atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par kādu drošību runā Baznīca?
vilks
Iesūtīts: 2010.01.21 14:24:59
Šodien citā diskusijā a_masiks uzdeva jautājumu Par kādu drošību runā baznīcā? (izņemot pestīšanu?). A par dajebkādu atbildību - katrā sprediķī 10 reizes... un man šķita, ka par to būtu vērts parunāt atsevišķi.

Sarunas kontekstā vairāk bija runa par konkrētu Dieva palīdzību un svētību, ko cilvēki saņem, laulājoties baznīcā.

Tomēr es gribētu parunāt plašāk - kas ir tas labums, ko kristietis saņem, būdams kristietis?

Tēma nav tikai kristiešiem, tomēr ikviens diskutētājs aicināts sniegt vispirms pats savu viedokli par šo, kā arī sniegt pamatojumu (Bībelē, ATA vai citur) savam viedoklim.

Tēma NAV paredzēta strīdiem starp kristiešiem un nekristiešiem, nedz par Dieva esamību, nedz par to, kuri ir labāki vai sliktāki u.tml.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2010.01.21 14:34:57
vilks Paldies par tēmu!

Tomēr es gribētu parunāt plašāk - kas ir tas labums, ko kristietis saņem, būdams kristietis?

Ja es nesaņemtu ikdienā pastāvīgi prieku no attiecībām ar Kungu, tad jau sen būtu garīgi panīcis no visādām atbildībām...Un vispār ja man nebūtu šīs personiskās sadraudzības ar Dievu, tad domāju, ka mana dzīve būtu tukša un bezvērtīga, lai vai kāda būtu vai nebūtu manas atbildības un pienākumu nasta.

Interesanti, ka Dievs ir radījis cilvēku, lai tas būtu sadraudzībā ar Viņu. Tas bija Dieva sākotnējais mērķis, kas nav mainījies. Zem nastām un pienākumiem mēs pagurstam, ja nepildam sākotnējo nodomu būt kopā ar Dievu ikdienā un iepazīt Viņu aizvien vairāk. Attiecībās arī saņemot emocionālo piepildījumu, prieku un mieru savām dzīvēm.
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.21 14:39:01
Svētais
Zem nastām un pienākumiem mēs pagurstam

tas attiecās uz garā vājiem cilvēkiem. ja esi stiprs, tad panākumus gan materiālajā, gan garīgajā ziņā var gūt arī bez Dieva un tā pielūgšanas
Svētais
# Iesūtīts: 2010.01.21 14:45:24
Es runāju par sevi. Nevis izvirzu kaut kādu dogmu, teoriju, koceptu. Par neticīgiem vispār nerunājot, viņi smeļ savu prieku un eksistences jēgu citās lietās.
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2010.01.21 15:27:35
Baznīca man ir devusi atbildes uz man svarīgiem eksistenciāliem jautājumiem.
1. kas es esmu.
2. kas ir Dievs.
3. kas vispār būs un kāpēc.

Ticībā pieņemu patiesību par mūžīgo dzīvību, kuru man nodrošina Kristība(Dieva žēlastība) un kristīgās dzīvošanas prakse.
Saņēmusi Sv.Garu varu iepazīt Dievu, dzīvot priekā un paļāvībā uz Viņu.
un vispār - tas ir forši!
lūk tādus visādus labumus man nodrošina Baznīca un Ticība.
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.21 15:49:41
Vilks, interesants jautājums.

Ko Dievs dod kristietībā? Drošu, pārbaudāmu un atjaunojamu piederību Sev - tas man liekas pats svarīgākais.

danar
# Iesūtīts: 2010.01.21 15:56:34
Dzīvību.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.01.21 16:39:18
masiks [212.93.96.2]
katrs kristietis ir veicis brīvas gribas aktu - pieņēmis Jēzu Kristu par savu personīgo Pestītāju. caur Kristību to apstiprinājis saņemot grēku piedošanu, Sv.Garu, piedzimis no augšienes.
Pestīšana patiesībā nav vienreizējs akts, tā notiek visas dzīves garumā.

