atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu III
vilks
Iesūtīts: 2009.11.18 13:56:56
Trešā daļa diskusijai.
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.12.15 01:54:23
Merlins
Par TF . Laikus ir jāiejaucas un uzstājīgi jāsakārto lietas. Mums latviešiem ir uz diviem trīz partijas. Kāpēc , tāpēc , ka mēs pastāvīgi nodarbojamies ar faktu konstatāciju, organizēm nākamo....bet kur teikts , ka nākamais ir labāks? Es piem. esmu šokā , ka ērģelniekiem netiek mācīti citi populārie instrumenti, kā tas pat ir Mūzikas akadēmijā. Ēģelnieks tāds draudzes ērģelnieks vien sanāk. Bet ja pēc Dievkalpojuma viņš vēl draudzei pamāca dziesmiņas ar ģitāru un sintezatoru, tad tas darbs ir daudz svētīgāks. Bieži vien draudžu ērģelnieki ir kā tāli radi baznīcā , kurā viņi ierodas spēlēt .
Un kad beidzot būs priekšmets -,, Kā kalpot draudzē,,. Šī tēma ir ļoti aktuāla . LA sagatavo mācītājus pēc priekšmetiem. Bet vai tad nav jābūt priekšmetam kā korekti sākt darbu draudzē. lai tādi gadījumi kā ar AB neatkārtotos. Tas ir kā vadībai tā draudzēm tikai par sliktu, jo ne visi spēj saprast Mīlestības un iejūtības galveno jēgu. Te, šie komentāri ,šajā forumā rāda , ka bardaks ir pamatīgs. Tam , kam ir jāmāca nodarbojas ar pazemošanu. Tam ,kam divi jāsavieno , viņš vienu pievāc sev un uzbrūk uz otrā jau kopā. Tas viss ir no tā , ka nav skolā priekšmeta - kā ieiet draudzē, problēmdraudzē utt..
Arī par sieviešu ordināciju. Tāpat kā TF Tu kādai rakstīsi - a, nu , toreiz jau tā nebija , bija savādāk . Divi iecirkņi izvirzīja pirms diviem gadiem ....nu , mums Fišere piegriezās un mēs nolēmām visas sodīt. Izvilkām divi gadi vecu papīrīti , aizpūtām putekļus....Tikai nepārprasījāt draudzēm no tiem iecirkņiem , vai viņas vēl uztur šādu prasību , jo mācītāji cirkulē kā zemeslode baigā ātrumā....
Vajag iet uz ministriju runāt , pārliecināt. Un kā Lapšans ar plakātu pie loga ... varbūt tad latvietis kaut ko arī varēs izdarīt nekā tikai vaimanāt un nodarboties ar šķeltniecību. Varbūt lietas var kārtot tagad? No jauna....Kā vispār tā varēja sanākt , ka viens cilvēks var pārkvalificēt TF . Kut tad bija pārējie? Kāpēc neviens neiejaucās , neuzstāja par sekām....?
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.15 10:57:24
Aivars Lapšāns, "Man , personīgi, gars iekšā pilnīgi ārdās , ja es klusēju , ja redzu , ka fleitētājs stāv manā priekšā un melo par kādu kalpotāju. Man vispār reizēm jāpaiet malā un jāpalūdz, jo es pilnīgu jūtos stresains kāda klātbūtnē."

Pēc grēksūdzes, sirdī vajadzētu iestāties mieram.

"Svētīgi jūs esat, ja jūs lamā un vajā un ar meliem par jums runā visu ļaunu Manis dēļ."

Raimonds
# Iesūtīts: 2009.12.15 12:37:20
armilo
Nevar neredzēt, kā emocijas vārās ! Tēma un paceltās blakustēmas arī nav tās vieglākās. Bet tuvojoties Ziemassvētkiem, nāk prātā doma, ka Dievs jau mums, līdzīgi kā dodams savu Dēlu, ir devis citam citu!
Uldis
# Iesūtīts: 2009.12.15 13:46:05
indriķis

Viens reverans pēc otra, bet Vanags kā neredz, tā neredz!!!
Uldis
# Iesūtīts: 2009.12.15 14:11:07
Aivars Lapšāns

