atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par nepieciešamību atgriezties pie klasiskās LELB Satversmes
Aivars
Iesūtīts: 2010.11.02 11:04:37
Šis jautājums pavīd dažādās diskusijās. Pēdējā bija par LA, kur Raimonds ar Indriķi aizsāka sarunu
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 11:14:57
indriķis (labs)
Sanāk gan klasiskā. Nesanāk oriģinālā, bet sanāk klasiskā satversme.
Par tiesiskiem kontekstiem nesapratu, ko domāji
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.05 11:21:36
Aivar , piemēram, padomju konstitūcija bija viena no visprogresīvākajām, ja to lasa atrauti no tā laika situācijas,
bet padomju ļaužu dzīvē tāpat visu lēma Ģenerālsekretārs un PSKP Politbirojs, AP esot vien butaforijai .

Ko nozīmē Nesanāk oriģinālā, bet sanāk klasiskā .
Kura tad būtu oriģinālā un kāpēc šī ir klasiskā?
nejaukais es [213.226.141.110]
# Iesūtīts: 2010.11.05 11:26:57
2007.gada LELB Satversme dod baznīcas vadītājiem to varu,
kas viņiem tāpat būtu pie jebkuras citas satversmes ( mazliet caur puķēm ), bet tagad tā ir leģitīma. Un tas ir labi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.05 11:36:25
indriķis (labs)
Nez kādēļ tieši tādēļ, ka dažas lietas vismaz bija uz papīra, tā pati AP reiz varēja nobalsot par neatkarības atjaunošanu pietiekoši demokrātiskā ceļā
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.11.05 23:13:14
Merlins
1989.gads un sekojošie gadi ir gana sarežģīts laiks ar savu mantojumu, vēl līdz šim brīdim daudz kas nav tā īsti apzināts, ko vien tikai zina šo notikumu aculiecinieki. Bet varbūt, ja saliktu kopā atmiņas, kopaina būtu vēl nedaudz cita. Lai gan viena daļa aculiecinieku jau ir tai saulē.

Nedaudz tomēr tas pārsteidz, cik zināms no intervijām, kas runāts, kas pierakstīts, tāpat šur tur starp rindām lasāms, ka AA kustībā bija pārdroši daudz ideālisma un jaunības maksimālisma. Tāpēc, jau labu laiku viena liela daļa no mūsējiem (t.i.LElBiešiem) ir bijusi pārliecināta, ka līdzīgi kā ar Latvijas valsti, ir mēģināts atjaunot arī Baznīcu. Tagad izradās, ka tā laika cīņas un spēles ir daudz sarežģītākas.

Tāpēc, Jūsuprāt, vai arī šobrīd ir pārāk daudz naivuma un ideālisma aizstāvēt 1928.gada Satversmi? Nezinot daudz ko, labu gribot, var arī muļķības sadarīt.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.11.05 23:53:08
AivarsRaimonds

Merlins :


Ai nu ko Tu te stāsti manim daugaviņu, nu nevari salīdzināt to kā 80 gadu kgbešņiki pa stūriem piedraudēja, nu jā dažam bija jāiet ***** stacijā jāpadežūrē, kuram varbūt arī 11 tramvaja pieturā pa galvu sadeva, kuram nācās labāk emigrēt, ar to kā pieliek pie galvas pistaļetu un šauj nost.

