atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas vainīgs ? - sievietes mācītājas , jeb nepareiza hierarhija.
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.01.26 11:07:22
Domāju, ka Latvijas sieviešu mācītāju un evaģēlistu kalpošanas aizlieguma projekts uz sinodi tiek izmantots ,ņemot par piemēru Zviedrijas homoseksuālisma izplatību baznīcas hierarhijas augšgalos. Kas tad ir vainīgs pie homoseksuālisma izplatības mācītāju starpā , vai sievietes mācītājas , jeb nepareiza hierarhija , kas ar laiku ir pārveidojusies no Luterisma atpakaļ uz katolicismu. Vai mūsu baznīcas tiešām vēl ir protestantiskas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.26 20:47:16
Jānis Kalniņš, tur es Tev piekrītu, arhibīskaps ir labāks teologs, un ne tik labs administrators. Lai Dievs viņa saimnieciskās kļūdas vērš par labu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.26 20:50:33
Hm, kā tur bija ar trešo personu (izņemot Trīsvienīgā Dieva) iztirzāšanu un foruma noteikumiem?
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.01.26 21:06:26
Jānis Kalniņš

"Es domāju, ka neviens no tevis uzskaitītajiem argumentiem pie mums neies cauri."

Man gan liekas, ka tieši tāda tipa argumenti no beigu gala arī mūsu sinodē, kurā ir 2/3 laju delegātu, būs noteicošie. Ja 2000ntajā gadā, kad LELB sinode lems par homolaulībām, kāds sinodālis būs tāds kā šīs diskusijas tēmas aizsācējs, tad viņam pats galvenais arguments būs šis:

"Baznīca pazemo geju un lezbiešu brāļus un māsas, nosodot viņu mīlestību, un negrib redzēt viņu asaras un nopūtas;"

Visi, kas mēģinās tam iebilst, sistemātiski aplūkojot Rakstus, būs ļaunās hierarhijas algotņi, kuru ticība ir sātana ragu vērta.

Ak jā, vēl es aizmirstu pieminēt galveno visurgājējargumentu - Luters taču teica, ka Bībelē Dieva vārds ir tikais tas "was Christum treibet"! Un tā kā rakstvietas, kur ir par sievu mācīšanu vai par malakoi un arsēnokoitai neceļ Kristu, tad tas nemaz nav Dieva vārds un nav jāņem vērā. Šo argumentu ne tikai lietos LELB, bet tas jau ir ticis lietots - arī pirms 1989. gada sinodes.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.26 21:10:13
Merlins
Vai šaubies par luterisko metodoloģiju Rakstu interpretācijā?
armilo
# Iesūtīts: 2010.01.26 21:10:20
Jānis Kalniņš, par iepriekš minētajām metodēm. Identiski ir 1.,2. un 4. punkti. Proti, izmantota tiek "citu laiku" ideja.

Aivars, paldies par aizrādījumu. Labošos.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.01.26 21:16:28
Aivars

Es šaubos par to, ka Bībelē ir raksti, kas neceļ Kristu - un dīvainā kārtā vienmēr tie, kuri mums nepatīk vai nesekmē mūsu programmu īstenošanos.

Starp citu, diskutējot liturģijas tekstus ar LELBāL pārstāvjiem, liela uzmanība tika veltīta inkluzīvajai valodai, bet neviens neprasīja, lai grēksūdzes lūgšanā būtu teikts "mani, nabaga grēcinieci" vai "esmu pelnījusi Tavas dusmas un sodu". Un PLF ietvaros par šo tēmu šobrīd ir liels spiediens, lai Dieva priekšstatam tiktu atņemti vīrišķie atribūti, bet lai Viņu varētu saukt arī par māti utt., bet neviens ne ar pušplēstu vārdu nav sūdzējies, ka par sātanu saka "viņš".
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.26 21:25:50
nu par to vellatu, tas ir labs
Aivars
# Labojis Aivars: 2010.01.26 21:28:17
Bet, kas attiecas uz to vai viss, kas ir Bibelē ceļ Kristu, tad noteikti jau varētu izraut kādus pantus no konteksta, kas paši par sevi to it kā nedara. Tiešām gribētos, ka izdotos Sv. Rakstus vairāk kopainā tvert, ne karogojot ar atseviškiem pantiem, kas papildināti ar izlases veidā paņemtām interpretācijām.
Merlins
# Iesūtīts: 2010.01.26 21:33:11

