atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vai Baznīcai jāveido labāka pasaule?
vilks
Iesūtīts: 2009.11.19 00:23:16
Pārceļu citā tēmā radušās idejas uz atsevišķu tēmu.
---------------------
*Duksis
Iesūtīts: 2009.11.18 16:01:25
Es kā ateists, bet luterāņu pēctecis, vēlu luteriskajai baznīcai to labāko. Tomēr nevaru neredzēt, kā luteriskā baznīca tiek pārvērsta par katoliskās baznīcas sektu. Diemžēl, vismaz mani, tas nepriecē. Labprāt redzētu luterisko baznīcu nevis kā teoloģisku diskusiju klubiņu un lētu teātri svētdienās, bet gan kā organizāciju ar stiprām draudzēm, kas vairāk par savu locekļu individuālo dvēseļu pestīšanu ir nodarbinātas ar to, kā padarīt labāku pasauli, kurā mēs dzīvojam - sekot tam, ko teicis Luters: "Tas, kurš nemeklē laimi, atradīs to ātrāk kā citi, jo tie, kas meklē laimi, aizmirst, ka pareizākais ceļš, lai rastu sev laimi - ir meklēt to citiem." Labprāt redzētu luterisko baznīcu nevis kā "Rakstos taisnotu", bet gan kā normālu sociālliberālu politisko kustību.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.19 17:29:02
> Rietumu civilizacijaa, kas ir caur caureem piesuucinaata ar Kristietiibu

Kaut kā nejūtu, ka maršruta autobuss, gutas sulas, sojas cīsiņi, pulvera piens un jebkura cita lieta, piemērām LG televizors, Samsung ledusskapis vai Nokia telefons būtu piesūcināts ar kristietību. Nu. sitiet kaut mani nost, bet nejūtu!
Aizejošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.19 17:30:11
Nu luuk, taatad Ct norij kaarteejo sviestmaizi un saak izteikt savas domas. Kas notiek?

1) Tevi dzirdees tikai klaatseedoshie un visticamaak buus iigni, ka tu traucee vinjiem klausiities
2) Ja tu savas domas saac izteikt attieciigi, kad notiek savstarpeejaas sarunas, tad iespeejams kaads ar tevi parunaasies, bet visticamaak vienkaarshi tevi nesapratiis un neuzturees sarunu
3) Beediigaakais scenaarijs - tevi paluugs iziet, ja tava verveleeshana apkaarteejiem traucees!
Aizejošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.19 17:30:53
Duksis, nu bet pareizi... zivis arii nejuut, ka ir uudenii
Aizbrauksi uz Iraanu, jutiisi gan...
Aizejošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.19 17:33:16
Tas ir tad, ja viņš ir. Dabā kautkā nesanāk objektīvas lietas ignorēt. Šeit kaukā tas nestrādā. Vai Dievs nav dabā, vai arī nav objektīva parādība. tas tā...

Un tev ko ir izdevies ignoreet pashas Dabas existenci? Ilji taa nav objektiiva? Ilji taa ir "pati apr sevi"... tas ka tu nesaproti to ko tu noveero, jau veel neliecina, ka tas ko noveero neexistee

Kaa arii Dabaa visai viegli ignoreet objektiivas lietas... piemeerm heezenberga nenoteiktiibas principu es veel shodien ignoreeju! Bet uz vinja staav visa makropasaule, kas izaug no kvantu pasaules! Buutiibaa ikdienaa es ignoreeju 99% visas fizikas... un man tas izdodas
Aizejošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.19 17:34:18
Vot noakratiski - ateistiska valsts - buus gana stabila.

Tu to nezini... Pasaulee tu neesi nedz pirmais nedz peedeejais utopists kas iedomaajas, ka vinja iedomaataa valsts ir stabila. Dekarts, kas bij gudrs onka, piemeeram, domaaja, ka Demokraatija ir ljoti nestabila formaacija, un vinjam kaa izraadaas nav taisniiba... pastaav taa demokraatija visai ilgi!
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.19 17:42:30
Nepiesieniet Dekartam (1596-1650) - domas par demokrātiju, t.i. par ko tādu, kas viņa laikos pat tuvu neeksistēja. Viņu nodarbināja kas cits. Arī kas šāds: "Kāda no manām pamattēzēm paredz vienmēr censties drīzāk pārvarēt sevi nekā likteni un drīzāk mainīt savas vēlēšanās nekā pasaules kārtību; un vispār pieradināt sevi pie uzskata, ka pilnīgi mūsu varā ir tikai mūsu domas."
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.11.20 09:34:41
Aizejošs Mulders
Toties Platons pareizi izteicās par demokrātiju, ka tai nav savas labās formas, bet ir tikai sliktā. Vienkārši tāpēc, ka pūlis nekad labs būt nevar, jo nejēdz, kas ir vai nav labi. Lielāka cerība tad ir uz vienu jēdzīgu monarhu.
izlog.S.R. [95.68.33.120]
# Iesūtīts: 2009.11.20 09:42:10
EzītisMiglā
tu pavisam apdauzīts esi? kādi vēl monarhi!? nost ar monarhiem! un pārējiem vadoņiem! lai dzīvo miers un tautu draudzība!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.20 13:45:08
S.R. EM runaa par Platonu... paarlasi shamaa textu "Valsts"
Adonika
# Iesūtīts: 2009.11.20 18:35:39
IMHO sociālās problēmas ir baznīcas lauciņš. Tik mūsdienās tas nonivelēts līdz valsts biznesa līmenim. Bet vispār baznīca nevar neko padarīt labāku - pietiks ja tā dalīsies ar Kristus vēsti un tad ar Kristus darīs pasauli labāku.
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 170 , pavisam kopa bijuši: 10502