atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bizness un baznīca
pich_
Iesūtīts: 2010.09.09 13:16:54
Vakar katoļu baznīcā ievēroju, ka tiek tirgotas dažādas grāmatas, bet kases aparātu nekur neredzēju. Zinu, ka arī pareizticīgo baznīcās tirgo grāmatas, ikonas, sveces un citus atribūtus, bet vai par šiem darījumiem tiek maksāti nodokļi?
Vai arī valstij ir īpašs likums attiecībā uz baznīcas uzņēmējdarbību?
Luterāņu baznīcās neesmu redzējis tādus kioskus, bet pieļauju, ka dažās tādi ir.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.09.09 15:04:45
Aivars

ko tu zini par maniem motīviem (ņemot vērā to, ka man tādu nav)?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.09.09 15:06:52
pich_
PVN atpakaļ saņem VIDā reģistrētie PVN maksāji,pie kam arī tikai tādā apmērā, kādā paši ir pārdevuši preces vai pakalpojumus ar PVN. Uz visiem pārējiem nodokļu maksātājiem PVN atgūšana neattiecas.
pich_
# Iesūtīts: 2010.09.09 15:08:21
Mārtiņš

nu ja- tāpēc jau izteicu šaubas, vai baznīca varētu būt pvn maksātājs. droši vien, ka nē, lai gan ir visas iespējas nodarboties ar uzņēmējdarbību- literatūras tirdzniecību
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.09.09 15:18:26
pich_
Neredzēju, ka tu izteiktu šādas šaubas, bet gan ziņkārīgu jautājumu "Vai kādam ir informācija par nodokļu nomaksām?"

Pirms skaļi runāt par priekšnodokļiem ir vērts atbilstošos likumus pastudēt dziļāk, lai pēcāk neizgāztos. Vispār tas attiecas uz jebkuru tēmu.

P.S. Es neko daudz no nodokļu jautājumiem nesaprotu, tam es algoju grāmatvedi
pich_
# Iesūtīts: 2010.09.09 15:24:01
Mārtiņš

plkst 13:55
"pvn maksā tikai gala patērētājs. bet nemācēšu pateikt, kā ir ar baznīcām, jo diez vai tās skaitās pvn maksātāji"

bet lai jau paliek- galvenais, ka baznīcas uzskaita ienākumus un izdevumus, un atskaitās valstij
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.09.09 15:28:24
pich_ ok

Frāze "baznīca un bizness" man uzdzen dusmas, jo parasti (vienmēr), kad par to man kāds kaut ko mēģinājis stāstīt, izrādās, ka nekā vairāk par fantāzijām apakšā nav.
pich_
# Iesūtīts: 2010.09.09 15:32:37
Mārtiņš

droši vien tāpēc, ka tas asociējas ar sektām, jo tās tiešām ir biznesa projekti
Vālodze
# Iesūtīts: 2010.09.09 15:38:27
Mūsu draudzē ir galds, kur var iegādāties grāmatas. Un tā ir vienīgā vieta, kur ticīgie var iegādāties kristīgo literatīru, jo mēs neesam Rīga, nav iespēja aizskriet uz grāmatnīcu + grāmatnīcā nemaz visas grāmatas nemaz nav pieejamas. tad jāskrien uz izdevniecībām meklēt. sarežģīti. te tantes zina, ka viņām priesteris atvedīs un no viņa viņas varēs par to pašu summu, par kuru priesteris rīgā nopircis to grāmatu savā īpašumā iegūt.
Bizness? nu nezinu. Priesteris jau tērē savu gāzi mašīnai un dažai tantei, kurai nav naudas, ka`du grāmatu uzdāvina. Kur te peļņa?
pich_
# Iesūtīts: 2010.09.09 15:42:42
Vālodze

ok
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.09.09 16:34:19
pich_
droši vien tāpēc, ka tas asociējas ar sektām, jo tās tiešām ir biznesa projekti

Nē, tāpēc, ka cilvēkiem ir sačakarēta domāšana un viņi paši savu vēlmi par izdevīgumu projicē uz visiem citiem.
Pie kam par sektām biežāk dzird viedokli, ka "ja jau cilvēkiem tur ir labi, tad ir ok", "malači, ja reiz spēj to pavilkt un noorganizēt", bet par tradicionālu kristīgo baznīcu mēdz zākāties un apsūdzēt visādos grēkos (t.sk. par ziedojumiem).
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 84 , pavisam kopa bijuši: 32691