atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Pujats vēlas aizliegt skolās izplatīt filmu par seksuālo veselību
pich007
Iesūtīts: 2009.11.13 16:51:16
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2009.11.13 23:30:34
Mārtiņš

Tieši tāpēc ir jādara viss, kas atbalsta un nostiprina spēcīgu ģimeni, lai šādas situācijas būtu mazāk.
.................
Vidēji katrai meitenei 2 puiši. Tātad sanāk, ka puiši ir 28%, bet meitenes 14%.
Un par ko tas liecina? Puišos ļoti agri nostiprinās prakse, ka meitenes ir izmantojamas un pametamas. Tur arī rodas tās vientuļās māmiņas (ne tikai) .


ljoti interesanti... var buut paariesim no teoretizzeshanas uz praksi?
Sheit forumaa ir viena meitene - esenif. Vinja dziivo viena. Ir adopteejusi 1 beernunama meitinju un gatavojas adopteet veel vienu beernu. Vinja, dziivodama viena - paarstaav nepilniigu, viena dzimuma vecaaku gjimeni. Bez pozitiivaa 2 vecaaku savstarpeejaas cienjas un miilestiibas parauga. Ko cieniitais Maartinjsh ir dariijis lai shii konkreetaa meitene nebuutu vairs viena, vai arii atdotu atpakalj beernus beernunamam? Nu, tur - lai shaadas situaacijas buutu mazaak, un onkreetaa tiktu vienkaarshi izb
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2009.11.13 23:31:09
Nu, tur - lai shaadas situaacijas buutu mazaak, un konkreetaa tiktu vienkaarshi izbeigta.
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.13 23:42:19
Noskatījos delfi.lv pieejamo filmu. Tiesa, tikai vienu, tur bija arī citas. Manuprāt, ļoti ok. Nekā tāda, ko mūsdienu jaunieši nedarītu + informācija, kas viņiem ir nepieciešama, ja viņi vēlas izdarīt konkrētas izvēles. Es saoprotu, ja RKB nepatīk kontracepcijas lietošana pat laulībā, tad šādas īsfilmas arī varētu nepatikt, bet nu tā principā ir baznīcas iekšējā problēma. Lai īpaši informē visus baznīcai piederošos jauniešus par to, ka RKB ontracepcija ir grēks, bet lai netraucē pārējai sabiedrībai izglītot jauniešus par to, ka viņu izvēles ir saistītas arī ar zināmu atbildību.
Francisks
# Iesūtīts: 2009.11.14 09:00:37
Es arī īsfilmas paskatījos un pilnīgi piekrītu Vilkam.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.11.14 11:44:32
Laikam jau pamatos no Augustīna Grēksūdzes laikiem, ļaudis tiek par to kaunināti; un par seksualitāti domā kā kaut ko nešķīstu un pret Dievu nodevīgu. Kā nekā saistībā ar Iedzimto grēku taču nosauc iekāri. Un tas, ka par šīm lietām nerunā vai runā zagšus, neveicinās veselīgu izpratni. Ne jau tika katoļi nezin ko iesākt, ja apspiest seksualitāti ir viens no pastorālā aicinājuma nosacījumiem!
incognito
# Labojis incognito: 2009.11.14 11:56:41
Man kardināla kunga ideja par tikumības radīšanu, aizliedzot seksuālo izglītību, liekas laba. Bet baidos ka tā nestrādās sabiedrībā, kur informācijas aprite netiek cenzēta.
Iedomāsimies, ka piepildās katoļu baznīcas sapnis un kontracepcija tiek aizliegta. Seksuālā izglītība arī un jebkādi mājieni uz seksu publiski pieejamos mākslas darbos arī tiek aizliegti. Zālamana augstā dziesma tiek iekļauta tikai pieaugušo bībelēs. Jaunieši par seksu uzzina tikai pēc laulībām, kad pēc ceremonijas īpaši sagatavots priesteris izstāsta viņiem, kā rodas bērni un sagatavo viņus laulāto pienākuma veikšanai ar Vatikāna apstiprinātu brošūru palīdzību.
Lai novērstu potenciāli bīstamus kontaktus starp dzimumiem, zēni un meitenes līdz 18 g. vecumam dzīvo internātos, kur pretējā dzimuma pārstāvjiem ieeja ir liegta. Zēni spēlē futbolu, meitenes mācās vest mājsaimniecību. Nu, ja kādu pieķer homoseksuālisma grēkā, tas tiek bargi brīdināts, ja atkārtoti - var izvēlēties starp ķīmisko kastrāciju un mūža ieslodzījumu viennīcā.

