atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kur ir Jaunavas Marijas kapa vieta?
indriķis (labs)
Iesūtīts: 2010.09.09 17:39:03
Patiesi, kur ir Jaunavas Marijas kapa vieta? Un, vai pastāvot relikviju kultam, ir ar Marijas miesu saistītas relikvijas? Protams, zinu, ka daudzi bij vnk viltojumi, bet tas varētu parādīt tādu kā vispārējo sava laika tendenci.
Jo, ja noskaidrojas , ka nav nedz Marijas kapa vietas, nedz ar viņas miesu saistīti priekšmeti, Romas katoļu ideja, ka Viņa varētu būt uzņemta debesīs, nav nemaz tik bezjēdzīga. Pie Kristus Augšāmcelšanās daudzi svētie tapa uzcelti. Un 100% noliegt, ka Viņu Dievs kā pirmo Augšāmcelšanās augli nevarētu paņemt debesīs, it kā nebūtu korekti.
Līdz ar to šīs idejas izpalikšana JD kanonā varētu būt saistīta ar notikuma vēlīno hronoloģiju. Tas protams nepadara leģitīmas daudzas Marijas kulta iezīmes.Un ar šo es nekādā veidā negribu apliecināt, ka turos pie Marijas debesīs uzņemšanas braukšanas idejas, bet to pārdomāt, zinot, ka tai tic miljoniem kristiešu, un tai pat laikā tā daudziem miljoniem ir par klupšanas akmeni, nebūtu nekas nosodāms. Un vai, pareizi saprasta, šī ideja ir par būtisku šķērsli kristiešu lielākai vienotībai vai aizēno Mūsu Kungu Jēzu Kristu? Nepiedalīties Latvju luterānim un ateistiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.09.10 20:37:13
Uldi , godīgi, tiešām uzreiz nesapratu, uz ko tu tēmē, kaut kā jau biju atradis no visām šīm sazvērestību teorijām...
Bet , uzskatīt, ka LELB arhibīskaps uz kaut ko mani spiež, to patiesi ir interesanti no tevis uzzināt. .
Man tikai bail, ka cīnoties pret fantomiem, jūs tā arī visu pulveri izšaujat.
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.09.10 20:40:28
Uldis Piespiest ticēt nevienu nevar. Var tikai piespiest liekuļot.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.10 20:40:49
-Jona- A.Bitem ir ziimes pietam taadas, ka Delpers tur tuvu nestaav... tik Aleksandrs ar to neplaataas un ir pazemiigs un leenpraatiigs... vinjh atstaaj vietu Kristum un pats to nepretendee aiznjemt... bet viltus pravieshus vinjsh paziist un noraida.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.09.10 21:00:07
Kristofers

Kāpēc man šķiet, ka tu esi tuvu patiesībai
Uldis
# Labojis Uldis: 2010.09.10 21:09:00
indriķis (labs)

Tu biji atradis no sazvērestības teorijām?! Tas kas pats tās bija radījis un uzpūtis līdz nenormāliem apmēriem?! Zutis kas zutis.

Tu saki: godīgi. Vai tev kauns ir vai nav? Atceries, kad bijām Ljungi un tur vajadzēja rakstīt testiņu par Ticības apliecībām. Tavi rādītāji bija labākie. Un pēkšņi - tu nesaproti. Ak, nesapratelītis!

Tad, kad vajadzēja apķēzīt KLB, cik gan daudz reizes no tavas mutes neizskanēja jēdziens status confesionis? Bet tagad tu pēkšņi nesaproti, par ko ir runa. Sazvērestība izrādās.

