atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu ELBL atsakās no separātiskās sadraudzības mācības
indriķis
Iesūtīts: 2010.01.17 13:53:29
Evaņģēliski luteriskā brīvbaznīca Latvijā - draudžu kopība, kura izveidojās sadaloties KLB, pēc ilgām un rūpīgām teoloģiskām pārdomām un analīzes atsakās no separātiskās sadraudzības mācības kā no cilvēku izveidotas shizmatiskas doktrīnas, kura nodara vairāk posta nekā dāvā svētību Baznīcai, draudzēm un kristiešiem.
Praksē šī mācība, kas tapa izveidota, lai norobežotos no maldu mācībām , izpaužas sektantiskas un šķeltnieciskas mentalitātes izveidošanā pat ortodoksi ticošu kristiešu starpā, nepieļaujot pat tās adiaforās , baznīcas vēstures gaitā izveidojošās atšķirības, kuras nav pretrunā ar LTA un Svētajiem Rakstiem.
Tomēr 100% mācības sakritība nepastāv pat šo mācību apliecinošu kristiešu starpā, tai paliekot vairāk par dievbijīgu vēlmi, nekā realitāti.
Rezultātā no altāriem tiek ekskomunicēti patiesi kristieši, kuri nav pelnījuši šādu attieksmi.
Ņemot vērā, ka Baznīcai ir jānorobežojas no maldiem, par adekvātu tiek uzskatīta bīskapu (mācītāju) sadraudzība.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.18 11:02:44
Tu gandrīz esi sapratusi. Šī tiešām nepapildinās daudzo katoļu sektu pulku.
Gvido Ozoliņš
# Labojis Gvido Ozoliņš: 2010.01.18 11:04:03
Labdien, draugi

Tā kā daudziem ir radies jautājums, kas tad īsti ir ELBL - "draudžu kopība, kura izveidojās sadaloties KLB", kura nākusi klajā ar augstāk redzamiem svinīgiem paziņojumiem, tad daru zināmu, ka manā rīcībā ir nonākusi sekojoša informācija:

Draudzes:

Ventspils
Tume
Brunava
Jēkabpils pansionāts

Mācītāji:

No labās: Jānis, Ainars, Oskars un ELBL idejiskais tēvs Aigars.

Ar cieņu,
Uldis
# Labojis Uldis: 2010.01.18 13:19:57
Aivars

Es tev nevaru atbildēt KLB vārdā uz šo jautājumu, jo neesmu KLB virsmācītājs, bet valdē mēs šo jautājumu tieši šādā veidā neesam pasprieduši brāļu starpā. Paužot savu personisko nostāju, šķiet, esi kaut ko pārpratis. Es šo Gaisiņa izlēcienu nesaistu tieši ar arhibīsapu, kaut arī ārēji tas varbūt tā varētu izskatīties. Tas, Gaisiņš visādā veidā grib izpatit arhibīskapam, pievērst sev vērību līdz pat tādai, ja varētu teikt, zemiskai nodevībai - tas ir acīmredzams. Es jau reiz līdzīgu mājienu devu,kuru pat +Janis bija ievērojis.

Runājot par Indriķa sadraudzību - varbūt, ka tev kaut kas ir pagājis secen. Tāpēc mēģināšu vēlreiz īzpaši izcelt savdabībo Indriķa izpratni par sadraudzības jautājumiem.

Evaņģēliski luteriskā brīvbaznīca Latvijā [..], pēc ilgām un rūpīgām teoloģiskām pārdomām un analīzes atsakās no separātiskās sadraudzības mācības kā no cilvēku izveidotas shizmatiskas doktrīnas , kura nodara vairāk posta nekā dāvā svētību Baznīcai, draudzēm un kristiešiem.

Ja Gaisiņš sadraudzības mācību ir izpratis tā, kā viņš to traktē, tad tā jau ir viņa problēma. Tāpēc no sirds iesaku arī jums no viņa vairīties, jo visur, kur šis cilvēks parādās, ir agri vai vēlu konflikts. Mācības jautājumi šim cilvēka neinteresē. Kas viņam interesē - piepildīt savu vēderu un neko nedarīt. Slaists un dīkdienis, kas mīl runāt par tēmu - luterisms.