Tāda sistēma droši vien strādātu, bet vai mēs to gribam?

Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.11.14 13:18:02
masiks [159.148.73.94]
Sheit forumaa ir viena meitene - esenif. Vinja dziivo viena. Ir adopteejusi 1 beernunama meitinju un gatavojas adopteet veel vienu beernu. Vinja, dziivodama viena - paarstaav nepilniigu, viena dzimuma vecaaku gjimeni. Bez pozitiivaa 2 vecaaku savstarpeejaas cienjas un miilestiibas parauga. Ko cieniitais Maartinjsh ir dariijis lai shii konkreetaa meitene nebuutu vairs viena, vai arii atdotu atpakalj beernus beernunamam?

Vai tu atbalsti, ka bērni tiek pamesti un ir spiesti dzīvot bērnumanos? Vai tu atbalsti, ka arī citām sievietēm veidojas tāda pat dzīve kā esenif? Un konkrēti viņu es varu tikai apbrīnot par tādu uzņēmību, bet personīgi palīdzēt neplānoju.

vilks
Noskatījos delfi.lv pieejamo filmu. Tiesa, tikai vienu, tur bija arī citas. Manuprāt, ļoti ok. Nekā tāda, ko mūsdienu jaunieši nedarītu + informācija, kas viņiem ir nepieciešama, ja viņi vēlas izdarīt konkrētas izvēles. Es saoprotu, ja RKB nepatīk kontracepcijas lietošana pat laulībā, tad šādas īsfilmas arī varētu nepatikt, bet nu tā principā ir baznīcas iekšējā problēma. Lai īpaši informē visus baznīcai piederošos jauniešus par to, ka RKB ontracepcija ir grēks, bet lai netraucē pārējai sabiedrībai izglītot jauniešus par to, ka viņu izvēles ir saistītas arī ar zināmu atbildību.

Es arī noskatījos. Tā nav izglītojoša filmiņa, tā ir noteikta dzīvesveida propaganda. Man nav laika (un ir slinkums) sniegt detalizētu analīzi par informāciju, ko tā sniedz. Acīmredzama ir niecīgā atbildībai atvēlētai loma, bet galvenais - dariet, tikai prātīgi. Tas ir atbilstoši sekulārajam (?) pasaules uzskatam, bet ne jau kristīgajam.

Ak jā-un tā 11 gadīgā meitene, kas nesen Rumānijā dzemdēja bērnu no 19gadīga vīrieša, nekad nebija dzirdējusi par kontracepciju un pat nezināja, ka būtu darījusi ko tādu, no kā var palikt stāvoklī.

Droša seksa izglītības trūkums diez vai ir galvenā šī un citu līdzīgu gadījumu problēma. Tā sakne ir daudz dziļāk, un filmiņas ir tikai mēģinājums cīnīties ar sekām, kas ielaistas gadiem iepriekš (ne vienmēr, bet pamatā).

