atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
AutorsZiņas teksts
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.09 11:59:04
armilo
domāju, Alfrēdam ir sava daļa taisnības, ja viņš dod mājienu, ka laicīgas baznīcas lietas ir jārisina laicīgi.
Protams, kristietis arvien lūdz Dievu un paļaujas uz Viņu, bet laicīgu lietu izspriešanai Dievs cilvēku ir nodrošinājis ar prātu un talantiem. Tam, kuram ir attiecīgas dāvanas, prasmes un iemaņas arī vislabāk būtu darīt atbilstošu lietu. Kam dots valdīt, tas to lai arī dara, bet kam tas nesanāk, lai meklē atbilstošāku nodarbi.
par biskapiem [194.213.9.26]
# Iesūtīts: 2010.03.09 12:01:43
Tiem jābūt nevainojamiem vienas sievas vīriem, kam bērni ticīgi, nevis palaidņi vai nepaklausīgi . (Tit.1:6)
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.03.09 12:11:52
par biskapiem [194.213.9.26]
tas bija pirmajiem kristiešiem, tagad kad kristietība ir sen izplatījusies, bīskapam ir jādzīvo celibātā.
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.03.09 12:16:42
Voldemārs.,
cik esmu iedziļinājies GASNa padarīšanā, tad neredzu vajadzību dramatizēt situāciju: Atalgojuma sistēma tika veidota uz augļiem, ko nestu dažu īpāšumu daļu pārdošana. Īpašumu tirgus visur ir sastindzis un darījumi nenotiek: tāpēc nedarbojas arī GASNs. Sistēma nedarbojas nevis tāpēc, ka kāds neprastu rēķināt, bet gan tādēļ, ka nav tirgus. Sistēma iedarbosies tad, kad iedarbosies tirgus.

Bet saprotams, tiesības bārties uz bīskapiem, vadību, Sinodi - tāda niecīga argumenta dēļ kā globāla ekonomiska krīze - nevajag palaist garām.

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.09 12:31:59
Hmmm... a nevar maxāt algu graudā... izsniedzot zemes gabalus, mežus
vilks
# Iesūtīts: 2010.03.09 12:46:05
Nerunīgais
jautājums, vai vajadzēja palaist sistēmu, kurai bija ļoti minimālas iespējas sākt darboties brīdī, kad īpašumu tirgus jau sāka sastingt?

cik redzu, nav runa par bāršanos, bet gan - par kļūdām un to iemesliem ir jārunā, lai Sinode šoreiz vairs nekļūdītos.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:01:12
Voldemārs
Īsti nesaprotu, vai Tu gribi lai bīskapi atkāpjas, vai ko?
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:02:19
Nerunīgais
"Īpašumu tirgus visur ir sastindzis un darījumi nenotiek: tāpēc nedarbojas arī GASNs."
Nekustāmo īpaūsmu tirgus sastingšanu varēja redzēt jau tad, kad GASN palaida. Par to arī iebilda ne viens vien. Tādēļ arī saku, ka problēma ir pārvaldībā. Ja tas būtu noticis gadu ātrāk, vainot nevienu īsti nevarētu, bet 2008.gads jau bija prognozējams laiks. Tādēļ fakti liecina pret force majeure lietojumu.
Tā sakot, skatīsim lietas kontekstā
paldies, vilks, labs precizējums.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:04:08
Aivars
jau teicu, neesmu bīskapu padomdevējs, bet pat manā, vidējā artimētiskā ekonomijas "pārzinātāja" skatījumā lietas neiet kā nākas.
Tas, ko gribu es, ir lai LELB finanču lietas tiktu sakārtotas. Līdz šim tas nav noticis, bet viss iet uz leju. Manuprāt, tā ir nemākulīga siamniekošana. Ko darīt?
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:08:50
Vilks.,
izvēli vai vajadzēja vai nevajadzēja palaist sistēmu, manprāt izdarīja Sinode. Cik zinu, tur tādu argumentu balsot pret sistēmu jo tirgus sāk stingt un nāk virsū ekonomiskā krīze lūk šādā paskatā - neviens sinodālis nepiedāvāja. Bet var gadīties, ka es esmu ar vienu ausi pakurls un nesadzirdēju. Es neuzskatu sevi par kompetentu šīs sistēmas apoloģētu, man tikai šausmīgi nepatiktos ka mēs vainīgos meklētu tajos, kas visvairāk ir centušies darīt kopējam labumam
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:10:18
Voldemārs
Nu ir jau vienkārši mazliet aizmirsies, ka Gasn projekts nebija gluži izolēts no bīskapu varas un līdzekļu nodrošināšanas. Varbūt tādēļ papildus risks tika pieļauts. Bet, godīgi sakot, negribas par to nemaz šobrīd daudz runāt. Nezinu vai šis forums, kur katrs, kam nav slinkums, kādu citātu var izraut no konteksta ir tā labākā vieta šādām diskusijām.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:19:29
Aivars
Mēs šeit runājam par publiski pieejamu informāciju, nevis par kādām slepenām ģimenes lietām. Man kā LELB loceklim ir interese, bet atbilžu nav. Kur citur Tu man ietektu tās meklēt? Kā citādi man sasniegt adresātu? Vai tad forumi nav domāti jautājumu uzdošanai un atbilžu meklēšanai? Vai tad še pat forumā nav uzdoti visdīvainākie jautājumi?
Daudz jautājumu rodas?
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:25:02
Sinodē lūdzām Dieva svētību savām izvēlēm, bet paši laikam nespējam noticēt, ka tā, kas tagad - tā IR svētība? Mēs tik bieži par labu saucam to, ko vēlāk saucam par sliktu. Mēs paši reizēm pat nezinām, kas mums nāk par labu... Mēs tagad pieaugam savā baznīciskumā, mēs mācamies mīlēt un līdzi ciest. Te nu visiem ir iespēja parādīt sevi, savu ticības briedumu, kalpošans motivāciju, līdzjūtību.

