atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas vieno dažādos kristiešus? Vai un kā tas izpaužas jūsu dzīvē?
Vienkārši balss
Iesūtīts: 2010.09.11 14:33:03
Šajā forumā ļoti daudzās tēmās parādās atšķirības starp dažādu konfesiju uzskatiem, tradīciju, Rakstu izpratni, Baznīcas organizācijas nozīmi un pareizo formu - tātad par daudzām lietām, par ko ir atšķirīgi viedokļi.

Kas ir tas, kas mūs vieno? Kas liek mums sajust to būtisko kopību, kas starp mums valda, kas padara mūs par brāļiem un māsām, lai kurā konfesijā būtu mūsu mājas?

Vai jūs šo kopību izjūtat? Vai tā izpaužas praksē? Kā?

Diskusija tikai kristiešiem, lūdzu.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.12 13:00:06
Papucs, tātad ļoti loģiski... Kristus nevieno visus cilvēkus... bet tikai savus beernus, tos, kas viņam tic... a tie, kas netic, tie viņu labprāt ir gatavi vēlreiz krustā sist un kā izteicās Gnidrologs, viens otrs pat viņam izraisa vēlmi visu kristietību iznīcināt... tā kā man būtu ļoti grūti iedomāties, kā Gnid un citi kristieši varētu būt vienoti Kristū...
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.09.12 16:47:42
Gnidrologs
Lūdzu, ievēro tēmā izteikto vēlmi - diskusija kristiešiem.
Man kaut kā negribas atkal un atkal lasīt tavus izteikumus par ļaunajiem kristiešiem...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.12 16:54:44
Tā jau nespriežu tikai es.
Protams, ne jau tu viens taads galvaa sists...

Traibālisms parastais.
Un kaads sakars Kristietiibai ar tribaalismu? Ilji akal savu ntelektu raadi?

Pietiekami daudz izpētīts arī akadēmiski.
Katram jau "pietiekamiibas kriteerijs" ir cits Nav naacies redzeet nevienu shaadu vispaaratziitu peetiijumu? A visaadi kaktu kantoru peetiijumi... ir arii peetiijumi, ka ateisti videeji ir amoraalaaki... nu un?

Piemērs iz dzīves. Latvieši vislabāk apvienojas tad, kad jājūt līdzi pret krieviem hokejā.
Un kaads sakars Kristietiibai ar hokeju... Ilji atkal... ateists ar inzheniera indukciju operee?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.12 19:21:51
Skatos uz gnidru, un apzinos, ka arī tas vieno kristiešus šodien vismaz mūsu sabiedrībā, ka viņi pierod domāt ar savu galvu un būt pietiekoši kritiski pret dažādiem viedokļiem, lai neiespringtu par popularitāti
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.13 12:43:20
praksē šī kopība ar citiem kristiešiem man neizpaužas kādās intensīvās aktīvās darbībās bet varu draudzīgi sadarboties kādos pasākumos, projektos.
spēju ar citu konfesiju kristiešiem kopā lūgt un aizlūgt un ar pateicību pieņemu ja to dara par mani
šad tad lasu citu konfesiju izdevumus un gŗmatas no kurām varu smelties stiprinājumu un pieredzi
S.R...
# Labojis S.R...: 2010.09.13 13:38:56
mani reizēm pārņem mīlestība pret cilvēkiem, tas ir tad, kad saprotu, viņi arī ir Dieva bērni. parasti tas ir Sv. Mises laikā pēc kopīgi baudītas Komūnijas.
pret dažādajiem kristiešiem es izturos piesardzīgi, vispirms skatos, cik lielā mērā vārdi atbilst Patiesībai.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.09.13 13:55:46
...erzacģimene jeb ģimenes surogāts, vot kas jūs esat... tā, lūk, brāļi un māsas iekš Kristus...
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.13 15:34:30
vau vau!!! gav, gav!!!
nabaga vientuļais sunc pat bez ģimenes surogāta... jeb tu par kristieti esi kļuvis ka ierējies?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.13 16:04:53
Piemēram, misijas frontē, kad katoļu misionārus un mūķenes vajā, es saku - mūsējos sit.
Tāpat, arī uz kristietības vēsturi skatos kā uz kopēju lietu. Un man nav problēmu pielūgt to Kungu Romas katoļu vai pareizticīgo dievnamā arī svēto pīšļu klātbūtnē.
Krilovs [84.237.148.192]
# Iesūtīts: 2010.12.31 00:57:04
Ir daudz kristiešu - ezoteriķu, būtu laiks baznīcai palikt ezoteriskākai.
rainars
# Iesūtīts: 2010.12.31 14:52:46
Vieno vēleme līdzinbātiess mūsu Pestītājam izzinot māceklības noslēpumus un tos ieviešot savā dzīvē. Vieno arī aizlūgšanu vajadzibas. Arī tas mācāmies paļauties, uz Jēzus Kristus Dzīvo Dievu un dodam piemērus cits citam, kad stiprinām tos kuri ir kādos pārbaudījumos vai velna uzbrukumos.
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.12.31 15:23:55
mēs ar Kundali esam zināmā mērā kolēģi! viņš izlīmē lapiņas, bet es dalu lapiņas Āgenskalnā. Manas lapiņas ir ar kristīgu tekstu un Āgenskalnā, tāpēc ka rajondraudzes priesteris to ļauj.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.12.31 16:37:27
Valentīnis
Ar tevi mani vieno tas, ka mēs esam apžēloti grēcinieki!
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.12.31 16:52:10
ar Kombuli līdzīgas izpausmes, ar tevi līdzīga iekšējā būtība
Tēvs Indriķis
# Labojis Tēvs Indriķis : 2011.01.03 11:39:06
Izmetām pastaigā mazu līkumu un iegājām Ziemassvētku vakarā uz brīdi Romas katoļu baznīcā. Kas man patika - pilns dievkalpojums ( mesa) un arī pusnaktī, kā pieklājas. Silīte, viss svētsvinīgā tumsā un mazas gaismas eglītēs. Viss priekš ticīgajiem.
Zinu ka daudzviet mūsējie Ziemassvēku vakarā notur vien "atvieglotos" dievkalpojumus bez Sakramenta priekš nominālticīgajiem...
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2011.01.03 11:48:21
Dažādos kristiešus vieno tas, ka visi zin, ka viņus vieno Kristus, bet tiklīdz parunā ilgāk par 5 min tā vairs nespēj bez skandāla, jo tā gribas to Kristu sadalīt

