atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Katoliskais spārns LELB
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.05.10 10:50:19
Lasot šī foruma komentārus, man rodas pārliecība , ka LELB ir izveidojies ļoti spēcīgs un agresīvs katoliciskais spārns.
Lūdzu izteikties tikai LELBiešiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:25:18
Vai tā ir agresija vai nav? , ja tu aicini atgriezties pie Luteriskajām pirmdraudzēm un to kalpošanas sistēmas , bet kāds bez argumentiem tevi sāk apsauktāt par jūsmotāju. Rodas jautājums = kas viņš tāds ir par cilvēku , jo apustuļi cīnījās par draudžu attīstību nevis dažu cilvēku uzkundzēšanos pār tām. Jo ļaunā pāvestība bij tas augšpunkts, kad Dievs pateica = stop! Es izmantošu Luteru un atgriezīšu Savu Draudzi uz pareizā ceļa. Tad atkal parādās lielāki gudrīši par Dieva vārdu = teologi un lēnām baznīcu ievelk atpakaļ no kurienes Dievs caur Luteru izvilka. Dažiem ir labi. To var redzēt. Bet viņi neredz tautas ciešanas, ka tauta ir sātana apkampienos. Jo viņiem ir labi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:28:03
Aivars Lapšāns
Agresija jau ir saskarsmes ne teoloģiskas pozīcijas jautājums. Un to jau nevar izdiskutēt, bet tikai izdzīvot ar pacietību
danar
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:30:58
AivarsKam luteranu baznica ir vajadzigi katolisma elementi?Ja cilveks iet uz luteranu draudzi..tad uz luteranu..ja grib katolisma elementus..tad uz katolu?
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.05.10 12:34:35
danar , tev papriekš vajadzētu papētīt, ko baznīcas ticības apliecībā, vēsturē un teoloģijā saprot ar jēdzienu - `katolisks`,
un atšķirt to no jēdziena `Romas katoļu`...
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:34:56
Aivars

Ko izdiskutēt? Nu , kaut vai par atšķirībām evaņģēliskajā brālībā. Un de facto. Par atšķirībām kādas ieviesa Luters un kā pārveidojās katoļi. Kas ir Latvijas Evaņģēliski Luteriskā Baznīca. Ja evaņģēliskā , tad kāpēc draudzēm aiz muguras tiek taisītas rebes?
Tāpēc jau ir konfesijas. Ja Tev nepatīk viena , tu ej uz citu. Tā cita nozīmē = kā šī draudze ir izveidota , Dieva inspirēta uz kādiem principiem? LELB ir izveidota uz evaņģēlija principiem. Piemēram , kāpēc daudzās nostādnēs LELBā vairs nav evaņģēlisko principu? Un kādēl šādi nepareizie principi ir ienākuši , pa kurām durvīm?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:36:11
danar
Cilvēki jau mēdz būt visādi. Uzdosi šo jautājumu Šerpam Ancim un redzēsi, ka viņam vīraka dūms ir svēta lieta. Viens uzstās, ka visādas `Ave Marias` nav luteriskos dievnamos dziedamas, citam tās veidos vienīgo asociāciju ar garīgo mūziku.
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.05.10 12:38:14
Aivars Lapšāns
Kas ir evaņģēliskie `principi`? Vienīgais varētu būt Dieva taisnība un žēlastība, kas arī ir pārāk augsta, lai tiktu nosaukta par `principu`.

