atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Dieva atklāsme - nepārtraukti progresējoša
Jānis Kalniņš
Iesūtīts: 2010.01.15 20:27:46
Uz šo tēmu mani ierosināja divi avoti: 1) diskusijā par SO skaidri saskatāmās Rakstu interpretācijas grūtības, proti - vai Raksti ir skaidrojami un izprotami laikmeta kontekstā vai arī kaut kā savādāk; 2) Modra Plātes sprediķu grāmatā. Šajā grāmatā atradu domas, kuras tik ļoti sasaucās ar manām izjūtām - Dieva atklāsme ir nepārtraukti progresējoša.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:49:18
incognito
Ja šādā veidā mēģini apcerēt, kāpēc Dievs Tevi neapciemo kā reiz Ābrahāmu, tad var piekrist, ka tajā ir kaut kas no Tevis zīmētās pedagoģijas, kam vajadzētu likt domāt, dot iespēju sailgoties un meklēt.
incognito
# Iesūtīts: 2010.01.19 10:50:32
-Jona-
Nekur citur kā forumā jau es to nevaru atrast, jo, tā kā neesmu kristietis, ar mani Gars nekomunicē. Bet forumā es atrodu, piemēram, diskusijā, ka "ELBL atsakās no separātiskās sadraudzības mācības" - ka katru no diskusijas dalībniekiem Gara vadība virza citā virzienā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.19 11:00:58
incognito, par "Vada citā virzienā" ir ļoti interesants meditatīvais labirints Krimuldas baznīcas pagalmā.... Ieteiktu tev aizbraukt ar draugiem, sievu, beerniem un izstaigāt šo labirintu... un tu redzēsi kā dažkārt gars vadot uz vienu un to pašu mērķi, tomēr sanāk dažbrīd, ka jūs viens otram ejat pretīm dažādos virzienosun pat attālinaties...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.19 11:02:47
incognito
ka katru no diskusijas dalībniekiem Gara vadība virza citā virzienā. - un ja nu tas ir tikai šķietami, izrietot no katra sākotnējām pozīcijām, teiksim kā dažādi riteņa spieķi sķietami kustināti top pretējos virzienos, bet riteņa kopējā virzība ir pavisam konkrēta?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.19 11:04:09
Jošs Mulders
Nu re - Mulderam Gars arī lika tajā pašā virzienā domāt
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.19 11:07:32
Aivars, sākotnēji es jau biju atvēzējies strīdēties ar Kalniņu Jāni, bet tad tu par rūķīšiem pajautāji, un Jānis atbildēja... eeee... mmm... "pareizi" Tā kā imo viss ir pateikts!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.19 11:11:11
Jošs Mulders
Nu, re tad jau nav brīnums, ka uzrakstot savu atbildi Incognito, ieraudzīju, ka esi nupat atbildējis līdzīgi. Tātad, Gars tomēr vada, un arī Jānis nav runājis bez Viņa ziņas.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.01.19 11:27:54
incognito

Sv.Gars komunicē ar katru (tā ir Jēzus karstākā vēlme - uzrunāt/glābt visus Savus bērnus!), un var taču lasīt atklāsmes patstāvīgi. un tad redzēsi, ka Viņam viss saskan (arī ne-profesionāļi, bērni utml. praviešu lomā nebūt nav nejaušība - tas domāts, lai nekas neaizēnotu Kungu, neviens pats augsti mācīto viedoklis/strīdiņš).

īpaši neceri, ka tev pastāstīs to baznīcā - piem. par Ē.Delperu es nejauši izlasīju presē (un ne jau kristīgajā!, šķiet, tas bija Mājas viesis), par L.Lašansu - no viena katoļu drauga, laja, par Damaskas Mirnu - no viena luterāņu laja, bet pirmoreiz par tādu Vassulu - vipsār no viena anonīma komentāra, turklāt ķengājoša..

