atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Evaņģelizācija ar dziesmām (kristiešu tēma)
Ingars
Iesūtīts: 2010.02.26 11:14:12
Padalīsimies pieredzē, ierosinājumos, kā vislabāk izvēlēties dziesmas evaņģelizācijas pasākumam. Vai pareizāk ir uzreiz izvēlēties slavas un pielūgsmes dziesmas un sagaidīt, ka klātesošie tūlīt atsauksies, vai varbūt sākt ar dziesmām, kurās nav pieminēti vārdi Dievs un Jēzus, bet kuru vārdi stāsta par Jēzu līdzībās, par Dieva mīlestību un darbiem, par dzīves jēgas meklējumiem, cilvēku ilgām un tikai tad, kad cilvēki paši nonāk pie atziņas, likt priekšā slavas un pielūgsmes dziesmas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
danar
# Iesūtīts: 2010.02.26 14:34:51
Aivars LapšānsNu,ja..gribeju tik pateikt,ka man patik korallu vardi..biezi tie mani ir uzrunajusi.
Atvaino,ja izskatijas pec piekasisanas...
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.26 14:46:31
Aivars Lapšāns

Nesaprotu, kas vainas ērģelēm ne bet tiešām, manuprāt ļoti labs instruments, kas pauž Dieva varenību un savā vietā un laikā ir ļoti efektīvs mūzikas instruments, bet Dievu var slavēt ar jebkuru instrumentu un nepiekrītu nevienam, kas noleidz kādu no tiem, citiem nepatīk ērģeles, citiem elektriskā ģitāra - tas tikai dēļ kādām negatīvām asociācijām. ērģeles vara sociēties ar bērēm, bet gitāra ar sātanisko roku, taču nav neviens instruments labs vai slikts par sevi, viss atkarīgs no pielietojuma

Par korāļu melodijām - būtu vērtīgi dažām dziesmām vispār citas melodijas pielikt, jo dažas no tām ir tiešām tik neskanīgas, ka vairāk domā, kā savu balsi izmocīt, nekā pie vārdiem
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.02.26 16:36:18
Ingars
Nu ja , Ingar, es laikam ,,grūti,, izteicos par ērģelēm baznīcā. No muzikālās loģikas ar instrumentu nedrīkst spēlēt melodiju , kad dzied. Parasti Dievkalpojumos tas notiek. It kā lai draudzei piepalīdzētu saprast melodiju. Piem. ar ģitāru tas gandrīz nav iespējams. Ģitāra pavada dziesmu pareizāk, pat no mazmuzikāla cilvēka rokas.
Piem, iedomājies, ka Karlosa Santanas grupā pianists , kuram ir arī elektriskās ērģeles spēlētu līdz melodiju , kad dzied melodiju ..Black Magic Woman ....Santana uzreiz atskatītos dusmīgi....
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.02.26 16:38:08
danar


viss ok. Dievs Tevi mīl , es arī....
digiuno [81.198.135.182]
# Iesūtīts: 2010.02.26 20:33:51
Aivars Lapšāns
Dziesmu grāmata ir jāizlaiž biežāk , periodiski ar jaunām klāt nākušām pašu un pasaules populārajām dziesmām. Un obligāti ar akordiem virs notīm.
vai tad tev ir problēmas pašam akordus pierakstīt, ka atkal cepies par to pašu???
p.s. ja nu kas, tad varu izlīdzēt
Valentīnis
# Labojis Valentīnis: 2010.02.26 20:49:15
pats apmeklēju moderno katoļu pasākumus, kur slavēšana ar ģitāru, bet man liekas, ka pārliecinošāk būtu tomēr ar bazūnēm un cītariem! tas tā kā Bībeliskāk !

Dziediet slavas dziesmas un dārdiniet bungas, skandiniet maigi cītaru un arfu! Ps. 81:3
Dziediet Viņam jaunu dziesmu! Skandiniet jauki ar bazūnēm! Ps. 33:3

iekš www.bibele.lv var atrast ne tik vien pamatojumu !!!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.02.26 23:41:16
Valentīnis

Personīgi mana sieva izmanto cītaru (kokli) , bazūni, ja kāds varētu atvest no izraēlas ...būtu priecīgs. Tie laikam ir tādi , gari ragi. Latvijā dažiem jau ir. Jāņos pie Indrišonoka pasākumā redzēju.

digiuno [81.198.135.182]

Bez demagoģijas. Neviens necepas . Runa ir par LELB pareizu stratēģiju muzikālajā kalpošanā. Man nav problēmu. Bet , re parādās problēma draudzēm , kuras dara ļoti svētīgu kalpošanu kā Alfa kursus. Ja LELBam viss būtu gatavs , tad nebūtu jāknapinās un jāstreso.
digiuno [81.198.135.182]
# Iesūtīts: 2010.02.26 23:49:13
Aivars Lapšāns
Ja LELBam viss būtu gatavs , tad nebūtu jāknapinās un jāstreso.
a vai tad tu neesi daļa no lelb? ko tad gaidi?
labs piemērs - talsinieki - neņaud, nevaimanā, bet rīkojas un viņiem izdodas vnk izcili
es kaut kā neredzu, ka te ļaudis īpaši stresotu un knapinātos - vnk dalās pieredzē un arī taustāmās lietās, kas nu kuram ir
tex-mex [87.110.85.177]
# Iesūtīts: 2010.02.26 23:55:04
digiuno [81.198.135.182] paldies, paldies par mūziciņu dievkalpojumos un dziesmu popularizēšanu!
Papucs
# Iesūtīts: 2010.02.27 00:42:53
tex-mex [87.110.85.177]
ko jūs sakat, piemēram, par šādu dziesmu?
Tā būtu laba ievadziesma dziļi teoloģiskam pasākumam. Vai evaņģelizācijai nebūs par sarežģītu?