---

Es neesmu pretinieks izglītojošiem materiāliem, bet esmu pretinieks melīgai propagandai. Es atbalstu izglītojošu izglītību, un lūdzu necentieties man piedēvēt visādus vājprātus (kā to demonstrē Ctulhu un masiks).
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.14 13:49:32
Neko jaunu nepateikšu. Ir lietas, kas sākas ar drošības un sirsnības sajūtu dzimtajā ģimenē un veselīgu pašcieņu. Ar filmelēm, protams, gadās visādi. Diemžēl ir jārēķinās, ka arī starp pusaudžiem gadās diezgan pastulbi eksemplāri.
Drīzāk jau būtu jārunā, cik vispār daudz no bērnības vairs tiek atstāts, un vai nav jāuzsver, ka mīlestība ir kas vairāk par paņurcīšanos, lietojot kontracepciju.
Atceros, ka pirms gadiem amerikāņi bija sarēķinājuši, cik 10 gadīgs bērns televīzijā vien jau ir redzējis slepkavības, sakroplošanas, dažāda kailum mīlas ainas, no kurām absolūts vairums saistās ar laulības pārkāpšanu, utt.
Domāju, ka kristīgiem vecākiem ir vispirms jābūt gataviem pašiem runāt par laulības un seksualitātes tēmu ar bērniem, nevis jāgaida uz skolu.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2009.11.14 16:40:24
Aivars
cik no tavas draudzes gjimenju vecaakiem IR gatavi runaat ar saviem beerniem par seksualitates teemu? Un ja nav - tad kaapeec?

Mārtiņš
tas ka tu apbriino esenif - nekaadi neatbild uz jautaajumu - kaapeec vinjas gjimenes modelis tev shkjiet pevilciigaaks, nekaa divu preteeju dzimumu vecaaku gjimene? Kaadaa sakaraa vientuljaas maates gjimeni pieskaiti pie "stiprajaam" gjimeneem? Piekam esenif, PRETEEJI tavam apgalvojumam par nav kljuvusi par vientuljo maaminju taapeec, ka agraa jauniibaa nodarbojaas ar izvirtiigu sexu.
Un, zinot KAS ir stipra gjimene Pujaaca kunga izpratnee - man nav skaidrs kaapeec tu taisies protesteet (vismaz esi gatavs kauko dariit) pret izgliitojoshaam filmaam, bet neko negrasie dariit lai stiprinaatu jeb izjauktu nepilniigo esenif gjimeni??!!
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2009.11.14 16:46:02
Mārtiņš
Tb - tu nevari dir@#t par aizliegumiem pamatojoties kaut kaadaas "stiprajaas gjimenees" ij vicinot sho stipro gjimenju karogu un tai pat laikaa NEKO nedariit taas pashas esenif sakaraa. Taa ir puritaaniska dubultmoraale, un taadai nav vietas ne skolaa, ne kancelee.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.14 18:48:33
masiks [159.148.73.94]
Es nesaprotu ko tu vēlies pateikt. Šķiet, ka esi pārpratis visu, ko vien var pārprast, vai arī demonstrē savu prasmi piekasīties burtiem un oponēt nepateiktajam.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.14 19:17:06
Izglītojošas filmas nepalīdzēs, palīdzēs paša piemērs un audzināšana ģimenē.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2009.11.14 19:36:04
Mārtiņš
es visu ljoti labi saprotu, tas tu nevari saskatiit pats savu apgalvojumu konsekvences pat tad, ja tev taas ar pirxtu paraada. Ja gribeeji piekasiities jaunatnes sexuaalajai audzinaashanai, tad taa arii vajadzeeja teikt - tev nepatiik ka jaunatne uzzin par kontracepciju. Jo tad vinji var to saakt lietot. Nevis muldeet kaut ko par stipru vai normaalu gjimeni, kuru tu te itkaa aizstaavi.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.14 20:04:15
masiks [159.148.73.94]
Tomēr neesi pietiekami pareizi esi sapratis.
Balss de Vīra
# Iesūtīts: 2009.11.14 20:15:20
masiks [159.148.73.94]
Tu taču labi zini, ka tīši pārproti un tīši piekasies. Tas taču ir tavs hobijs - kacināt kristiešus par jebkuru tēmu.
Bet pāragra informācija par ar seksu saistītām tēmām neveselīgi pievērš bērnu uzmanību. Esmu ar šo problēmu sastapusies. Izraisītājs tiešām mēdz būt pāragra informācija, un protams, ja vēl no "ielas", tad jo sliktāk.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.14 20:23:55
Laikam jau "plašsaziņas līdzekļu pārstāvju" šeit nav īpaši daudz tomēr varbūt kādu tas var ieinteresēt:

"Atsaucoties uz kardināla Jāņa Pujata atklāto vēstuli Latvijas Valsts prezidentam, Latvijas Republikas Saeimai un LR Izglītības un zinātnes ministrijai ar aicinājumu aizliegt skolās izmantot informatīvi izglītojošas īsfilmas „Tava dzīve – Tava izvēle”, biedrība „Papardes zieds” aicina plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus apmeklēt preses konferenci – diskusiju.