ak tā, atcerējos un precizēju - baptistu draugi senāk iedeva izlasīt mācītāja Pētera Krieva "Kāp kalnā", to gan bij izdevuši baptisti paši
- tāds pazemīgs un godīgs , mazliet pat tāds vientiesīgs vīrs (spriežot pēc viņa paša dzejoļiem grāmatiņas otrajā daļā). grāmatiņa pilna ar paša piedzīvoto Kristū, savā vienkaršībā ļoti ļoti pārliecinoša.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.19 11:41:16
Un kas interesanti... lai atšķirtu jaunus rūķīšus no esošajiem, mums dots Rakstu Kanons... Tad var filrēt tos, kas redz esošos rūķīšus no tiem, kas šamos mēģina iepindzelēt ar savu roku... Kristus vārdi "Kā stāv rakstīts, kā tu to lasi... " jeb atbilde Velna kārdinājumiem "... stāv rakstīts" ir ierocis arī mums... pret tiem, kas izmantojot Kalniņu Jāņa pieminēto augšanu mēģina iesmuglēt pa Baznīcas sētas durvīm velna mācības.
incognito
# Iesūtīts: 2010.01.19 17:30:02
he, he, kad palasās Aivaru un Jošu Mulderu, var saprast, ka katra reize, kad vismaz divi kristieši ir vienisprātis par kādu lietu, patiesībā ir Sv.Gara brīnums.
Bet ja nopietni, tad cilvēks, sacīdams "Dievs (Gars) man teica..." uzņemas ļoti nopietnu atbildību. Man liekas, ateisti ir godīgāki, kad saka vienkārši "Man liekas..." Jo, ak vai, baznīcas vēsture ir pilna ar brīnumu lietām, kas ir darītas it kā gara iedvesmotas.
Un Rakstu Kanons tam nav stāvējis ceļā, jo tādās jaukās rakstuvietās kā " Katrs koks, kas nenes labus augļus, top nocirsts un iemests ugunī" vai " Bet, ja tava labā acs tevi apgrēcina, tad izrauj to un met prom; jo tas tev labāk, ka viens no taviem locekļiem pazūd, nekā ja visa tava miesa top iemesta ellē. Un, ja tava labā roka tevi apgrēcina, tad nocērt to un met prom; jo tas tev labāk, ka viens no taviem locekļiem pazūd, nekā ja visa tava miesa nāk ellē" ... var interpretēt visai dažādos veidos, tai skaitā kā pamudinājumu aktīvi paretināt nelabo koku rindas, pie tam viņu dvēseles glābšanas labad atbrīvojot viņus no tiem locekļiem, kas izmantoti, grēkojot pret To Kungu.

-Jona-
Man ir stipras šaubas, ka tādu vizionāru vīzijas var būt noderīgas kādam bez viņiem pašiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.19 18:01:56
incognito
Man gan likās līdz šim, ka Tev vairāk humora izjūtas piemīt un mājienu uztversi.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.19 18:03:31
Ctulhu
Nē, mūsu atsprāklenīt, tā nav kā Tu fantazē. Vienkārši te citas lietas darāmas un nav laika konkrētos reliģiju vēsturniekus meklēt un citēt.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.01.19 19:51:57
incognito Man ir stipras šaubas, ka tādu vizionāru vīzijas var būt noderīgas kādam bez viņiem pašiem.

laiku beigās baznīca tiks pārbaudīta kā vēl nekad savas pastāvēšanas vēsturē (runa ir par Kunga nodevību visaugstākajā līmenī). un es vis neteiktu, ka šie detalizētie pravietojumi/brīdinājumi ne-noderēs... un kā vēl noderēs.
VD ir bez gala vissīkāko Dieva norādījumu par nesalīdzināmi nesvarīgakām lietām...

bet tev nav jāšaubās/jāmin, noder jau tagad - jau tagad jauniešu skaits vien ,kuri veltījuši sevi Dievam Medžugorjē, ir vairāk kā miljons.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.19 20:13:54
incognito

