atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Sievas sludina Dievnamā
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2009.12.02 16:00:14
Lūkasa 2. 36 ir īss aizraujošs stāsts par ANNU , kura Dievnamā sludina par Jēzu .
Pāvila 1. 11.nod. ir stāsts par sievām , kuras sludina draudzes sapulcē.
Kāpēc daļa kristiešu nespēj pieņemt , to , kas pat Bībelē skaidri, tīri vēsturiski ir saprotams, neinterpretējot, ka Dievs visos laikos ir atļāvis sievām Dievnamos sludināt.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.12.03 14:11:39
Aivars Lapšāns
droši vien kristīts arī esat katoļos? kā tā sagadījās, ka esat luterānis? pārliecība tāda?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.12.03 14:26:42
S.R.(katole)

Nē , es nešķiroju draudžu cilvēkus. Dzīvoju vidē , kur bija maza luterāņu draudze. Redzēju , ka varu draudzei palīdzēt. Mēs ar sievu sākām vadīt draudzes jauniešu dzīvi. Sieva izveidoja lielu māsu grupu , kur notiek lūgšanas , Dieva vārda mācīšanaš, klačošanās ...kā jau pie sievām.....Es dotajā brīdī palīdzu dažām draudzēm tikt uz kājām caur sadraudzības izveidošanu. Taisnību sakot, man ir maz laika iesaist`ties draudzes darbā , jo esmu muzikālais misionārs. Tas aizņem daudz laika , jo braucu pa Latviju uz visādām auditorijām ar Dieva vārdu caur mūziku un savas dzīves liecību. Tā tad arī ir mana galvenā kalpošana. Tāpēc cilvēki bieži vien mani pārprot, jo tie , kuri orientējas tikai uz liturģiju ir nesamierināmi karotāji, apmelotāji, zaimotāji, piesmējēji , utt. Tas man ļoti sāp.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.12.03 14:36:34
Aivars Lapšāns
aha, likšu aiz auss, ja būs padomā kāds pasākums.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.03 14:43:50
Lapshaan, tev saap, jo kaads tavu kalposhanu nepienjem? A tie kuru kaposhanu tu nepienjem, tiem kas... no laimes ir jaalec debesiis? Nu neesi tu pasaules naba... un ja es atljautos saapeet ikreiz, kad manaa kalposhanaa mani noliidzina liidz ar zemi, sen jau buutu invaliidu ratinjos un pansionaataa ar raustiiguv alodu un galvu...
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.12.03 15:23:27
Aivars Lapšāns Lūkasa evaņģēlijā Anna Dieva templī sludina par Jēzu. Runa ir par to - vai sieva drīkst publiski sludināt Dieva vārdu Dievnamā. Bībele stāsta , ka to sievas ir darījušas. Neviens viņai ( Annai)to neaizliedza. Nu nedarīja viņa to autoritatīvi Tempļa dievkalpojuma laikā. Viņa vienkārši runāja ar cilvēkiem, kas bija atnākuši uz Templi. Un pat tradicionālās konfesijās sieviete, par kuru visi zin, ka viņa ir Dieva cilvēks ar pravietes dāvanu, drīkst runāties ar cilvēkiem, kas nāk uz baznīcu. Protams, ja vien viņai neienāk prātā ieiet altārī un sākt vadīt liturģiju.

Ja Tev mācītājas šķēlums traucē , tad Tev ir tālu līdz sapratnei par ANNU un annām. Žēl, ka Tu neuztvēri manis teiktā nolūku - parādīt to pretstatu starp patiesu Dieva cilvēku, patiesām pravietēm, kas pie dievnama ieejas runā ar cilvēkiem ar špidrilkām, kas, teoloģiju izstudējušas, raujās uz dievnama priekšu vadīt dievkalpojumu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.03 15:31:53
Kristofers... vinji novelk tevi savaa liimenii un tad uzvar ar pieredzi!
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.12.03 15:33:02
Kristofers
unā ar cilvēkiem ar špidrilkām,
kas ir špidrilkas? tie nav cilvēki?
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.12.03 15:48:40
S.R.(katole) Ir, ir, cilvēki. Daiļas būtnes. Kā no žurnāla vāka.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.12.03 15:55:23
KristofersKristofers

Mozus priesterība saistās ar šķīstu rituālu simboliem. Piem. sievietei ir mēnešreizes utt. tāpēc grēku nožēlas rituāls tika Dieva veidots ar tādiem viņa ieročiem.
Anna nenodarbojās ar prieterības rituālu , bet bija Praviete. Būtībā , pat tuvāka Dievam par priesteri. Tajā pašā Dieva templī.
Kas jaunajā derībā ir jāņem no tempļa stāsta par piemēru mums? - protams , ka ANNA un viņas Svētā Gara spēks, sludināšana.
Tu pieņem priesteri. Tad saņem , to ko gribi un ko Tava ticība pieļauj. Es pieņemu Annu un viņas Svētā Gara kalpošanu.

