atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vīzija par mājas grupiņu draudzēm (kristiešu tēma)
Ingars
Iesūtīts: 2010.05.12 12:41:20
Diskusija par jūsu viedokli par šo vīziju
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Labojis vilks: 2010.05.12 14:22:39
Ingars
nu dievkalpojums cita lieta
un konkrētā draudze, kur tu biji, mierīgi var būt pilnīgi ok, to jau neviens nenoliedz. Cilvēki tikai pastāsta savu negatīvo pieredzi, bet tas jau nenozīmē, ka visur viss ir briesmīgi.

Es tikai domāju tā - varbūt ir vērts ne tikai bezgalīgi likt diskusijas par mājas grupām, bet vienreiz tādu piedzīvot pašam?

Mums, piemēram, Saulkrastos sievu vakari ir tāda kā mājas grupa - tiekamies mājīgā atmosfērā, skaitā parasti 5-10, un draudzīgi runājamie spar Bībeli un visu, kas mums ir nozīmīgs. Kas ir interesanti - no sievu vakaru apmeklētājām pašlaik lielākā daļa darbojas arī Svētdienas skolā vai arī to atbalsta dažādos praktiskos veidos. Kā arī izveidojās vismaz viena (nezinu, varbūt tagad ir tapusi vēl kāda) baznīcas apkopšanas grupa. Tas parāda, ka šādas Bībeles grupas tiešām palīdz garīgi augt un dod cilvēkiem vēlēšanos un spēku iesaistīties arī kādās draudzes kalpošanās.
Tomēr nevienai, kas nevēlas nākt uz sievu vakariem vai dara to ļoti reti, netiek radīta vainas apziņa par to, kas, manuprāt, arī ir ļoti svarīgi. Jo brīvība nākt un brīvība nenākt cilvēkiem var palīdzēt atšķirt lietas, ko viņi dara aiz mīlestības uz Dievu un tās žēlastības dēļ, ko no Viņa saņemam, un lietas, ko dara tikai tāpēc, ka kauns cilvēkiem atteikt. Pirmais ir labais un ilglaicīgais veids, otrais savukārt cilvēkus iztukšo un pamazām vispār var radīt alerģiju pret jebkādām draudzes aktivitātēm.

Tomēr arī mūsu Saulkrastu grupā reāli rezultāti sāka parādīties pēc pusotra, diviem sievu vakaru pastāvēšanas gadiem - kas nozīmē, ka Dieva valstība aug lēnām un nemanāmi. Un ka pārforsēt cilvēku izaugsmi mākslīgos veidos nevajag.
sicilia
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:23:24
Ingars
tas patiesībā ir nopietnāk nekā tev tikai liekas. Mums tepat ar ir meitenes, kas dauuuuudz gadus bijušas sektās un tagad vairs nav. viņām ir ko pastāstīt. Man divas kolēģes bija vienā sektā kādus gadus 7.... nu ļoooooti intresanti bija ar viņām stradāt. ļoooooooti.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:32:50
vilks

Ir divas galējības - vai nu cilvēks tiek psiholoģiski iespaidots, vai arī draudzē vispār nav ne mazākās disciplīnas un valda totāla visatļautība

sicilia

Es domāju, ka šeit droši varētu minēt konkrētas organizācijas, konkrētas draudzes, lai mēs zinātu par ko ir runa
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:40:59
Ingars
škiet, ka jāpiekrīt Vilkam, par to, ka nevajag censties visur kur saskatīt nepareizo, bet labāk tiekties uz pareizo, un darīt kaut ko labu, nevis atraisīt nepareizas sarunas, kas liek vienus nolikt, un ne celt Kam tas ir vajadzīgs? Padomā par to.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:42:12
Ingars
to otro galējību gan es kaut kā neesmu pamanījusi
pie viena mācītāja varbūt uz tādu vilka, tomēr domāju, ka ir pietiekoši daudz draudžu, kur nav ne viena, ne otra galējība, bet kur šai ziņā ir gluži normāla kārtība. Vismaz runājot par luterāņu draudzēm, kuras pazīstu (citas tik labi nepazīstu, tāpēc neizteikšos).