Nē, draugs mīlais. Te nav nekādas sazvērestības. Kristus saka, ka viltus pravieti var pārbaudīt nevis pēc viņa vārdiem, viņa mācības, bet pēc augļiem. Taisnā augļi būs labi, tas ir, Kristus Evaņģēlijs; netaisnā - ērkšķi un usmas, tas ir, Marijas kults, kas tiecas apēnot Kristus nopelnu.
Uldis
# Labojis Uldis: 2010.09.10 21:24:53
18. un 19. augustā es un mana mīļā sieva devāmies Latgales tūrē. Noteikti nolēmām "vizitēt" arī Aglonu. Nekad nebiju tur bijis. Pirmā atziņa: cik gan luteriskā ticība ir tālu prom no RKB maldiem. Gribas palikt dusmīgam kā Pāvils, sadūroties ar Atēnu elkiem. Aglonu tikai pati Roma spēj pārspēt. Jāsaka, ka tie, kas 15. augustā skrēja uz Aglonu, ir pilnīgi viltus pravieša aptumšoti. Un tagad LELB arhibīskaps ar savām aktivitātēm ir ārkārtīgi lielā mērā apmulsinājis visus luterāņus, ka tie vairs nesaprot, kas notiek. Tas ir jaušams. Pat šajā forumā.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.10 21:33:55
Uldi ,ētiskas dabas jautājumos tu esi ļoti neadekvāts cilvēks, arī pēc savējo izrēķināšanās ar mums turpinot ļaunprātības un apmelojumus.
pirmkārt, KLB apķēzījāt paši, atļaujot vienam garīgi nelīdzsvarotam cilvēkam ar labām teoloģijas kompilatora dotībām un cilvēku ietekmēšanas spējām nesamērīgu ietekmi.
Kādu kaiti tu viņam pats diagnosticēji?
Otrkārt, tiešām ir izveidojies tāds īpatns "KLB geto" kristietības redzējums, kuru tu atkal atražo gan apsūdzot mani gan citus kristiešus.
Mums, paldies Dievam, esot no tā izrautiem ārā, ir neiespējami visu šo sagremot kā normalitāti kristietībā.
Arī tagad tu nespēj piedalīties pārdomās par Marijas aiziešanu tā Kunga klātbūtnē tādā veidā, lai nemestos aizskart diskusijas dalībniekus.
P.S.Roma ar tās dievnamiem ir skaista pilsēta un tās kristieši dievbijīgi.
Tev brieduma gados būtu laiks mācīties uztvert citu konfesiju kristiešus vispirms no viņu tā Kunga svētītās, ne kļūdainās puses.
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.10 21:49:42
Bet kā jums liekas, kas vispār ir Marijas parādīšanās Medžugorjē, Garabandālē, Fatimā un citur?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.10 21:50:20
Preļestj!
Principā, neredzu jēgu izteikt attiecībā uz šiem fenomeniem nekādu spriedumu,
bet atraidīt tos vnk kā kristīgai ticībai nevajadzīgus.
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.10 22:08:50
indriķis (labs)

Nu labi, bet kas tas ir, kas tur parādās? Pats velns?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.10 22:13:23
Vai tiešām jāgūst atbildes uz visiem jautājumiem.
Arī ja pats Dievs parādītos, vai Viņš ņemtu ļaunā, ja mēs teiktu - "mēs Tevi tikai caur Kristu pazīstam un citādi nemaz negribam iepazīt.
Tavos Rakstos tas teikts!"
Starecs
# Iesūtīts: 2010.09.10 22:26:42
Uldis
Tu gribi teikt, LELB arhibīskaps Jānis spiež mani ticēt Marijas debesīs uzņemšanai???

Pēdējās arhibīskapa aktivitātes un izteikumi ir tādi, kas liek domāt, ka viņš tevi spiež. Līdz ar to, adiaforais jautājums pārtop par ticības apliecināšanu - status confesionis. Tas ir tieši tas, par ko runā Kristofers: kāds autoritatīvi mēģina savus privātos uzskatus citiem uztiept par ticības normu.


Te nu Uldim jāpiekrīt. Bez Tradīcijas izpratnes tas nav pieņemami. Tad labak katram palikt tur, kur viš ir.
Jānis Ginters
# Iesūtīts: 2010.09.10 22:46:25
Tu gribi teikt, LELB arhibīskaps Jānis spiež mani ticēt Marijas debesīs uzņemšanai???
Varētu gan kādu LELB arhibīskapa citātu šajā sakarā?
M.Luters: Nav šaubu Marija ir debesīs... (1522.g.15.aug. sprediķis)
Starecs
# Iesūtīts: 2010.09.10 22:55:04
Jānis Ginters

Par to, ka IR, nav šaubu. te ļaudis diskutē par to, kā tas noticis.
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.10 23:03:10
indriķis (labs)

uz visiem nē bet gribēju dzirdēt, ko šeit rakstošie cilvēki par to domā. Ne tikai luterāņi, bet arī ateisti, piemēram.
godwit
# Iesūtīts: 2010.09.11 08:44:01
Drupie
"Nu labi, bet kas tas ir, kas tur parādās? Pats velns?"

Visur, kur neparādās Dieva eņģeļi (vēstneši), tur parādās pats velns vai viņa sūtņi. Kristietim ir jāmācās pazīt garus un attiecīgi tos nošķirt.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.09.11 08:44:18
Starecs, drīzāk ļaudis diskutē par to, vai Marijas debesīs uzņemšana ir dievbijīgs pieņēmums par principā iespējamu notikumu vai arī leģendā pamatots un īpatnā veidā autorizēts Rkb ticības artikuls ( Jo par katoliskas ticības artikulu to nevar nosaukt pēc definīcijas ) , kas iedibina Marijas kultu ar visām Marijai veltītajām lūgsnām, cerībām un paļāvību par viņas palīdzību.
Pirmajā variantā luterāņi šo notikumu var pieņemt vai arī nepieņemt, tas atkarīgs no katra paša pārliecības un tas nav baznīcu šķeļošs iemesls.
Uldis
# Labojis Uldis: 2010.09.11 12:54:22
indriķis (labs)

Ar ētiku man viss ir kārtībā. Ja tu saki, ka es daru kādas ļaunprātības, tad, lūdzu, norādi. Es tevi arī neapmeloju, jo tas, ko minēju, ir viegli pierādāms.

