda var būt lauku draudze, ja viens mācītājs apkalpo 3,4,5 draudzes. Cik laiku nedēļā viņš pie vienas tādas draudzes pavada? Kāds labums draudzei ir no tāda mācītāja? Vai jauniešu darbs tiek organizēts?
Tad nav nekāds brīnums, ka draudzes locekļu skaits samazinās un līdz ar to arī ziedojumi, par ko te raud tie, kas saka, ka mācītāji Latvijā ir pietiekoši. Šī shēma ir vienkārša un ar kādu izglītību ir jābūt apveltītam bīskapam, lai nesaprastu šīs likumsakarības. Līdzīgi ir arī ar Rīgu, bet Rīgā ir problēma, darbs ar jauniešiem, kas ir draudzes nākotne.
Tajās draudzēs, kur darbs ar jauniešiem tiek izvests labi, tās redz nākotnē atdevi un Dievkalpojumi ir pilni, bet kurās draudzēs nenotiek darbs ar jauniešiem, tajās agrāk vai vēlāk parādās problēmas ar draudzes eksistenci, jo tās vairs nevar uzturēt savu mācītāju.
Bet viens mācītājs Rīgā nevar kalpot un vienlaicīgi vadīt arī jauniešu darbu, var protams, kādu īsu brīdi, bet ne ilgtermiņā.
Un šajās draudzēs būtu vajadzīgi 2 mācītāji, lai varētu tikt galā ar visiem darbiem un draudze augtu.

Un tāpēc ir Baznīcai vajadzīgi jauni, zinoši un viedi jauni mācītāji, kuri savu izglītību papildina un turpina studēt un kalpot. Dzīve nestāv uz vietas un cilvēku apziņa mainās un mācītājiem tas ir jāsaprot, nevar iesūnēt.
nejaukais es [213.226.141.123]
# Iesūtīts: 2010.11.05 12:50:34
zīlīte, 3,4,5, draudzēs kalpojošo tradīcija Latvijā ir tik pat sena cik pati baznīca. Pieskaiti tam katrā atsevišķajā draudzē mazo svētdienas baznīcās dievlūdzēju skaitu un tik pa visām kopā sanāks viena kārtīga draudze.
Uz jauniešu darbu , kas ir laba lieta, var skatīties divējādi - viens, pozitīvs, ja ar to tiek audzināti jauni kristieši, otrs, negatīvs, ja baznīca dod tik papildu tusa iespējas un viss pajūk, tiklīdz izpaliek izklaides piedāvājums. Ir arī tādas tendences.
Un esi reals, daudzi kalpojošie negribēs otru iesaistīt, kam alga jāmaksā ja jūt, ka paši labi tiek galā ar laju palīgu.

Es saprotu, ka svarīga ir katra situācija, un tu runā no savas.
vasara
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:03:43
Jā, man arī tas šķiet absurdi, ja viens mācītājs laukos apkalpo 3 draudzes. Lai arī tās ir nelielas, tomēr dievkalpojumi notiek svētdienās visās un vienā svētdienā jāpaspēj aizskriet uz 3 draudzēm. Tāda skriešana, kad nevienā no draudzēm nevar uzkavēties ilgāk: piedodiet mīļais ganāmais pulciņš, noganījis esmu, jāskrien tālāk, laika nav. Drusku šķērsām attieksme.
Būtu jau jauki, ja kāds vairākās (tiešām trijās) draudzēs kalpojošs mācītājs varētu šādu situāciju vairāk pakomentēt, kā tas īsti dzīvē notiek un darbojas?
vasara
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:05:35
nejaukais es [213.226.141.123]
daudzi kalpojošie negribēs otru iesaistīt, kam alga jāmaksā
Es protams saprotu, ka nauda ir svarīga un ir jārūpējas par to, lai to nopelnītu pietiekami, bet kādēļ šis naudas jautājums kalpošanā iet pa priekšu visam pārējam?
vai šitā [81.198.34.77]
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:10:17
Vai Vasaras kundze būtu ar mieru strādāt bez maksas daudz un ilgi, respektīvi - pastāvīgi?
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:19:03
Tiem kas ir dzēsēji
Nekādus noteikumus neesmu pārkāpis, tādēļ neuzdrošinieties dzēst ārā manis rakstīto!!!