Viņš sevi identificē ar savu draudzi. Gandrīz kā pie RKB: kur bīskaps, tur draudze.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.18 13:21:55
Aivars

Vēl par šo: privāts kašķis ir pārvērsts doktrīnā ar konfesionālu nozīmi - es domāju,ka tas ir pareizi novērtēts.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.18 13:23:16
jānis no rīgas [95.68.103.207]

Redzi, draugs, visā Jaunajā Derībā Dievs ir rakstīts ar mazo burtu. Taču šis "trūkums" neattiecas uz mani.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.01.18 14:06:44
Es domāju, redzot atsevišķu biedru reakciju uz šo tekstu, ka šajos vārdos ir pilnīga taisnība -
Praksē šī mācība, kas tapa izveidota, lai norobežotos no maldu mācībām , izpaužas sektantiskas un šķeltnieciskas mentalitātes izveidošanā .
Es vēl varētu piebilst, ka shizmās ir smagas problēmas ar kristīgu mīlestību, par to, manuprāt, vēl baznīctēvi rakstījuši.
Tad mēs pāļātāju pulciņā LELB gānījām, tagad , tu, Uldi savā omnipretenciozitātē , mani.
Tas ir tikai likumsakarīgi. Bet cik ilgi? Kaut kad no šī apburtā loka ir jāizraujas.

Un ja cilvēki sāk šādas lietas vērtēt pēc pārtejiskuma principa - nodevība, izpatikšana , tad redzu, ka viņiem ir smagas problēmas ar baznīcas vienotības garīgās dimensijas izpratni.
Jā, šai gadījumā es iztopu - , pirmkārt, savai sirdsapziņai.

Uldi , pastāsti labāk pats savu history , ak tu nekonfliktējošais. Ne jau tai KLB tu no gaisa nokriti. Tu domā, es tev epitetus nevarētu atrast, bet kāpēc gan. Dzīvo Dieva mierā. Atceroties viena otra baznīctēva , kura mazā pirkstiņa neesam vērti, konfliktus gan ar laicīgajām varām ariāņu laikos, gan reliģioziem ļaudīm, par saviem konfliktiem vis pārlieku nebēdāju.
Lai Kungs tos piedod.
Bet ja KLB grupa grib savu eksistenci turpināt sepārātiskā un sektantiskā garā, kurai ar mums nav nekāda sakara vismaz pāris gadus, tad , lūdzu, arī turpmāk bez mums. Un savā valdē spriediet kaut par Latvijas upju pagriešanu uz otru pusi, uz to jums ir pilnīgas tiesības.

Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.18 14:44:02
indriķis

Paldies, ka atļāvi man dzīvot Dieva mierā.

Nepatīkams cilvēks tu esi, Jāni. Un zini kāpēc? Tāpēc, ka tu, lai sevi attaisnotu, esi gatavs no netīrās veļas pat citu apakšbikses visiem izrādīt. Parādi savējās labāk.

Bet nodevība ir tā, ka tu mēdz spļaut rokā, no kuras pats parasti ēdi.

Vai nav tā, ka visa tava sadraudzība, ko tu dēvē par ELBL nav tava sadraudzība ar sevi pašu?
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.18 14:45:31
indriķis

Tu domā, es tev epitetus nevarētu atrast - jā, to es zinu. To tu māki. Šajā ziņā tu esi nepārspējams meistars.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.18 14:59:53
Aivars

vai KLB līderi iegūtu sirdsmieru un justos kā mājās LELB, ja Vanaga vietā būtu cits arhibīskaps? - kāpēc tu mēģini mūs (es domāju KLB) konfrontēt ar arhibīskapu? Tas nav korekti. Protams, mums ir atšķirīga izpratne par dažiem mācības un prakses jautājumiem. Tas arī ir viss. Nevajag neko vairāk par to domāt.