Man liekas, ka Raksti aizliedz publiski apvainot jebkāda līmeņa vadību Baznīcā pirms nav vairākas reizes izrunāts ,,zem četrām,,. Un ja ka`ds to publiski ir darījis nepareizi, tam publiski arī jāatvainojas.
Rausītis
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:28:11
Jošs Mulders
Tā kā... gaidām "rudeni"

Vai tad tas, kas notiek tagad nav "rudens"?

Voldemārs
Nekustāmo īpašumu tirgus sastingšanu varēja redzēt jau tad, kad GASN palaida. Par to arī iebilda ne viens vien.

Taisnība pret GASN iebilda, iebilda pret pārāk lielo optimismu scenārijā dzīvot uz labiem augļiem, neņemot vērā arī pesimistiska scenārija iespēju. Bet to, ka kāda no mūsējām gudrajām galvām varēja paredzēt to, kas notika pasaulē - nu nevajag. Neviens nevarēja paredzēt tādu apstākļu sakritību, ka visa pasaule "aizturēs elpu."
Tā kā plāns pats par sevi nebija slikts. Dotajā situācijā neviens no apskatītajiem secenārijiem nebūtu strādājis.
un tagad ir "jāizdzīvo".
Kļūdu meklēšana, analizēšan un novēršana, plānu un procesu uzlabošana ir uzņēmumu vadības ābece. Un es ļoti ceru, ka mūsu LEBL gudrās galvas to dara attiecībā uz saimniecību.
Galvenais, lai tas neizvēršas VAINĪGO meklēšanu, pēc kā te nedaudz sāk izskatīties.


nekonezinis [95.68.8.29]
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:31:28
Voldemārs Man kā LELB loceklim ir interese, bet atbilžu nav. Kur citur Tu man ietektu tās meklēt?

Pie savas draudzes mācītāja.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:36:50
Aivars
Nezinu vai šis forums, kur katrs, kam nav slinkums, kādu citātu var izraut no konteksta ir tā labākā vieta šādām diskusijām.

Publisks forums tiešām nav foršākā vieta, kur iztirzāt iekšējās problēmas un meklēt risinājumus, jo vienkārši daudz informācijas (arī nesmukuma) kļūst pieejams tādiem ļaužiem, kam tas par apgrēcību. Tomēr arī šī problēma raksturo radušos situāciju, jo šī lieta (foruma publiskuma) ir tāda, ka diemžēl nav tādas modernas informatīvas vides, kurā apspriest mūsu pašu aktuālos jautājumus bez liekām acīm.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:40:40
nekonezinis [95.68.8.29]
ļoti precīzi izvēlēts niks, jautājumus par baznīcas kopējo finanču politiku mācītājam nav jārisina Par šīm sfairām atbild virsvalde un cilvēki, kas veido un uztur organizācijas ekonomisko pusi
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:40:59
nekonezinis [95.68.8.29]
Pie savas draudzes mācītāja.

Nedomāju, ka mācītajs būs laimīgs, ja katra raidījuma viņam uzdos jautājumus par LELB vadības aktivitātēm, uz kurām noteikti, ka visi nemaz atbildēt nevar.
Pie kam, draugi, ņemiet vērā, ka ir 21.gadsimts un atbilstīga (ļoti ātra) informācijas aprite. Šodien ķēdīte no hierarhijas augšas līdz apakšai šādās informācijas apmaiņas vajadzībās ir neefektīva (tas nav tas pats, kas lēmumu pieņemšanas struktūras).
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:41:27
Ctulhu
Manuprāt tas neattiecas uz tevi.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.03.09 13:45:44
Nerunīgais
par tiem Rakstu aizliegumiem Tu man?
Protams, bibliskasi priekšlikums ir labs. Diez vai baznīcas vadībai ir laiks, lai tiktos ar katru, kam ir jautājumi un runātu zem "četrām acīm". Šāda diskusija būtu izpalikusi, ja baznīcas vadība būtu skaidri definējusi savas kļūdas un ko tā grasās darīt tālāk, lai tādas neatkārtotos. Man rodas jautājumi, tos arī uzdodu. Kopšu kura laika jautājumu uzdošana ir kas nosodāms vai nekristīgs? Vai tik te viens otrs nejauc 8.baušļa nosacījumus ar pārprastu svētulību?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 28 . 29 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 45 , pavisam kopa bijuši: 36913