Pirmkārt , es , brāl, Mulderu nelasu, jo nevēlos atgriesties trīsdesmit gadus atpakaļ savā attīstībā pret Dieva vārdu. Un neiesaku arī Tev to darīt. Ir ļoti labas pērles šajā forumā. Mulders ir bez sāls zupas vārītājs , nu ir zupa , bet bez ....Un , tas- bez ir atdzimšana no augšas. kad cilvēks to ir izdarījis , viņš saņem no Dieva mīlošu sirdi un prātu , kas manifestē Jēzus mīlošo sirdi.
Mulders kristiešu starpā ir kā musulmaņu pavedinātājs uz noziegumiem Dieva vārdā. Viss sākas ar ,,poļitrukiem,,. Tad nāk reāls darbs , kuru izpilda apmātie. Un apmātībā nonāk tie , kuri nav saņēmuši to , ko vēlās Dievs visai cilvēcei Savu garu. Dieva gars vieno kristiešus pareizā sapratnē par Bībeli. Viņš vieno darbībās. Viņš vieni tad , kad tiek pazemoti Jēzus mācekļi.
Man , tiešām nav nekā kopīga ar Mulderu. Rakstu mācītāji nogalināj to par ko viņi sludināja tautai. Ir vajadzīga nopietna atdošanās Jēzus mīlošai sirdij. Un to var izdarīt nopietni uz ceļiem stundām Jēzus priekšā....Kamēr šie cilvēki sludinās , ka grēkus var nožēlot svētdienā pa minūti .....sorī....arī Bībele nebūs sasniedzama līdz galam....Tāpēc jau strīdi. Strīdās divas kopienas. Vieni , kuri piesauc Bībeli, otri Jēzu Kristu.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.01.19 21:35:08
Man likās uzmanības vērta Muldera doma par to kā tiek ievazātas velna mācības atsaucoties uz to pašu rūķīšu ieraudzīšanu. No psiholoģijas viedokļa varētu arī izskaidrot visādas ačgārnības, pārspīlējumus un pat maldu mācības. Es to vizualizēju kā parastu volejbola spēli, kur spēlētāji sastājas aplī un tad nu cenšas to bumbu noturēt, līdz tā kaut kur tomēr aizmūk.
Līdzīgā veidā varbūt pat pilnīgi nejauši vai arī no kāda sīkuma uzviļņo kaislības ap kādu fenomenu. Nu ņemsim to pašu homoseksuālismu. cilvēces vēstures iesākumā bija pilnīgi skaidrs, ka tas ir grēks un netikums. Interesanti, ka pats Dievs cilvēku grēku dēļ viņus ir nodevis šādai kaislībai. Tagad maķenīt no zinātnes viedokļa raugoties - cilvēces un vispār dzīvības vēsturi varētu nosaukt arī par deģenerācijas vēsturi, jo katrā nākamajā paaudzē ģenētiskajā kodā rodas kādas kļūdas, kuras beigu beigās izpaužas kā sugas vājums, iedzimtās slimības utt. Te arī tas zinātniskais izskaidrojums, kādēļ Ādams un viņa bērni dzīvoja pie 1000 gadiem, bet no mums tikai retais saniedz 10 daļu no tā. Un tagad tā lezbopederastija ir ne tikai izlaidība, bet tiešām daļā gadījumu nopietna ģenētiska deformācija. Tad nu sākas tas pingpongs: no vienas puses kāds mēģina veidot sabiedrībā toleranci pret dabas kļudām, no otras puse kāds to totāli atsakās izprast, tad nākošais to grib pasludināt par kaut ko normālu un Dieva gribētu un svētītu, bet aiznākamais bezmaz uzliek anatēmu iepriekšējam. Un tā nu visi to bumbiņu mētā, mētā, iekrizdami aizvien lielākā azartā - tikai neļaut bumbiņai nokrist, līdz tā tomēr nokrīt. Iestājas atslābums un problēma vai nu kļust neaktuāla, ar to aprod un tā vairs neizraisa interesi, vai arī Dievs apgaismo spēlētājiem acis, kā nu kuro reizi.

Lūk, dažreiz tādā ceļā, arī caur maldu mācībām un dažkārt mīlestības aizēnošanos beigu beigās tomēr patiesība atklājas.

