atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Maikls Rūts (Michael Root) konvertējies par pāvestieti
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.10.17 14:58:37
Šī gada augusta beigās viens no vadošajiem ASV ekumēniskās kustības luteriskās puses pārstāvjiem Maikls Rūts konvertējās par pāvestieti.
Šī konvertēšanās ir radījusi zināmu apjukumu luterāņu rindās, jo Rūts bija viens no flagmaņiem vairāku pāvestiešiem ļoti svarīgu jautājumu iedzīvināšanā luteriskajā baznīcā, piemēram, apustuliskā sukcesija, utt.
Tai pašā laikā, Rūta izvēle šķiet daļēji likumsakarīga, jo viņam arvien ir bijusi problēma ar bibliskā/luteriskā pamat principa - ticībā vien/sola fidei - apliecināšanu.
Šajā diskusijā vēlētos uzzināt, varbūt kādam ir zināms kas vairāk, kā arī dalīties pārdomās.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.10.17 15:03:06
par pašu Rūtu: http://www.ltss.edu/current_community/faculty/michael_ro.. ot/
Savā vēstulē kolēģiem, viņš norāda, ka viņš jau ir kļuvis sirdī un domās par pāvestieti, tāpēc vairs nevar palikt luteriskajā baznīcā.
Savā ziņā, ļoti godīgi.
Problēma, viņš gadiem ilgi ir strādājis pie luterāņu pāvestošanas, ko darīt ar šo mantojumu? Tas rosina jautājumus.
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.10.17 15:07:11
man prieks par to!
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.17 15:24:07
Voldemār viņš gadiem ilgi ir strādājis pie luterāņu pāvestošanas, ko darīt ar šo mantojumu?
Ko darīt ar pietaisītām biksēm? - Novilkt un izmazgāt!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.17 15:28:14
Voldemārs
Izklausās tiešām pēc godīga soļa. Žēl, ka cilvēks to neizdarīja tad agrāk, bet mocījies pats un samocījis, iespējams, citus. Pie `mantojuma` Tu domā t.s. "Joint Declaration" vai vēl ko?
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.10.17 15:34:25
Aivar!
Kā jau rakstīju augstāk, man nav iebildes pret konfesionālās piederības maiņu, ja cilvēks labi zina (proti, ir izstudējis visus par un pret), ko dara. Ikviena godīga rīcība ir ar savu cieņas devu.
Bet tieši tas, ka cilvēks vedinājis maldos luterāņus gadu garumā (JDDJ ir tikai viens piemērs), mani apbēdina. Ta sakot, viņš aiziet, bet viņa sadarītās problēmas paliek

Valentīn!
Tev gan maz vajag pilnai laimei
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.17 15:48:48
Voldemārs
Nu `problēma` laikam bija tas pats kas `uzdevums`. Vai viss ko cilvēks sadarījis ir problēmas, vai arī šim maisoties, kaut kas ir pārrunāts un pārdomāts no jauna? Katrā ziņā, te ir piemērs, ka jādomā un līdzi jāseko ir VISIEM, un nedrīkst akli uzticēties dažam entuziastam, kā `ekspertam`. Tas varētu kalpot par pamācību arī mums LELB attiecībā uz visādām ekumēniskām štellītēm. Iniciatīvas grupas ir labi, bet... tām ir jāatskaitās mācītāju konferencēm un Sinodei, un jāpakļaujas nevis jāuztiepj savs viedoklis
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.18 09:38:12
Kurā, draugi, luteriskajā baznīcā M.Rūts bija?
Un kas īsti ir luterāņu baznīca, vērojot daudzās un dažādās luterāņu baznīcas pasaulē?

Kāds ELCA teologs K.Braatens ( kuru R.Slenzska nosauca par labu luterāni ), kura grāmatiņa izdota latviski, uzrakstīja atklātu vēstuli savam bīskapam ( manuprāt, tam pašam odiozajam Hansenam ) par šo fenomenu , amerikāņu luterāņu teologu konvertācijām uz Rkb un Pb.
Ko var gribēt, ja Hansonam vairāk rūp HS labums paša baznīcā.
Tāpat baznīcu akadēmisko aprindu Rakstu vēsturiskais kriticisms var apriebties teologam, ja tas domā par savu dvēseli?
Varbūt tas ir saistīts ar vēl vienu faktoru, pašiem teologiem beidzot sakārojas rimtu un sakārtotu baznīcas dzīvi, prom no nebeidzamajām reformām typa - kā pasludināt evaņģēliju mūsdienu pasaulei, pārmainot to - t.i. evaņģēliju līdz nepazīšanai.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.10.18 09:47:57
Aivar!
Protams, "kas labs, to paturiet". Es gan nopietni iebilstu apgalvojumiem, ka JDDJ būtu kas labs, ne saturiski, ne pēc metodes (differentiated consensus).