Vēlāk paturpināšu. ...nav vairs laika....





















Kristofers
# Labojis Kristofers: 2009.12.03 17:05:11
Aivars Lapšāns
Es jau arī runāju par pravietēm būtībā. Tādu kā Annu, un viņai līdzīgas mūsdienās. Tādas, kas ir augstāk par mācītāju.
Esmu dzirdējis stāstu par kādu mācītāju, kurš dievkalpojuma laikā redzēja vīziju - dievnamā ienāca Kristus ar zelta vainagu rokās. Mācītājs nodomāja - kam nu Kristus to uzliks galvā? Laikam jau nu man. Bet Kristus piegāja pie vecas sieviņas, kas savā solā bija nometusies ceļos lūgšanā, un uzlika kroni galvā viņai. Tā mācītājs saprata, ka draudzi garīgi nav cēluši nevis viņa sprediķi, bet gan šīs sieviņas aizlūgšanas.
Savā dzīvē esmu saticis arī šādas sieviņas, ar kurām runājot var just Sv. Gara liecību, ka tas ir patiess Dieva cilvēks. Tas ir cilvēks, pie kura dodas pēc garīgā padoma, un aizlūgšanas vajadzībā. Tādas, manuprāt, ir šīs ANNAS tipa sievietes.
Studējot LU Teoloģijas fakultātē, es esmu saticis arī cita tipa sievietes. Tādas, pie kurām neredz nekādu Dieva tuvumu un Dieva cilvēka gaišumu un pazemību. Bet gan lepnību, iedomību un augstprātību. Tās nerunā to, ko Dievs licis teikt, bet gan atreferē liberālteoloģiskās un feministiskās grāmatās lasīto caur sava ego un kompleksu prizmu. Daudzas no tām tagad ir (vai nu vairs nav) evaņģēlistes šeit vai mācītājas pāri dīķim - LELBāL.
Nu neizdosies Tev mani piespiest viņas uzskatīt par pravietēm (kā Anna no Lk 2), un viņu "zinātnisko" un "moderno" teoloģizēšanu - par pravietošanu. Drīzāk es tādas uzskatītu par cita veida pravietēm - kā Jezabele no Atkl. 2.
rainars
# Iesūtīts: 2009.12.03 21:31:41
Jēzum sekoja daudz ļaužu arī sievietes un cik saprotu šo Jēzus teica visiem sekotājiem:Mt.:18 Labs koks nevar nest nelabus augļus, un nelāga koks nevar nest labus augļus.
19 Katrs koks, kas nenes labus augļus, top nocirsts un iemests ugunī.
20 Tāpēc no viņu augļiem jums tos būs pazīt.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.12.03 22:04:58
Kristofers