NB. Tikai lūdzu, neuzsāciet te diskusiju par lezbopederastiju (kā man patīk šis termins!) kā tādu, šeit to izmantoju tikai kā izteiksmīgu ilustrāciju. tikpat labi varētu izmantot cīņas ap garīgo amatu un ar to saistīto SO, nebeidzamās shizmas Baznīcas vēsturē utt.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2010.01.19 22:38:56
Gnidrologs

Deģenerācija šinī gadījumā ir tīri bioloģisks termins, kurš apraksta procesus dabā un tam nav nekāda sakara ar "gaišo nākotni". Bet grēks gan kopš Mozus viesošanās Sinaja kalnā ir visai precīzi definēts. Tā arī, starp citu ir viena no tām lietām, kura cilvēcei neatklājās uzreiz, bet tikai kādā noteiktā attīstības posmā.
Un atbildot uz masiks [212.93.96.2] piezīmi - ar cilvēku izaugšanu, ja ar to domājam prāta attīstības pakāpi tam ir visai maz sakara, es to dzirdu pirmo reizi, ka tāda atbilde eksistē. Kristus varēja nākt tikai tajā brīdi, kad cilvēki beidzot apzinājās un saprata, ka viņiem ir vajadzīgs Pestītājs, un daudz kas bija jāsagatavo, tā teikt juridiski jāsakārto. VD jauki apraksta šo procesu.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.01.19 23:15:48
Gnidrologs

Neputrojies.
incognito
# Iesūtīts: 2010.01.19 23:29:57
Respektīvi cilvēce ir permanenti deģenerējoša (regresējoša), savukārt Dieva atklāsme ir permanenti progresējoša.
Interesanti. Jo vairāk iepazīstam Dievu, jo sliktāki kļūstam.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2010.01.20 09:52:24
Gnidrologs

Ahā, grēks jau tad bija precīzi definēts, taču nebija ``atklājies``? Ko tas nozīmē?

Šis tavs jautājums ir galīgi nesaprotams. Es nesaprotu tavu spekulāciju ap grēks ir "atklājies" un "definēts". Kāda darbība kļust par likumpārkāpumu tad, kad ir definēts likums, tas pats arī ar grēku. Pirmais grēks - Dievs deva likumu, ka nebūs ēst no tā augļa. Tā nu arī pārkāpums ir definēts. Bet tālāk, kad parādījās pirmās nokaušanas (Ābels), Dievs uzrunājot Kainu, nelieto jēdzienu grēks, bet teiksim tā - pasaka, ka tas ir fui un tā nav labi darīt, tas nav godīgi. Pēc bauslības iecelšanas sākas konkrētas runa par grēku. Nu tā es to domāju.

Bet par bioloģiju - man tagad nav laika meklēt linkus. Šo informāciju ieguvu sarunā no prof. Jura Žagara Ventspilī. Viņam es ļoti uzticos. Bet gan jau tu pats vari kaut ko pameklēt un tad arī man darīt zināmu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.20 10:47:33
Jānis Kalniņš, riskanta stratēģija...

Tas ir visai viegls ceļš pasludināt, ka mēs ir grēcinieki, tāpēc neko nevaram darīt un lai tad Dievs pats tiek galā... Tā varbūt var spriest pie sētas gulošs piedzēries neatgriezīgs bandīts... bet ne tie, kas sevi apzīmogojuši ar Svēto Garu... kad esam Dievā, tad Dievs mūs sagatavo darbiem, kuros mums jādzīvo un nevaram aizbildināties, ka mēs to nedarām, jo esam sētmalē guloši izvārguļi... Tos tiešām Dievs pievāķī...

Tas ko gribēju teikt... īstenībā... ir ka tas, ka Dievs cilvēku defektus pārvērš par efektiem un pat Velnu piespiež nest akmeņus Baznīcas mūrī, nenozīmē, ka mums Velns ir jārekrutē par priekšstrādnieku!

Un tā bumbiņa nenokrīt jau pašu volejbolistu dēļ!

Protams, ka varam teikt, ka caur pirbmaznīcas herēzēm mums nāca gan Ticības Apliecības gan Kanons... tas tāpat, kā bauslība jau nāca ne aiz smukām acīm, bet grēku dēļ... Protms, ka mēs visi gribētu būt tādi gaiši un garīgi, ka bez TA, bauslības un Rakstu Kanona spētu noturēties uz taisnā ceļa... bet pagaidām tas nesanāk, tad nu, ja arī kāds ir tik svēts, ka var bez tā visa iztikt, tad tomēr vairums tāds nav... un mums ciitem šos "kruķus" un kāju spīdekļus vajag... lai vispār stāvētu, kur nu ietu... bet kad mācēsim, tad arī mācēsim...
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 19 , pavisam kopa bijuši: 2086