Parasti kā piemēru min 2. Tim. 4:13 par mēteli, ko Pāvils aizmirsa Troadā pie Karpa, bet esmu pārliecināts, ka Jānis Zeltamute arī par to spētu pateikt lielisku, kristocentrisku sprediķi. Viss atkarīgs no intences.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.26 21:36:12
Merlins
Hrisostoms protams bija liels orators, un arī drosmīgs cilvēks, kas nebaidījās no imperatores atrauties, bet, tas ir interesants jautājums, vai Sv. Raksti ir kā kondensācijas ierosmes punkti, ap ko teoloģijas sniegpārslām veidoties, vai arī tie ir konkrēti savā vēstī
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.01.26 21:40:01
Aivars

Man ļoti konkrēti liekas, ka visu Rakstu intence ir celt Kristu. Tas nekas, ka daži panti par to runā tiešāk, bet citi kalpo par kodolu, sniegpārsliņai, ar kuru Kristu pagodina tas, kurš ir uztvēris Rakstu kopīgo vēsti.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.26 21:43:47
Merlins
Lielā mērā piekrītu. Jēzus līdzības, kā reiz šķiet algoritmi, kam jāierosina īstie procesi. Bet kā novilkt robežu, lai, teiksim, no konteksta izrauts pants neierosina uz aplamām teoloģiskām konstrukcijām?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.26 21:44:49
Merlins
Baznīca pazemo geju un lezbiešu brāļus un māsas, nosodot viņu mīlestību, un negrib redzēt viņu asaras un nopūtas;"

Visi, kas mēģinās tam iebilst, sistemātiski aplūkojot Rakstus, būs ļaunās hierarhijas algotņi, kuru ticība ir sātana ragu vērta


