atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kristīgā mācība vai ētika sākumskolā
vilks
Iesūtīts: 2010.06.28 12:47:39
Vai esat informēti par to, kāda ir kristīgās mācības un kāda - ētikas programma?

+ vēl tāds provokatīvs jautājums - vai kristietim noteikti savam bērnam jāizvēlas kristīgā mācība? Ja jā, tad kāpēc? Ja ne, arī - kāpēc?
Un gadījumā, ja tikai viens no vecākiem ir kristietis?

uzdodu abus šos jautājumus, jo domāju, ka lielāka vērtība ir tām atbildēm, kuru autori ir iepazinušies kaut vai lielos vilcienos ar šīm mācību programmām un to atšķirībām.

diskutēt var visi, bet - tikai par tēmu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.28 14:08:36
vilks

arī tad, ja kristietis izlemj vest savu bērnu uz kristīgo mācību, tad derētu tomēr izpētīt, ko tieši tur māca. lai vismaz mums nav kā amerikāņu bērniem, kur liela daļa uzskata, ka zeme ir 6000 gadus veca utt...
sica. [78.84.154.129]
# Iesūtīts: 2010.06.28 14:09:54
Es kā trilobīte - jāskatās uz skolotāju. jo vieni ir super un tad sanāk muldera varinats - forši sīči, kas iefano... un pat, ja dzīvē nebūs kristieši,s avu učeni atcerēsies ar labu vārdu (es savus pasniedzējus ticības mācībā un reliģijas vēsturē tā atceros, jo mūsu skolā tādi prieksmeti bija) bet ir ģikij kašmar - visu cieņu vienai trilo pasniedzējai, nezinu kāda viņa ir RARZi, bet Lems no skolas viņu atceras ar slēptām šausmām un priecājās, ka savulaik viņu klasei atcēla ticības mācību pie viņas (arī lema skolā ko tādu gribēja ieviest, bet tagad ieviesa)
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.28 14:15:46
un kas tevi motivēja to izvēlēties?

Personiigaa ticiiba un paarlieciiba, kaa arii mans uzskats, ka skola nodarbojas arii ar audzinaashanu, bet kristiigaas veertiibas es uzskatu par labu baazi audzinaashanai. Taatad ja maniem beerniem gan maajaas gan skolaa maaca koherenti vienas un taas pashas veertiibas, ir lielaaka ceriiba, ka vinjsh tieshaam shiis veertiibas adaptees!

Savukaart, ja mees uzksataam taa kaa ateisti, ka maajaas cilveekam jaamaaca personiigie uzskati, bet skolaa vinjam uzspiediis citus uzskatus, tad visticamaak, vinjsh nepienjems ne vienus ne otrus, un nedz skola nedz vecaaki meerkji nebuus sasniegushi un rezultaats buus - lupata.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.28 14:16:13
izvēlējies meitām tieši kristīgo mācību?

Jaa
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.06.28 14:18:14
mans kopsavilkums- kristīgajai mācībai nav jābūt starp priekšmetiem pamatskolā.
tomēr- ja vecāki paši vēlas, tad to var mācīt mājās. un ja vēl bērns izrāda interesi- nav problēmu


Un ja to veelas buutisks daudzums vecaaku... vai tev ir pretenzijas pret optimizeeshanu, ka visu sho vecaaku beerniem to maaca kvalificeets speciaalists... pietam tam piemeerotaa laikaa, ar piemeerotu kontroli un vidi? Jo skolas uztur kaareiz shiis valsts iedziivotaaji... un man kaa shiis valsts pilsonim ir balss tiesiibas tajaa, ko manam beernam skolaa maaca!
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.28 14:36:57
ex-Kombulis [67.159.45.52]
aptauja ir 6 gadus veca

Gnidrologs
Ja bērns ies kristīgajā skolā, tad jau citas izvēles kā kristīgā ētika nemaz nebūs. Analoģiski no otra gala, ja ieliks sekulārajā.

Kurā valstī tu dzīvo? Latvijā likumdošana ir pavisam citādāka. Proti, valsts skolās no pirmās līdz 3. klasei bērniem māca vai nu kristīgo mācību vai ētiku, un vecākiem ir jāizvēlas viens no šiem priekšmetiem. Šajā kontekstā arī mans jautājums.

Jošs Mulders
ja maniem beerniem gan maajaas gan skolaa maaca koherenti vienas un taas pashas veertiibas
šim es arī piekrītu. vienīgais, ka man trūkst paļāvības, ka jebkurš kristīgās mācības skolotājs mācīs bērnam tās pašas vērtības, kuras es.. jo kristieši no kristiešiem arī atšķiras, un es neesmu droša, ka man būtu vienalga, ko no visa kristīgā spektra bērnam māca.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.28 14:45:05
vilks, pietiek ar to, ja beerns skolaa iemaacaas kaut ko, ko peec tam vecaaki var korigjeet... Ja beernam ko maaca par fiziku un vinjam tas iisti pilniibaa nav skaidrs, esmu briivs maajaas pamaaciit kaut kaa uzskataami vai paraadiit vai paskaidrot to pashu savaadaak, lai beerns saprot...