Kā vispār var kalpot bez gara - te ir viens dzīvs piemērs: Aivars Lapšāns. Armilo pareizi tev norādīja uz donātisma herēzi tevī. Tuvāk par to var iepazīties grāmatā, kuras nosaukums ir "Teoloģijas vēsture". Tur ir smalki viss aprakstīts, kā tā notika un izveidojās. Bet vai tu esi draugos ar grāmatu un lasīšanu?
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.12.15 16:02:59
Aicinu cienījamos diskutētājus nedaudz atbrīvoties - kā nu kurš to māk ...
+Jānis
# Iesūtīts: 2009.12.15 16:18:02
Uldis

Vanags redz visu.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.12.15 17:02:52
indriķis
Es vispār nesaprotu, priekš kam tāda TF vajadzīga, izņemot šo un to, kas tāpat jāfiltrē, tur vispār nekā laba nemāca. Ja valdība piespiedīs LELB savus mācītājus iet caur to smadzeņu skalotavu, tad drīz vien mēs totāli atkritīsim no Dieva Vārda
rainars
# Iesūtīts: 2009.12.15 17:58:11
Ja man jāizsakās par TF ,tad teikšu ka mums draudzē evanģēlists svētdien norunāja sprediķi svētajā garā.Saliekot zināšanas ko ieguvis TF ,zinot grieķu,jūdu tradīcijas un Lutera ievirzienu.Kādu laiku tā nebija bijis:prieks ,aizkustinājums līdz sirdij,žēlastības asaras,iekšējs prieks nu pa īstam,visss krūtīss gavilēja.Slava .Ālelūja.Āmen.

Vanags redz visu.

Arī mazpaļaušanos uz Dievu ?
manhu [78.142.140.194]
# Iesūtīts: 2009.12.15 18:11:15
rainars

Sāki savu komentu garā, pabeidzi miesā.
HAW-WA [78.84.28.76]
# Iesūtīts: 2009.12.15 18:18:06
Man un daudziem TF deva augstumus un dziļumus, pamatu visai dzīvei. Daudzas durvis starp kurām ir izvēle ieiet, iziet, palikt. Kursabiedrus ar kuriem var strīdēties līdz nemaņai, līdz saules rietam un ausmai, visas dzīves garumā, par mūžīgām patiesībām. Un palikt katram pie sava un cienīt vienam otra viedokli. Tā deva iespēju iepazīt profesorus, kur katram par vienu un to pašu lietu var būt pilnīgi radikāli pretēji viedokļi. TF deva māju sajūtu, kur darbinieki rūpējas par studentiem, piederību kopīgai vērtību telpai. Kā sacīja dekāns Ralfs, tā ir kopiena, kuru tai nepiederīgie nesaprot.
rainars
# Iesūtīts: 2009.12.15 18:27:47
manhu [78.142.140.194] paldies .Tiešām paldies .Palūdzies-palūdzatais .Pats arī manu ka tā notiekas . Gribētu pats bez betiem.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.12.15 19:46:34
Jebkurā gadījumā apmeklējot lekcijas TF ir jāuzliek prātam ārkārtīgi smalks filtrs. Takš tur puse studentu vispār ir ateisti
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.12.15 22:32:27
+Jānis

