atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas ir luteriskā reformācija?
Konfesionāls luterānis
Iesūtīts: 2010.10.29 16:20:48
Uz jautājumu, kas ir luteriskā reformācija, brīnišķīgu atbildi dod Hermaņa Zasses grāmata Kas ir luterisms?.

"Pareiza luteriskās baznīcas izpratne un pareiza luteriskās reformācijas izpratne nosaka viena otru. Šodien .. reformācijas pareizā izpratne zudusi tādēļ, ka tā vairs nav aptverama, pamatojoties baznīcā, tādēļ, ka, lai vispār spētu saprast lielo un mīklaino reformācijas notikumu, mēģina tverties pie vēsturiskām un filozofiskām teorijām, kurās balstoties šo notikumu nekad nevarēs izprast. Par Reformācijas būtību: http://www.ebaznica.lv/?p=5405
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
KLukstei [213.226.141.110]
# Iesūtīts: 2010.12.18 11:22:43
viena vienīga aplama mācība pārvērš maldos visu kristīgo mācību kopumā, tāpat kā piliens indes var tīru ūdeni pārvērst nāves zālēs.
Vai cienījamais aplamnieks pats nav iekritis šai tiesā?
Un vai tie, kas apliecina Jēzu vienkāršā bērna ticībā katehisma līmenī nepamanās izvairīties no šīs tiesas priekš teologiem?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.12.18 11:38:01
Konfesionāls luterānis
Pastāsti kādu savu ikdienas liecību, kā Dievs tev palīdz ikdienā uz Viņu paļauties un darīt Viņa darbus. Kur Dievs ir pārdabiski iejaucies tavā dzīves ritumā un izglābis tevi. Pastāsti kādu liecību par Jēzus uzticamību tavā dzīvē. Pastāsti kaut ko no sevis. Šī liecība būs stiprāka , nekā tavi citāti. Lūdzu nerunā ar mani ar citātiem. ļoti lūdzu tevi. Varbūt kādam citam nav pret to iebildumi, bet es lūdzu nerunā ar mani tādā manierē. Vai es varu izlūgties to no tevis? Ja vēlos kaut ko no tevis dzirdēt, tad labprāt dzirdētu tavu ikdienu ko tu pavadi kopā ar Dievu un kā Dievs tev palīdz, bet lūdzu nerunā ar mani citātos. Tā nav saruna. Tas ir vienpusējs monologs. Tas nav pareizi. Ja vēlies , lai cilvēki tev atverās runā ar viņiem, nevis citē citātus. Pieņem mīlestības pilnu pamācību savā dzīvē un tev veiksies labāk kā līdz šim. Nenāc ar domu, ka tev te visi ir ienaidnieki, pat ja netic tā kā tu tici.
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.12.18 19:23:19
Nabaga Svētais,
Ceru, ka tu nebalsti savu ticību tajā, ko Dievs caur tevi, tevī, vai citos un caur citiem ir darījis, bet gan tikai un vienīgi Viņa vārdā, kas ikvienam cilvēkam piedāvā un sniedz Kristus nopelnu. Neviens, vēlreiz uzsveru - neviens un nekad nav nācis pie pestījošas kristīgās ticības, klausoties liecības par to, ko Dievs caur citiem vai citos ir darījis. Pestījošu ticību rada no Dieva žēlastības dotais grēku piedošanas apsolījums Kristus nāves un augšāmcelšanās dēļ. Tās ir atšķirīgas lietas - tas, ko Dievs Kristū ir darījis priekš mums un tas, ko Viņš dara ticīgajos, proti, tajos, kas ir ticībā tikuši attaisnoti jeb saņēmuši grēku piedošanu.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2010.12.18 20:14:25
K.L. : "Neviens, vēlreiz uzsveru - neviens un nekad nav nācis pie pestījošas kristīgās ticības, klausoties liecības par to, ko Dievs caur citiem vai citos ir darījis. "

Jāņa evaņģēlijs 4:39 : "Bet daudzi šīs pilsētas samarieši sāka ticēt Viņam, dzirdējuši sievas vārdus, jo viņa apliecināja: Viņš man visu pateicis, ko esmu darījusi."

Kam taisnība? Pagāni ir apmulsuši.
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.12.18 20:41:18
παλαιό ανόητος, romiešu runci,

Kā tu, akls būdams, varētu spriest par gaismu? Kristieši nemaz nav samulsuši.
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.12.18 20:49:15
Ctulhu
walks like duck, talks like duck, looks like duck ...

