atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu desmitā tiesa
Drupie
Iesūtīts: 2010.09.05 16:59:51
Iespējams, tēma te jau bijusi, bet mani interesē citu kritiešu (un arī nekristiešu) izpratne par desmito tiesu. Kā, jūsuprāt, ir - tā dodama obligāti, vai arī tas bija jādara tikai Vecās Derības laikos? Vai redzat sakarību starp desmitās tiesas došanu un personīgo materiālo labklājību? Kā ar jums pašiem - dodat vai nē?
Es dodu vienmēr un atrodu tam pamatojumu Bībelē. Bet zinu cilvēkus, kas Bībelē atraduši pat tādu pamatojumu, ka pat labāk ir nedot vai arī dot tikai tad, ja daudz naudas (tiesa, nezinu, konkrēti kā viņi to pamato; papildus info - mani paziņas pieder luterāņu draudzei, un arī mācītājs esot apstiprinājis, ka šobrīd viņiem tas nav jādara, jo ir grūti ar iztikšanu).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 19:20:16
Papucs nu un kā tev ar svētību?... pac saki ka nespēj savu ģimeni uzturēt...
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 19:32:26
Paralēli lasu vēl dažas diskusijas par desmito tiesu. Interesants novērojums - pret desmito tiesu Baznīcai iestājas tie, kas meklē attaisnojumu, kāpēc ir pilnīgi ok ziedot mazāk , jo Dievs taču svēta tik un tā. Turpināšu lasīt tālāk, bet pagaidām nemanu nevienu, kurš sašutis teiktu "ko vēl ne, kādu nieka desmito tiesu, es kā Jaunās Derības laikos visu savu mantu gribu pārdot un naudu atdot Dievam"
Papucs
# Iesūtīts: 2010.09.05 19:33:20
Pirtniece
Pac jau nekad neesmu varējis - vienmēr Dievs svētīja
Varbūt grēks gribēt pašam uzturēt ar nopelnīto?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 19:39:47
Drupie
Nu laikam jau nav tā, ka tā 10 tiesa būtu tik burtiski izvedama, bet jāsaka, ka praksē tiešām tad kaut kā pamani arī Dieva gādību par tavu labklājību. Cita lieta, ka esmu novērojis, ka par desmito tiesu mēdz mācīt cilvēki, kuru pašu ziedojumi tiek acīmredzot aprēķināti pēc ļoti sarežģītām finansu formulām.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 19:45:40
Aivars interesanti? tev ir pieeja citu mācītāju kontiem un tu zini kur un kā viņi ziedo?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 19:47:58
Pirtniece
Oi, tu i nezini, kādas man ir pieejas
Tā kā ziedo kārtīgi!!!
(Lai gan nepamanīju, kur īpaši pieminu mācītājus)
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 19:50:35
Aivars raksta: par desmito tiesu mēdz mācīt cilvēki,
vai tad mācītāji tā kā nebūtu cilvēki? un kas tad citus māca par desmito tiesu ja ne mācītāji?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 19:55:50
Pirtniece
Hm, Tevi par kluso ir noordinējuši? Nu, vai nav pagāni! Izliekas tikai par sieviešu nīdējiem, bet ordinē, ka tik kūp!
Ceru, ka domu saprati?
Reizēm tas izsauc sāju smaidu, kad dažādi diletanti teoloģijā ar pionieru vadītājas dedzību stāsta par `kristīgiem principiem` , teiksim, kā Dievs viņus sācis svētīt, kopš šie 10 tiesu maksā, bet draudzes kasieris kas pakausi, kas tie par askētiem, kuru ienākumi acīmredzot tad ir 20 lati mēnesī, bet re, vēl var autiņu līzingā paņemt
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 19:56:20
Aivars

Tas burtiski bija par ko?
Varu ikvienam piekrist, ka ja desmito tiesu vai ziedojumu Baznīcai devējs uztver kā parastu investīciju biznesā, kuram jānes peļņa, viņa sirds attieksmē kaut kas nav pareizi.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:03:55
Aivars izlasi rūpīgāk - ES te nekādu teoloģiju nebīdu bet stāstu par man pazīstamu kristiešu pieredzi, kā to lūdza padalīties tēmas autore un principā piekrītu ka šis princips darbojas.
esmu to pamanījusi arī bez teoloģijas studijām - tāpat kā jebkurš kristietis kas to dara, necerot uz Dieva procentiem
varbūt nedrīkstu ar to dalīties un par to runāt?