Nu neizdosies Tev mani piespiest viņas uzskatīt par pravietēm (

Es par sašu ...Tu par pašu.
Neesmu Tev spiedis šādu formu kā Tu apraksti, jo , ja Tu brutāli paziņo , ka sievietēm nav jāmaisās pa altāri , tad ...diemžēl Tu esi tāds pats kā tās iedomīgās skolnieces. (neuzņem personīgi)
Nenovirzīsimies no tēmas. Un tēma ir šāda. Sieva sludina Dievnamā Kristus vēsti un sirdsatvērtie klausās. Un Dievs ir priecīgs par šo savienību - sieva sludina Viņa nodomu ....citi klausās. Klausās vīri un sievas. Par to iet runa.
Taisnību sakot, Tavs pēdējais komentārs man vieš prieku, jo Tu beidzot sāc runāt caur sevi , caur savu sirdi , sirds taktu. Es ļoti ceru , ka tas notiks tā arī turpmāk un diskusija būs mērķtiecīga. Vajadzīga kā Tev , tā man.
Tātad , paiet vēl 33 gadi , ANNa iespe`jams jau mirusi. Bet templi noteikti apciemo arvien vairāk ANNas un Mateji , jo tauta ir Dieva uzrunāta un kļuvusi atvērtāka. Lūk , 33 gadi pēc ANNas , piepildās Annas sludināšana un priesterība izbeidzas līdz ar priekškara pārtrūkšanu. Templī paliek ANNAS, Jāņi ....viņu pravietiskais spēks. ANNAS NEPĀRSTĀJ SLUDINĀT. ANNAS TURPINA DIEVA NAMOS SLUDINĀT. Tāpēc kor. 11. nodaļā droši varam likt ieskatu , ka Pāvils to saka sievām , lai uzvelk lakatus , ja pravieto , vai sludina Dievnamos.
Izbeidzas šķīsta , nešķīsta nošķiršana Dievnamos. Dievnami kļūst par Kristus vēsts sapulču vietām. Kristieši nenodarbojas ar grēknožēlas rituāliem , jo Kristus ir pēdējais upuris par mūsu grēkiem.
Ja draudzei ir liturģisks Dievkalpojums , sapulce , kas izveidojusies kā tradīcija, tad tas nav nekas slikts , jo draudzei kopā ir jāsanāk ( nepametiet sapulces) , bet tas nenozīmē , ka sapulču , kalpotāju izvēle ir obligāti ierakstāma kā vienīgā likumdošana. Un it kā savādāk nedrīkst. Te ir tā sarunas jēga. Ka uzspiest nedrīkst neko kristīgā draudzē, jo konfesijas likumi vienmēr būs atšķirīgi ar Bībeles pamācībām. Jo katra konfesija patur tiesības izmantot kādas rakstu vietas . Tātad , Dievs ir lojāls pret visām konfesijām, tāpēc arī mums ir jābūt lojāliem. Ja kāda sieva ir mācītāja....priecāsimies , palīdzēsim viņai, cienīsim. Tāpat cienīsim , ja kāds mācītājs Lelb Dievkalpojuma laikā kvēpina, izveido kādreiz kādu interesantu Dievkalpojumu, nestandarta. Tas tikai bagātina mūs. Jo Dievs grib kopā ar mums priecāties , nevis ļauni noskatīties uz neapsegtajiem matiem. Jēzum sieva kājas ar matiem skāra. Un tas nebija tas ko padomāja daži. Tā bij agape....korintiešu 13 Mīlestība.
Lūk, tas arī bija Annā . Anna mīlēja Dievu ar visu sirdi un sludināja visur. Kā var aizliegt sludināt. Tu reiz rakstīji , ka mācītājs raksta svētrunu . Svētruna ir jāraksta tikai un vienīgi Svētā Gara spēkā. Lūdzot Svētā Gara Jēzus klātbūtni. Apraksts par Annu ir tāds , ka viņa sludina Svētā Gara spēkā. Mums visiem tā ir jādara. Es tā daru. Un redzu rezultātu. Nevar pateikt sievai lai viņa nekāpj kancelē, jo kancele nav nekas. Vārds , ko sagatavojis Dievs šai mācītājai Svētā Gara spēkā ...tas it kancele un altāris.
Ir veikti pētījumi par lielākajām draudzēm. Liturģiskie Dievkalpojumi nav galvenais draudžu attīstībā , bet pareizi izveidota kalpošana. Svēta sadraudze. Lūgšanu grupas , misijas grupas utt. Tad draudze ar prieku iet uz kopējo sapulci Dievkalpojumu . Šie Dievkalpojumi ir atšķirīgi katrai konfesijai. Bet kalpojošai draudzei nekas nav šķērslis.
Pamēģini domāt par šim lietām.
Dievs Tevi mīl , es arī....
Un tā tālāk [68.32.159.189]
# Iesūtīts: 2009.12.03 22:43:22
KRISTOFER -
Un tagad pārfrazēsim… - studējot LU Teoloģijas fakultātē, ir satikti arī cita tipa vīrieši. Tādi, pie kuriem neredz nekādu Dieva tuvumu un Dieva cilvēka gaišumu un pazemību. Bet gan lepnību, iedomību un augstprātību. Tie nerunā to, ko Dievs licis teikt, bet gan atreferē konservatīvteoloģiskās un patriarhālās grāmatās lasīto caur sava ego un kompleksu prizmu. Daudzi no tiem tagad ir (vai nu vairs nav) evaņģēlisti vai mācītāji Latvijas Luterāņu baznīcā. Ka Tev tas patīk??? Izklausās tikpat labi, ka Tu to biji iecerējis, vai ne?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.12.03 23:45:23
Un tā tālāk [68.32.159.189]