Tā pati darbu teoloģija, kas romiešiem. Varbūt, ka šamais nemaz pats to neapjauš.
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.12.18 20:56:05
Ctulhu
Nu es tak tak tev nemācu kvantu fiziku vai citas lietas, no kurām daudz neko nesaprotu. Kā gan tu iedomājies esam pareizi Rakstus sapratis, ja netici galvenajai Bībeles vēstij - kas tic uz Jēzu Kristu kā savu Pestītāju no grēka, nāves, velna un elles, un tiek kristīts, tas tiks pestīts, kas netic, tas tiks pazudināts.
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.12.18 21:05:42
Ctulhu Ne vēlāk kā savas nāves brīdi tev vairs nevajadzēs ticēt, bet varēsi tieši komunicēt ar pārdabiskiem spēkiem. Tā ka pacieties vēl mazliet. Man tagad darbiņš darāms. Ar labunakti!
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.12.19 09:29:06
K.F.V. Valters, Bauslība un Evaņģēlijs, 389-390:

Kristus par sevi saka: "Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība; neviens netiek pie Tēva, kā vien caur Mani." (Jņ. 14:6) To apstiprina Pēteris jūdu augstās tiesas priekšā, sacīdams: "Nav pestīšanas nevienā citā; jo nav neviens cits vārds zem debess cilvēkiem dots, kurā mums lemta pestīšana." (Ap. d. 4:12) Pāvils, to apstiprinādams, saka saviem korintiešiem: "Es jūsu starpā negribēju neko citu zināt kā vien Jēzu Kristu un to pašu krustā sistu." (1. Kor. 2:2) Tāpēc tas ir patiešām liels un briesmīgs grēks, ja mēs kādu mūsu mācībai uzticētu dvēseli nemudinām tiekties pie Jēzus, ja mēs tai atkal un atkal nestāstām, kāds dārgums tai gūstams Jēzū, tās Pestītājā. Atturēt kādu no ticības uz Kristu, tas ir tik briesmīgs grēks, ka trūkst pat vārdu, lai to pa īstam aprakstītu. Mācītājs, kurš apzināti vai neapzināti, to vēlēdamies vai aiz neizpratnes, vai arī dedzīgi, bet aplami darbojoties dvēseļu glābšanai, ­ attur kādu dvēseli no paļāvīgas nodošanās Kristum, tāds mācītājs, ciktāl viņš par to ir atbildīgs, laupa šim cilvēkam mūžīgo dzīvību. Viņš tad kļūst no dvēseļu gana par plēsīgu vilku, no dvēseļu ārsta par dvēseļu slepkavu, no Dieva eņģeļa, kādam viņam jābūt, par velnu šim cilvēkam. ..

Šajā ziņā vissmagāk grēko tā sauktie racionālistiskie mācītāji, kas velnišķīgā nekaunībā kāpj kancelē un no turienes sludina visiem grēciniekiem nevis Kristu, Pestītāju, bet ceļ priekšā savas nožēlojamās morāles un tikumu mācības un bagātīgi bārsta dažādas patētiskas, tukšas frāzes. Uz šiem racionālistiskajiem algotņiem, "kuru Dievs ir vēders" (Fil. 3:19), vēl šodien attiecināmi Kunga nosodījuma vārdi: "Vai jums, rakstu mācītāji un farizeji, jūs liekuļi! Jo jūs aizslēdzat Debesu valstību cilvēkiem; jūs paši neejat iekšā un neļaujat tiem, kas vēlas, tur ieiet." (Mt. 23:13) Cik ļoti viņi kādreiz izbīsies ­ tie, kas sevi dēvē par Jēzus Kristus dievinātājiem un sludinātājiem; tad, kad tiem būs jāstājas Jēzus Kristus soģa krēsla priekšā; tad, kad Kristus viņiem sacīs liesmojošos dusmu vārdus: "Es jūs nekad neesmu pazinis; eita nost no Manis, jūs ļauna darītāji!" (Mt. 7:23)

