atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Dublis nr.2. Quo vadis, Lutera akadēmija?
vasara
Iesūtīts: 2007.06.28 10:16:06
Turpinot...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.28 12:04:41
Skolnieks, ir vēl viens faktors, būtībā pasniedzēji savā ziņā ir instrumenti rektora rokās. Nu un var gadīties, ka rektora roku kurvatūras rādiuss ir labāk piemērots vieniem nekā citiem "instrumentiem". Ij kāds ar cirvi izcērt ko jēdzīgāku nekā ar mikroskopu!
Jebkurā gadījumā, šitā ir spēle, kur vērtējumu ātrāk kā pēc pāris gadiem diez vai dabūsim, ja nu vienīgi kāsd telepātu un praviešu squads var ieskatīties nākotnē.
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.28 12:07:52
ja nu vienīgi kāds telepātu un praviešu squads var ieskatīties nākotnē. Paldies, Mulder , par jociņu lietainā dienā!
Skolnieks
# Iesūtīts: 2007.06.28 12:14:24
Mulders

Piekrītu, ka redzēsim!

Bet, ja šie "instrumenti" sevi jau ir pierādījuši? Un tā tas arī ir! Un riskēt, ka ja nu citi ir labāki, liekas pavisam dīvaini un zināmā mērā bīstami.

Un vēl, kur viņi bija iepriekš (tos kurus pieņems), kad bija nepieciešami? Vai tad par viņiem nezināja?

Bet nu atliek tikai citēt farizeju Gamaliēlu no apustuļu darbu grāmatas. "Ja šis ir cilvēku nodoms un darbs, tad tas iznīks;
bet, ja tas ir no Dieva, tad jūs tos nevarēsit iznīcināt."

Merlins
# Iesūtīts: 2007.06.28 12:21:22
Indriķis ,

"Mulder , es jūtu, ka arī tu Aleksandru uzmestu bez rūpēm"

Atšķirība starp tevi, Indriķi, un Mulderu ir tāda, ka tu domā blokveidīgi "savējie labie" pret "svešajiem ļaunajiem". Izskatās, ka tas ir vienīgais, pēc kā tu spēj kaut ko vērtēt. Mulders ir spējīgs abstrahēties no šķiru cīņas un domāt pēc būtības.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.28 12:30:22
Skolnieks, tieši tā. Bet es jau visu laiku saku, cilvēcīgi vīru žēl, darbu pazaudēt, īpaši, ja visi ir tevi slavējuši par labu darbu, ir rūgti, un es pilnīgi varu saprast, ja šie vīri zaudēs kādu uzticību LELB vadībai un cilvēkiem vispār. Bet tāds laikam ir mācītāju liktenis, viņiem īpaši japrot turēt pasaules sitieni un kritieni, tā šķiet arī viņu ticība tiek pārbaudīta... tik arī... kaut kā nepatīk personīgā bezpalīdzība, kad es nezinu kā viņiem palīdzēt reāli, ko teikt, kā atbalstīt, lai cilvēcīgais rūgtums nepārvēršas dusmās un naidā. Šai ziņā jocīgi... varbūt šejienes mācītāji var teikt... vai nav tā, ka dažkārt viņiem tiešām nav uz ko balstīties, kā tikai Dievs... mums lajiem tad viegli, ja garīgi ir grūtības, ejam pie mācītāja... bet kur iet mācītājam, īpaši, ja vēl uzticība Bīskapam nav izveidojusies un varbūt pat šis bīskaps tiek vainots savās grūtībās?
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.06.28 12:31:06
Merilin , katrā ziņā! Mulders laipo un domā pēc kā vajag domāt būtības, jo viņam dēļ priekšlaicīgas un nepārdomātas emocionālas nostājas vienā vai otrā pusē nav jāsabojā potenciālā karjera. Man kauns par Mulderu, jo +Jāņa piekritēji par savējo stāv kā mūris.
Skolnieks
# Iesūtīts: 2007.06.28 12:42:44
Mulders

Protams žēl šo ticības vīru. Bet iespējams, ka šis viņu pārbaudījums var būt citam par stiprinājumu.

Bet tas ir ļoti dīvaini, kāpēc tieši šie? Uzvārdi paši par sevi runā. Nē.. drīzāk ticības apliecība kādu viņi par sevi nodeva.

Es arī nezinu vai rektors (?) šādi rīkojoties neparedzēja, ka šāds publisks nesmukums neietekmēs studēt gribētājus. Vai šādi rīkojoties viņš nākamo studētgribētāju uzticību iegūs vai zaudēs?!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.28 12:46:26
Skolnieks, apzinos, ka neesmu pokera spēlētājs, tamdēļ jebkurš mans minējums tik pat labs kā tavējais.
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.28 12:48:02
indriķi Tu vienkārši neglīti aprunā Mulderu! Lai nu kurš, bet Mulders nelaipo, viņš tikai grib būt objektīvs, nevis brēkāt pēc Dzīvnieku Fermas parauga, kā te dažs labs to regulāri dara.
Skolnieks
# Iesūtīts: 2007.06.28 13:36:50
Mulders

Protams, kā jau Tu pareizi norādi mums ar nākotnes paredzēšanu nav jānodarbojas. Jautājums ir vairāk vispārīgs - tāds kurš "karājas" gaisā un ietekmē tālākās cilvēku domas un rīcību.

