atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par kristību
Pārdomātājs
Iesūtīts: 2007.07.06 12:14:45
Šajā jautājumā dažādām konfesijām ir atšķirīgi viedokļi. Gribētu dzirdēt luterisko pamatojumu mazu bērnu kristībai. Bībelē rakstīts: "Kas TIC UN TOP KRISTĪTS, taps svēts..." "Jēzus turpretim tos pieaicināja un sacīja: "Laidiet bērniņus pie Manis un neliedziet tiem, jo tādiem pieder Dieva valstība. Tiešām Es jums saku: kas Dieva valstību nesaņem kā bērniņš, nenāks tur iekšā."
Vai mūsu Baznīcas prakse nav lielā mērā balstīta no senajām Baznīcām pārmantotajā tradīcijā? Vai tiešām kristībai pašai par sevi ir mistisks, glābjošs spēks, neatkarīgi no cilvēka dzīves gaitas un uzskatiem?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.30 22:46:52
Mulders Un kāpēc tad sēkla uzdīga arī pilnīgi nesagatavotā augsnē? Nekristīta, ateistiskā, materiālistiskā ģimenē auguša cilvēka sirdī? Kuru Dievs vienkārši aicināja? Tad kāda radikāla nozīme ir kristībai? Es zinu Kristus pavēli un to neapšaubu, nesāc man atkārtot.. Gribu tikai saprast, kur atšķirība. Jo tikpat daudz, nē daudz vairāk cilvēkus zinu, kas gan kristīti, bet...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.31 10:38:36
Hmmm...
***
ilaars
Mēs nekristām bērnus tādēļ, ka tie tic, bet tādēļ, ka tie ir grēcinieki, kam vajadzīga grēku piedošana.
mulders
Kristība nedod NEKO, ja tu netici tam, ko tā DOD!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.07.31 10:54:05
Balss, atšķirība vai sēkla ir zemē vai dīgst pati! Sēkla kas iestādīta zemē no tās saņem visu labumu un uzdīgst un aug. Protams, var gadīties, ka sēkla uzdīgst kādā burciņā, bet cik ilgi tāda sēkla dzīvos, ja netiks zemē iestādīta. Savukārt, ja sēkla pati sapuvusi, tad arī zeme tai nepalīdz! Neuzdīgs!
Balss... vēl... Kristība dod Svētā Gara dāvanu. Tātad - aizstāvi, kas var arī aizlūgt par cilvēku, kad viņš pats nezin ko un kā būs lūgt. Svētais Gars atklāj grēku... uzrunā... sauc... aicina...
Atšķiras attālums no Dieva!
----
moritz, lūk tas būs tev paradox no Budistu koānu kategorijas!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.07.31 13:41:35
moritz 2007.07.31 10:38:36
"Kristība nedod NEKO, ja tu netici tam, ko tā DOD!"
Kā cilvēks var neticēt, ja viņš meklē kristību? Ja tic, ka neko nedod, tad taču nevienam tā nebūs vajadzīga un neviens to nemeklēs.
Jautājums drīzāk būtu: Kā cilvēkam palīdzēt to ticību skaidrāk atklāt?
Tu jau ticību traktē kā cilvēka paša pūles, bet pēc Bībeles tā ir Dieva dāvana.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.31 13:42:49
Ēvalds Bērziņš
"Tu jau ticību traktē kā cilvēka paša pūles, bet pēc Bībeles tā ir Dieva dāvana."
***
ja tu ruupiigi pamekleetu manos komentos, tad atrastu manu atsauci, ka ticiiba ir dieva daavana...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.31 13:43:53
Ēvalds Bērziņš
diemzheel kviishu izsniedzeeji krista deel taa, ka kaads formaali nevelk pie laulaashanas vai beernu kristiishanas...
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.07.31 13:51:32
moritz 2007.07.31 13:43:53
Bet pirms tam katram māca kristīgās ticības pamatus.
Cilvēki daudz ko nesaprot par kristīšanu, bet vai tu vari apgalvot, ka tie netic? Ja jau meklē kristīties. Tavās acīs tas varbūt šķiet nekas, tomēr arī atceries, ka Dievs visu pasauli radīja no nekā ar savu vārdu. Kā nekā visiem kristāmajiem tiek teikti un mācīti Dieva vārdi.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.31 13:59:30
Moritz , kristība dod visu pestīšanai, tā saka Raksti.
Es esmu kristīts, tātad esmu atpestīts Dieva bērns.
Kas attiecas uz neticīgajiem, bet kristītajiem, viņi šādus jautājumus sev neuzdod. Bet, kad Dieva vārds viņus pamodina, viņi tos sāk uzdot.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.31 14:34:20
ugu... liidz kristiibaam shie ir meemi jeerinji, nekaadas veelmes peec dieva...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.31 14:35:51
moritz... tā saka Dieva Vārds... skat Rom 3:10-20
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.31 16:37:10
man gan interese arii par ap.17:26 Viņš licis visām tautām celties no vienām asinīm un dzīvot pa visu zemes virsu un nospraudis noteiktus laikus un robežas, kur tiem dzīvot,
27 lai tie meklētu Dievu, vai tie Viņu varētu nojaust un atrast, jebšu Viņš nav tālu nevienam no mums.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.31 16:48:51
Ēvalds Bērziņš
man arii gadiijies atseedeet lekcijas tikai taapeec, ka vajag... nee, nu protams - ne jau es sirds tiesnesis...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.31 16:55:09
Mulders
ups... atcereejos veel paaris rakstvietas:
***
Ebr.11:6 Bet bez ticības nevar patikt. Jo tam, kas pie Dieva griežas, nākas ticēt, ka Viņš ir un ka Viņš tiem, kas Viņu meklē, atmaksā.