Bet ne mazāk šeit grēko arī pāvestieši. Viņi tāpat neaicina pie Kristus, pie grēcinieku Pestītāja un Drauga, bet attēlo Kristu kā vēl stingrāku bauslības devēju nekā pats Mozus, kas cilvēkiem nosacījis vēl vairāk likumu, kuri ir vēl stingrāki. Un, kad kāds nabaga grēcinieks nonāk postā un prasa padomu priesterim, tad tas viņu sūta nevis pie Kristus, bet gan pie Marijas, pie tā sauktās žēlsirdības Mātes. Ļaudīm tiek iedvestas bailes pret Kristu, viņiem māca, ka Marija viņus ņems zem sava sargājošā apmetņa. Vai arī viņus sūta pie kāda no daudzajiem sargājošiem svētajiem. Par šo briesmīgo grēku, ka tie nabaga grēciniekus attur no Kristus, viņi kādreiz piedzīvos Dieva dusmas, kad "viņu mocību dūmi pacelsies augšup mūžu mūžos" (Atkl. 14:11). Jo nemācīt un nesludināt Kristu vai sacīt, lai netic Viņam, ir ļauns pārkāpums, gluži tāpat kā ir zaimojoši Kristu saukt par fanātiķi, kā to dara neticīgie.
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.12.20 11:16:42
Konfesionāls luterānis
Un atkal paldies tev, ka tu mācies pazemīgi paklausību un neturpini jeb aizvien mazāk runā ar mani citātos. Es to patiešām novērtēju. Zini, cilvēku glābj tas, ko ir izdarījis Dievs cilvēka labā un to apliecina Raksti. Taču cilvēkus Dievs glābj arī caur lieciniekiem, kas pasludina šo vēsti. Es nabaga grēcinieks tieši tā arī tiku izglābts, kad redzēju mācītājā Dieva mīlestību, kas bija kā liecība man. Kā tu tiki izglābts? Starp citu tās ir divas atšķirīgas lietas sludināt/mācīt evaņģēliju/Rakstus un būt par Jēzus liecinieku, vai tu to zināji? Reiz savā draudzē man bija palūgts sagatavot sprediķi par šo tēmu.

P.S. Es nabaga Svētais savu ticību balstu tikai un vienīgi Rakstos, un ne savā vai citu pieredzē, domās, filozofijās, atziņās.

Vēlreiz lūgums tev: Pastāsti kādu savu ikdienas liecību, kā Dievs tev palīdz ikdienā uz Viņu paļauties un darīt Viņa darbus. Kur Dievs ir pārdabiski iejaucies tavā dzīves ritumā un izglābis tevi. Pastāsti kādu liecību par Jēzus uzticamību tavā dzīvē. Pastāsti kaut ko no sevis. Šī liecība būs stiprāka , nekā tavi citāti.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.20 21:42:42
Konfesionāls luterānis
Vai Tu tātad vilktu vienlīdzības zīmi starp cilvēcību un grēku?
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.12.20 21:55:00
Aivar
Ja tu patiešām gribi zināt, kam es ticu, ko mācu un apliecinu, tad ir tāda grāmata - Bībele - , kuras mācība ir skaidri un nekļūdīgi izklāstīta tādā Vienprātības grāmatā. Šīs grāmatas mācības ir saistošas baznīcām, kas ir luteriskas. Tās, kuras nav vai nevēlas būt, varētu būt tik godīgas un to atklāti pateikt.

Kas attiecas uz Rubeņu Jura rakstu, tad neba šis pirmais un vienīgais viņa neluteriskās ticības apliecinājums. Tā ka raudiet par sevi - Jeruzālemes meitas. Vai drīzāk - neuzticamie namturi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.12.20 22:05:54
Konfesionāls luterānis
Ak, neirotiskā Bābeles staigule, lai nu arī Tavā tumšā sirdī mazliet Kristus Evaņģēlijs iespīd Adventa laikā, ka nav nemitīgi jāzākājas! Žēl, ka Tev nav ne laba mācītāja, ne psihoterapeita ar ko aprunāties.
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.12.20 22:16:07
Svētais
Es nabaga grēcinieks tieši tā arī tiku izglābts, kad redzēju mācītājā Dieva mīlestību.. Man ar sen atpakaļ likās, ka "redzu" īstu mīlestību, kad M. Santa kungs rādījās visiem tāds laipns. Kā izrādījās, "mīlestība" tā laikam bija, tikai tāda netradicionāla. Tā ka nepaļaujies pārāk uz "redzēšanu".

Starp citu tās ir divas atšķirīgas lietas sludināt/mācīt evaņģēliju/Rakstus un būt par Jēzus liecinieku, vai tu to zināji?
Jau tad, kad vēl tikai sāku studēt Rakstus oriģinālā, satiku šādi domājošu uzmācīgu jaunekli. Pat ja tu vari pierādīt, ka 2x2 nav 4, savas teoloģiskās fantāzijas labāk met pie malas.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.12.20 23:31:38
Konfesionāls luterānis
Ja tu patiešām gribi zināt, kam es ticu, ko mācu un apliecinu, tad ir tāda grāmata - Bībele - , kuras mācība ir skaidri un nekļūdīgi izklāstīta tādā Vienprātības grāmatā. Šīs grāmatas mācības ir saistošas baznīcām, kas ir luteriskas. Tās, kuras nav vai nevēlas būt, varētu būt tik godīgas un to atklāti pateikt.