Šodien skolniekam ieliku tikai seši par ģitāras spēli. Labs skolnieks. Bet mazliet nebija piestrādājis pie viena ziemassvētku skaņdarba.
Tev lieku- 10 ,, Par Vanags visu redz,, . Bet tiešām , kāpēc nevaram šitās lietas caur anekdotēm...
Kurš izstāsta vienu anekdoti , tas drīkst ieklāt vienu komentāru par tēmu.
Un visi raksta savus vārdus un uzvārdus. Ai , ka te viss pamainītos.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.12.15 22:45:00
TF nevaru ar ļaunu vārdu pieminēt. Beigu beigās lielā puse LA pasniedzēji arī tur mācījušies, tāpat kā daudzi sakarīgi paziņas. Protams, dažādiem profesoriem dažādas pieejas bija. Un tāpat arī atšķirīgas ambīcijas. Kas attiecināms arī uz studentiem. Cits vienmēr pareizs, cits provokators. Kas zinošs, kas pļāpīgs. Kas katolis, kas luterietis, kas baptists, kas vēl nezin kas. Bet kaut kas ģimenisks tajā pasākumā bija gan. Īstenībā, tikai lielākā saskarsmē ar toreizējo Konsistoriju nonākot, piefiksēju, ka pastāv kāda spriedze abu starpā. Lai gan starp pasniedzējiem atceros kā Akmentiņu, tā Feldmani, Vanagu, Rubeni, Klīvi, Vārsbergu, Cālīti, Kalmi un citus. Bibliotekāres gan pirkursniekiem ātri vien prata paskaidrot, kuri autori kuriem pasniedzējiem ne īpaši patīkot, ja atzīmes interesē, bet kopumā nekādi `smalkie prāta filtri` nebija vajadzīgi. Jāmācās bija.
Vienīgi, kas tam kopīgs ar sieviešu ordināciju?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.12.15 22:46:36
Uldis

Protams , Uldi , ka esmu . Bet Tev derētu palasīt Bībeles rokas grāmatu par Templi , sievu kalpošanām , korintiešu skaidrojumiem.
Man , taisnību sakot, Tavi dzēlieni pat nepieskaras , jo Tu aizbēgi no sarunas par Templi , kur pravietoja ANNa. Tagad Tu atgriezies ar apvainojošu uzbrukumu. Tev tā`šķiet , ka Lapšānam ir laiks ieriebt , jo vēl daži čomi ir uz vienu roku... Tev , Uldi , nav neērti? Ja Tu mani uzskati par sāncensi , tad es Tevi nemaz . ES šajā diskusijā iesaistos vien pamatojot Bībeles un Dieva pavēli , ka visiem ir jāsludina evaņģēlijs . Arī sievietēm. Tu ļoti nekristīgi man uzbruki pimais. Tu izdarīji pirmo soli, tad arī izdari kā kristietim pienākas un beidz mani apmelot. To , ko Tu te raksti , man nevar pierakstīt. Ja gribi ar mani diskutēt , tad tikai par tēmu. Tu aizbēgi no sarunas, tad kādēl atgriezies ar lādēšanos? Ko no Tevis var mācīties? Kā ar tiem kartupeļiem? Pats stādi? Vai Templī pagānu pagalms ietilpst vai ne? Vai Kor. 11. Pāvils sievu uzrunā vienu mājās , kad viņa pravieto , jeb publiskā pasākumā? kamēr neatbildēsi uz šiem jautājumiem, Tu man liecies šajā forumā kā demagogs un ļaunuma sējējs.
Un , Uldi, vēl viens jautājums. - lūdzu , piešuj man donātismu. Pamato , kā Tu to saproti caur rakstiem, attiecībā pret mani? Būšu priecīgs arī uz šo atbildi.
Armilo man nav līdzvērtīgs sarunu partneris, ja ko nezin , tā sāk stresot tāpat kā Tu. Nu neesmu es jums sāncensis liecieties mierā. Man ir citi plāni....
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.16 01:15:44
Aivars Lapšāns, Anna bija praviete nevis priestere. Viņa tik tiešām kalpoja templī. Viņas kalpojums ir laju kalpojums, kuri ir aicināti piedalīties dievkalpojumā ar Rakstu lasīšanu un lūgšanām. Ievēro, Anna nekalpo pie altāra.
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.16 01:23:45
Aivars Lapšāns, " Vai Kor. 11. Pāvils sievu uzrunā vienu mājās , kad viņa pravieto , jeb publiskā pasākumā?"
Atkal, kāda starpība, vienu vai publiski, runa ir par pravietošanu nevis kalpošanu pie altāra. Nejauc taču pravietošanu ar kalpošanas amatu.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.12.16 08:47:30
armilo
Vai tad mācītājs ir vienīgais priesteris? Kā tur ar 1. Pētera 2. nodaļu paliek? Tā tikai vīriem priekšā lasāma?
rainars
# Iesūtīts: 2009.12.16 09:16:59
Jānis Kristītājs sludinājis ārpus tempļa un arī Jēzus krustā sists ārpus nometnes.
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 132 , pavisam kopa bijuši: 35555