runa iet par to, kādu drošību man sniedz Baznīca - tad tā ir mācības nemaldība un Sakramentu saņemšana.
danar
# Iesūtīts: 2010.01.21 16:41:42
liepa
Dziviba..apvienoju viena varda,jo Dievs dod man visu kas nepieciesams lai dzivotu.Un to labumu ko dod kristietim ir reizem gruti ieraudzit..biezi tas nav taustams.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.01.21 16:59:11
masiks [212.93.96.2]
tas man dod iespēju būt Dieva klātbūtnē, baudīt Viņa žēlastību.būt attiecībās ar savu Radītāju. praktizēt savu ticību un pārliecību.
oi, nu to nevar tā izstāstīt. tas dod daudz un dažādus labumus. gan dabiskos, gan pārdabiskos.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.01.21 17:07:43
masiks [212.93.96.2]
ja tu tik ļoti gribi to tā vienā vārdā noformulēt, var arī tā teikt.
danar
# Iesūtīts: 2010.01.21 17:10:18
liepaJautajums bija par to ko es ka kristietis sanemu.
Ok..kristiba sanemu piedzimsanu no jauna,tagad esmu pilntiesigs Dieva berns,varu saukt Dievu par Tevu versties pie Vina ar visam lugsanam un aizlugsanam,ar visam savam problemam un prieku.Sanemu greku piedosanu,stiprinata tieku ticiba ar Dieva dotajam davanam,kuras saja pasaule nekadigi citadigi nevar sanemt ka vien kristiba,Sv.Vakarediena,Vina Varda.Esmu Dieva prieksa attaisnota.Ja ari es ka kristiete klupu un kritu tad Dievs gada lai es atkal atgrieztos uz pareiza cela.Baznica ir ka Noasa skirsts kur paglabties sajos greka pludos(sito reiz mums macitajs teica un man patik si doma).
incognito
# Labojis incognito: 2010.01.21 19:42:11
Man liekas, kristietībā cilvēks var gūt patīkamo sajūtu "gan jau viss būs labi". Citas reliģijas māca par to, ka šī dzīve ir ļoti svarīga un cilvēkam tā pareizi jāizmanto, svarīgi izmantot katru mirkli; kristietībā laikam nevajag darīt neko - Jēzus visu ir izdarījis un no tevis tiek prasīts vien pēc iespējas patīkami nodzīvot šo dzīvi, lai pēc tam turpinātu patīkami dzīvot mūžībā..
Līdz ar to kristietība ir patērētāju sabiedrībai ideāli piemērota reliģija.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.22 01:07:13
Manī pārdomas raisa jautājums, ka tomēr arī kristieši smaga stresa apstākļos var nonākt depresijā vai nervu sabrukumā.
Lai gan - kādai man labi pazīstamai kristietei, kad vīrs gāja prom no ģimenes ilgākā laika periodā, - arī nācās kādu brīdi palietot nervu zāles.
Viņa gan saka, ka šajā laikā viņa bija tik tuvā kopībā ar Jēzu kā nekad agrāk.
Piedzīvojusi Jēzus stiprinājumu, atbildes un spēku no Viņa.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.22 01:47:01
liepa
Latvieši vai argentīnieši - nav nozīmes. Nozīme ir - vai kristieši. Un mēs tiešām esam savādāki. Jo mēs zinam, kurp ejam.
Tikai - pat Jēzum bija smagi un bail no baismīgā pārbaudījuma, kas viņam stavēja priekšā. Tad kāpēc gan lai nebūtu jācieš arī mums - Viņa sekotājiem?
danar
# Iesūtīts: 2010.01.22 09:52:01
incognitoNu,ja visi kristiesi gul kajas pacelusi un neko nedara.visu izdara Jezus un nekristiesi
incognito
# Labojis incognito: 2010.01.22 10:01:58
danar
Nu, es biju domājis to, ka kristiešiem cik noprotu, nevajag darīt neko, kas attiektos uz garīgo sfēru. Jo pestīšana ir dāvana, un mēģināt pašam ko darīt, ir sinerģisma herēze un lepnības grēks, vai tad ne?
Tā vietā kristieši var veltīt visu enerģiju materiālo labumu radīšanai un baudīšanai, nu un ir pat kristiešu veidi, kas uzskata, ka patiesu kristieti raksturo tieši viņa turīgums, kā izpaužas Svētības. Jocīgi, bet liekas, ka jau minētā patērētāju sabiedrība ir tieši kristīgo valstu izgudrojums.
danar
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:18:29
incognitoJa,Dieva prieksa kristietis ir attaisnots Jezus nopelna del,bet kristietim dienu no dienas ir ticiba japieaug un ta saucas svettapsana,kura iesakas ar kristibu un turpinas lidz navei.Lepniba ir tad,ja cilveks uzskata ka vinam ne kristiba,ne Dieva Vards,ne citas davanas ko Dievs dod-nav vajadzigas,ka vins var but labs darot labos darbus.
danar
# Iesūtīts: 2010.01.22 11:28:04
CtulhuNu vr jau darit labus darbus,bet ar to nevar nopelnit Pestisanu.
Merlins
# Labojis Merlins: 2010.01.23 00:37:48
liepa

"To tacu zina katrs kristietis."

Es laikam nebūšu kristietis, jo līdz šim zināju, ka mūsu pestīšanu nopelnīja Jēzus ar savu bezgrēcīgi nodzīvoto dzīvi un ar savu upura darbu pie krusta.
danar
# Iesūtīts: 2010.01.23 10:06:42
Ctulhuvot es ar nesaprotu kapec cilveks megina visu laiku kaut ko nopelnit..smags ieradums

liepaBusi ko parpratusi.Jau mineju,ka esam taisnoti Dieva prieksa Jezus nopelna del.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 101 , pavisam kopa bijuši: 33255