Man nav konflikta ar arhibīskapu. Man bija ļoti sāpīgi, ka visai strupā veidā tika pārtraukta mana misija Līvānos, jo es biju uzdrošinājies ieviest draudzē slēgto Vakarēdienu. Es neuzskatīju par iespējamu izsniegt Mielastu tādiem, kas publiski pirms un pēc dievaklpojuma noliedz Jēzu Kristu. Vēl vairāk, viņi kūdīja arī pārējo draudzi nenākt pie Dievgalda. Paldies Dievam, šķiet,ka tikai viens vecāks draudzes loceklis paklausīja šādam aicinājumam.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.18 15:06:56
Uldis
Tā konfrontācija bija iztulkojama no tā pārmetuma, ka atmetot slēgto sadraudzību, notiek izpatikšana Vanagam. Tādēļ arī tāds jautājums radās.
Bet nu labi. Šo tēmu varbūt nav vērts pārāk attīstīt, lai gan starp rindām lasu, ka ne sausi doktrionāli iemesli, bet personiska sarūgtinājuma moments ir dažu bēdīgu notikumu fonā.
Aigard
# Iesūtīts: 2010.01.18 15:29:27
Sveiki, draugi Kristū!

Arī es apsveicu indriķi ar šo lēmumu, kurā viņš faktiski saņēmis kopā to, ko pēdējo divu gaidā laikā esam pārdomājuši un pārrunājuši. Es varētu tam pievienoties, bet ar sekojošu teksta labojumu:

Ņemot vērā, ka Baznīcai ir jānorobežojas no maldiem, par adekvātu tiek uzskatīta pēc Bībeles principiem veidota sadraudzība, kura praksē ir pareizi jāplieto -- proti, jāattiecina uz herētiķiem, maldu mācitājiem vai Rakstos dotās taisnošanas mācības noraidītājiem un nevis uz teoloģiski savādāk domājošiem kristiešiem.

Jo man īstenībā nav skaidrs, ko īsti nozīmē bīskapu (mācītāju) piekoptā prakse, kaut arī praktiski ir skaidrs, ka daudzas ar mācību saistītās lietas lemj savā starpā mācītāji, taču ne - bez draudzes ziņas. Tāpēc Bībeles mācība ir tā, kas ir jāņem par pamatu un tad arī ir skaidrāk pateikts.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.18 15:30:26
Aivars

ne sausi doktrionāli iemesli, bet personiska sarūgtinājuma moments ir dažu bēdīgu notikumu fonā - dumāju, ka tu esi tuvu patiesībai.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.01.18 16:06:14
Aigard, bīskapu ( mācītāju ) sadraudzība nozīmē to, kā tevis izceltais - par adekvātu tiek uzskatīta pēc Bībeles principiem veidota sadraudzība, kura praksē ir pareizi jāplieto -- proti, jāattiecina uz herētiķiem, maldu mācitājiem vai Rakstos dotās taisnošanas mācības noraidītājiem un nevis uz teoloģiski savādāk domājošiem kristiešiem.
pielietojams baznīcas dzīvē. Tu taču ar neskriesi draudzes māsām stāstīt par katru lietu, ko kā mācītājs dari vai kādu lēmumu kādā sakarā pieņemi..
Bet tas ir Merlina lauciņš, viņš varētu pastāstīt vairāk.

Aivar ,kas attiecas uz sauso doktrīnu un personiskajiem sarūgtinājumiem, slēgtās sadraudzības slēgtā vide ir kā buljons, kurā dēļ garīgas lepnības, sak - mēs ar ideāli -pareizo mācību un tie tur ārā a priori nepareizie, kurā daudzas cilvēkiem tāpat piemītošās ne pārāk svētīgās īpašības var saasināties vairāk, nekā pieļaujams. Un lūk- mīlestība izplēn... Pats no pieredzes zinu.
Farizejisma gars, no kura mūsu Kungs brīdināja sargāties.

Uldi,
runājot par Muduli, kura ticība esot rūdīta krāsnī , un varbūt tā ir, tāpat kā mūsējās jūsu nelietības krāsnī, no viņa doktrīnas , kurš atraidīja visus savādāk kā viņš ticošus kristiešus kā ne-kristiešus, no tās man šermuļi metas.

Ja Gaisiņš sadraudzības mācību ir izpratis tā, kā viņš to traktē, tad tā jau ir viņa problēma. Tāpēc no sirds iesaku arī jums no viņa vairīties,

Es no savas puses iesaku vairīties no KLB.
Pestīšanai kaitīgi. Tāda aiza starp sludināto un īstenību, ka visi pārmetumi LELB nobāl. No pieredzes saku.
Tu man arī ar savu pļāpāšanu šo degradāciju jo krāšņi apliecini. Un, diemžēl, visiem labs nevaru būt.