Drīzāk mūsu draudzēs mēdz būt problēma, ka cilvēki ir cits no cita ļoti attālināti, proti, viss rotē ap mācītāju un mācītājs kā vienīgais cilvēks, kas citiem stāsta par Dievu, un vienīgais, ar kuru runāt par savu ticību. Ir ļoti svarīgi, ka draudzē veidojas tāda kā tīklošanās, nevis mācītājs kā saule un draudzes locekļi kā pasīvi siltuma saņēmēji.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:43:15
Svētais

Nu bet vai tad es viens runāju par nepareizo? Pirmie divi komenti šajā diskusijā jau iesāka nepareizību meklēšanu un tei nebija manējie
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:45:11
Ingars
nu o.k., bet tad laicigi tos pārtrauc un mekle labo, nevis ļauno! Padoma par to!
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:49:41
vilks

Drīzāk mūsu draudzēs mēdz būt problēma, ka cilvēki ir cits no cita ļoti attālināti, proti, viss rotē ap mācītāju un mācītājs kā vienīgais cilvēks, kas citiem stāsta par Dievu, un vienīgais, ar kuru runāt par savu ticību. Ir ļoti svarīgi, ka draudzē veidojas tāda kā tīklošanās, nevis mācītājs kā saule un draudzes locekļi kā pasīvi siltuma saņēmēji.

Lūk šī arī ir tā otra galējība. Kā mums LELBā ir ar to garīgo briedumu? Kāpēc vēl joprojām ir tie daudzie "svētdienas kristieši", kristīgie alkoholiķi, laulības pārkāpēji, okultie kristieši? Tāpēc, ka nav disciplīnas, tāpēc, ka nav kvalitatīvas dvēseļu kopšanas, tāpēc, ka nav konkrētas vīzijas un pats galvenais - NAV NOPIETNAS ATTIEKSMES, gluži kā Vanags teica - mēs neņemam Jēzu nopietni. Luterāņu baznīca ir pārvērtusies par kantori, kur cilvēki atnāk, samaksā, lai varētu saņemt pakalpojumus
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:50:02
Uj, laikam man bremzes švakas
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:55:06
Ingars
te ir tikai daži kristieši, kuros ir vērts ieklausīties, un no viņiem ņemt piemēru. Vilks ir starp tiem.
sicilia
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:56:55
Luterāņu baznīca ir pārvērtusies par kantori, kur cilvēki atnāk, samaksā, lai varētu saņemt pakalpojumus

:Šis ir iesmelss, kāpēc mans vīrs ir katolis nevis luterānis, lai gan kopumā luterāņu baznīca viņam labāk patīk.
bet... te es domāju ir visas iespējas pašiem visu mainīt. īpaši m;ācītājiem - nu nesniegt tos pakalpojumus pa maksu, bet vairāk pievērst tautu Dievam....
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:57:31
Svētais

Kad tu būsi pāris reizes vīlies cilvēkos, kuri agrāk tev bijuši autoritātes, tad sapratīsi mani, kāpēc tā īsti nevienam vairs neuzticos
Ingars
# Labojis Ingars: 2010.05.12 14:58:18
sicilia

