atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kristīgā mācība vai ētika sākumskolā
vilks
Iesūtīts: 2010.06.28 12:47:39
Vai esat informēti par to, kāda ir kristīgās mācības un kāda - ētikas programma?

+ vēl tāds provokatīvs jautājums - vai kristietim noteikti savam bērnam jāizvēlas kristīgā mācība? Ja jā, tad kāpēc? Ja ne, arī - kāpēc?
Un gadījumā, ja tikai viens no vecākiem ir kristietis?

uzdodu abus šos jautājumus, jo domāju, ka lielāka vērtība ir tām atbildēm, kuru autori ir iepazinušies kaut vai lielos vilcienos ar šīm mācību programmām un to atšķirībām.

diskutēt var visi, bet - tikai par tēmu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Iesūtīts: 2010.07.01 18:54:47
Ctulhu un viņa aprindu pieņēmumi par to kas ir priekšmets un kas ideoloģija neatceļ to, kas ir kas kristiešiem.
Reliģiju vēsture arī var tikt pasniegta kā ideoloģija, ja attiecīgo personu izstrādāta.
Sekulārisma un pat ateisma indoktrinēšana. Vai arī tā pati evolucionārisma teorijas uzspiešana dabaszinībās, bildīte ar pērtiķu pārtapšanu par cilvēku. Pierādīt nevar, bet likt noticēt gan.
Skolās daudz kas ir ideoloģija, pozitīvi ,piem., patriotisma mācīšana.
Un arī bez tā nevar.
indriķis
# Labojis vilks: 2010.07.01 19:05:46
Vēsturiski nosacīti ļoti īss laika sprīdis, kad kristīgajai reliģijai ir nosacīti mazāka ietekme Eiropā nekā tā ir bijusi nesalīdzināmi lielākā laika sprīdī vēl nav `reālā pasaule`.
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.01 22:17:42
Lūdzu beztēmu neturpināt.
citādi tiks piemērotas kādas no foruma noteikumos minētajām sankcijām.
Kūniņš
# Labojis Kūniņš: 2010.07.02 01:20:40
vai kristietim noteikti savam bērnam jāizvēlas kristīgā mācība?
vārds noteikti laikam būs nevietā. Noteikti nevienam nekas nav jādara, katram ir sava izvēle, arī kristietim ir izvēle. Šeit drīzāk būtu šī kristiešu vecāku paklausība baznīcai. Ja reiz deklarē sevi kā kristieti, tad paklausībai būtu jābūt un tas būtu arī piemērs nekristietim. Jo, ja kristiešu vecāki uzskata, ka nevajag, tad neredzu kāpēc šo mācību izvēlēties nekristietim. Cik ar šo jautājumu esmu saskāries, tad liela problēma ir tieši no vecākiem kristiešiem, kuri izvēlas bērniem ētiku. Varbūt tagad situācija ir mainijusies, bet gadus trīs atpakaļ bija tā, ka pašu kristiešu bērnu vecāki izvēlējās ētiku un nevarēja savākt noteiktu skolēnu daudzumu, kuri mācītos Kr. māc. bet zinu arī, ka skolēnu skaitam ir tendence pieaugt, kaut tagad neesmu interesējies.
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.02 09:38:22
Hmm. Vai arī citi kristieši domā, ka kristīgās mācības izvēlēšanās bērnam ir paklausības jautājums baznīcai?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.02 09:47:51
vilks
Kas ir Baznīca?
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.02 09:56:32
Aivars
jādomā, šajā kontekstā - tā organizācija/organizāciju kopums, kas panāca, lai skolās kristīgā mācība būtu.