Ja Straupes draudzei noņems sievieti mācītāju un atsūtīs nākamo B (ieordinēs pretluteriskā garā no Taviem ,,džekiem,,) Tad Tavs pravietojums piepildīsies. Straupes draudze ir evaņģēliska sadraudzības draudze un stingri nostājas pret homoseksuālismu. Savu pravietojuma izpildi Strraupē tikai Tu vari izprovocēt , nostājoties pret Bībeles veselo saprātu , draudžu attiecību veselo saprātu...
Tas viens. Tavi rēķini kaut kā aizķeras. Pirms 11. nov. Tev traucēklis bija tikai manas meitiņas paceltā lapiņa ,, Es ievainotās pārsiešu, slimās apkopšu ...,, Ar bargu vārdu Tu man piedraudēji , lai es aizvācos no LELB. Nu , jau pēc 11, Tavi rēķini ir 2/3 ....
Saproti , brāli, ja LELB vadība būs pret homoseksuāliem mācītājiem tad Zviedrija te nekad nenotiks. Necel paniku.
Tad vēl viens jautājums par Zviedriju. - vai Tu uzskati , ka tiklīdz valsts pieņēma vienlīdzību , tā visa baznīca parādīja , ka tā nemaz nav baznīca? Ka viņa ir sekulāra struktūra? Tā sanāk. Kā var ticīgie, vesela baznīca pakļauties valsts spiedienam un iet pret rakstiem?
Tāpēc , brāl, es šo nodaļu atvēru par homoseksuālisma saknēm. Vai saknes nav meklējamas , nevis valsts pavēlēs , bet baznīcas nepareizā hierarhijā?
Varbūt atgriezies pie tēmas galaprodukta un domā loģiski - kā Straupē var kāds aizstāvēt homoseksuālu mācītāju , draudzes vadītāju , ja Straupes draudze ir nevis sekulāra , bet tāda , kuru divi sātani pat neuzveica? Ir jāiznīcina LELB draudzēs sekulārisms. Tad aizdomas , ka pēc simts gadiem LELBs būs ******u kontrilē būs nepamatotas.
Saproti , Merlin, Tev ir ļoti primitīvs domāšanas standarts. Tu nespēj domāt tā , kā domā no augšienes atdzimuši kristieši (nesekulāri baznīcas kalpotāji). Tāpēc Tu nespēj mainīties pats. Un ja pats nevēlies mainīties , tad to , ko Tu raksti ir tiešām patiesība.
Globāli domāt, Merlin, par baznīcu , tā ir cita kategorija. Jāredz arī šis laiks. Ja Tu vēl arvien stādi jautājumu uz sinodi , tad tas nozīmē , ka Tu esi gatavs sacelties pret draudzēm , pret Svēto miesu, pret Jēzu Kristu. Ir tikai viens bet, ....uz šis bet ir šis laiks. Laiks , kad vairs nav iespējams noteikt kas notiks ar Latviju un pasauli. Bībeles pravietojumi rāda , ka mēs esam tuvu izmaiņām. Un katrs cilvēks , Dieva žēlastības aicinātais kalpt ir ar Dieva uzdevumu - Glābt pēc iespējas vairāk no sātana rokām. Sievas mācītājas , kuras to dara ir varones vīru vidū. Un , ja Tu veicināsi SO jautājumu uz sinodi un arī šajā forumā neaizstāvēsi māsas , tad Tev pašam pravietojums ir gatavs no Ecehiēla 34. vēstules. Lasi un ...vabūt pēdējā brīdī apstājies. Citādi Dievs Tevi apturēs....
Kāpēc es tik asi reaģēju uz Taviem klājieniem? Kāpēc ? Tāpēc , ka Tu nenoliedzami esi pagriezis Dievam muguru un ej uz visu banku. Tu esi gatavs sagraut draudzes. Jo uzmanīgi lasot šo forumu , Tu turi ātrumkloķi un gāzes pedāli. Kur mēs ietrieksimies tas būs murgs.
Ja esi nomierinājies, tad atgriežamies pie tēmas - ,, Vai baznīcas hierarhija Zviedrijā ir bijusi pareiza , pēc evaņģēlija , ja tā ir pakļāvusies homoseksuālisma un valsts spiedienam. kaut gan es neticu , ka valsts varēja izdarīt spiedienu uz tik milzīgu baznīcā gājēju masu. Tas noteikti ir bijis sekulārisms , vismaz , augšējos baznīcas ešalonos, kas būtībā skaidrojams , ar to , ka Lutera cīņas mācība tika iemesta miskastē. Arī Latvijā SO jautājums ir tas pats. Kaut kāda daļa cilvēku, kuri it kā pārstāv draudzes atļaujas Straupes draudzes vārdā iesniegt priekšlikumu māsu kalpošans apturēšanai. Vai šīe faktori nav līdzīgi , kā Zviedrijas gadījumā ar homoseksuālismu un Latvijā ar māsu kalpošanas apkarošans dokumentu izstrādi?



Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.26 22:15:00
armilo

Kristus otrreizējā atnākšana notiks laikā, kad redzamā Baznīca būs pilnībā nonākusi antikrista varā