Ingars
Evaņģelizācija ar dziesmām - tas ir kas ļoti izcils un skaists.
Spēcīgas būtu, piemēram, "Dzeguzes balss" un "Viņi dejoja vienu vasaru", taču tās prasa ļoti augstu paša pasākuma vērtību.
Tas varētu būt kāds pašdarbnieku koncerts, un evaņģelizācija varētu izpausties koncerta noslēguma vārdos - "Dievs jūs visus mīl! Uz redzēšanos!"
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.02.27 01:28:21
Papucs

Labi nosmēji...
Aivars Lapšāns
# Labojis Mods-1: 2010.02.27 01:36:44
digiuno [81.198.135.182]

Kas Talseniekiem izdodas izcili? Viņi dziesmu grāmatu ir izlaiduši LELbam?
Runa ir par ideālo variantu baznīcai. Katram ir kāds uzdevums. Ir mūzikas nodaļa. Tai jādarbojas līdz laikam. Knapināšanās nozīmē to , ka kaut kur Latvijā kādi aktīvi kristieši ir bez materiāliem. Ja tas būtu nodrošināts piem. kā Zviedrijā , kur dziesmu grāmata ir ar notīm , akordiem un jaunām populārām dziesmām ....par to iet runa.
Valentīnis
# Labojis Valentīnis: 2010.02.27 01:47:18
Slavētājiem slavēšanas dziesmas ir un paliek slavēšanas dziesmas, bet slavēšanas dziesmas pēc sava žanra varētu būt pop-rock vai kaut kas tādā stilā. viens solis līdz Imantam Kalniņam vai Raimondam Paulam.
un kas patīk `normālajiem cilvēkiem` tagad? vai mēs varam viņus ieevaņģelzēt tā?

Poproks ir popmūzikas un rokmūzikas sajaukums, izmantojot ātri iegaumējamas popmūzikas melodijas ar viegliem dziesmu vārdiem un parasti uz ģitāras skaņām balstītas dziesmas. Šo terminu definē plaši un dažādi, sākot no vieglākā un maigākā rokmūzikas veida līdz popmūzikas apakšžanram.
http://lv.wikipedia.org/wiki/Poproks
digiuno [81.198.135.182]
# Iesūtīts: 2010.02.27 01:52:40
Aivars Lapšāns
Kas Talseniekiem izdodas izcili?
spēlēt un dziedāt korāļus "ar akordiem" un dzīvelīgākos ritmos...
Valmierā BD to varēja piedzīvot ikviens, kam nebij` slinkums.... (arī jauniešu dienās Cēsīs, un vēl šur tur ir dzirdēti...)
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.02.27 02:37:43
digiuno [81.198.135.182]

Nu , malači Talsenieki Esmu daudz labu par viņiem dzirdējis. Esmu pats koncertējis skaistajā Talsu estrādē. Mācītājmājā arpus Talsiem, tad vienā draudzē rūpniecības rajonā, bibliotēkā, kultūras namā , vidusskolas izlaidumā ...utt. Talsi labi zināmi. Radiņi pat tur dzīvo...
Piedāvāju vasarā uztaisīt kristīgo grupu saietu manā īpašumā. Man ir sava estrāde.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.02.27 10:08:12
Aivars Lapšāns
Nemaz nenosmēju!
Evaņģelizācija ir pietiekoši nopietna, lai ar sūnainu runāšanu visu sajauktu, tāpēc dziesmu valodu uzskatu par ideāli piemērotu.
Vislabākais būtu "Dievarsas" koncerts vispār bez nekā cita.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.02.27 11:10:10
Papucs

Jā , kursa nobeigumā par dāvanu un ceļa maizi....kāpēc ne....
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.01 14:34:47
Izrādās arī tādu kormūziku var izdomāt - http://www.youtube.com/watch?v=GSYG3F518bQ&feature=player_e.. mbedded
Var dziedāt kā draudzes dziesmu pirms sprediķa par labo ticības cīņu
danar
# Iesūtīts: 2010.03.01 15:22:56
AivarsLabs..man patikaun pec tadas dziesmas visi butu kartigi pamodusies..un gatavi pieslegties spredikim

Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.01 16:16:01
danar
Nu reti kurš paliktu vienaldzīgs, gluži kā reiz Nācaretes sinagogā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 45 , pavisam kopa bijuši: 1751