atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bībeles rašanās
Drupie
Iesūtīts: 2010.07.31 21:00:09
Lasu informāciju par Bībeles rašanos, par Nīkajas koncilu, bet jautājumi paliek. Zinātāji, izstāstiet, lūdzu - kā mēs varam zināt, ka tieši tās grāmatas, kuras iekļautas Bībelē, ir tās, kuras no visiem tālaika rakstiem bija vērtīgas un ka tikai tajās ir Labā Vēsts, un ka citi raksti bija ignorējami. Kā varam būt pārliecināti, ka teksti, kas iekļauti Bībelē, ir autentiski?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.08.03 13:45:28
dāvis [134.2.186.10]
nespiežu ticēt manam rakstītajam, vismaz atšķirībā no Tevis runāju savā un (ne citu) vārdā.

Lai arī, šķiet, tā nedomāji, bet esi norādījis uz būtisku kristietības aspektu.
Ticība Kristum man dod iespēju nebūt vienam un šī būšana kopībā ar daudziem citiem ticīgajiem arī ir tā, kas cauri gadsimtiem nes līdzi liecību par Jēzu un tur mūs kopā. Tādā ziņā es droši varu teikt: "mēs, kas ticam uz Kristu", un tajā rast vienošanos sadzīvošanai jau tagad ar diezgan citādi domājošiem un darošiem cilvēkiem, tomēr tam pašam Kristum ticīgajiem.
dāvis [134.2.186.10]
# Iesūtīts: 2010.08.03 13:56:37
Mārtiņš viss ir kārtībā - kop savu religisko identitāti; tas ir tikai normāli, ja religiskā kopiena cenšas piesaistīt pie sevis tās adeptus un nelikt justies tiem vieniem
dāvis [134.2.186.11]
# Iesūtīts: 2010.08.03 15:09:55
Drupie Kā varam būt pārliecināti, ka teksti, kas iekļauti Bībelē, ir autentiski? 1)ko Tu saproti ar "autentiski Bībeles teksti"? tajā laikā nebija tādas lietas kā teksta maketēšana un tā precīza tālāka atveidošana. protams, tūlīt metīsies klāt aizstāvji, ka jūdiem nebija pieņemts lietot svētos Rakstus ar kļūdām. 2)jebkura monoteistiskā religija necieš tekstuālo daudzveidību, jo tādā veidā tik apdraudētas vienīgā Dieva zajavas. Rezultāts - teksts tiek unificēts. Islāma gadījumā visas, no stendartteksta atšķirīgās Korāna versijas centās iznīcināt. Jūdu gadījumā - masorētu teksts tika rūpīgi izfiltrēts vairāku gs. garumā. Arī kristietībā pastāvēja JD tekstu daudzveidība - kas netic, lai uzšķir Nestles - Alanda JD izdevumu.
tā kā autentiskuma gadījumā nāksies vien samierināties ar to, ko Tev kādi onkuļi piedāvā kā "autentisko".
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.03 15:22:21
un vispār- kāpēc Bībeles likšana kopā tika uzticēta starptautiskiem konciliem? vai tad nevajadzēja uzticēt Dieva izredzētajai tautai?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.03 15:29:10
pich_
Vispār jau Baznīca tiek izprasta kā Izredzētā tauta.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.03 15:31:40
Aivars

agrāk Dievs domāja savādāk
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.08.03 15:39:23
pich_
Spriežot no taviem jautājumiem, nav brīnums, ka esi piedzīvojis ticības krīzi un kļuvis neticīgs. Iespējamais iemesls, ka savā pirmskrīzes ticēšanā nemaz neesi iesaistījis savu prātu jeb iesvētes kursu esi pavadījis trallinot vai citādi nenopietni (tas ir mans minējums, atminoties tevis paša liecināto).
Ja tevi šie jautājumi patiesi interesē, iesaku aiziet pie mācītāja un aprunāties par veidu kā šos zināšanu robus aizpildīt - vienalga, vai ar domāto mērķi atkal ticēt, vai tikai uzzināt Baznīcas viedokli. Varbūt ir jēga vēlreiz iziet iesvētes kursu, bet arī tad vajadzētu mācītāju informēt par savu savu situāciju.
pich_
# Labojis pich_: 2010.08.03 15:46:21
Mārtiņš

