atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mūsu kristīgā identitāte šodien
Mirga
Iesūtīts: 2007.06.05 12:31:08
Kādā agrākā diskusijā bija konstatējums, ka kristīgā identitāte mūsu tautā nav izveidojusies.
Vai un kā tā varētu veidoties šodien? Un vai mūsu baznīcā vērojamā virzība to veicina, vai varbūt kavē?
AutorsZiņas teksts
Mirga
# Iesūtīts: 2007.06.05 12:38:58
Man šis jautājums kļuva aktuāls, lasot par nesen notikušo konferenci Valmierā, kur atkal reiz pieminēja Brāļu draudžu kustības lielo nozīmi 18. g.s. latviešu tautas sevis apzināšanās procesā.
Vai neveidojas zināmas paralēles ar šodienu pēc pēdējā postīgā pusgadsimta?
Un ja tā, tad kādas ir jūsu domas par mūsu baznīcas lomu šajā situācijā?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.05 17:16:44
Paskatoties vispār uz latviešu tautu, ko gan var nosaukt par latviešu identitāti, kur nu vēl par kristīgo identitāti?
brāļu draudžu devums latviešiem Vidzemē nenoliedzmi ir liels, bet bibliski skatoties, neatrodu pamatojumu brāļu draudzēm.
Parunājot ar visdusmēra cilvēku viņi sevi parasti pieskaita pie kādas konkrētas baznīcas/ticības, bet praktiski manuprāt latviešu tautas identitāti veido visādas organizācijas...
Manuprāt vispirms baznīcai būtu jāsakarto iekšējā baznīcas identitāte un tad arī veidosies tautas identitāte.... !!!
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.06.06 11:44:02
Mirga, bet kurā tautā tā (identitāte) ir izveidojusies? "Vispareizticīgāko" tautu boļševiki ātri vien savāca, sekulārisms ārda Rietumu reiz kristīgās tautas...
Kaut.. tev taisnība par brāļu draudzēm.No viņu vēstures un lokālās ietekmes ir izveidots vispārnacionāls mīts. Mūsu pusē nekad nav bijusi brāļu draudžu kustība un tas nekavēja ļaudīm būt latviešiem un evaņģēliskiem luterāņiem bez visādiem "tētiņiem un saiešanu namiem".
Baznīcai jāveic sava misija un nav jāuzstāda pārlieku globāli mērķi - tie parasti nepiepildās.
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.06.06 11:51:32
Patiesība, ka mūsu tautas saknes ir kristīgas. Atšķirīgo uzskatu sistēmu pārstāvji u.c. ateisti var "pastāvēt pie ratiem" - kā jau es teicu, būdams brīvs cilvēks, es viņu uzskatus necienu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.06 11:53:01
Ctulhu, bet ateisms nenosaka šo tautu! Kad pasaulē piemin vārdu "Latvietis" tad tas neasociējas ar "ateismu"... un cerams nekad neasociēsies. Tā reliģija var veidot tautas identitāti... piemēram Izraēls, Sudāna, Itālija!
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.06.06 12:02:48
Kāpēc tu domā , ka uzstādījums- cienīt otra uzskatus (pat maldīgos) ir vērā ņemams un tā pielietotājs ir pārāks par noraidītāju. Es varu cienīt cilvēku,kā būtni pēc Dieva tēla un līdzības radītu, bet tas, ko šī būtne savā galviņā sadomājusies ,man var būt akceptējams, neitrāls vai noraidāms.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.06 12:06:56
Ctulhu, tik l.brālim ne pārāk uztrauc ko tu par šo domā, bet tev visu laiku kremt, ka tevi par pilnu neņem
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.06 12:15:47
Ctulhu, tad tu nesaproti kristiešus. Viņiem ir uzdevums sludināt arī stūrgalvīgajiem... ne jau tamdēļ, ka l.brālim vajadzētu pašapliecināšanos ar tevi runājot, bet tamdēļ, ka viņš cer, ka kāds viņa runātais vārds var tevi izglābt kādreiz!
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.06.06 12:16:02
Lielais brālis uztic C...tulhu Dieva tiesai un beidz diskusiju.
Michaēls [84.237.176.201]
# Iesūtīts: 2007.06.06 12:20:36
Ctulhu ir vārds kādam dēmonam. Tas arī izskaidro ateisma avotu - dēmonisko garīgo pasauli.
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 127 , pavisam kopa bijuši: 33990