atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Atkristīties
reinis
Iesūtīts: 2010.05.27 13:52:08
Jautājums, esmu kristīts Doma baznīcā apmēram 1996. gadā. Taču baznīcā neesmu gājis un esmu pilnīgi neticīgs cilveks. Jautājums vai ir iespēja oficiāli mani baznīcā reģistrēt kā atktristītu, lai lietas atbilstu patiesībai?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
godwit
# Iesūtīts: 2010.05.27 20:55:22
reinis
Kristība ir Dieva darbs. Tas nav cilvēka varā pasludināt Dieva darbu par nebijušu.
birkenbaums
# Iesūtīts: 2010.05.27 21:10:46
reini ir viens veids, bet to dara ziemā. 3 reizes iemērc svaigi cirstā āliņģī, pie nosacījuma, ka āra tempratūra ir vismaz - 3x - 3 grādi. Vēl vajag atrast 3x3 neticīgus cilvēkus, kuri darījuši to pašu. Tie tur atkristāmo ar kreiso roku un mērcējot spļauj 3 reizes pār kreiso plecu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.27 21:46:23
birkenbaums
Tu aizmirsi pieminēt, ka tur aiz kreisās kājas īkšķa ar galvu uz leju

reinis
Lietas atbilst patiesībai tā, ka tu esi kristīts. Šo notikumu no Tava mūža neizdzēst. Cita lieta, ka Tu to ignorē vai nevēlies kristību praktizēt. Nu ar varu jau Tevi Dievs Savā Valstībā neievilks, par to neuztraucies. Cita lieta, ko grūti saprast no tik īsa jautājuma - kā Tev Kristība traucē? Vai vēlēšanās atkristīties ir mēģinājums apliecināt savu gribu pretī to gribai, kas Tevi mazu kristījuši? Vai ir kādas nepatīkamas atmiņas, ko mēģini izdzēst? Cemme uz Dievu? Okulti apsvērumi? Vai bažas, ka Baznīca neizvirza kādas pretenzijas uz Tevi?
Ja tā ir vienkārši vēlēšanās sakārtot birokrātiskas formalitātes, tad neuztraucies, jo aktīvo draudzes locekļu pulkā neesi `pierakstīts`.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.27 21:49:37
reinis
Kristības ir tavs apliecinājums tam, ko Jēzus ir izdarījis tavā dzīvē, un ko tu esi ar savu ticību apliecinājis, nokristoties. Ja ticība nav bijusi klātesoša, tad kristības nav bijušas īstas.
Svētais
# Labojis Svētais: 2010.05.27 22:04:20
Es arī esmu kristīts. Tas tika darīts priekš manis neapzinātā vecumā hvz kāpēc. Man par to nospļauties.Nekādas sekas taču tas neizraisa. .

klasika, luk kapec Bibele ailiedz kristit mazus bernus
godwit
# Iesūtīts: 2010.05.27 22:08:32
Svētais"klasika, luk kapec Bibele ailiedz kristit mazus bernus"

Aizliedz? Tā laikam saucās blefošana
godwit
# Iesūtīts: 2010.05.27 22:09:10
Gnidrologs
Ir gan!
in your shadow i can shine...
# Iesūtīts: 2010.05.27 22:11:28
Gnidrologs
hvzkāpēc vai tāpēc, ka kristieši? Man liekas dīvaini, ka ateisti kristī savus bērnus vnk ķeksīsā pēc...
godwit
# Iesūtīts: 2010.05.27 23:30:05
Gnidrologs
Kad Jānis Bērziņš spēlē Bahu, tad tas ir Bahs vai Bērziņš?
godwit
# Iesūtīts: 2010.05.28 00:12:22
Gnidrologs
Garām! Bins ir musulmanis. Būtu labi par kristību un tās analoģijām runāt kristietības ietvaros.
***** [95.68.65.80]
# Iesūtīts: 2010.05.28 00:48:10

Par sākotnējo jautājumu - atkristīšanos: Pētera 2. vēstule 2,20: "Jo, ja tie, kas pasaules gānekļiem mūsu Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus atziņā izbēguši, bet tanīs atkal iepīti, zaudē cīņu, tad viņu gals ir kļuvis ļaunāks nekā viņu sākums."
Merlins
# Iesūtīts: 2010.05.28 01:03:48
reinis

To var izdarīt, griežoties Doma draudzes kancelejā Palasta ielā 2 un paziņojot par savu vēlēšanos izstāties no baznīcas. Ja kristības dienā esi ticis reģistrēts draudzes kartotēkā, tiksi no tās izņemts.
godwit
# Iesūtīts: 2010.05.28 01:18:56
Gnidrologs
Neesmu nekur lasijis par Dieva pavēli kristiešiem iekarot Jeruzālemi. Turpretīm par Dieva pavēli kristīt varam lasīt Mt.28:19