Šīs lietas var labot. Man nav tāda tieksme kaut ko apkarot un iznīcināt. Esmu runājis ar Baznīcas vadību. Pāvils Brūveris piekrīt manam priekšlikumam, ka ir augstskolās jābūt vēl papildus priekšmetam , kas jauno mācītāju tīri teorētiski sagatavo kā ieiet draudzē, kā vērtēt draudzi un vidi, kādus lēmumus , priekšlikumus drīkst pieņemt, kādus , ne utt. Arī J. Vanags nav pret. Piem. vai ir jāmāca vienpusējs skaidrojums - ,, Gani Manas avis,, . Ir jāmāca arī kā avis sargāt. Kas ir avis . Caur rakstiem var izveidot jaunajos studentos pareizu attieksmi pret cilvēkiem , draudzi . Jo lielākais klupšanas akmens ir , kā Tu raksti - paaugstināšanās. Un tā nāk no nepareizas mācīšanas kristīgajās augstskolās.
P. Brūveris man piekrita , ka ir kaut kas jāliek klāt no priekšmetiem , kas sakārto jaunā mācītāja sirdi un uzvedību.
Visi būs ieguvēji. Draudzēm nebūs vairs tik lielu problēmu, jo reizēm ir tā ka Jēzus vietā par priekšnieku nostājas mācītājs un draudze izformējas. Un paliek tikai liturģija.
Kristofers
# Labojis Kristofers: 2009.12.04 11:07:31
Aivars Lapšāns Paldies par tavu garo un personiski izjusto atbildi. Bet ceru, ka Tu spēsi saprast manu nostāju, ka cilvēkam, kas grib sludināt Dieva Vārdu, tam pašam sevi vajag pakļaut Dieva Vārda autoritātei.
Dievs savu Sv. Garu ir devis visiem patiesiem kristiešiem. Lielā Misijas pavēle (Mt. 28:18-20) attiecās uz visiem kristiešiem. Jaunajā Derībā mēs redzam sievietes-pravietes. Tādas ir bijušas arī vēlāk Baznīcas vēsturē. Mēs redzam sievas, kas stāsta par Jēzu, un tādas ir bijušas Baznīcas vēsturē, pievēršot Kristum savus vīrus un savus kungus.
Piem., Gruzijas pareizticīgā Baznīca godina sv. Nino (296. – 338. g) kā apustuļiem pielīdzināmo un Gruzijas apgaismotāju ( Equal to the Apostles and the Enlightener of Georgia, skat. visu Vikipēdijas rakstu šeit ) Šīs apbrīnojamās sievietes tēvocis bija Jeruzālemes patriarhs, kas nodrošināja viņai labu izglītību. Reiz vīzijā viņa redzēja sv. Jaunavu Mariju, kas viņu sūtīja sludināt kristietību Ibērijas karalistē (mūsdienu Gruzija), apsolot Dieva klātbūtni palīdzību.
Gruzijā viņas sludināšanai bija panākumi, jo Dievs viņai deva arī dziedināšanas dāvanu. Viņa izdziedināja karalieni, kas pēc tam pieņēma kristietību un pati Nino viņu nokristīja. Karalis Mirians sākumā pretojās jaunajai mācībai, un pat mēģināja to vajāt. Reiz medībās mežā viņu piepeši pārsteidza pilnīga tumsa. Karalis lūdza Dievu ar vārdiem - ja tas Kristus, ko Nino ir sludinājusi viņa sievai patiesi ir Dievs, tad lai Viņš izved no tumsas, apsolot pamest elkus un pielūgt Kristu.
Tikko karalis beidza šo lūgšanu, parādījās gaisma, un karalis atgriezās mājās. Viņš, visa viņa saime un pavalstnieki pieņēma kristietību un 327. gadā karalis pasludināja kristietību par valsts reliģiju. Tā Gruzija kļuva par otro kristīgo valsti pasaulē (pirmā bija Armēnija).
Pēc kristietības pieņemšanas, karalis Mirians sūtīja sūtņus pie Romas imperatora Konstantīna I ar lūgumu atsūtīt bīskapus un priesterus. Gruzijā sāka celt baznīcas un noturēt regulāros dievkalpojumus. Bet Nino, pēc Gruzijas konversijas pabeigšanas, devās uz Bodbes klosteri kalnos, kur viņa dzīvoja līdz savai nāvei.