***
Mt.13:44 Debesu valstība līdzinās tīrumā apslēptai mantai, ko cilvēks atrada un paslēpa, un, priecādamies par to, noiet un pārdod visu, kas tam ir, un pērk šo tīrumu.
45 Vēl Debesu valstība līdzinās tirgotājam, kas meklēja dārgas pērles.
46 Un, atradis vienu sevišķi dārgu pērli, nogāja un pārdeva visu, kas tam bija, un nopirka to.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.31 16:56:11
moritz, nu bet pareizi... tā Dievs darīja, tak Romiešu 3:10-20 atklāj kāda nu tā situācija ir. Dievs radīja cilvēku lai tas dzīvotu laimīgs, bet cilvēks izrīkojās savādāk - uzspļāva Dieva likumam un iedzina paši sevi postā. Tā arī ir ar šo... Dievs cilvēkus izkaisīja pa pasauli lai tie Dievu meklētu un atrastu, tak Rom 3:10-20 stāsta, ka cilvēki ar citām lietām nodarbojas un Dievu NEMEKLĒ!
Tie, kas meklē, tie ir tie, kurus Dievs uzrunā. Nevienā nav dabīgās dievbijības, jo visi ir grēkojuši, visi ir atkrituši, visi bēg no Dieva, visiem pietrūkst Dievišķās godības, visi ir netaisni, visi no Dieva bēg! Tikai Dieva iniciatīva ir tā, kas viņus atgriež, kas maina viņu sirdis, kas padara viņus dievbijīgus. Mēs paši sevi nevaram izglābt! Tā ir Dieva dāvana... pati pestīšana, ne tikai pestīšanas satveršanas instruments ir Dieva dāvana. Dievs dara mūs gan spējīgus ticēt, gan dāvina arī pašu pestīšanu!
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.31 16:58:22
Mulders
1.abzacs: neviens nemeklee,
2.abzacs: tie, kas meklee...
tiec pats skaidriibaa: ta meklee vai nemeklee?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.31 17:00:41
moritz, bet pareizi, ticība ir Dieva dāvana... tādējādi, atkal tu pierādi, ka tā ir Dieva ne cilvēku iniciatīva - nākt pie ticības!
Savukārt Mateja evanģēlijs ļoti labi parāda Kristus darbu. Viņš ir gatavs pārdot visu savu mantību, lai iemantotu tevi - dārgo pērli! Un to mēs redzējām - Kristus pārdeva visu, kas viņam piederēja - nomira, lai mantotu TEVI! Jo tu un es esam šī pērle. Kristus IR Debesu Valstības Ķēniņš, viņš Reprezentē šo Debesu Valstību!
Redzi tur rakstīts - Debesu Valstība līdzinās tirgotājam! Tas ir ir Kristus, kas tevi meklē un pārdod visu savu mantu lai iemantotu tevi! Un otrādi... cilvēks, kas atrod apslēptu mantu... vai tas ir cilvēka darba auglis, vai tā ir Dievišķa veiksme? Dieva providence, ka cilvēks nonāk tieši tajā vietā, kur Debesu Valstība ir atrodama.
Palasi Augustīna "grēksūdze", kur var redzēt PRECĪZI šo scenāriju... Augustīns vienkārši paklupa uz "Debesu Valstības" un atgriezās!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.31 17:01:01
1. Neviens nemeklē Dievu
2. Visi meklē laimi
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.31 17:06:10
jeezus liidziibaa dod saprast, ka ir kaadi, kas meklee... taapat ebr.autors runaa par tiem, kas meklee...
starp citu: tevis piemineetajaa rom.3:10 ir citaati no 13.ps un 52.ps. ... vai daavids, shaadi runaajot, tieshaam domaaja, ka neviens tajaa briidii nemekleeja dievu, vai taas bija tikai emocijas par taabriizha situaaciju: poeezija, juutiiga dveesele vai zin)?...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.31 17:07:04
Viņš ir gatavs pārdot visu savu mantību, lai iemantotu tevi - dārgo pērli!
***
pirmaa dzirdeeshana, ka vinjs par sevi she runaa...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.31 17:12:57
moritz, man prieks, ka tev ir pirmā dzirdēšana! Pameditē par Šo rakstu vietu, tā nav primitīva kā pirmajā brīdī ienāk prātā.

Par Dāvida motīviem un psihisko stāvokli kā arī par Pāvila bzdinksu, kas šim lika citēt Psalmu šai kontekstā, es nespriedīšu. Tā ir Zajava ar Dieva Vārda autoritāti, pietam visai konkrētā kontekstā... kas es tāds, lai ar Dievu cīkstētos. Protams, slimniekiem, ja nesāp kāja, ir tendence runāt pretī ārstam, kas saka, ka tev kaulos vēzis iemeties... Es šoreiz uzticēšos Dieva izteiktajam verdiktam un diagnozei un ļaušu, lai šis mani čiņī pirms es pats jūtu ka esmu sapuvis no iekšpuses.

Kristus runā par Debesu Valstību! Skaidrs, ka cilvēki meklē... meklē ko dārgu... kas viņu tukšumu apmierinātu, bet viņi to nemeklē pie Dieva... tamdēļ arī manta ir apslēpta, lai arī ikviens Kristietis zin, ka šī manta ir gaiša un redzama ikvienam cilvēkam, tak ja tu staigā ar degunu grīdā, tad neredzēsi to, kas pie griestiem piekārts!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 118 , pavisam kopa bijuši: 25468