Galu beigaas manupraat beerni vienmeer izaug par kaut ko citu nekaa mees pashi esam iedomaajushies kas vinjiem buutu jaabuut
danar
# Iesūtīts: 2010.06.28 14:54:27
Par etikas programmu nemaz neinteresejos,kad izvelejamies kristigo macibu.Pirms tam gan painteresejos kads skolotajs pasniegs kristigo macibu..kadai draudzei pieder un ta.
Nu jau viss..nak.gad manai meitai kristiga maciba vairs nebus
Vinai patikaMan pasai tas darba burtnicas tiri labi patika
Ja tikai viens no vecakiem ir kristietis,tad labak izveleties kristigo macibu skola.
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.28 15:06:50
danar
Ja tikai viens no vecakiem ir kristietis,tad labak izveleties kristigo macibu skola.
Kāpēc?

danar
# Labojis danar: 2010.06.28 15:14:36
vilks
Ja abi no vecakiem nemaca sis vertibas,ja ikdiena majas nedzird tik biezi Dieva Vardu pieminam,ka iespejams tas ir gimenes,kuras abi vecaki kristiesi,tad nevajag laist garam so iespeju dzirdet Dieva Vardu un macities.
Skatos berni atri izaug un vairs pie rocinas nevar panemt..aizvest uz baznicu,svetdienasskolu...tapec kamer mazi jadara viss,lai kaut nedaudz,bet tomert berns atrastos kristiga vide(draudze)un dzirdetu Dieva Vardu ari skola.
Protams ja otrs vecaks ir ar kajam rokam pret,tad jamekle cits risinajums,iespejams ,japiekapjas un jamacas etika.
pich_
# Labojis pich_: 2010.06.28 15:28:51
danar
tapec kamer mazi jadara viss ,lai kaut nedaudz,bet tomert berns atrastos kristiga vide(draudze)un dzirdetu Dieva Vardu ari skola

kāpēc? ir kāds pamatojums?
un kas vainas ētikai?
sica. [78.84.154.129]
# Iesūtīts: 2010.06.28 15:31:40
pich_
tā kā tā ir vecāku izvēle, kas vainas kristīgai mācībai? mmmm? Kāpēc skola vecākiem nevar ļaut izvēl4es iespējas? Kāpēc uzspied savu ētiku?
(*;*) [87.110.86.111]
# Iesūtīts: 2010.06.28 15:32:05
vilks kā jau vairāki izteicās, tad daudz kas atkarīgs no pasniedzēja personības - pie vilka kā kristīgās mācības skolotājas noteikti ka laistu, bet pie Muldera, Svētā, Ingara tipa skolotājiem noteikti nē. Negribētos, lai bērni runā tā, kā tajā anekdotē "izskatās jau pēc vāveres, bet, ja Jūs tā jautājiet: "kas tas ir?", tad droši vien Jēzus".
Subjektīvais vērtējums - tādai mācībai jābūt tikai no kādas 5.-6.klases.
Ja man būtu jāizvēlas kā rīdziniekam, tad bērnus sūtītu ebreju skolā, kur arī ir "sava ticības mācība"
danar
# Iesūtīts: 2010.06.28 15:52:05
pich_
Pamatojums tam ir Bibelee
pich_
# Labojis pich_: 2010.06.28 15:57:24
ja vecākiem ir brīva izvēle (šo arī nezināju), tad mana nostāja nav tik kategoriska.

danar
jautājums šīs tēmas ietvaros- un ja kristietis to nedara?

Vilks
Vai esat informēti par to, kāda ir kristīgās mācības un kāda - ētikas programma?

pieļauju, ka ar šo jautājumu būtu labāk vērsties attiecīgajā skolā pie attiecīgajiem pasniedzējiem
danar
# Iesūtīts: 2010.06.28 16:06:55
pich_
nu,tad kristietis to nedara
Tad kristietis maca majas savus bernus vai ved uz svetdienasskolu.Skola jau nav ta vieniga vieta,kur varetu apgut kristigas macibas pamatus,bet ja tada iespeja ir macities ari skola,tad kapec neizmantot.
Man meitas klase ... paris vecaki-nekristiesi izvelejas kristigo macibu saviem berniem..nevis etiku
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.28 16:09:19
danar

šiem uz pieres rakstīts, ka nekristieši, vai arī jūs par šo tēmu aktīvi runājiet?
es ārpus šī foruma par reliģiju vispār gandrīz nerunāju
danar
# Iesūtīts: 2010.06.28 16:49:18
pich_
Nu,tie paris ko zinu ir manas meitas draugu vecaki,vairak vai mazak sanak kontakteties gan ar berniem..gan vecakiem.
sica . [78.84.154.129]
# Iesūtīts: 2010.06.28 16:53:19
pich_
jā vecākiem ir izvēle - kristīgā mācība vai ētika. bŗns iet uz to stundu, kuru vecāki izvēlās, jo skola piedāvā abas.

un ko nu kurš izvēlas tā laikam ir paša lieta.

Zinu vienu nekristiešu vai foirmālo kristiešu bērnu, kas iet uz kristīgo mācīobu ( a suns viņus zina kā tas sanāca) un bērns ir sajūsmā un vecāki ar neiebilst. Stundas pasniedz diakons un to dara atraktīvi neuzspiežot savas domas,
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.06.28 16:56:41
pich_
arī tad, ja kristietis izlemj vest savu bērnu uz kristīgo mācību, tad derētu tomēr izpētīt, ko tieši tur māca.

Baidos, ka ar izpēti un pārbaudīšanu ir pašvaki, jo reāli šaubos, vai tas ir nopietni iespējams. Tad jau arī citu priekšmetu programmas ir jāpārbauda.
Tas, ko var, manuprāt, ir aprunāties ar skolotāju - tas dos vairāk kā programmu un materiālu studēšana.

lai vismaz mums nav kā amerikāņu bērniem, kur liela daļa uzskata, ka zeme ir 6000 gadus veca utt...

Es neteiktu, ka šis viedoklis ir muļķīgāks par to domu, ko man skolā mācīja, ka cilvēks ir cēlies no pērtiķa. Daudz sliktāk, ka mūsu jaunatne domā, ka visi amīši ir aptaukojušies stulbeņi, bet paši uz līdzīgu jautājumu neko vairak kā glupu stostīšanos nespēj izdvest.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 76 , pavisam kopa bijuši: 3052