atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu četri sadraudzības modeļi
indriķis
Iesūtīts: 2009.11.11 12:41:36
Laikam neviena no baznīcu mācībām baznīcai normālā - ortodoksā, pareizi mācošā kontekstā nav izraisījusi tik lielas diskusijas, kā sadraudzības mācība. Mēģināšu aprakstīt četrus sadraudzības modeļus, nosaucot tos par sadraudzības
paradigmām.
Pirmā , šodien neaktuālā ir sadraudzība luterāņu valsts baznīcu starpā, pozitīvais moments - aptver visus luterāņus, negatīvais - baznīcu apdraud ķēniņu kaprīzes un mainīgās sociālās ideoloģijas.

Otrā paradigma, sadraudzība uz federatīviem, kristīgi sabiedriskas organizācijas pamatiem, kura ideālā piedāvā pilnu altāra un kanceles kopību organizācijas biedru starpā, tomēr doktrinālā erozija atsevišķu tās dalībbaznīcu starpā to padara par neiespējamu. Kā apliecināja Merlins, LELB nav pilnā altāra un kanceles sadraudzībā ar visām PLF dalībbaznīcām. Pozitīvais moments - sadraudzība aptver pēc iespējas vairāk luterāņu, negatīvais - nav mehānisma, kā šādas sabiedriskas organizācijas iekšienē novērst maldu mācību izplatīšanos.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.25 15:59:42
Ingars, manuprāt tad arī neliedz!
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:01:18
Jošs Mulders
Nu nez, tur jāprasa oficiālā LELB nostāja, citādi neteiktu:"visi... luterisko draudžu locekļi"
+Jean [89.207.243.34]
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:28:27
Merlin, Tu āzējies? Vai muļķi laid?? Tu raksti: +Jean vaicā: "vai tas, piemēram, uzliek kaut mazākās sirdsapziņas "mokas" kādam lelbietim iet pie Zviedrijas baznīcas altāriem?? Vai pie Ziemeļelbas altāriem?" Kāds grēks, bīstamība, maldi tādā iešanā? Kādēļ par to būtu jāmokās?

Iesākumam. Dieva vārds reprezentē Dievu. Katras baznīckopības apliecinātā ticība reprezentē to. Arī tai manis pieminētajai Ziemeļelbai. Labi, minēšu citu piemēru. Arī mormoņu baznīcai.

Vai lelbietim būtu jājūt sirdsapziņas mokas ejot pie mormoņu altāriem [atceries, ka mormoņi arī formāli turās pie Bībeles, citē un runā par to]??? Vai, Merlin, Tu atkal atbildēsi: Kāds grēks, bīstamība, maldi tādā iešanā? Kādēļ par to būtu jāmokās?
+Jean [89.207.243.34]
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:41:33
Indriķi, paša iesāktā diskusijā par SADRAUDZĪBU Tu ieraksti, ka Starp citu, senajās sinodēs un koncilos vispār balsstiesības bija tikai garīdzniekiem ( bīskapiem ) , draudžu locekļiem,
kas tur piedalījās, bija padomdevēju loma.
Un tad, lai uzsvērtu savu bīskapsadraudzības pareizību piemini, ka tas tā esot bijis Nīkajas koncilā.
Tad Tev jautāju, ko Tu meklē tai LELBā, kur taču sinodēs tiek ļauts balsot arī nemācītiem vīriem, tas ir, nebīskapiem, un pat sievietēm?? Kā saprotu TU gribētu vispār izslēgt no balsstiesībām visus, teikšu prozaiskāk, ne tikai sievietes, bet vispār visus, kas nav bīskapi?? Vai ne tā??

Jebšu nebīskapi, Tavuprāt, drīkst runāt tikai tad, ja viņi PIEKRĪT bīskapam?
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:53:30
Man patīk vārds sadraudzība. Tur iekšā ir draudzēšanās. Un draudzēšanās man patīk ar to, ka tur iekšā nav politikas aprēķina.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.01.26 17:18:38
Ingar, bet kamdēļ lai tas vasarsvētnieks neietu pie Vakarēdiena vai piemiņas mielasta savā draudzē? Bet šturmētu dievgaldu luterāņu draudzē?
Un gruzītu luterāņus ar tekstiem, ka zīdainīšus nevajagot kristīt, ka luturi esot bez Gara dāvanām un neesot pieņēmuši personīgi Kristu par Pestītāju.
Jo , redzi, tiklīdz vasarsvētnieks sāktu atzīt luterismu par pieņemamu , tā viņš agri vai vēlu kļūtu par luterāni.

Jošs Mulders , tā ir kā tu saki, vnk Kristus klātbūtne Vakarēdienā luterāņiem un tās noliegšana cvinglo-kalvinistiem bija tā fundamentālā lieta, kas lika iet paralēlus ceļus.

Merlins
# Iesūtīts: 2010.01.26 21:52:48
+Jean [89.207.243.34]

Vai tad indriķis ir LELB? Vai ir lūdzis viņu tajā uzņemt? Nav gadījies dzirdēt.
+Jean [89.207.243.34]
# Iesūtīts: 2010.01.27 10:15:01
Pirmkārt, Merlin, izlasi manu jautājumu rūpīgāk un salīdzini ar savu jautājumu. Es jautāju: ko Tu meklē tai LELBā...?

Otrkārt, kāpēc Tu man adresē šādu jautājumus? Varēji vēl man par piemēru pajautāt: vai tad +Vanags ir lūdzis viņu uzņemt RKB? Nezinu, jautā pa tiešo..

Treškārt, te visi ar nikiem. Vai tad Merlins vai Mulders ir atrodami LELB grāmatās? Vai tad man redzamais cilvēks ar šeit pazīstamā Merlina seju - tādu melnīgsnēju ar kārtīgu bārdiņu - iet svētdienās uz LELB? Šaubos . Tāpēc nezinu vai Tev jājautā šādi jautājumi lietojot nikus.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.27 11:44:13
+Jean, mana bilde ir īsta!
+Jean [89.207.243.34]
# Iesūtīts: 2010.01.28 20:11:33
Sveicieni Mulderam . Tam īstajam
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.29 12:10:47
indriķis

Nu visi kaut kādās lietās maldās, bet galvenais ir ticība uz Jēzu kā Pestītāju. Nepielaišana pie vakarēdiena būtībā nozīmē pasludināšana par nepestītu cilvēku
indriķis
# Iesūtīts: 2010.01.30 20:24:07
Ingar , kaut kur tev ir taisnība.
Vnk ir tāda lieta kā konfesijas, ticības apliecības un draudzes slēgtais dievgalds un visa kristietība ir traģiski sadalīta. Bet nekad jau nav tā, ka visi dievgaldi ir aizslēgti.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 29 , pavisam kopa bijuši: 36553