Dezinformācija. Es uzsveru dezinformācija. Jo tos , kurus novāca un spīdzināja bij citi ļauži. Biedēja tos , kuri bij paredzēti jaunajai varai un viņi arī pakļāvās, jo , re Merlins visu zin un bija klāt. Tikai nez kāpēc mani brāļi un draugi , kuri pat pie manis jāņus svin , kuri tiešām tika spīdzināti , pauž , ka ar M, un P.B un vēl dažiem bra`čkām vairs nav iespējams runāt , jo ....nu , vienkārši paauKstinājušies līdz absurdam. Es arī to pašu pasauku pēc , kaut pieredzes šajā forumā - visu laiku citi stāsti un nekompetence Jā , čekas modelis tomēr ir uzvarējis. To saka vīri , kuri tagad ir atgriezušie Latvijā. Kāpēc? - atbilde redzama evaņģēlijā.
KGB nogalināja tos , kuros saskatīja, ka viņi cīnīsies par Dieva Latviju līdz pēdējai asins lāsei, ka viņi ir neglābjami nacionālisti , jo KGB nebij skaidrības kas ir Dieva kalps , kas musinātājs. biedēja tos , kuri nobijās un tad ....tika vadīti un vadīta situācija.
Merlins stāsta pieredzi, bet ne īsto patiesību. Jo , ja Dievs TEvi ir izredzējis , tad lojalitāte pret čeku , kā kristietim nevar būt. Dievs Tevi sargās. Merlin , vai Tevi var salīdzināt ar JR, kurš Tavā vietā kalpo Tam Kungam?
Arī tagad no grāvja grāvī. Kāpēc Tu sēdi brāļiem priekšā, bet neej pie viņiem čomoties? Ko Tu vispār zini par termini pazemošana , pistoles pielikšana .... Piedod. Bet pats sāki šo tēmu.
Atgriezties [78.84.205.63]
# Iesūtīts: 2010.11.06 00:05:30
Aivars Vajag atgriezties pie rakstāmmašīnām, jo tur nevajag antivīrusus un viss ir vienkāršs un skaidrs.
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.11.06 01:15:30
Raimonds

Man liekas, ka tagad būtu nevis ideālismā jācīnās par vienu vai otru satversmi, bet jāiepauzē un visu labi jāpārdomā un jāpārrunā pēc satura un būtības, kas baznīcai labāk. Gan vienai, gan otrai ir savi trūkumi. Gan viena, gan otra būtu jāpilnveido.

Par AA piekrītu, ka ideālisma un maksimālisma tiešām bija daudz. Tas labi noderēja, lai stāvētu pret valsts/čekas iespaidu baznīcā, kas arī bija AA formulētais mērķis.Taču, kā jau bieži notiek, nākot pie teikšanas un atbildības, ar ideālismu vien nepietiek.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.11.06 10:00:23
Merlins

Bet , pat šajā forumā, jau gadus pirms Tev paudām , ka šis ir brāķis. Tu šo brāķi cildināji. Tas labi , ka Tu tomēr kļūsti lojāls pret Luteru un pirmdraudzes modeli. Tas mani tiešām priecē.
Varbūt vairi papaust = kur šī apspriešana notiks? Vai Tu liksi krēslus izvietot ar skatu pret sauli , jeb pret evaņģēliju? Tā var vilkt un spriest gadiem. Dievs jau ir devis pedējo brīdinājumu pirms diviem gadiem. Ja tas būtu laikus pieņemts , tad tauta un baznīca nebūtu tik tālu novesta. Mūs jau soda. Vai tad Tu vēl nespēj aptvert nopietnību?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.11.06 10:07:36
Aivars Lapšāns
Klau, karot vajag par idejām, nevis pret to paudējiem! Bet vai tad kaut kas nepareizs ir domā, ka visiem būtu jārunā un jādomā?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.11.06 10:15:35
Aivars
Jā , jo ne pret miesu es cīnos , bet sātanu. Šī varas apmātība Latvijā ir visaukstākajā līmenī. Kaut pie laicīgās varas. Neviens nav nožēlojis. Visu laiku liela visnekomptentāko valsts vadību Eiropā.
Baznīcā diemžēl Merlina miesasdarbības modelis neizies cauri. Būs jānožēlo Dieva un brāļu priekšā, ja ne, Dievs pagrūdīs kalnu malā.....
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.11.06 10:50:18
Aivars