Paskatīsimies mazliet uz šīm lietām no nosacītu psiholoģisko tipu koncepcijas.
Es negribēju tevi aplūkot personisku, bet tu ar savu zākāšanos man atbrīvoji no šādas atbildības.
Kas esi tu? Tipisks sešinieks, pahaniem pa rokai. Palaikam mēģini atsvabināties, paspurinies pretī, bet šie tevi ātri noliek pie vietas.
Es esmu no tiem, kas "vieni uz ledus gabala", un cilvēki ap mani lielākoties ir tādi paši. Un sešiniekiem tādi parasti ir kā dadzis acīs, jo viņi atceras ka ir sešinieki.
Redzi, tu pat pūlies Vanagam mani demonizēt - redz, kāds viņš ir, pahanus pasūta . Tipisks sešinieka gājiens.
Patiesībā Vanagu personiski es pazīstu visai maz un man maz rūp, kādas ir viņa personiskās domas par mani.
Iespējams, nekādas labās.
Jo tomēr apgāju apkārt viņam un viņa iedibinātajai sistēmai.
Bet šī "paradigmu nomaiņa" man ļauj saredzēt mūs garīgi, ja arī ne 100% institucionāli, bet tomēr - vienā baznīcā. Un dziedēt to postu, ko savā laikā labticīgi, bet neapdomīgi nodarīju, naivi pieņemdams KLB sadraudzības mācības izpratni un praksi kā biblisku.
Un šai ziņā KLB krāsns bija laba skola. Par to paldies.
Gvido Ozoliņ , sarakstā sevi arī piemirsi, ELBL ordinētu mācītāju.
Tava aizmukšana atpakaļ šķeltniecībā bija pēdējais piliens, kad izlēmām atteikties no šīs ``sadraudzības" mācības un prakses.
bērziņš
# Iesūtīts: 2010.01.18 16:18:33
indriķi, Gvido Ozoliņ, Aigar .. Te rodas arī juceklis... indriķis un AigarsD izmanto šo forumu, kā darba instrumentu kāda doc. radīšanai... Gvido Ozoliņš vaicā indriķim, no kā tad sastāv šī ELBL... indriķis nāk klajā ar ar jau it kā gatavu ELBL rezolūciju... Bet netā lasam, ka ELBL ir - http://dievkalpojums.wordpress.com/ Nu neko nevar saprast...
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.01.18 16:26:24
bērziņ , varētu teikt tā, ka šī rezolūcija, ne rezolūcija, dokuments, ne dokuments ir ELBL vairākuma gribas īstenojums rakstiskā veidā.
bērziņš
# Labojis bērziņš: 2010.01.18 16:35:25
indriķi.. ā .... un Gvido ir mazākums...
incognito
# Iesūtīts: 2010.01.18 20:05:48
Varbūt jūs, godātie kungi iekš Kristus, varētu pastāstīt, cik tad ir Latvijā dažādu apvienību, kas sevi uzskata par luteriskām?
Vairāk par šīm 4?:
- LELB
- LELBāL
- KLB
- ELBL
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.18 20:15:38
incognito
Kamēr hoķī pauze... nez kādēļ liekas, ka vēl kādu 5. grupu var izdalīt. Bet kas no tā? Galvenais, ka pareizā līnija tiek ieturēta!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.18 20:43:57
Trilobīte
Nu mūsējiem vismaz nav ntie kapucīnieši, augustīnieši, dominikāņi utt, kas katrs pielūdz savu - Aglonas dievmāti, Skaistkalnes dievmāti, Meždugorjes dievmāti, Fatimas dievmāti uttt.
Nez kādēļ liekas, ka Tu neesi dzimusi katoliete, bet esi no neapmierināto konvertītu raudzes
indriķis
# Iesūtīts: 2010.01.18 21:04:01
Aivar , paulīniešus aizmirsi, tiem nupat svētki bija. Latvijā daži ir.
Normāli džeki, bet, redzējies, viņiem arī īpašais Dievmātes kults.
Itin kā ar Dieva Dēlu būtu par maz.
Citreiz gan domāju, ka viņiem ar visiem tiem ordeņiem ir raibāk un interesantāk. Ņigu ņegu vairāk.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 92 , pavisam kopa bijuši: 934