Gaidām Jūs š.g. 19.novembrī plkst. 11`00 biedrības „Papardes zieds” telpās Grēcinieku ielā 34, 5. stāvā.

Preses konferencē aicināti piedalīties:
• Dr. Dace Matule, ginekoloģe, biedrības „Papardes zieds” prezidente, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas valdes locekle;
• Jānis Liepiņš, Rīgas 49. vidusskolas direktors;
• Daina Jāņkalne, žurnāliste, filmas „Tava dzīve – Tava izvēle” režisore;
• Iveta Ķelle, biedrības „Papardes zieds” valdes priekšsēdētāja."

http://www.papardeszieds.lv

Turpat arī atrodama (lejupielādējamā informācija): Jāņa Pujata parakstītā vēstule (475.17 KB)

Starp citu, interneta portāls www.lelb.lv, kā jau tas "plašsaziņas līdzeklim" pienākas, varētu nosūtīt kādu vai kādas pilnvarotas personas, lai tās tur uz citiem paskatītos, sevi parādītu, un atreferētu par tur notikušo sava portāla apmeklētājiem.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2009.11.14 20:29:14
Mārtiņš
tu driiksti taa domaat. Mums ir brriva valsts, pagaidamm, par spiiti taviem un Pujaaca centieniem. Taapeec driiksti domaat ka vien gribi.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.14 20:33:05
Ko darīt, ja seksuālais briedums iestājas ātrāk par sociālo briedumu? 14-17 g.v. lēdijas un džentelmeņi jau fiziski ir gatavi turpināt cilvēku dzimumu, bet, pārsvarā gadījumu, viņi paši ir apgādājamo statusā, viņi nav apguvuši kādu specialitāti vai ieguvuši izglītību, kas ļautu sagādāt patstāvīgai eksistencei nepieciešamo. Nu, un ko gan darīt ar šādiem mūsdienu akcelerātiem, kuriem nepārprotami jau ir modušās seksuālas dziņas? Duksis to nezin. Duksis priecājas, ka viņam nav meitu, tādējādi ir atkritušas klapatas, kas būtu saistītas ar viņu uzmanīšanu, piemērām, sagaidīšanu vakarā pie mājas un bučoties kāru kavalieru dzenāšanu ar kaut ko sitamu pie rokas. Kaut gan... sakot, ka vieglāk ir lietum likt pāriet, nekā noganīt skuķi, kas sadomājusi pie sava bubucīša sāniem pieglausties... . Jā, ko gan lai aptrakušiem cilvēciņiem padara... .
vilks
# Labojis vilks: 2009.11.14 20:38:44
Balss de Vīra
nu jā, bet kas, Tavuprāt, ir pāragra informācija? Papardes zieda filmas jau nav plānots skatīties sākumskolā.

Filmās, kuras atļautas skatīties no 12 gadu vecuma, jau ir visnotaļ daudz seksa. Ja ļauj jaunieīem tādas apmeklēt, tad ir labi viņus arī informēt par veselības jautājumiem, kas ar filmās redzamo uzvedību ir saistīti, tomēr pašās filmās neparādās.

Mani tiešām kaitina, ka ir kristieši-klaigātāji, kuri paši neko nedara, bet, ja dara kāds cits, tad vaimanā, ka nav labi.
Balss de Vīra
# Iesūtīts: 2009.11.14 20:45:39
vilks
Nu, ja Pujāts ir kristietis - klaigātājs...
Viņš klaigā par to pašu vien, ka sekss ir domāts laulībai.

Šādām izglītojošām filmām ir kā kokam divi gali - viens, labais - sniegt korektu informāciju par tēmu; otrs - ne tik labais - rosina izglītotos jauniešus nevis atturēties, bet gan droši nodarboties ar drošu seksu .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 15 . 16 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 121 , pavisam kopa bijuši: 36989