Vakar biju cerības festivālā. Ļoti patika.
Bet paturpināšu iepriekš rakstīti citā formā. Saistot to ar cerības festivālu.
Es tur biju ar savu draudzi. Bij dēls Krists līdz , kuram 4 gadi un ciemiņš , slavenais misonārs Deivids, kuram pateicības rakstus snieguši gan Anglijas karaliene , gan pāvests ....!? Viņam ir 9 bērni un viņš ar saviem bērniem kalpo viskarstākajos punktos. Horvātijā , Āfrikā , kur tika īstenots genocīds ....
Nu , lūk. Mans dēls sadzēries kolu prasīja lai aizvedu viņu pačurāt. Ejot ārā sargi pateica , ka atpakaļ netiks. Sargam pateicu - labi beidz un aizgāju pačurināt dēlu. Atpakaļ ieejot arēnā redzēju , ka viens tēvs ar dēlu tāpat piegāja pie sarga , bet atgriezās atpakaļ....Es brālim Deividam paņēmu kafiju , kā ciemiņam , gribēju ienest arēnā ....sargs neatļāva.....es saku : man jāizrāda cieņa ciemiņam ....nekā ....
Kas tas ir ? Pārprasta kristietība un pārcenšanās. Daudzi , kad kalpo , sirds motoru neieslēdz. Strādā tikai smadzeņu motors.
Ja kristietības ģenerāļi sēdētu nevis uz skatuves , bet kaut kur starp tautu, tad varbūt viņi tomēr ar saviem mazbērniem ejot viņus čurināt zinātu patieso kalpošanu pie tiem , kuriem vajag vienkārši .....nu, aiziet pačurāt , bet ....sistēma to neļauj , bez pazemošanas.
Kā jau kristietības vēsture raksta par pirmo dievnamu celtniecību , kur tika iebūvēta vissvētākā vieta Dievam ....tad bračkas saštukoja tajā vietā nosēsties pašiem ....un tā viņi sēž ..priekšā līdz šai dienai un nezin ka bērnus nelaiž pačurāt....
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.11.06 12:13:22
Merlins
Par apspriešanas pagarināšanu, tas laikam ir labākais šajā brīdī. Sarunāties, meditēt utt.

Taču, kā jau bieži notiek, nākot pie teikšanas un atbildības, ar ideālismu vien nepietiek.
savā ziņā naivums un ideālims Baznīcā nav nemaz tas sliktākais, līdzīgi kā ģimenē, jaunie kādas idejas rosina, vecie caur savu pieredzi uz to var paskatīties un šo to piebremzē utt. Bet sarežģītāk kļūst, ja ir ar kaut ko ārēju jācīnās? Tas nedaudz nodarbina.


indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.11.06 14:24:30
Raimond , naivums un ideālisms Baznīcā nav nemaz tas sliktākais, Zini, te es tev nepiekrītu un arī tāpēc, ka neredzu šos daudzējādi definējamos jēdzienus JD kristīgo tikumu sarakstos.
Naivums un ideālisms var būt arī ir lieliska augsne un retorika par tiem noderīga ne tik naiviem un ideālistiskiem ļaudīm savu (nekristīgu) mērķu sasniegšanai, kā to liecina daudzu Rietumu baznīcu degradācija.
Pēcis [90.130.175.239]
# Iesūtīts: 2010.11.06 15:56:43
Bez personīgas Satversmes neviena ārējā Satversme nebūs laba diezgan. Problēmas, kuras rodas no dramatiska elementāras askēzes trūkuma nevar atrisināt ar citiem līdzekļiem; rakstiet ko gribat, man ālēties gribas.
jaanis
# Iesūtīts: 2010.11.06 15:58:40
Pēcis [90.130.175.239]Ko tad esi saķēris, ka tā gribas?
Pēcis [90.130.175.239]
# Iesūtīts: 2010.11.06 16:07:42
Esmu saķēris nesavaldības garu, kas tagad plosās.
jaanis
# Iesūtīts: 2010.11.06 16:12:35
iemērc pirkstu aukstā ūdenī
juziss [78.84.106.128]
# Iesūtīts: 2010.11.06 18:45:51
indriķis (labs)indriķis (labs) Vai lēnprātība nav tas pats naivums un ideālisms? Vismaz ietver sevī.
Pēcis [90.130.180.210]
# Iesūtīts: 2010.11.07 18:31:55
jaanis, - redzu, ka no taviem vārdiem dveš askēzes gars un pieņemu, ka runā no savas bagātās pieredzes.

Alu dzerot un par satversmi domājot man noklārējās: es neklausīšu Satversmei, kuru būs fabricējuši kāda no baznīcpolitikas frakcijām, jo tad pēc definīcijas tā būs īslaicīga Satversme. Satversme ir visam kopumam un uz ilgu laiku, nevis tikai viltīgiem juristiem, bet arī tiem, kurus dēvē par naiviem, ideālistiem, labticīgiem, jeb tādiem, kas vēl cenšas ievērot Kristus vārdus un tos mācīties
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 34691