atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu desmitā tiesa
Drupie
Iesūtīts: 2010.09.05 16:59:51
Iespējams, tēma te jau bijusi, bet mani interesē citu kritiešu (un arī nekristiešu) izpratne par desmito tiesu. Kā, jūsuprāt, ir - tā dodama obligāti, vai arī tas bija jādara tikai Vecās Derības laikos? Vai redzat sakarību starp desmitās tiesas došanu un personīgo materiālo labklājību? Kā ar jums pašiem - dodat vai nē?
Es dodu vienmēr un atrodu tam pamatojumu Bībelē. Bet zinu cilvēkus, kas Bībelē atraduši pat tādu pamatojumu, ka pat labāk ir nedot vai arī dot tikai tad, ja daudz naudas (tiesa, nezinu, konkrēti kā viņi to pamato; papildus info - mani paziņas pieder luterāņu draudzei, un arī mācītājs esot apstiprinājis, ka šobrīd viņiem tas nav jādara, jo ir grūti ar iztikšanu).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .
AutorsZiņas teksts
dafne
# Labojis dafne: 2016.09.12 08:14:42
10 tās došana nostiprina pārliecību,ka ar mani un manu ticību ir ok,jo īpaši,ja apmekle draudzi kura tas tiek ``cītīgi ieteikts``un mācītājs ir pilnīgi pārliecināts,ka bez 10tās vispar esi pazudis(neticīgs,Dievam neuzticīgs) cilveks.Tas ceļ pasapziņu un liek uz parejiem ,,citadi domajosiem lūkoties no augšas(ko līdzīgu var lasīt arī Rakstos).Ja kādu mēnesi neizdodas samaksāt,tad ...pasaules gals klāt,jo noteikti ievērosi visas ķibeles kas ar tevi atgadīsies,jo neesi taču samaksājis 10to,bet var jau labot situāciju un nākamajā mēnesi aiznest dubultīgi.Gribi..negribi,ātrāk vai vēlāk ta pārvēršas par tādu kā indulgenci.Tanī pat laikā 10 tās pieprasītāji bez sirdsapzinas parmetumiem ievies baznīcā aplamas mācības,tadas ka ..Marijas un
sveto piesauksanu,kaut Kristus mums skaidri un gaiši ir pateicis kā mums būs lūgt un ka pie Vina vien griezties savās bēdās un nelaimēs.
Baznīca nav bizness,baznīcā ir jārēķinās ar visiem..arī ar tiem,kam nav skanošais ko dot.
dafne
# Labojis dafne: 2016.09.12 08:22:37
Un ja pieprasa maksāt 10 to,tad lai arī māca to darīt saskaņa ar Rakstiem..ta kā tur ir teikts,ieverojot visus likumus,nevis izraut no konteksta izdevīgāko.
Un nav runa par neziedošanu vispār,runa ir par manipulēšanu ar cilvekiem "cēlu" mērķu labad.LAi katrs ziedo tik cik savā sirdī apņēmies,mums pietiek baznīcā obligatie maksājumi.
Aivars
# Iesūtīts: 2016.09.17 16:12:48
Ko Tu domā ar tiem visiem likumiem?
Būdams uzskatos, ka ziedošana ir daļa no Dieva pielūgsmes, pat ja arī tajā sastopamies ar dažādiem kārdinājumiem, mani tomēr mulsina doma, ka VD teikto tā brutāli pārnestu uz šodienu, un kāds, atsaucoties uz `pirmajiem` augļiem, pasludinātu, ka jāmaksā 10% no papīralgas bruto, pirms nodokļu atvilkumiem, vai arī, ka ikvienu pirmdzimto vajadzētu LELB atpirkt par 70-100 eirām, jeb āža cenu
dafne
# Labojis dafne: 2016.09.20 07:16:10
Aivars
Ko Tu domā ar tiem visiem likumiem?
es domāju visus VD likumus,kas tika pavēleti Israēla bērniem.Piem.3.Moz 27:30-34 rakstīts ,ka janes ir 10ta tiesa no visiem koku augļiem un un "no zemes tīrumā sētās sēklas"
tālāk 4.Moz 18 ir teikts,ka janes cilājamais upuris no visam 10tām tiesām..es tikai nezinu kurejie mūsu baznīcā ir levīti..mācītāji?
Ja skatās 5.Moz.14:22-29,tur vispār interesantas lietas aprakstītas,ka tā 10ta jāēd sava Kunga priekšā"taja vietā ,ko Viņš Sev izraudzīs,lai tur mājotu Viņa Vārds",katra 3 gada desmitā tiesa ir jāsavāc un jāsanes savos vārtos,tad nāk levīts,svešinieks,bārenis un atraitne un ēd.Bet ja tālu dzīvo no ta nama,tad "japārdod desmita tiesa par naudu"un jādodas uz vietu",ko tas Kungs sev izraudzīs"(26)"izdod naudu,par itin visu,kas tavai dvēselei tīk..un ēd tur sava Dieva priekšā un priecājies,tu un tavs nams"(26)
dafne
# Labojis dafne: 2016.09.20 07:20:01
es jau pat nerunāju par citiem likumiem,par šķīstajiem nešķīstajiem lopiem,visām upurēšām utt.