Necenšos pierādīt savu patiesību un necenšos ne apgāzt, ne pielipt kāda pārliecībai. Ja ir kas labs mēdzu piekrist
Austra
# Labojis Austra: 2011.01.09 18:02:31
Arī šeit atbildes ir dažādas. Vieni saka Kristus, citi mīlestība. Kad esmu baznīcā pirmais, kas ir uzskatāmi ieraugāms ir atšķirības. Es varu saskatīt, ka vienus cilvēkus uz baznīcu ir atvedušas sāpes, citus kāda akūta nepieciešamība tur pabūt un pagaidīt kādu, kādus ilgas pēc mierinājuma un patvēruma, savkārt vēl kādus apziņa, ka tie var kalpot debesu valstības celšanai. Lai arī ir šī milzīgā dažādība, tomēr mirklī, kad cilvēki atgriežas no vakarēdiena, visos sejās ir redzama vienāda izteiksme. Maize un vīns ir tie elementi, kuros Kristus ir priekš mums klātesoš. Svētā vakarēdiena sakraments ir tas visvienojošākais baznīcas liturģijā, ko es esmu pieredzējusi. Ir daudzi, kuri vienotību dažādībā saskata trīsvienībā - Tēvs, Dēls un Sv. Gars ir 3 dažādas personas, bet vienādas savā būtībā. Manuprāt, atšķirību dēļ ir jābūt ļoti uzmanīgam, saskatīt aiz visa savādā būtisko un vienojošo.
armilo
# Iesūtīts: 2011.01.10 23:21:31
Austra
"Svētā vakarēdiena sakraments ir tas visvienojošākais baznīcas liturģijā, ko es esmu pieredzējusi."

Ņemot vērā konfesiju atšķirības izpratnē par svēto vakarēdienu, man liekas ka visvienojošākā ir svētā kristība. Ja kristība ir veikta saskaņā ar (Mt.28:19), tad to atzīst visas konfesijas. Sv. vakarēdiens ir visvienojošākais elements tikai katrā atsevisķajā draudzē vai konfesijā, kurās ir vienota izpratne par to.
Tēvs Indriķis
# Iesūtīts: 2011.01.14 15:50:07
armillo , man liekas ka visvienojošākā ir svētā kristība. Ja kristība ir veikta saskaņā ar (Mt.28:19), tad to atzīst visas konfesijas. tāda attieksme pret kristību ir raksturīga, mums, luterāņiem, jo, piemēram, tikai atsevišķi baptistu mācītāji ( nerunājot nemaz par visu plašo kristietības spektru vēl tālāk aiz tiem ) nepārkrista citu konfesiju kristiešus, ja tie grib piederēt viņu draudzēm.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 129 , pavisam kopa bijuši: 34221