bet nu vispār šis jautājums jāuzdod Kūniņam, jo viņš izteica šo tēzi (skat. vienu komentāru pirms manējā). Es tikai priecātos, ja citi kristieši pateiktu, ko par to domā.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.02 10:07:06
vilks
Domāju Kūniņa argumenti ir visnotaļ vērā ņemami, vienīgi nezinu vai īstā formula te būtu `paklausība Baznīcai`, vēl jo vairāk interpretējot to kā organizācijas veida lobiju konkrētam mācību priekšmetam. Drīzāk es izvēlētos to tad saukt par solidaritāti ar citiem kristiešiem līdzās.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.07.02 10:08:09
vilks
ja kristietis savam bērna mācību priekšmetu izvēlē priekšroku dod ētikai, nevis kristīgajai mācībai, tad tam ir savi iemesli, es gan nesaprotu, kādi.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.02 10:17:47
Man šis jautājums vēl priekšā - ir daži gadi laika pavērot situāciju un uzklausīt viedokļus.
Šobrīd man tīri simpātiska šķiet šī iespēja bērniem apgūt ticības mācību skolā.
Iemesli:
* ikdienas draugu (skolasbiedriem vajadzētu būt arī draugiem) vide un kopība;
* atslogot baznīcas svētdienas skolas noslodzi (nezinu gan, cik aktuāli tas ir, bet manuprāt ir lietderīgi izmantot pieejamos resursus);
* mazākas problēmas ar laika atvēlēšanu, jo skola tiek apmeklēta kā nr.1 prioritāte (baznīcas apmeklējumu regularitāte man cieš, īpaši ņemot vērā iespēju piedalīties dievkalpojumā ne tikai svētdienās).
Kad nāks tuvāk, centīšos kaut ko uzzināt konkrētāk, iepazīt skolotāju vai tml., bet noteikti ne eksaminēt skolotāju vai programmu.

Plus, laižot savus bērnus ticībmācības stundās, ja kaut kas šķiet ne tā, ir iespēja mierīgā veidā to ietekmēt, kaut vai aprunājoties ar skolotāju. Reāla problēma visā pedagoģiskajā sistēmā (sākot no bērnu dārziem) ar bērnu vecākiem (un vecvecākiem, kas pilda ikdienas audzināšanas f-jas) ir tajā, ka viņu uzvedībā dominē 2 galējības: burkšķēšana zem deguna bez jebkādas rīcības vai psihošana un īpašu tiesību bīdīšana ( "pravu kačāšana" ).
Kūniņš
# Iesūtīts: 2010.07.02 10:32:55
Vēlreiz varu apstiprināt, ka jā, tieši paklausība baznīcai. jo tieši no draudzēm nāca šī iniciatīva, ka bērniem skolās vajag kristīgo mācību, par to tika diskutēts plašsaziņas līdzekļos un staipīti šie jēdzieni dažādos virzienos. Tas ir tas pats kas krustvecāki. nav jēgas iet par krustvecāku ja nezini, kas ir kristietis. Tā pat ar kristīgo māc., ko sludināt un mācīt un norādīt kas labs, kas slikts, ja pats ar savu kristīgo bagažnieku neizvēlies to, ko gani izlūdzās...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.02 10:37:04
Piekrītu Kūniņam tādā ziņā, ka viņš identificē kristiešu problemātiku pašizolēties un slēpties no sabiedrības (un nereti to projicējot uz kristiešu tiesību ierobežošanu).
indriķis
# Iesūtīts: 2010.07.02 22:47:00
Hm, pirmā dzirdēšana, ka kristieši kaut kā īpaši pašizolējas un slēpjas no sabiedrības .
Un kad kr. aktīvi, tad dzird, ka atkal tas neesot labi.
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.07.02 23:07:30
indriķis Nezinu, kā ir patreiz, bet labi atceros, ka kr. mācību liela daļa vecāku, kas kristieši, neizvēlējās.
Un izolējas jau, izolējas. Par sevi varu teikt droši, izolējos. par savu pārliecību sevišķi daudz nerunāju. Un nav jau arī man šī pareizā kristīgā izpratne ar kuru kādu pārliecināt. Bet man ir ok
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.03 11:39:09
Kaut kādā mērā jau sanāk izolēties, tas tiesa. Amerikāņiem vispār , kristietība ir ar veselu subkultūru - kristīgas rotaļlietas, multenes, grāmatas, filmas etc.
Un nav nemaz slikti, jo tādas vispārējas kultūras, manuprāt, tik pat kā vairs nav.
Vnk, man pašam meita mācās kristīgo mācību un man jāsaka, atzīstams līmenis.
Ne kā viena otra svētdienas skola, kas pārvēršas par zīmēšanu un līmēšanu un atrauj bērnus no dievkalpojuma, ja tā notiek dievkalpojuma laikā.
Bet tāpēc ir liels mācītāju izskaidrošanas darbs veicams, atceros, kā bija, kad sākām un kā ir tagad, kad esam šo to padarījuši.
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.07.03 18:58:46
indriķis Jauki, ka ir šis tas padarīts...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 10 , pavisam kopa bijuši: 7042