Vēlreiz atkārtošos. Es sazinājos ar tēmas aizsācēju "Kas notiek Lutera akadēmijā", tēma, kura vakar vakarā pēc pēdējā komentāra no bīskapa Pāvila puses, tika izdzēsta. Tēmas iesācējs nav dzēsis ārā šo tēmu.

Vai tie, kas vakar izdzēsa un šodien dzēš ārā manu jautājumu ir gļēvuļi un nevar atzīties, kāpēc viņi tā dara.

Tas ir tiešām gļēvums no viņu puses!

Atkārtošu jautājumu. Kurš izdzēsa tēmu "Kas notiek Lutera Akadēmijā""?

Vai visi LELB pārstāvji neatbild par saviem vārdiem vai tikai bīskapi?
vasara
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:20:48
vai šitā [81.198.34.77], draudzē nevar kalpot, ja vienīgā doma ir nopelnīt. Pirmkārt ir jābūt domai par kalpošanu. Un algai ir jābūt loģiskam iznākumam.
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:21:36
Un darbiem arī!!!
mogsignor [46.109.38.10]
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:21:54
zīlīte tēma nav izdzēsta, tā ir aizslēgta - to joprojām visi var lasīt. parasti to, cik esmu novērojis, tā dara tad, kad vairs nerunā par tēmu, bet panesas apvainojumi (pārkāpjot foruma noteikumus).
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:24:40
Vai šitā
Ir no sākuma jānokalpo kādā sākumā mazā draudzē gadiņu 10 ar mazu aldziņu, jāizveido liela draudze un sirsnībā jākalpo. Tad pēc 10 gadiem tu saņemsi labu algu un tev būs cilvēku cieņa un mīlestība.
Bet ja sāk no algas gala, tad no šī apburtā loka nekad netiksi ārā. Tā lūk!
zīlīte
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:27:08
mogsignor
Piekrītu Tev! Kļūdījos ar vārdu izvēli! Tēma ir nevis dzēsta, bet aizslēgta. Vainīgs!
bet par noteikumiem. Pārlasīju saraksti. Nebija tur personisku apvainojumu, lai tēmu slēgtu. Bet tas ir tikai mans viedoklis.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 13:28:54
kādēļ šis naudas jautājums kalpošanā iet pa priekšu visam pārējam
Elementāri! Nevar iztērēt vairāk naudas, nekā ir tavā rīcībā. Arī katra mācītāja sagatavošana kaut ko izmaksā. Pašas LA gada minimālais budžets, lai varētu iet uz akreditāciju tika minēts kā 150 tūkst. vismaz vēl šī gada pavasarī. Pieņemsim, ka vidēji 8 studenti no kursa tiešām kļūst par mācītājiem. Sanāk, savi 20 tūkstoši uz galviņu. Pieskaitam klāt paša studējošā tērētos līdzekļus. Studenti paši to nenosegs. Vai to nosegs katra no tām 3 draudzēm, kura saņems personīgo mācītāju? Diez vai pat īsti normālu algu tās savam ganam spēj piedāvāt, par ko tas varētu vēl atļauties kādu studiju kredītu dzēset, vai ko tādu. Vai pasniedzēji un darbinieki no savas kabatas?
Savukārt, ja Akadēmija nav akreditēta, nu nav jau pat ko domāt arī par dižu studentu apmaiņu utt, par grādiem, par kuriem kāds gribētu maksāt utt.
Žēl protams, ka ir tā kā tas ir, un drusku tādā pamesta suņuka lomā šodien LA ir nonākusi, bet nu acīmredzot ir grūti nest, ko nevar pacelt
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 39 , pavisam kopa bijuši: 33605