Dievam ticēju agrā bērnībā- kad pamatskolā mācīja ticības mācību. ar prieku uz to gāju. savu prātu biju iesaistījis, jo ticība Dievam nebija tikai kaut kāda izrādīšanās- parasti vienatnē lasīju Bībeli, lūdzu Dievu, un pirms gulētiešanas noskaitīju Tēvreizi. kas vēl cilvēkam jādara, lai Dievs viņam atklātos?

tagad mans mērķis nav iegūt ticību- gribu tikai izprast, kāpēc citi cilvēki tic. kāda ir viņu motivācija.
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.08.03 18:45:41
pich_ Un tad Viņš Tev neatklājās?
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.03 19:00:09
Ķepa

tur jau tā lieta, ka nē. kāpēc?
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.08.03 19:09:11
pich_ Domā, ka esi apdalīts?
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.03 19:15:41
Ķepa

man šķiet, ka no kristiešu viedokļa tā sanāk. tagad, protams, es saprotu, kāpēc man nerādījās nekādas vīzijas, bet es gribu to dzirdēt no kristiešiem
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.08.03 21:43:41
pich_ Man jau šķiet, ka Tev viss ir ok. Tik vēl nav pienācis laiks. Ir lietas,kur esam bezspēcīgi. Es ar biju dedzīgs kristietis, vismaz man tā šķita, bet diemžēl atdūros pret lietu, kur jutos vis drošāk. Un nu esmu diezgan attālu no baznīcas. Pat nezinu vai man vajadzētu piedalīties diskusijās, kur raksta, ka tikai kristiešiem.
danar
# Iesūtīts: 2010.08.04 13:40:19
pich_
tur jau tā lieta, ka nē. kāpēc?
Bet ka pec tavam domam Dievam ir jaatklajas?
pich_
# Labojis pich_: 2010.08.04 13:49:25
danar

tā, lai man būtu 100% pārliecība, ka viņš ir. kaut vai uzrunājot mani. zinu, ka tajā brīdī pielikšu bikses, bet vismaz vēlāk man vairs nebūs jāšaubās, un es mierīgu sirdi varēšu nodoties lūgšanām un liecināt citiem cilvēkiem par Dievu.
līdz šim neesmu redzējis neko tādu, kas liecinātu par Dievu
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.08.04 14:14:49
pich_
Eh, vai tiešām tu neko neesi dzirdējis, ko tev iesvētes mācībā mācīja?
Varbūt ieskaties Bībele un izlasi, ko Dievs tev saka.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.04 14:21:26
Mārtiņš

jā- tagad nedaudz nožēloju, ka pirms 1,5 gada, kad gāju uz iesvētes mācību, tā īpaši neklausījos un baznīcas aizmugurē spēlēju spēlītes telefonā... tad mani šī lieta vēl neinteresēja. arī šajā forumā iegriezos tikai pēc tam.
bet varbūt tā iesvētes mācība arī bija tik garlaicīga, ka man nebija iedvesmas klausīties..

Bībeli lasu, bet atbildes neesmu saņēmis. tieši otrādi- neskaidru jautājumu par šo reliģiju ir vēl vairāk
danar
# Iesūtīts: 2010.08.04 14:42:15
pich_
Tava velesanas ir vienkarsi briniskiga-nodoties lugsanam un citiem cilvekiem liecinat par DievuEs tikai nesaprotu ka neticigs cilveks var ko tadu veleties
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.04 14:45:15
danar

vai tu gribi, lai es lūdzu un citiem liecinu par Dievu, kurš nedod par sevi nekādu ziņu, ka Viņš eksistē?
danar
# Iesūtīts: 2010.08.04 15:05:25
pich_
Tu neesi nekads neticigais,jo ticiba ir tiesam Dieva davana un Vins tev to jau ir davajis .Tas paradas tava velme-ticet,lugt,liecinat,nesaubities..ta ir kristiesa velesanas nevis ateista velesanas

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 154 , pavisam kopa bijuši: 1577