atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bizness un baznīca
pich_
Iesūtīts: 2010.09.09 13:16:54
Vakar katoļu baznīcā ievēroju, ka tiek tirgotas dažādas grāmatas, bet kases aparātu nekur neredzēju. Zinu, ka arī pareizticīgo baznīcās tirgo grāmatas, ikonas, sveces un citus atribūtus, bet vai par šiem darījumiem tiek maksāti nodokļi?
Vai arī valstij ir īpašs likums attiecībā uz baznīcas uzņēmējdarbību?
Luterāņu baznīcās neesmu redzējis tādus kioskus, bet pieļauju, ka dažās tādi ir.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:17:02
Vai kādam ir informācija par nodokļu nomaksām?
ex-Kombulis [85.115.122.40]
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:19:29
reliģija nu ir tā pateicīgā joma, kur valda pilnīgs bardaks
pich_
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:20:21
ex-Kombulis [85.115.122.40]

tev ir kāds pamatojums, vai tikai mini?
vilks
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:21:49
Man zināmajās draudzēs nekāds bizness ar grāmatu tirgošanu nenotiek.
Faktiski ir tā, ka daži ļaudis atved no veikaliem grāmatas un tad par to pašu cenu arī tās tiek izliktas grāmatu galdā (vai citreiz gadās, ka pat par zemāku).
Cilvēki atstāj naudu ziedojumu veidā (parasti tam pašam grāmatu galdam ir kastīte) un no tās naudas atkal no veikaliem tiek atvestas jaunas grāmatas.

Faktiski tā ir aplūkojama kā privātpersonu iniciatīva (visi nevar aizbraukt uz veikalu, tāpēc vairāki pasaka, ko vajag atvest, viens atved un izdala pārējiem, pārējie savukārt atdod viņam naudu par produktiem un reizēm arī par transportu), no kuras nodokļi nav jāmaksā.
ex-Kombulis [85.115.122.40]
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:22:26
Nu - nav dzirdēts - ka būtu ziedojumu uzskaite
Nu sameta veči 1000, slava Dievam, allelūja, tik pat labi sameta 10.000 LS
Ne pa velti Aglonas priekšnieki jaunu džipu pa 100.000 EUR iepirka
pich_
# Labojis pich_: 2010.09.09 13:23:34
vilks

Alberta baznīcā bija speciāla vieta literatūras tirdzniecībai. Man šķiet, tu saproti, par ko es runāju- tur nebija tevis minētā versija, bet gan kaut kas līdzīgs kioskam
vilks
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:24:01
ex-Kombulis [85.115.122.40]
nu, tas, ka tu par kaut ko neesi dzirdējis, nenozīmē, ka tas nenotiek.

Vismaz luterāņu draudzēs ir normāla grāmatvedība, daudzās pat tāda pati kā uzņēmumos.
vilks
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:26:42
pich_
nē nu grāmatu galds ir ērtībai - vieta, kur paņemt to, ko vajag un atstāt naudiņu. (jo privātpersonu, kas to izmanto, ir tik daudz, ka visi nevar vienlaicīgi savākties.)

vai tev ir pamats domāt, ka tur grāmatas tika tirgotas ar uzcenojumu?
parasti grāmatu galdā atstātā nauda skaitās ziedojums un no tā (kā jau teicu) iepērk atkal jaunas grāmatas.

ir kristīgo grāmatu veikali (piemēram, Rīgā dažādās vietās, arī pie dažām draudzēm, arī Aglonā), tur ir kases aparāts un atbilstoša grāmatvedība un citas likumīgās lietas.
pich_
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:29:37
vilks

nē- man nav pamata domāt, ka grāmatas tiek tirgotas ar uzcenojumu, jo es to nezinu.
tagad gan neatceros, bet vai tik grāmatām virsū nebija cenu zīmītes. ja tā- vai to var saukt par ziedojumu?
bitukas
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:34:04
ex- Kombuli, beidz muldēt par lietām, kurās nejēdz NEKĀ!!!
vilks
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:35:52
pich_
jā, uz grāmatas ir minimālā ziedojuma summa (cena, par kādu grāmata ir nopirkta), lai tie, kas organizē grāmatu galdu, nebūtu grāmatu atdāvinātāji.

