atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luterāņi un katoļi
Dienasgaisma
Iesūtīts: 2009.12.03 22:27:22
Sveiki!
Man ir radies jatājums. Vai Jums nešķiet, ka katoļi noniecina luterticību???
Agrāk nebiju pievērsusi tam uzmanību, bet nākās to bieži dzirdēt.
Uzskatu, ka katra ticība, kas ir pakļauta Dievam, Kristum utt. ir laba un vienlīdzīga ar pārējām.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.17 12:31:00
rainars

Kaut arī ilgs laiks pagājis kopš reformācijas, diemžēl katoļu katehismā 400 gadu laikā maz kas pozitīvi mainījies. Patiesības gaisma ir tāda, ka vēl aizvien tiek kultivēta ekldievība un māņticība, īpaši jau tādās valstīs kā Brazīlijā
rainars
# Iesūtīts: 2010.01.17 19:09:14
Ingars skatīsimies katrs uz savām nepilnībām.man sievai no iestiprināšanās laikiem katoļu baznīcā ir palicis katoļu kathisms,nekādas dramatiskas atšķirības nenovēroju.Atcerēsimies ka Luters tak nāk no katoliskas baznīcas un ..... .Kas mēs tādi esam lai tiesātu un apriori par visu izteikties.Cilvēku domas nav Dieva domas. Mēs tak tikkai cilvji ,pie kam apžēloti caur Jēzu Kristu.Mēs nevaram būvēt teoloģiju un pieturēties tik pie viena cilvja atklāsmēm.Pieņemt to kas labs izejot no mūsu ticības līmeni kādu mums Dievs devis dotajā mirklī. Ticība un paļāvība laika gaitā pašam ejot un aplaužoties ,tādejādi dabūjot dzīvo mācību.Izstudējot teoloģiju un tad sākt ticēt .......... .
Solle
# Iesūtīts: 2010.01.17 22:55:58
sica . [78.84.150.225] Vai gan tam tagad ir kāda nozīme, tas, ko vēlējos uzsvērt ir fakts, ka tomēr ir katoļi, kas pret luterāņiem izturas ļoti rezervēti.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.01.17 23:09:35
vēlējos uzsvērt ir fakts, ka tomēr ir katoļi, kas pret luterāņiem izturas ļoti rezervēti.
Es drīzāk teiktu, ka katoļi sevi uzskata par vienīgajiem pareizajiem un attiecīgi aiziešana no viņiem, viņuprāt, nozīmē atkrišanu neatkarīgi no tā, kur aizej. It kā pielaidīgāki esot pret pareizticīgajiem. Bet dzīvē, protams, katoļu baznīca ir ļoti daudzšķautņaina un atšķirīga un visu nosaka kā jau daudzkur cilvēcīgais faktors. Tiesa tajā vienīgajā reizē, kad sabiju katoļu baznīcā to par to, ka viņi ir vienīgie pareizie, dzirdēju pati. Līdzīgi man pietika ar vienu reizi JP.
Vecais Ādams
# Iesūtīts: 2010.01.17 23:55:06
rainars >Izstudējot teoloģiju un tad sākt ticēt .......... .< Tas, protams, ir viens no variantiem. Man gan pietika izskaitīt, cik reizes esmu dzīvs palicis, kad vajadzēja nomirt, tāpat sāku ticēt.
Par tēmu - priekš sevis esmu izvēlējies iedomātu bildi - divas piramīdas.
Viena sastāv no trim daļām - DT, DD, DSvGars. Otra sastāv no daudziem gabaliem, un pašā augšā trīs gabali - DT, DD, DSvGars. Vienkārša izvēle.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.18 00:18:08
Es drīzāk teiktu, ka katoļi sevi uzskata par vienīgajiem pareizajiem un attiecīgi aiziešana no viņiem, viņuprāt, nozīmē atkrišanu neatkarīgi no tā, kur aizej. It kā pielaidīgāki esot pret pareizticīgajiem.

Doktrināli, cik zinu, pareiztīcīgākie ir mazāk iecietīgi pret luterāņiem kā RKB.

