atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas notiek ar Lutera akadēmiju???
Guntars Grinvalds
Iesūtīts: 2010.10.16 23:56:03
Vai foruma dalībniekiem ir kāda informācija par Lutera akadēmijas plānoto slēgšanu? Kā man tapa zināms uz doto brīdi pasniedzēji algas nesaņem un ir atlaisti no darba. Vai tās ir luterāņu baznīcas mācītāju izglītības iestādes beigas? Vai arhibīskaps Vanags uzskata, ka Latvijā nav vairs vajadzīgi jauni mācītāji? Vai 2 gadu laikā iztērētā nauda par Lutera akadēmijas akreditācijas iegūšanu ir izmesta vējā? Ko par šo jautājumu domā mācītāji? Man ir jautājumi, bet nav atbildes. Vai kāds var man palīdzēt saprast, kas notiek Baznīcā saistībā ar Lutera akadēmiju?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.10.17 15:29:33
viens ir skaidrs, LELBā nepiešķir nozīmi izglītībai.
Tas ir:
1. žēl
2. un arī ne īpaši tuvu luterāņu izpratnei par kristieša pastāvīgo nepieciešamību mācīties/studēt Dieva Vārdu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.17 15:43:20
Guntars Grinvalds
Varbūt, ka man informācija ir novecojusi, bet, cik zinu, tad līdz gada beigām akadēmijai vēl bija jābūt dažiem tūkstošiem latu, lai pasniedzējiem nebūtu bez algas jāsēž. Tiesa, pasniedzēju sastāvs laikam gan tiek pārskatīts, kā arī atlīdzība tiks maksāta pēc novadīto lekciju skaita, nevis `cieta` liela alga, kura īstenībā šogad laikam gan tikai diviem no visiem pasniedzējiem tika maksāta.
Varu ziņot, ka pavasarī no ordinēto vidus tika atvaļināti uzreiz 8 vikāri, tā kā acīmredzot mācītāju ir tik daudz, ka vēl ir rezerves. Kas būs tālāk - dzīvosim, redzēsim. Bet, cik zinu, tad tomēr LA valdē, vai kā nu tur to aparātu sauc, kaut kas tiek domāts par LA pārorganizēšanu. Diemžēl, cik ir manīts, neviens no viņiem forumā nenāk, tā kā, ja ir vēlēšanās dzirdēt izsmeļošākus skaidrojumus, ir jāgriežas pašā akadēmijā
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.10.17 15:45:12
tīri praktiski tas laikam nozīmē, ka jums nāksies atzīt kādu citu Latvijas augstskolās izglītības iestādi par piemērotu LELB mācītāju izglītošanai, vai būs jāsūta savējos mācīties uz ārzemēm, bet tad sanāk uzreiz atzīt par nederīgiem mācītāja amatam tos, kas nemāk svešvalodas....
???
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.10.17 15:47:41
Ja LA aizies nebūtībā, kurā baznīcā skanēs Te Deum?
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.18 10:12:29
Valentīnis, vispār jau mācītāju nav mazums, tā kā krīzes apstākļos pāris kursu reflektantu uzņemšanas varētu arī izlaist, vnk vieni raujas pa draudzēm četrām, citi ne pa vienu.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.10.18 11:24:07
Guntars Grinvalds, Moderators
kāda informācija par Lutera akadēmijas plānoto slēgšanu?

Aicinu moderatorus vai nu koriģēt vai dzēst tēmas, kurās jau sākotnēji tēmas pieteikumā tiek pausti maldinoši apgalvojumi.
Vai autors var norādīt uz kādiem lēmumiem jeb priekšlikumiem (ja viņam tādi būtu pieejami), kuros šādi plāni atspoguļotos?
Ja nē, tad tā ir baumu izplatīšana.

Budžeta samazinājums, tāpat kā visu LELB, ir, domājams, skāris arī LA, kas ir neatkarīga mācību iestāde ar savu budžetu. Kā tā to izlieto vai konsolidē, ir pašas LA vadības ziņā.

Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.10.18 11:57:34
Vienkārši balss!
Vai tad cilvēkam nav tiesību uzdot LELB mājas lapā ar LELB mācību iestādi saistītu jautājumu?
Vai visiem jautājumiem jābūt vienveidīgiem un "Vienkārši balss" cenzētiem?
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.10.18 12:00:16
Voldemārs
Lūdzu, izlasīt vēlreiz; par Lutera akadēmijas plānoto slēgšanu
Vai tā NAV baumu izplatīšana?! Vai baumu ierobežošana ir cenzūra?
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.10.18 12:01:05
Neatkarīga ir Teoloģijas fakultāte,
bet LA, cik atceros, baznīcas mācību iestāde, tātad labā šī vārda nozīmē - atkarīga.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.10.18 12:11:44
Vienkārši balss!
Varbūt Tu kaut ko par daudz ielasi?
Es lasu, un redzu jautājumu. Protams, cilvēku ir iespaidojušas kādas baumas. Taču, vai jautātājs pie tā ir briesmīgi vainīgs? LELBam ir problēma ar informācijas apriti, tāpēc arī cilvēki smeļas no "alternatīviem avotiem". Un tā, piedodiet, jau ir LELB vaina.
Mani LA kādreiz mācīja, ka visbiežāk vaina ir nevis jautājumā un jautātājā, bet gan atbildētājā
Metriņš
# Iesūtīts: 2010.10.18 12:58:56
Vienkārši balss Neierobežojat, bet atspēkojat to kas ir baumas. Ja Jums ir pareizāka informācija, kā biedram Guntars Grinvalds, tad paudiet to un arī biedram būs skaidrs, ka viņa ausīs ir aplama informācija.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.18 23:28:03
Uldis
Klau, bet to jūsu pusjukušo pīlēnu gan sauciet pie kārtības, ok?
Latvju Pēks
# Labojis Latvju Pēks: 2010.10.18 23:37:20
Aivar Bez Piileena aktivitātēm tu bez darba varētu palikt. Tāpat kā viņa aktivitāšu rezultātā, ja tavs darbadevējs ieklausītos Piileena pēkšķēšanā un tad vienaldzīgos palūgtu savu vienaldzīgo cenzoru sektu dibināt. Tā ka pagaidām fifty-fifty tavas šances.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.10.18 23:56:08
Latvju Pēks
Žēl gan, ka jūs ar Uldi nekad neesat vienlaicīgi onlainā
te deum laudamus [109.152.119.198]
# Iesūtīts: 2010.10.19 00:36:10
http://www.lelb.lv/lv/?ct=iestades - LA ir oficāla LELB iestāde: kādā vispār ziņā neatkarīga?
p.l.dassy
# Iesūtīts: 2010.10.19 07:57:32
Vienkārši balss!
Varbūt Tu kaut ko par daudz ielasi...

Āmen, Voldemārs!
bet tā bieži notiek, ka te daži labi diskusijas uztver negatīvi...kaut arī tas nav domāts tā...
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.10.19 08:02:56
Aivars

Uldis
Klau, bet to jūsu pusjukušo *******u gan sauciet pie kārtības, ok?

beidz aiztikt *******u, oK?!

aizej ar *******u uz randiņu un redzēsi, ka viņš Tevi bieži nes cauri un Tu visu laiku uzķeries to taču jau niks pasaka, kas Tev acis nava?

man, piemēram, ļoti patīk Latvju Pēks... un nevajag visiem būt vienādiem! kaut gan LELB jau visi ir "ideāli" mēs KLB neesam ideāli, bet tikai pareizi

p.s. vai dieniņ, Pī l ē n s par zvaigzni ir padarīts
A. V.
# Iesūtīts: 2010.10.19 08:59:37
Guntars Grinvalds
"Kas notiek ar Lutera akadēmiju???"

Cik zinu, tad viss notiek. Pazīstu visus 4. kursa studentus, un ne no viena neesmu dzirdējis par LA plānoto slēgšanu.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.10.19 10:12:16
te deum laudamus [109.152.119.198]
LA ir oficāla LELB iestāde: kādā vispār ziņā neatkarīga?

LA ir LELB DIBINĀTA un finansēta iestāde, taču tās darbu pilnībā vada rektors un/vai kāda viņam tur tā pārvaldes sistēma, un LELBam nav ne tiesību, ne iespēju tieši iejaukties akadēmiskas mācību iestādes darbā.
Uldis
# Labojis Uldis: 2010.10.19 16:49:15
Vienkārši balss

Nez ko es tik nepatīkamu pateicu, ka visi mani komentāri ir izgriezti?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 36 , pavisam kopa bijuši: 34263