atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu desmitā tiesa
Drupie
Iesūtīts: 2010.09.05 16:59:51
Iespējams, tēma te jau bijusi, bet mani interesē citu kritiešu (un arī nekristiešu) izpratne par desmito tiesu. Kā, jūsuprāt, ir - tā dodama obligāti, vai arī tas bija jādara tikai Vecās Derības laikos? Vai redzat sakarību starp desmitās tiesas došanu un personīgo materiālo labklājību? Kā ar jums pašiem - dodat vai nē?
Es dodu vienmēr un atrodu tam pamatojumu Bībelē. Bet zinu cilvēkus, kas Bībelē atraduši pat tādu pamatojumu, ka pat labāk ir nedot vai arī dot tikai tad, ja daudz naudas (tiesa, nezinu, konkrēti kā viņi to pamato; papildus info - mani paziņas pieder luterāņu draudzei, un arī mācītājs esot apstiprinājis, ka šobrīd viņiem tas nav jādara, jo ir grūti ar iztikšanu).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.09.05 20:44:00

Vajadzības draudzē dažreiz atklājas padomes sēdēs, kā "vienkāršs` dr. loceklis var zināt ko vajag un ko nē. Tikai pēc draudzes pilnsapulcēm. 2reiz gadā.
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:46:24
Esmu domājusi par šiem vārdiem no Maleahija 3. nodaļas 10. panta "Bet atnesiet katrs savu desmito tiesu pilnā vērtībā Manā klētī tā, lai arī Manā mājā būtu barība.."
Kas ir "barība", vai tas nozīmē tikai to, lai būtu pilni vēderi. Vai tomēr uz to varam skatīties plašāk - arī kā uz garīgo barību, kuru cilvēki saņem caur Dieva namu.
incognito
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:47:35
Misionāriem jābūt turīgiem, lai neticīgie redzētu, ka ir vērts pievērsties kristietībai.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.09.05 20:48:52
Tādā gadījumā, drupie, kas tā par garīgo barību, ko viņi atnes?
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:53:47
bitukas

Tu izlasi, ka tur rakstīts par barības nešanu?
Tikko taču minēju par burtisku vai plašāku rakstuvietas interpretēšanu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:54:01
Drupie
Acīmredzot, tā arī ir, ka uz šo jautājumu ir jāskatās plašāk. Un ja nopirksi krustbērnam Bībeli, iespējams būsi naudu jēdzīgāk iztērējusi, nekā ziedojot kādam fondam vai organizācijai priekš kafijas un pīrādziņiem `labdarības` projektā. Cita lieta - vai rēkinot, ka krustbērnam varētu nopirkt končas un rotaļu lācīti, tu iztērētu, teiksim 10 latus, un 10% tiesā būtu jāziedo papildus 18 latus, tad izdevīugāk ir ieguldīt 18 Bībelē un 10 latus vinnēt, jo `katru dienu tāda peļņa negadās`, tas ir vēl kādā sakarā ar ziedošanu kā uzticēsanos Dievam
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:58:46
Aivars fantastiska aprēķināšana vai TU tā rēķini?
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.09.05 21:01:35
Aivar, labais, no smiekliem aplējos ar kafiju
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 21:02:07
Pirtniece
Klau, mana alga ir varbūt puse no Tavējās. Bez bonusiem un `amortizācijām`. Tā kā... izvēlos neziedot `kur citur`, kā vien draudzē
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 21:04:12
bitukas
Nu re! Tu saprati
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 21:08:25
Aivars

Mjā, es noteikti neesmu starp tiem, kas vispār jebko saprata šinī tavā shēmā
Pirtniece
# Labojis Pirtniece: 2010.09.05 21:09:45
Aivars ko tu zini par manu algu un tās izlietojumu?! kur tu ņēmi kādus bonusus un amortizācijas? MAN tādu nav! pats izgudroji?
vai tev neliekas ka tu pats te sāc pārkāpt foruma noteikumus iztirzājot kādu foruma personu, pie kam - ar melīgiem mājieniem?
jeb varbūt zemapziņas motīvs ir skaudība uz kaut ko vai uz kādu citu personu?

KAS tu vispār esi, ja jau teicies visu par mani zinām?!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 21:16:57
Pirtniece
hm, acīmredzot, savu spēli spēlē savā zemapziņā , ja reiz ignorē vārdiņu `varbūt`. Who knows, who knows ...
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 21:20:13
Uz komentāru, kurš tika izdzēsts, varu atbildēt, ka es neko tādu gan neesmu teikusi. Tā ir jūsu pašu uzjautrināšanās. Tas, ko es teicu, ir pavisam kas cits - mēs Dievam dodam desmito tiesu no saviem ienākumiem, lai tālāk tie tiktu tērēti, gan burtiski paēdinot cilvēkus, gan arī nodrošinot garīgo barību - Evaņģēlija sludināšanu, kas arī nav process, kuru tā vienkārši iespējams darīt bez naudas.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 21:22:21
Drupie
Klau, ja nav noslēpums, kāds bija tas komentārs, ko kāds izdzēsa?
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 21:23:00
Aivars ES te nekādu spēli ne ar vienu nespēlēju.
ar varbūt vārdiņu ir iespējams izteikt visneglītākos mājienus un pēc tam mazgāt savas susļika ķepiņas nevainībā - es jau neko, es jau tikai - varbūt!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 21:25:43
Pirtniece
Neredzu nevienu neglītu mājienu. Laipni lūgta realitātē!
Papucs
# Iesūtīts: 2010.09.05 21:25:58
Pirtniece
Viss pareizi, susļikam ķepiņas viegli nomazgāt - maz ūdentiņa (nevainības) vajaga
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 21:26:26
Aivars

Turpinājums tavam jokam. Jokam kā jokam jau nav ne vainas, bet man negribējās, lai kāds arī nopietni nodomātu, ka sākam apsvērt vieglu krāpšanos kā variantu
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 21:31:00
Aivars lasi rakstīto: ar varbūt vārdiņu ir iespējams izteikt

realitāte: vai mājiens par 10 tiesas daļas it kā iespējamu novirzīšanu ģimenes saviesīgai pasēdēšanai nav neglīts?
tāpat minējumi par manas algas lielumu un neeksistējošiem bonusiem salīdzinājumā ar tavējo ir ļoti glīti?

Labi, pietiks. PAX svētdienā!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 160 , pavisam kopa bijuši: 4978