Tātad, rezumējot, - sievietes var sludināt Dieva Vārdu, un par šīs sludināšanas svētīgumu liecina Baznīcas vēsture. Sieviete drīkst arī kristīt.
Bet - vienīgi vīriem Dieva Vārds atļauj ieņemt draudzes vadītāju - bīskapu un prezbiteru amatu (skat. attiecīgos Sv. Rakstu citātus šīs pašas diskusijas 2. lapā). Tāpēc Dievam paklausīgās svētās sievas nekad nav uzņēmušās šos amatus ... līdz pagājušam gadsimtam.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.04 11:15:56
Kristofers, uhtii Veel ir kaadi taadi staasti... nemaz nezinaaju Forshi!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.12.04 11:48:56
Kristofers

sievietes var sludināt Dieva Vārdu
Sieviete drīkst arī kristīt.


Uff, nu tad vismaz tiktāl būtu tikuši... k.a.b.j.

vai Kristofers varētum vēl iz sevis izmocīt, ka mācību sludināt jau arī ir tieši tas pats kas mācīt (sk. - Karalis Mirians sākumā pretojās jaunajai mācībai ), un līdz ar to lai Pāvila sirsnīgais ieteikums (taču mācīt es sievai nepieļauju) arī paliek tur kur tam īstā vieta, proti, Korintas pļāpātavā..
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.12.04 12:07:40
Kristofers

Paldies , bet Par Nino man nekas nav jālasa.Par Nino zinu labi , esmu bijis pie viņas kapa.
Vairāk tomēr es gribēju , ka Tu runā par tēmu.
Un atkārtošos trešo reizi. Bībele māca caur vēsturiskiem faktiem , ka sievas ir sludinājušas publiski , pat Dievnamos . Kāpēc gan sievas to nedrīkst darīt šodien? Ir atbilde - kādam tas nepatīk. Kas tie par cilvēkiem? Tie ir tie cilēki , kuri jauc Bībeles brīvās sludināšanas formu ar baznīcas slitākajām tradīcijām. Sludināšanas aizliegšana ir slikta tradīcija. Kāpēc to tagad grib reanimēt?
Par draudzes vadītāju nekas nav teikts. Sorī. Tas ir ļoti bīstami. LELB draudzes vada milzīgs daudzums sievu. Ja viņas to nedarītu , tad daudzas baznīcas būs jāaizver ciet. Es to zinu labi , jo bieži viesojos draudzēs.
Bīskaps mūsu laikos ir prāvests. Draudzes vecākais ir no draudzes ievēlēts cilvēks. Mācītājs nav draudzes vecākais. Bībele perfekti nepasaka kas ir bīskaps. Es to saprotu , ka viņš ir bijis draudzes vecajs , kas pārstāvējis arī kādas citas draudzes. Mums tie tagad ir pravesti. Bīskapi LELbā ir vēl augstākā hierarhijā. Tātad , Bībelē ir viens variants LELBam mazliet savādāks. Nav ko satraukties. Ja tā nolēmuši lai ir. Ja kaut ko grib pārkārtot pēc rakstiem , tad jāpārkārto viss. Gribi nomest sievu kalpošanu. Jāmet nost mācītāja amati un jātstāj tikai viņam Bībeles stundas....neies cauri šiā...
Uldis
# Iesūtīts: 2009.12.04 21:49:02
Jošs Mulders

Tiešām, kāds te sakars ar ciltīm.
Uldis
# Iesūtīts: 2009.12.04 21:52:36
Aivars Lapšāns

Atļaušos tomēr norādīt, ka šī Anna nevis sludināja, bet pravietoja. bez tam, ja viņa bija templī, tad viņa noteikti nebija svētajā vietā, bet pagānu pagalmā. Īsi skakot, vecīt, beidz muldēt un muļķot cilvēkus. Mācies Rakstus. Rakstu zināšana nav dziesmiņu dziedāšana.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 45 , pavisam kopa bijuši: 34950