TEv pārmetu, ka lokies kā zutis, jo izvairies atbildēt uz jautājumiem, kas tev ir skaidri, jo mēs ne vienu reizi vien par to esam diskutējuši.

Attiecībā uz KLB un mūsu konfliktu - to es tev nepārmetu. Bet slikti ir tas, ka nesaskaņas starp mācītājiem tu attiecini uz visu draudzi. Saskaņā ar luteriskajām ticības apliecībām bīskaps nav baznīcas pazīme. Citiem vārdiem, ja tev ir kaut kas pret mani vai kādu citu, tad arī sauci vārdā, bet nesaki - KLB. Tu daudzus nemaz nepazīsti, bet tomēr uzdrošinies apsūdzēt. Tāpēc es tev saku, ka tu apķēzi KLB.

tiešām ir izveidojies tāds īpatns "KLB geto" kristietības redzējums, kuru tu atkal atražo gan apsūdzot mani gan citus kristiešus. - vai nevarētu, lūdzu, precizēt jēdzienu KLB geto? Vai tas, ka mēs nostājamies pret acīmredzamām RKB doktrinālajām pārmērībām, tu sauci par geto? Lūdzu, paskaidro tuvāk!

Par "Marijas aiziešanu", Jāni, viss ir pateikts. Tur viss ir skaidrs, ja nu vienīgi RKB nāk ar janiem maldiem un ļaužu musināšanu. Atliek tikai nostāja: pieņemt vai nepieņemt. Es neredzu nekādu nedz vajadzību, nedz iemeslu diskusijai. Neapšaubāmi, Marija ir Debesīs, kā Pēteris, Pāvils, Jānis un visi pārējie Dieva mīļotie un svētie. Arī mēs, ja paliksim Kristum ticīgi. Tāpēc tas ir ļoti bīstami ticībai spriedelēt par šādiem jautājumiem. Turklāt publiski. Tu un tev līdzīgie rotaļājas ar uguni.

Roma ar tās dievnamiem ir skaista pilsēta un tās kristieši dievbijīgi - Roma ir skaista pilsēta. Es esmu tur bijis. Tā ir pilsēta, kas ir pilna ar elkiem. Lūk, par romiešu dievbijību varētu padiskutēt. Ja dievbijība būtu skaidra un šķīsta, tad romieši sen būtu izmetuši visus elkus no dievnamiem, kā tas tika izdarīts Rīgā pirms 500 gadiem. Bet es šeit nerunāju par Romu, bet gan par RKB aplamo mācību vairākos jautājumos un papu.

Tev brieduma gados būtu laiks mācīties uztvert citu konfesiju kristiešus vispirms no viņu tā Kunga svētītās, ne kļūdainās puses. - redzi, šī atkal ir viena no tavām nekrietnībām, kā tu novērsi uzmanību no jautājuma būtības, izvairies atbildēt uz to un beigu beigās apsūdz mani, ka es uzbrūku kristiešiem. Vajadzētu tomēr mācēt nošķirt vienkāršus kristiešus no tās mācības, ko RKB nes un uzspiež citiem. Ja es ar tevi diskutēju, tad es uzrunāju tevi personiski - Jāni un nesaku ELBL. Tāpēc, tā kā tev vēl brieduma gadi priekšā, mācies pats pamazām mīlēt arī savus nelabvēļus. Bet es rūpējos par to, lai kristieši saņemtu labu ēdienu, bez indes piedevām. Izskatās, ka tu stum tiem visu, kas tev ir pie rokas.

NObeigumā viens citāts no Pāvila:
Es lieku jums pie sirds, brāļi, ņemiet vērā tos, kas rada šķelšanos un pretestību tai mācībai, ko esat mācījušies: vairieties no viņiem! Tādi cilvēki nekalpo mūsu Kungam Kristum, bet savam vēderam un ar saviem saldajiem vārdiem un skaistajām runām pieviļ vientiesīgo sirdis.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.09.11 12:57:59
Jānis Ginters

Nav šaubu Marija ir debesīs... - Āmen!

Diskusija jau ir par Marijas debesbraukšanu.
bitukas
# Iesūtīts: 2010.09.11 12:59:04
Šitas ir vēl interesantāk par mācītāju šovā. Drīz zināšu katru grēku, ko darījis klb, elbl(vai kā nu tur jūs). Pa pirmo! Uz kurieni sūtīt atbalsta īsziņas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 52 , pavisam kopa bijuši: 11945