Kāpēc Straupes draudzei ir jānonāk antikrista varā? Viņa jau bij tā traumēta, tā piesmiets Kristus Straupē, kur vēl.....
Vēl jautājums TEV . - Kāpēc mēs, visa LELB nevaram kopā stāvēt kā dūre un antikristam parādīt figu?! Bet , zini ,brāl, vienu, ja tiks nobalsots par sieviešu mācītāju ordinācijas aizliegumu, LELbā sāksies neiec;itība , kas jau tagad ir diezgan liela pret māsām. Un ...padošanās antikristam būs šokējoša. Jo mēs ejam uz rakstiem lielā ātrumā , kur skaidri un gaišī teikts par zīmi, bez kuras nevarēs ne pirk , ne pārdot. Šogad jau ieviesīs identifikācijas kartes pasu vietā. Baznīcai ir jāver mute, jāseko nākamajam solim. Nākamais solis ir indentifikācijas čipi, kurus jau špricē cilvēkiem miesā. Latvijā pašlaik šos identifikācijas čipus špricē suņiem , kurus no Latvijas , teiksim ir jāpārved uz Franciju...
Laiks ir klāt, kad mums jābūt ļoti vienotiem. ļoti vienotiem. Kā vispār šajā laikā, kad notiek genocīds pret tautu. It sevišķi pret sievietēm skolotājām , kuras tukstošiem ir zaudējušas darbu...dzīvo nabadzībā....baznīca spēj uzstādīt tik provokatīvus jautājumus, kas manifestē ļauno pāvestību, vienaldzību, norobežošanos no tautas....
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.01.26 22:28:02
Merlins

Visi, kas mēģinās tam iebilst, sistemātiski aplūkojot Rakstus, būs ļaunās hierarhijas algotņi, kuru ticība ir sātana ragu vērta

Merlin, neviens nav pret hierarhiju. Bet jākonstatē pastāvīgi Luterisma sākumpozīcijas un evaņģēliju pārstāvošā institūcija LELB.
Nu, tad man Tev jautājums - ja augstskolā sagatavo pēc katolicisma mācības gadiem topošos mācītājus ,vai viņi netiek mānīti? Viņiem taču ir jāatbild uz atzīmi!? Protams , ka balsos , kā mācīti. Vai Tev ir informācija ,vai viņi tiek sagatavoti pēc evaņģēlija , vai pēc teoloģiskajām interpretācijām? Kāda ir skolas pozīcija pret LeLB hierarhiju? Vai viņus māca , ka visa vara pieder draudzei caur Jēzu Kristu? .....? Interesanti kā var notikt normāla draudžu pārstāvošā balsošana, ja dradzes vecākais A balso pret, bet mācītājs par. Kas tas par īpatnēju balsojumu? Pat pie pagāniem tik netaisnīgu balsojumu nav. Par protestantisma pārstāvošu sinodi nevar būt nemaz runa un Tavs balsojums būtībā kaut kad būs jāatceļ, kā katolicisma izstrādāta nepareizas hierarhijas tehnoloģija. Vai tā netiek piemiets Luters?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.01.26 22:31:32
Merlins

Maziņš oftopiks. lūdzu piedošanu.

Par tiem identifikācijas čipiem. Es esmu visai daudz lasījis un dzirdējis. Labi, tu varbūt teiksi, ka tas pagaidām nav aktuāli. Bet pavisam kojnkrēts jautājums - ja tev piedāvās iešaut to identifikācijas čipu pie labā pleca, piemēram, vai tu to akceptētu? Un ko tu kā mācītājs sacītu saviem draudzes locekļiem, kā jārīkojas?
Haw-wa [78.84.3.185]
# Iesūtīts: 2010.01.26 22:38:41
Varētu jau kādreiz LELBs kādu Pasaules Luterāņu federācijas papīru par šo vai citu tēmu iztulkot, publicēt ,apspriest...lai puiši paši spriež, kas tajos papīros Zviedrisks, Biblisks vai luterisks.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.26 22:40:19
Jānis Kalniņš

To jau redzēsim. Bet macītājai , ja būs brīva vieta blakus nesēdīsies....kaut kas nešķīsts.....
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.26 22:41:02
Haw-wa [78.84.3.185]

Nav vērts. Te ir kas cits vajadzīgs....
Haw-wa [78.84.3.185]
# Iesūtīts: 2010.01.26 22:43:58
Aivars Lapšāns Kas?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 16 , pavisam kopa bijuši: 5600