Merlins
"To var izdarīt..."
Ko var izdarīt? Vai draudzes kancelejā var atkristīties? Te ir drusku cits jautājums. Cilvēks vēlās tik vaļā no sakramenta, nevis vienkārši nokārtot papīrus. Šķiet, ka tas tomēr nav viens un tas pats.
incognito
# Labojis incognito: 2010.05.28 08:29:23
Mūsu senči tak bija mazgājuši nost kristību Daugavā. Vispār te ir vismaz 2 iespējas:
- tā kā ir vismaz 2 kristības - ūdens kristība un Sv. Gara kristība, no tām Dieva darbs ir otrā. Līdz ar to, ja ir saņemta tikai pirmā, to var uzskatīt par cilvēku darbu un neņemt pierē, varbūt sirds nomierināšanai veikt kaut kādu vienkāršu nomazgāšanās rituālu, piemēram Jāņu naktī iet pa pliko peldēties un pēc tam lekt pāri ugunskuram.
- vēl droši vien kristība tiek anulēta, ja cilvēks pāriet citā ticībā, pie kāda cita Elohim.
danar
# Iesūtīts: 2010.05.28 10:06:01
reinis
Ir otrs variants..lai lietas atbilstu patiesibai...sakt apmeklet baznicu
Merlins
# Iesūtīts: 2010.05.28 10:12:52
godwit

Tev taisnība. Kancelejā var nokārtot tikai papīrus. Šķiet, ka Reinis vaicāja, vai viņu baznīcā var reģistrēt kā apostātu.

Bet kristības sakraments, kā sacīts katoļu lūgšanu grāmatā "Slavējiet Kungu", atstāj dvēselē neizdzēšamu zīmogu, kurš palielina godību debesīs vai ciešanas ellē... danar ieteikums, protams, ir vislabākais.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.28 10:47:14
klasika, luk kapec Bibele ailiedz kristit mazus bernus

1) Neaizliedz ! Ja paraadiisi to vietu Rakstos kur tie aizliedz kristiit mazus beernus, es apeediishu savu kepku!
2) Ja es tev atvediishu kaadu ex-baptistu, kursh tieshi taapat nospljaujaas par savu kristiibu apzinaataa vecumaa? Vai tas noziimees, ka arii apzinaataa vecuma Raksti aizliedz kristitiies
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.28 10:47:20
Gnidrologs
Tās kristības par šerpu, dzīvi mainošu pasākumu laikam uzskata tikai ļoti ticīgi vai aktīvi neticīgi cilvēki.

Tu izveic diezgan naivus un pretenziozus secinājumus. lai neteiktu - vienkārši muldi glupības. mans vecākais sīcis ir kristīts 94-95 gadā, es nebiju sajūsmā, taču neiebildu. Vidējais .... hmmm... hvz, ja sieva un tjotkas gribēja, tad jau arī ir nokristījušas. Jaunākais gan nav kristīts, vismaz mani neviens par to nav informējis. Lieki teikt, ka nedz vecākais, nedz vidējais nav kristieši un uz baznīcu nekad nav gājuši. ibo nafig. Es pats, jau būdams pietiekoši aktīvs interneta spamotājs, piedalījos kristībās kā krusttēvs. Tuvāko nedēļu laikā mana krustmeitiņa un krustdēliņš atbrauks ciemos no austrālijas. Būs jāsagaida un jāapmīļo. Lieki teikt ka pats neesmu krustīts, un nemaz netaisos. A manas attiecības da sirdsapziņa pret Radītāju - tās ir mūsu abu intīmās attiecības,
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.28 10:50:34
masiks [212.93.96.2]
Kaut kā dīvaini un skumji, ka tu nezini, vai tavi bērni ir kristīti...

A manas attiecības da sirdsapziņa pret Radītāju - tās ir mūsu abu intīmās attiecības,

Varbūt laiks tās kaut kā sakārtot? No slepeniem randiņiem un publiska "es jau neko" pāriet jaunā kvalitātē?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.28 10:57:47
Mārtiņš
man tas nav svarīgi, tapēc arī neiespringstu. Cilvēks nepaliek labāks vai sliktāks dēļ kristībām. tāpēc man tas ir stipri pofig. Un nav tā, ka nezinu. par vidējo vienkārši esmu aizmirsis, kā tur ar viņu bija. un tāpēc ka man nav būtiski pati kristīšana - es piekritu būt par krusttēvu, ibo ja nepiekristu - sarūgtinātu kaudzi cilvēku, ij sagādātu gan viņiem, gan sev liekas klapatas. Piekrītot - atrisināju daudz problēmu, un iepriecināju daudz cilvēkus. Un manuprāt - tas ir labi darīts.
Ar Radītāju mums ir absolūti sakārtotas attiecības. Es uzskatu ka viņa man, viņš savukārt neliek man vilties. Un mēs abi esam viens ar otru apmierināti.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 113 , pavisam kopa bijuši: 4544