Kas ir noticis, tas noticis. Galvenais, kā šādā kontekstā turpināt, kā izturēties. Reaģēt, nereaģēt. Izlikties, ka nekas nav noticis arī nevar.

Pagaidām rektors (?) jaunu raugu mīklā ir ielicis. Raudzīsim kādi pīrāgi galā sanāks!
Merlins
# Iesūtīts: 2007.06.28 13:38:25
Indriķis, nu re, tu atkal runā tekstos ķipa "mūsējie" pret "jūsējiem". Tieši to jau teicu. Un no kurienes tev šī šķiru cīņas domāšana? Laikam teici, ka esi absolvējis Lutera akadēmiju?
indriķis
# Iesūtīts: 2007.06.28 13:58:40
Merilin , iedalījums mūsējos un jūsējos ir cilvēku kopā būšanas pamats no iesākuma. Savējie ir tie, kas savējam dara labu, bet svešie, kas dara ļaunu. Svešais var tapt par savējo un savējais par svešo. Un neitrālie pa vidu. Viss atkarīgs no konkrētas rīcības. Absolūti vienkārši un nekādas liekulības.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.28 14:07:53
Savējie ir tie, kas savējam dara labu, bet svešie, kas dara ļaunu.
---
Bet es jums saku, ka savējie ir tie, kas svēšiem dara labu, bet svešie, tie kas savējiem dara ļaunu!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.06.28 14:10:31
Arī tām var piekrist, tikai lai neviens neapgalvo, ka tas kas kādam dara ļaunu, ir viņam savējais.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2007.06.28 14:16:12
Kas dara ļaunu, vienmēr ir Kristum svešie...
Merlins
# Iesūtīts: 2007.06.28 14:32:23
Katrs dara labāko pēc savas saprašanas - gan "savējie", gan "svešie". Neviens tīši un ar nolūku nevēlas darīt ļaunu, un viņu darbi ļauni izskatās tikai kādu cilvēku subjektīvajā uztverē. Indriķis vienkārši ir pārliecināts, ka viņa intereses ir baznīcas intereses un Kristus intereses. Tak neba jau viņš vienīgais tāds. To pašu domā Veinrihs, to pašu Bite, to pašu Vanags, un to pašu Eimanis. Arī burvis Merlins dažreiz tā domā.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.06.28 14:40:58
Tāpēc jau šis iedalījums ir subjektīvs. Mēraukla ir indivīds, kuram nodarīts vai nenodarīts kaitējums. Cits vienam ir savējais un otram svešais. Morāle - dari otram to, ko gribi, lai dara tev vai , vismaz, nedari otram to, ko negribi lai dara tev. Citādi sākas šie - es tev nodarīšu kaitējumu, bet tu visu uztver kristīgi, jo es zinu, ka tev tā ir labāk. Man var jautāt - tāpēc ir varas piramīda, lai augstākstāvošie izlemtu kā vajag. Uz to es atbildu - svētīgs , kas varu tur, ne kurš varu izjūt uz savas ādas. Morāle - tiecies pēc varas, jo tā pasargāsi sevi no varas. Bet baidies, ka vara nepakļauj tevi...Žēl , ka tik maz kristīgā dažbrīd pieder kristiešiem.
Balss
# Labojis Balss: 2007.06.28 14:54:30
Subjektīvi atlaišana no darba - kaitējums indivīdam. Objektīvi - nepieciešamība augstāku mērķu vārdā. Šajā gadījumā viens no tiem - akreditācija. Bet pastāv arī varbūt zemūdens klintis, kas traucē sastrādāties? Lai cik vērtīgi un interesanti pasniedzēji man liktos Bite un Eimanis, pieļauju, ka ar viņiem ir grūti un sarežģīti. Ar ģeniāliem cilvēkiem arī tā mēdzot būt, ļaudis runā...
indriķis
# Iesūtīts: 2007.06.28 15:04:30
Husu sadedzināt bija tā pati nepieciešamība augstāku mērķu vārdā. Viss atkārtojoties kā farss. Tagad esam civilizētāki un rīkojamies humānāk. Pričom te akreditācija. Vai pārējie pasniedzēji ir sazin kādi profesori un akadēmiķi. Skaidrīte KA atkal izdarījās otrādāk-savāca doktorus, lai akreditētos un tad pamazām no tiem atbrīvojās. Viss augstāku mērķu vārdā - kurš jebkad kristīgā baznīcā ir apgalvojis, ka rīkojas pret tuvāko zemāko instinktu vadīts.
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.28 15:10:10
indriķis Tu acīmredzot esi viens no tiem vēžiem citā kulītē, kas te jau sen dzīvojas kā pa savu dīķi.. kam nekad, nekas nav un nebūs labi, kas vienmēr un visur saskatīs sazvērestību pret īstajiem, labajiem. Tik tiešām, uz ko šeit šķiežam enerģiju? Varbūt labāk būtu parunāties ar savu neticīgo kaimiņu? Bet tas jau ir grūti... un neērti... vieglāk sēdēt pie datora un nonievāt tos, kas kaut ko dara!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 5 , pavisam kopa bijuši: 12525