Ja tik ļoti pieķerties skaidrojumam, vai vairs vajag to, ko tas skaidro?
Konfesionāls luterānis
# Iesūtīts: 2010.12.20 23:45:49
Ar labu nakti romieši un tie kas sirdī tādi, bet par luterāņiem izliekas!
rainars
# Iesūtīts: 2010.12.21 12:43:13
... raksti ir it visu saslēguši grēkā, lai apsolījums taptu dots ticīgiem ticībā uz Jēzu Kristu. Bet, pirms nāca ticība, mēs bijām turēti ieslēgti bauslības važās, līdz parādītos ticība, kurai bija jānāk. (Gal.3)
.. nevis tas ir jūds, kas ārīgi ir tāds; ne arī tā ir apgraizīšana, kas redzama ārīgi pie miesas. Bet tas ir jūds, kam ir iekšēja, sirds apgraizīšana, garā un nevis burtā, tādam atzinība ir ne no cilvēkiem, bet no Dieva.

Dieva spēks ir par pestīšanu ikvienam, kas tic, jūdam visupirms un arī grieķim.

Konfesionāls luterānis vai tu gribi teikt ka ne-luterāņi ir ārpus borta? Varbūt, brāļ , nomierinies. Vai tas krusts ko gribi nest nav tev par smagu? Pieņem pats sevi kā Dievs tevi pieņēmis un varēsi arī pieņemt citus. Atceries 2. bausli.
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.12.21 12:52:02
Konfesionāls luterānis
Paldies tev atkal par normālu atbildi bez citātiem. Tas ko sastapu es, bija Dieva veida mīlestība caur šo cilvēku, kas mani uzrunāja. Bet kā jau teicu, ka nebalstu savu ticību tādās lietās. Tā ir mana liecība, kā Dievs mani uzrunāja.

Liecināt par Kristu nozīmē dalīties un stāstīt par to, ko Viņš ir tavā dzīvē darījis, tavu konkrēto pieredzi-kā Jēzus tevi glābis, palīdzējis, atbrīvojis, izpestījis-no atkarībām , grēkiem, uzbrukumiem, utt. Kā tu ar Jēzu personīgi esi sastapies savā dzīvē.

Sludināt par Kristu ir Dieva Vārda pasludināšana jeb proklamēšana, to ko vēsta Bībele. Tā ir patiesības paziņošana un apliecināšana. Tā izceļ konkrētu Dieva Vārda patiesību viena aspekta ietvaros, ar mērķi celt draudzei ticību.

Mācīt Rakstus par Kristu, tas nozīmē izskaidrot vienu konkrētu sfēru, kā to piepildīt dzīvē, balstoties uz visa Dieva Vārda pamata. Apskatot šo sfēru visa Dieva Vārda gaismā. Neizceļot vienu patiesību virs citas, bet padarot tās (līdz) atkarīgas vienu no otras un līdzsvarojot, tādā veidā panākot balansu.

Piemērs.
Sludināt Dieva Vārda patiesību par laulību, nozīmē izcelt konkrētu laulības aspektu , piem. pirmslaulību šķīstību. Tas cels draudzi, motivēs jauniešus ievērot svētumu un tīrību pirmslaulību attiecībās un tml. Tā būs patiesības pasludināšana šajā konkrētajā aspektā laulības sfērā.

Mācīt par laulību, nozīmē izklāstīt un paskaidrot visus laulības dzīves aspektus , kas sevī ietver- pirmslaulību attiecības, bērnu audzināšanu, seksuālās attiecības, attiecības starp laulātajiem, cieņu un pakļaušanos, mīlestību u.c. Tā būs mācīšana no visiem skatu punktiem par šo konkrēto sfēru. Var mācīt arī tikai vienu aspektu, bet būtu jāmāca visi.

Tas ir atšķirīgi. Tam vienmēr ir jāpapildina viens otru. Nevar iztikt sludināšana bez mācīšanas. Sludināšana parasti atbild uz jautājumu” KAS”, bet mācīšana uz jautājumu „KĀ”.

Ja tev ir kādas citas domas, lūdzu, izsaki tās.
mazliet no malas [91.200.66.80]
# Iesūtīts: 2010.12.21 16:28:33
ap.Pāvils aizliedz sievietei mācīt bet par sludināšanu ne vārda, sk. aŗī oriģināltekstu
Svētais
# Iesūtīts: 2010.12.21 16:47:15
mazliet no malas [91.200.66.80]
Apustulis Pāvils neļauj mācīt sievai vīru, nevis sievietei vīrieti. Šeit bija ļoti gara diskusija par to sieviešu ordinācijas jautājumā, kur jau šis viedoklis tika apspriests simtām reižu.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 121 , pavisam kopa bijuši: 35702