Neredzu katoļu baznīcā neko labāku, tieši pretēji, jauni cilvēki, kas vēl spēj izsekot sarežģītiem labirintiem, iespējams kaut kur pavīd Kristus gaisma, bet vecākam cilvēkam pilnīgi tumša bilde par to, kas ir kristietība un ko nozīmē būt kristietim - tas ir tās mācības un prakses rezultāts
sicilia
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:59:33
Ingars
iespējams. tev ir tiesības uzskatīt kā gribi, tava nemīlestība pret katoļiem tāpat visur redzama .... katrā ziņā viņam likās, ka ir labāk un man par to prieks.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:59:57
Ingars
To, ka tu reti kuram uzticies, to var redzēt neapbruņotu aci. Esmu vīlies ne pāris reizes vien. tas mani nav atturējis ticēt par visu to labo, kas ir cilvēkā, un saņemt no viņa, kas grib tev palīdzēt, nevis tevi nolikt! Tu reizēm neredzi šo atšķirību!
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 15:00:46
sicilia

Es izsakos ne pret cilvēkiem, bet pret mācību
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.12 15:02:16
aiz mācības stāv konkrēts cilvēks. ja viņš tev vēl labu, un tu to neredzi, bet centies viņu apstrīdēt, tad nedomāju, ka tas ir prātīgi.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.12 15:03:57
Ingars
Tāpēc, ka nav disciplīnas, tāpēc, ka nav kvalitatīvas dvēseļu kopšanas, tāpēc, ka nav konkrētas vīzijas un pats galvenais - NAV NOPIETNAS ATTIEKSMES, gluži kā Vanags teica - mēs neņemam Jēzu nopietni. Luterāņu baznīca ir pārvērtusies par kantori, kur cilvēki atnāk, samaksā, lai varētu saņemt pakalpojumus

Un par cik cilvēku dvēselēm tu pats jau rūpējies, lai kaut kas mainītos? Izlasi taču pats sevis ieteikto vīziju - pietiek ar vienu cilvēku, kas sāk rūpēties par citiem.
No tā ka tu forumā vaimanāsi, ka neviens neko nedara, nevienam labuma nebūs. Vaimanāšana neceļ Dieva valstību.

sicilia
Domāju gan ka tavs vīrs ir katolis, jo tu esi katoliete un jūsu draudzes priesteris ir viņa draugs
Ja viņš būtu nejauši sadraudzējies ar kādu luterāņu mācītāju, ej nu sazini, varbūt būtu luterānis. Nedomāju, ka kaut jel viens objektīvs kritērijs parāda to, ka luterāņu baznīca Latvijā būtu vairāk kantoris kā Romas katoļu.

Ingars
Kad tu būsi pāris reizes vīlies cilvēkos, kuri agrāk tev bijuši autoritātes, tad sapratīsi mani, kāpēc tā īsti nevienam vairs neuzticos
Bet vai tu neesi lasījis Bībelē, ka rūgtums apbēdina Svēto Garu?
Nu tak piedod tiem, kuros esi vīlies, un laid viņus vaļā. Visa pasaule ir tavā priekšā. Nevienu cilvēku nevajag likt Dieva vietā - visi ir grēcinieki un visi var likt vilties. Tomēr tas nenozīmē, ka Dievs mums nedod visas dāvanas, lai mēs celtu viņa valstību ar mīlestību un patiesām rūpēm cits pret citu.
sicilia
# Labojis sicilia: 2010.05.12 15:06:25
vilks
nu tas, ka es esmu katole ir liels iespaids, bet priesterim te nav nozīmes. Jo draugu konfesijai tomēr nav nozīmes un priesterim tomēr neizdevās viņu ilgu laiku pārliecināt par RKB pareizīgumu.
Viņš visu laiku pukst, ka luterāņu baznīca viņam labāk patīk, bet.... viņa domas par to ir negatīvas.


Nedomāju, ka kaut jel viens objektīvs kritērijs parāda to, ka luterāņu baznīca Latvijā būtu vairāk kantoris kā Romas katoļu.

man te būtu ko piebilst un domāju ne tikai man, bet tad sāktos kašķis tāpēc paklusēšu....
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.12 15:07:11
sicilia
sāktos gan kašķis, jo es par katoļu baznīcu arī viskautko zinu, ko diez vai ir labi celt gaismā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 65 , pavisam kopa bijuši: 2324