par saviem askētiem un līzingiem runā ar tiem uz ko tas attiecas. uz mani neattiecas ne viens ne otrs
pie kam neuzskatu ka desmitā tiesa būtu 100% jāiemaksā vienā draudzē - ir arī citas vietas un veidi kur atbalstīt Dieva darbu, tāpēc Dievs ir tas kurš redz kā sirdis, tā makus
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:13:01
ir arī citas vietas un veidi kur atbalstīt Dieva darbu - vovo, klasika. Nupat te taisam likumu, pēc tam izņēmumus.. That`s what I meant

Drupie
Nu man jau arī kaut kā liekas, ka ziedošanas būtība ir pirmkārt pielūgsme un uzticēšanās. Pats par sevi jau nav slikti, ka to 1o daļu veltot pats pamani, cik daudz tev ir dots. Bet man nepatīk tās manipulācijas, kas mēdz būt raksturīgas tā visa sakarā.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:20:25
Aivars nezinu kurš te taisa to likumu. tad jau tu pats? mēs runājam par paklausības un dalīšanās svētību.
šī dalīšanās un desmitās došana ja tiek darīta tavuprāt likumiski pareizi tad jājautā kas ir tie motīvi - formāla paklausība?
vai paklausība pēc būtības nav svētīgāka? vai ziedot visu savu desmito kādas draudzes kontā kura tāpat gluži labi iztiek jeb tomēr daļu tās novirzīt citur kur atbalsts šobrīd Dieva darbam ir vairāk nepieciešams?
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.09.05 20:26:46
Ziedošana ir arī paklausība. Ne jau es izlemju ko man ar desmito darīt. Pat ja zinātu, ka kāds to nozog, vienalga ziedotu. Savādāk tā nav ziedošana, bet kalkulēšana - šitam došu, bet šitam nē. Desmitā draudzē, pārējais pēc paša ieskatiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:26:51
Pirtniece
novirzīt citur kur atbalsts šobrīd Dieva darbam ir vairāk nepieciešams
Protams, teiksim kristīgu sadraudzību kopjošam pasākumam ģimenes lokā
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:28:25
Aivars vai tev neliekas ka tās ir tavas paša izdomas un netieša apvainošana melošanā?
Drupie
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:30:11
Aivars

Man personīgi nav pārliecības par to novirzīšanu citur, taču droši vien te domāta Evaņģēlija sludināšana ne tikai caur baznīcu, bet arī varbūt desmitās tiesas atdošana kādam misionāram, attiecīga rakstura radioraidījumam u.tml.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:32:19
Drupie jā tu pareizi saprati. laikam augsti izglītotiem teologiem ar to saprašanu tā grūtāk. drīzāk gan nevis ar saprašanu bet ar tīšu pārprašanu un iedzelšanu. nezinu gan kāpēc - ko es viņam būtu izēdusi
Aivars
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:33:37
Pirtniece
Tā ir vienkārši kritika pārliekai vienkāršošanai.
bitukas
# Labojis bitukas: 2010.09.05 20:34:00
VD desmitās savādākā tērēšana atļauta tikai tad ja nespēj līdz svētnīcai aiziet. Misionārus būtu draudzēm jāatbalsta. Kam tad viņi atskaitīsies? Zinu tādus misionārus kam ikmēneša ienākumi prezidenta līmenī. Uzzinot manu algu viens tāds pateica - neiešu jau uz nabadzības līmeņa dzīvot. Lai gan man ir laba alga.
Pirtniece
# Iesūtīts: 2010.09.05 20:38:15
bitukas TIE misionāri strādā ārzemēs un viņus sponsorē ārzemju draudzes
un tā ir ši misionāra vājā vieta - savas labklājības ļoti augsta vērtēšana

ir jau arī dažādi citi baznīcas pasākumi un iestādījumi kas ir atbalsta vērti un kam trūkst vairāk nekā lielai pārtikušai draudzei ar citiem ienākuma avotiem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 110 , pavisam kopa bijuši: 36634