Mani nepamet izjūta, ka vienu un to pašu mēs mēdzam redzēt dažādās līdzībās. Tev LELB ir kā uguni spļaujošs pūķis ar katoliciskiem spārniem, kas uguni spļauj, bet man kā grāpis, kurā daļa putraimu ir vienā, citi citā burbulī viens ar otru skrienas
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 12:49:12
indriķis

Nav viss tik vienkārši kā Tu apraksti.
Piem. Homoseksuālisti cīnās par demonstrēšanos centrā. Ok, viņi to izcīnīja. Vai viņi apstāsies ? Nē , viņi nākamreiz tusēs ar plastikāt krūtīm , kļūs agresīvi pret tiem , kuri nespēj pieņemt mīlestību taisīt mēslos...
Tas pats notiek ar mums. Katoliciskais maksimālisms ir iegājis agresīvā formā no mūsu pašu vidus. Dievs nevēlās , ka mēs luterāņi pieņemam kaut kādus ļaunās pāvestības atribūtus. Piem. tikai altāris ir tā vieta...svētākā , kur sieva nespers kāju. Jau paša evaņģēlija būtība ziņo , ka altāris vairs jaunajā derībā nav tas , kas vecajā , jo bez altāra var iztikt evaņģēliska draudze. Jo Jēzus vakarēdienu ir iestādījis caur sevi , nevis konkrētu vietu. Jēzus to nedarīja sinagogā , templī , Viņš taču neteica = ejam tur , tur tad es jums to izdalīšu, bet viss notika Dieva globālā redzējumā , ka draudze tiks vajāta un vakarēdienu varēs saņemt slimnīcā , trako mājā , mežā....bet , ja mēs histerizējam altāri un kā komunisti nosaucam par nediskutējamu lietu, tad tas vairs nav evaņģēlijs.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.05.10 13:03:13
Aivars

Kad dzīvo savā saliņā un neko neredzi ..tad tā ir , ka es histerizēju.
Bet , ja tev divi mācīti cilvēki sēž priekšā un grib ieskaidrot , ka Jēzus miesa ir īsta un tikai un nekāda cita redzējuma izjūtu par vakarēdienu nevar būt...Ja tas tikai būtu tā, ka jāsakož un jānorij Jēzus dotā gaļa , tad Jēzus pieietu pie apsutuļiem un teiktu= Pēter, kod un padzeries. Vakarēdiena kāda formulējuma piesavināšanās un tā histēriska uzspiešana par patiesību jau vien ir sektantisms, lai arī tas nāk no diviem teologiem. Pie tam savējiem. Ir lietas , kuras paliek katra kristieša noslēpumā sadraudzībā ar Jēzu. Jēzus katram dos savu vakarēdiena formulējumu , un tas nav aprakstāms vai , sliktākā gadījumā uzspiežams par vienu patiesību.
Ir kaut kādas visu konfesiju kopsaucēju pamattēmas. Bet vakarēdienā tās atšķiras. Tas vien nozīmē , to, ka šis jautājums visperfektāk ir zināms Jēzum. Es nevarētu atļauties sniegt formulējumu un pateikt = šitā ir patiesība par vakarēdienu. Es varu tikai cilvēkiem stāstīt , mācīt Bībeli par šo notikumu , un rakstu vietas , kas formulē vakarēdienu
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:10:03
INDRIĶIS
AivarsKam luteranu baznica ir vajadzigi katolisma elementi?Ja
cilveks iet uz luteranu draudzi..tad uz luteranu..ja grib katolisma elementus..tad uz katolu?
indriķis
[Offline]
# Labojis indriķis: 2010.05.10 12:34:35
danar , tev papriekš vajadzētu papētīt, ko baznīcas ticības apliecībā, vēsturē un teoloģijā saprot ar jēdzienu - `katolisks`,
un atšķirt to no jēdziena `Romas katoļu`...