indriķi! (labs)
Rūts bija ELCA.
Par Brātēnu. Nezinu, kādā sakarā Slenska to saka. Tāpat, nesaku, ka Brātēns būtu slikts luterānis (ne jau man to spriest). Tas, ko es saku, ka viņam nav gana ar Vārdu un Sakramentu, bet vajag ko papildus. Un tas jau signalizē par lietām, kuras būtu labi ņemt vērā.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.18 09:55:15
Voldemārs
Par to labumu... var raudzīties uz smiltīm kurpēs un apģērbā, tukšo benzīnbāku un termosu, kā arī neatbildētajiem telefona zvaniem, vērtējot pludmalē pavadīto dienu, bet var arī skatu vērst uz kopā labi pavadīto laiku, juniora sekmēm peldēšanā, utt. Tā teikt, arī pēc izdevušamies viesībām izlietnē krājas netīri trauki. Bet vai nu tas ir vienīgais `mantojums`.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.18 10:09:13
Voldemār,
ELCA - viss skaidrs. Es arī no tās "luterisma" konvertētos.
Bet nevienam, diemžēl, jau īsti nav gana ar Vārdu un Sakramentu , kad nepieciešams to eparhiju saturēt kopā.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.10.18 10:34:00
Aivar!
Vai Tu teiktu, ka JDDJ ir "izdevušās viesības"? Palieku pie tā, ko jau sacīju, "kas labs, to paturiet"

indriķi! (labs)
Par "eparhiju saturēšanu". Nezinu, vai tā ir prioritāte.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.18 10:43:21
Voldemār , bet tas ir saistīts ar to pašu mācību. Tā "eparhijas saturēšana" kopā ir zem Vārda un eparhiju turošie par to ir atbildīgi.
Piemēram, Cālīša gadījumā, kuru beidzot izslēdza dēļ viņa maldu mācībām, lai gan viņš draudzi jau bija samusinājis sev līdzi, vismaz dievnams šiem nepalika. Un bija laba liecība.
Bet ir taču baznīcas modeļi, kur tu tādu neizslēgsi un tad maz darvas piliens saskādē visu medus mucu.
Arī liberālajās baznīcās, no kurām konvertējas prom rūti , ir daudz labu kristiešu, bet tās sagandē visi šie masu mēdītāji - modes mācītāji, kuri laikam sacenšas savā nekristīgajā radikālismā, (vai arī tie, kuri ir vēsturiskā kriticisma ideoloģijas dezorientēti un īsti vairs nezin, kāda tad ir baznīcas vēsts, kas jāsludina baznīcās) un kurus neviens nesauc pie atbildības.
Starp citu, nupat bija ziņa, ka rekordliels skaits ir pametis Somijas luterāņu baznīcu.
nezinītis [87.246.164.35]
# Iesūtīts: 2010.10.18 11:14:07
Ir nepārbaudīta informācija, ka Vera Volgemute Rozīte esot konvertējusies katolicismā.
Ko tādā gadījumā domāt?
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.18 11:17:19
Ko var darīt, ja gribās sievietei garīgumu.
Tā sieviešu mācītāju kalpošana varētu būt pa seklu priekš sievietes.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.10.18 11:59:46
indriķi! (labs)
Es tiešām nesaprotu, kāpēc Tu neesi vēl LELB, jo, spriežot pēc Taviem komentāriem, Tu esi viens no dedzīgākajiem Vanaga darbības aizstāvjiem un atbalstītājiem? Tas redzami kontrastē ar nevienu vien LELBieti un viņa vairāk vai mazak kritisko nostāju.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.18 12:03:52
Voldemār , tas nu ir mans lāsts - būt par aizstāvi.
Bet savā laikā pietiekami esmu izkritizējis, pietiktu desmit LELBiešiem.
Tagad jūs pakritizējiet, bet es aizstāvēšu. Līdzsvaram jābūt.
Zini, kā luterismā - papriekš bauslība, tad evaņģēlijs.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.10.18 12:08:19
indriķi! (labs)
Tieši tāpēc man arī nav skaidrs, kāpēc Tu esi "savā" ELBL, nevis pievienojies LELB, ja esi uz tik "vienotas nots".
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.18 12:13:57
Voldemār , jums tagad "vienotā nots" ir ieņemt "vairāk vai mazāk kritisku nostāju", bet man neiecietīgs partejiskums kristietībā ir vienkārši apnicis.
Visi mēs esam nabaga grēcinieki.
Un vadāmies pēc Nīcšes - "klūpošo pagrūd", ne piedošanas evaņģēlija.
Bet lepojamies ar savu "ietiepību doktrinālos sīkumos".
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.10.18 12:23:48
indriķi! (labs)
"neiecietīgs partejiskums"
Ļoti daudz norāda valoda, kuru kads lieto. Viens gan ir nenoliedzami, cilvēka identitāti veido pozitīvās (apliecinātās) un negatīvas (noraidītās) lietas. To, kuras ir kuras vislabāk liecina rezultāti.
Tu diezgan nepārprotami atbalsti un aizbildini politiku, kuru īsteno LELB vadība par spīti tam, ka liela daļa pašu LELBistu vairāk vai mazāk to kritizē. Un pie kritizētājiempieder ne tikai Vanaga ienaidnieki - liberāļi (diezgan pazīstams šā brīža "ārējais ienadnieks".
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.10.18 12:44:49
Voldemār , es kā reiz negribu iesaistīties LELB politikā.
Bet tas patiesi ir fenomens , kā kopīgu valodu ir atraduši t.s. liberāļi ar t.s. konfesionāļiem.
Pamodelēsim, iedomāsimies, kopā dabū Vanagu nost, izmantojot aktuālo retoriku par GASN neveiksmi kā karogu, un atkal katrs ieņem savu vietu - liberālis par arhibīskapu steidz atgūt nokavēto saistībā ar "pasaules luterāņiem", bet konfesionālis opozīcijā,
lai no turienes uz liberāļu nepatīkamā fona atkal mācītu par to ko un kā ne-vajadzētu īstiem luterāņiem.
Viss nostājas savās vietās...

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 109 , pavisam kopa bijuši: 34726