Savukārt dzīvē start man personīgi zināmiem ne-luterāņu ticīgajiem (lajiem) ir vairāk prieks, ka tu vispār esi kristietis, bet attiecībā par teoloģiskiem u.tml. jautājumiem drīzāk neizpratne, bet ne pareizuma/nepareizuma opozīcija.
sica. [78.84.150.225]
# Iesūtīts: 2010.01.18 08:47:47
Solle
vispār man ir svarīgi dzirdēt šīs zajavas pamatojumu
rainars
# Iesūtīts: 2010.01.19 17:07:03
Vecais Ādams labas tev tās piramīdas.
Ateistiem.lv
# Labojis Ateistiem.lv: 2010.01.19 22:44:02
Forši, viens otru apkausiet, būs vairāk svaiga gaisa
- - -
Vārdu katolisks 2.gs. lietoja kā īpašības vārdu, nevis īpašvārdu, lai izceltu vienu teoloǧiju, kontekstā ar pārdesmit citām 2.gs. kristīgajām teoloǧijām. Netiktu lietots šāds vārds, tad iespējams šodien kristieši ņemtos ap Marsiona kanonu un teologiju
Mozus [81.198.206.195]
# Iesūtīts: 2010.02.02 16:59:29
Labdien visiem,
Lūdzu jūsu palīdzību,izskaidrot atšķirību starp luterāņiem un pareizticīgajiem,pats neesmu izteikti ticīgs, bet piederu pie luterāņiem no vecāku puses,tādā garā arī esmu audzināts, bet sieviete ar ko gribu saistīt kopdzīvi ir izteikti pareizticīga,man ir traucējošas tās svētbildes mājās un baidos par to, ka šis apstāklis var mums traucēt saprast vienam otru, tapēc gribētu uzzināt par atšķirībām.
Paldies jau iepriekš.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.02.02 17:04:48
Mozus [81.198.206.195]
Pareizticīgiem ir stipri gari dievkalpojumi (2-3 stundas), un gandrīz visu laiku jāstāv kājās.
Priekš manis šī ir viena no būtiskākajām atšķirībām (jo kā katolis es it kā varētu iet uz pareizticīgo dievkalpojumu un pie Sakramenta), taču tik ilgi nostāvēt kājās pat teorētiski nav iespējams, kur nu vēl praktiski
Девственник
# Iesūtīts: 2010.02.02 17:09:25
Papucs
правду глаголишь
Papucs
# Iesūtīts: 2010.02.02 17:12:02
Ctulhu
Nevis apsardze, bet tantiņas.
Vari izmēģināt
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.02.02 18:06:50
Mozus [81.198.206.195]
Lūdzu jūsu palīdzību,izskaidrot atšķirību starp luterāņiem un pareizticīgajiem,pats neesmu izteikti ticīgs, bet piederu pie luterāņiem no vecāku puses,tādā garā arī esmu audzināts, bet sieviete ar ko gribu saistīt kopdzīvi ir izteikti pareizticīga,man ir traucējošas tās svētbildes mājās un baidos par to, ka šis apstāklis var mums traucēt saprast vienam otru, tapēc gribētu uzzināt par atšķirībām.

Īsti nesapratu, kāds tad esi? - audzināts luteriskā garā (piedalies Dievkalpojumos, vecāki veda uz svētdienas skolu utt.), bet kā tad izpaužas neticība? Kāds ir tavs luterānisms, kāds ir tas ne īsti izteiktais ticīgums?
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.02 18:58:23
Mozus, mēs, visu kristīgo konfesiju ticīgie ticam Jēzus Kristus evaņģēlijam. Evaņģēlijs nozīmē laba vēsts no Dieva, ka mēs grēcinieki tiekam apžēloti, un glābti no grēka, sātana un elles. No pareizticīgo ikonām nav jābaidās, jo tās ir uzzīmētais evaņģēlijs. Ja Tu, luterānis tici rakstītajam evaņģēlijam, tad mierīgu sirdi vari ticēt arī zīmētajam evaņģēlijam.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.02.02 19:02:08
Ctulhu
Varbūt ļausi cilvēkam pašam atbildēt?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.02.02 20:36:11
Ctulhu
ar fizisku speeku
Varbūt, bet galvenokārt ar nežēlīgi nosodošu skatienu un krustu mešanu.
erick.moen [162.253.68.164]
# Iesūtīts: 2023.12.01 09:32:58
You will then be prompted to select a character and a map of getaway shootout. Once you have done that, the game will start.
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 197 , pavisam kopa bijuši: 11135