Lūk šeit un līdzīgos gadījumos Tu ievelc cilvēku teoloģiskā diskusijā. Kas , Tu domā Danar nezin atšķirības starp katolisks , katolicisks, katoļu baznīca.
Tu taču norauj Danar izvirzīto tēmu.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:10:42
Aivars Lapšāns
Piem. Homoseksuālisti cīnās par demonstrēšanos centrā. Ok, viņi to izcīnīja. Vai viņi apstāsies ? Nē , viņi nākamreiz tusēs ar plastikāt krūtīm , kļūs agresīvi pret tiem , kuri nespēj pieņemt mīlestību taisīt mēslos...
Nav mana darīšana, taču vēlos aizrādīt, ka šāds apgalvojums ir demagoģija.
Līdzīgi var apgalvot sekojošo: Romas katoļi (vai LELB. nav starpība) ar Pujātu priekšgalā vēlas ieviest skolās obligāto ticības mācību. Vai viņi pie tā apstāsies? Nē, viņi nākamreiz sāks vākt žagariņus un kraut raganu sārtus Doma laukumā...
danar
# Labojis danar: 2010.05.10 13:15:57
indriķis
ne jau es so iedalijumu.."sparnos"izdomaju..tapec ari jautaju un ja tas ir tikai arejo lietu del,tad kapec vispar kaut ka jaiedala?

..par tam atskiribam starp Romas katolu un katolisku-vispareju baznicu..ir jau macits iesvetes macibas,bet nu varbut jaatkarto ir..par sliktu nenaks..
Neprecizi uzstadits jautajums Aivaram-mana kluda-vajadzeja pilnu teikumu
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:16:02
Aivars

Kas ir evaņģēliskie `principi

Bībele , Aivar, Bībele ir evaņģēliskie principi. Bet , ja tiek uzrakstīta piem. grāmata , ka Pāvests evaņģēliski noformulējams, tad tas ir teoloģisks darījums pret evaņģēliju. Tiek apstrīdēti evaņģēliskie principi. Jo pāvestam ir jāklausa pravieši , nevis padomdevēji.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:18:40
Aivars

Piemēram = Indriķis. Maz viņš citē evaņģēliju , bet visādus ,,blakusproduktus,, . Tā nav laba evaņģēliska prakse. Tas ir no tās operas , no kuras Luters izvilka baznīcu.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.05.10 13:21:29
Aivars Lapšāns
(..)bet , ja mēs histerizējam altāri(..)

Ko nozīmē `histerizēt`?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:23:30
masiks [212.93.96.2]

Jā , Tev taisnība, tikai Tu nesaproti vienu patiesību= ir divas kristīgās pasaules = no augšienes atdzimuši kristieši, kuri mīl Jēzu un ir apmāti karjeristi, kuri nav savu dzīvi sakārtojuši caur Jēzu Kristu. Tādi , tad arī dedzināja un arī dedzinās un izvaros....
Bet par homoseksuālistiem esi drošs. To viņi dara visā pasaulē. Viņi savā perversijā ir izdoma bagāti. Ļoti pavedinoša cilts , jo viņus vada pats ragainis.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.05.10 13:26:31
Mārtiņš

Ko nozīmē `histerizēt`?

Piesaukt baznīcu vietā un nevietā; it sevišķi ne to , kuru Jēzus mums ir apsolījis, ka to mūsos neviens nesagraus. Tāpat kā komunistu laikos partiju, piesaucam baznīcu neevaņģēlisko , bet fatamorgānu...
Balss [87.139.125.94]
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:27:08
Aivars Lapšāns
ir apmāti karjeristi, ... Tādi , tad arī dedzināja un arī dedzinās un izvaros....
Ludzu, mini kadus piemerus, kas pamato tavu apsudzibu - ja jau tu saja diskusija runa par LELB.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:27:33
Aivars Lapšāns
Vēl ir pietiekami daudz tādu kristiešu, kuri Baznīca ir nesen vai ilgāku laiku, bet pasīvi un nedroši savā ticības dzīvē, un gribētu mīlēt Dievu, bet nezin kā - un tad nu šie cilvēki skatās, kur to mīlestību dabūt un kā izpaust. Arī šajā forumā, iespējams, arī šajā diskusijā, iespējams - arī tavā liecībā, tādā, kāda tā ir.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:29:13
Mārtiņš

Jā , brāl, lai Dievs Tevi svētī un mani šiem cilvēkiem palīdzēt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 136 , pavisam kopa bijuši: 2203