Kas ar tā kā būtu jāņem vērā ka "jaunajam" Israēlam
dafne
# Labojis dafne: 2016.09.20 07:35:23
Tāpēc, pasaulē ienākdams, Viņš saka: upurus un dāvanas Tu neesi gribējis, bet miesu Tu Man esi radījis.
6 Dedzināmie upuri un grēku upuri Tev nav patikuši.
7 Tad Es sacīju: raugi, Es nāku, grāmatā par Mani ir rakstīts, Tavu prātu darīt, ak, Dievs! -
8 Iepriekš sacījis: upurus un dāvanas un dedzināmos upurus un grēku upurus, kas pēc bauslības tiek upurēti, Tu neesi gribējis, un tie nav Tev patikuši, -
9 tad Viņš sacīja: raugi, Es nāku Tavu prātu darīt. - Viņš atceļ pirmo, lai nodibinātu otru.
10 Pēc šīs gribas mēs esam ar Jēzus Kristus miesas upuri padarīti svēti pavisam(Ebr.10:5-10)
dafne
# Labojis dafne: 2016.09.20 07:51:35
Bet vai jums, jūs farizeji! Jūs dodat desmito tiesu no mētrām, dillēm un visādiem dārza augiem, bet atstājat novārtā taisnību un Dieva mīlestību. Vienu vajadzēja darīt un otru neatstāt novārtā.
Tad šis ir labs pants,kuru vienmer piemin saistībā ar 10to JD.Ja ta uzmanīgi lasa un padomā,tad:to Jēzus saka farizejiem..tiem pašiem,kas vel dzīvo pēc vecajiem likumiem,vienu vajadzēja darīt-taisnību un neatstāt novārtā otru-Dieva mīlestību.
Pat ja Kristus runā par 10to tiesu,tad tas ir"vajadzēja darīt"nevis"vajag darīt"
dafne
# Iesūtīts: 2016.09.20 07:58:55
es protams varu kļūdīties,bet es nekur neredzu,ka 10ta tiesa būtu ticības mēraukla,ka 10tā tiesa būtu obligati jāmaksā,lai Dievs svētītu,es nekur neredzu,ka šis upuris ir šodien aktuāls..neredzu.Jā,ir runa par ziedošanu,par ziedošanas svētību,par priecīgu devēju par to,ka ir labi,ja ziedo Evaņģēlija darbam un to saprazdams arī ziedo,nevis kā likumu pilda
Aivars
# Iesūtīts: 2016.10.11 13:18:30
dafne
Pilnīgi Tev piekrītu, ka ir galīgi šķērsām, ja kāds iedomājas sevi taisnot ar 10 tiesu.
Faktiski jau domāju, ka ziedošana vai neziedošana saistās ar cilvēka sirds stāvokli vairāk nekā ar naudas plūsmas formulām.
Ja mīļam cilvēkam gribam palīdzēt vai viņu iepriecināt, parasti to necenšamies izteikt oficiālos procentos.
Māris [95.68.92.81]
# Iesūtīts: 2016.10.11 22:01:03
Protams, desmitā tiesa nevienu netaisnos. Aptuveni 90% kristiešu atrod pamatotus iemeslus nemaksāt 10 tiesu. Es pazīstu draudzes brāļus un māsas, kuri nomaksā 10 tiesu. Protams, viņi ir bagātnieki, tā varētu spriest tie kas kolektē attīra savu ādas maku no melnajiem santīmiem. Domāju, ka lielākā draudzes daļa nesaprot, ka viss, kas notiek draudzē turas uz to vientiešu 10 tiesas ziedotāju rēķina. Normāls uzskats ir, ka baznīca ir nabagmāja kurā pat žurka ir plika.
Aivars
# Iesūtīts: 2016.10.12 16:45:39
Māris [95.68.92.81]
"viss, kas notiek draudzē turas uz to vientiešu 10 tiesas ziedotāju rēķina"

Redzi, te laikam izlien no maisa tā augstprātība, par ko runāja dafne, kurai, cik noprotu, nav sveša tā draudzes patriota vientiesība

Dažkārt nav slikti arī tiem `10 tiesas grandiem` pamanīt, ka viss nenotiek pateicotietes viņiem, bet arī līdzās ir tādi vientieši , kas bieži vien draudzei ziedo pat vairāk nekā 10% no oficiālajiem ienākumiem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 22 , pavisam kopa bijuši: 36057