nu iedomājies - ja tev ir 10 kaimiņi, kuriem tu vestu produktus no veikala, kaimiņi tak ar gribētu zināt, cik tu izdevi, lai varētu tev atdot naudu. tev vai nu nāktos uzrakstīt uz katra produkta cenu, par kādu tu nopirki, vai arī dot viņiem lasīt čeku (kas ir daudz neparocīgāk, ja cilvēku un produktu ir daudz).
ja katrs maksātu tev par produktiem tik, cik viņam liktos pieņemami, pastāv iespēja, ka tu drīz bankrotētu
pich_
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:40:37
vilks

nu, ja visās tajās tirdzniecības vietās grāmatas tiek tirgotas par ziedojumiem, tad jau laikam viss ir ok... lai gan- veikalā, ja prece kaut kādu iemeslu dēļ ir jāpārdod zem pašizmaksas, par to tik un tā ir jānomaksā nodoklis
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:45:20
pich_
Neuztraucies, nodoklis par tām grāmatām ir jau vienreiz samaksāts brīdī, kad tās grāmatu galds ir iegādājies no veikala! A tas, ka pēc tam tev atdod naudiņu kaimiņiene, kas palūgusi tev veikalā nopirkt priekš viņas maizīti un kefīru, nenozīmē, ka tev ir vēlreiz PVN jāmaksā valstij.
Vai beidzot skaidrs?
pich_
# Labojis pich_: 2010.09.09 13:47:07
Aivars

atkarīgs no tā, kā grāmatas tiek iepirktas- ja privātpersona nopērk veikalā, un noliek baznīcā uz galda par pašizmaksu, tad viss ok. ja juridiska persona, tad nekāds nodoklis netiek maksāts.
baznīca vispār skaitās juridiska persona?
vilks
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:50:07
pich_
kura baznīca?

draudzes principā ir juridiskas personas un LELB kā baznīca arī.

ja juridiska persona, tad nekāds nodoklis netiek maksāts.
Kā tas ir?
es vasarā pirku veikalā grāmatas ar draudzes rekvizītiem (ne grāmatu galdam, bet citiem nolūkiem), un man bija jāmaksā tāda pati cena kā tad, ja es tās pirktu kā privātpersona.
Kā juridiska persona var nopirkt lietas, nemaksājot PVN?
pich_
# Iesūtīts: 2010.09.09 13:55:01
vilks

tāpēc jau vajadzēja pirkt uz baznīcas rekvizītiem- vēlāk to pvn saņem atpakaļ (var palasīt par priekšnodokli). faktiski pvn maksā tikai gala patērētājs. bet nemācēšu pateikt, kā ir ar baznīcām, jo diez vai tās skaitās pvn maksātāji, un pieļauju, ka tur attiecās cits likums.
pārāk gari jāstāsta, ja nav nācies iedziļināties tajās lietās... ok- es tikai gribēju zināt.
vilks
# Iesūtīts: 2010.09.09 14:44:02
pich_
nē nu tās grāmatas tālāk netika pārdotas, tāpēc jau laikam juridiskā persona pati skaitījās gala patērētājs.
bet es nezināju par šādu fīču un domāju, ka uz baznīcām tāda neattiecas.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.09 14:46:08
pich_
Pilnīgas muļķības! To PVN kādreiz vajag tur, kur draudzes kopējām vajadzībām vajag no kopējās kases ņemt līdzekļus atbilstoši visām grāmatvedības prasībām. Ja nav čeka ar rekvizītiem, tad nav arī attaisnojošs dokuments atttiecīgo valsts iestāžu acīs, kas kontrolē finansu plūsmu arī draudzēs. Tam nav nekāda sakara ar pvn atpakaļsaņemšanu
pich_
# Iesūtīts: 2010.09.09 14:55:07
Aivars

nu ok- es taču nezinu, kā baznīcās notiek. ja ir kāds, kas kontrolē finanses, tad viss ir kārtībā. nevajag tā satraukties
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.09 14:57:54
pich_
Redzi, tad nevajag teikt - tāpēc jau vajadzēja pirkt uz baznīcas rekvizītiem- vēlāk to pvn saņem atpakaļ - utt. Savādāk rodas nepareizs iespaids par tevi un taviem motīviem

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 69 , pavisam kopa bijuši: 35787