atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Lieli evaņģelizācijas pasākumi
vilks
Iesūtīts: 2009.11.05 08:06:02
Nākamā gada 5-7. novembrī Latvijā tiek plānots Cerības festivāls, kurš tiks organizēts sadarbībā ar Billija Grehema Evaņģelizācijas asociāciju.

Nupat oktobra beigās notika Baltijas evaņģelizācijas konference, kurā tika uzsākta sagatavošanās Cerības festivālam. Tajā bija iesaistīti arī daudzi luterāņu mācītāji un piedalījās (droši vien) arī daudzi draudžu locekļi.

Kā jūs raugāties uz lieliem evaņģelizācijas pasākumiem, vai tie jums šķiet vērtīgi? Kāpēc jā vai kāpēc nē?

Diskusija primāri kristiešiem.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Sieviete
# Iesūtīts: 2009.11.05 23:21:02
Brīnos par sekliem virspusīgiem spriedumiem ar noslieci nokritizēt, lai neteiktu nonievāt.
Biju šajā BG pasākumā pagājušā gadā. Tuvplānā redzēju gan organizatorus gan tos kas piedalās.
Nav tas ne hariku palēkāšanas, ne sekls papļurināšanas pasākums. Tas ir rūpīgs patiesi kristīgu cilvēku pašaizliedzīgi veidots pasākums ar visaugstākā līmeņa pasaules klases mūziķiem.

Cilvēki, kas vai nu atjauno savu apņemšanos kalpot miera evaņģēlijam vai tādi, kas pirmo reizi pa īstam sadzirdējuši Kristus vēsti un tai atsaukušies, tiek ar rūpīgi sagatavotu sistēmu uztverti draudzēs, kur viņiem tiek piedāvāti dažādi ceļi pieaugšanai Kristū.

Tas ne tikai palīdz cilvēkiem, pat ja tie būtu tikai 2 % no klātesošajiem, atrast ceļu pie Dieva, bet ar to draudzes un Baznīca kopumā pilda Kristus pavēli - vest cilvēkus pie Viņa. Tikai tāda draudze, kam rūp cilvēku glābšana un kas kaut ko dara lai to panāktu ir dzīva un pastāvēs.

Sēdēt malā, kurnēt un kritizēt esot latviešu dabā. Vai tam būtu jābūt arī latviešu kristiešu dabā?
Ivo Pavlovičs
# Labojis Ivo Pavlovičs: 2009.11.05 23:50:27
Esmu reiz ņēmis dalību šādā lielā evaņģelizācijas pasākumā. Nezinu, bet jau kopš kāda laika domāju, ka šis nav labākais misijas veids. Katrā ziņā ne Latvijā. Man liekas ka tur sanāk kristieši, vai viņu draugi un paziņas. Esmu arī uz ielām dziedājis un tā ... Jauniešiem pašiem ir interesanti. Sv. Pāvils saka ka priecājas par katru veidu kā Evaņģēlijs tiek pasludināts. Tā ka lai izdodas.

Sieviete
# Labojis Sieviete: 2009.11.06 00:00:12
Nez kas sanāk uz Alfa kursiem? Vai ne kristiešu draugi un paziņas? Neesmu šādu pasākumu fane, bet domāju ka kritizēšana ir visērtākais ceļš neko nedarīt. Ir viegli un galvenais ērti teikt cik nepareizi vai nevērtīgi ir tas ko dara kads kas kaut ko dara. (Es to nesaku par Ivo Pavloviču.)

Pazīstu cilvēkus kas šādos "masu pasākumos"ir atgriezušies un laika gaitā pieauguši par kristiešiem un aktīviem draudzes darbiniekiem.
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.06 00:14:53
Nebūtu jau arī nekāda vaina, ja tas būtu tikai kristieši, viņu draugi un paziņas. Galu galos - svētki jau arī ir vajadzīgi.
moritz :)
# Labojis moritz :): 2009.11.06 13:24:56
Vispār, es pats esmu t.s."masu pasākuma" produkts.
Draudzē, pie kuras piederu, evanģelizācijai piešķirta liela loma, jo tādā veidā mēs pildām Jēzus pavēli sludināt Evanģēliju un darīt cilvēkus par Viņa mācekļiem. (Mk.16:15, Mt.28:18-20)
Darām to privāti, gan arī organizējot evanģelizācijas pasākumus, jeb kā še izskanēja,"masovkas".
Bībele mums demonstrē, ka evanģelizācija pa tiešo saistīta ar sludināšanu par Jēzu Kristu, Viņa nāvi un augšāmcelšanos, par atgriešanos no grēkiem un kristībām Viņa vārdā (Rom.10:17). Tāpēc tās "citas" evanģelizācijas formas, kuras šeit nereti tiek cildinātas, bet parasti īsti netiek definētas, nebūtu vērtējamas kā evanģelizācija. Ja tu kādam nomazgā mašīnu vai atnes pārtiku no veikala, bet tas neiet kopā ar Evanģēlija sludināšanu, tad diez vai tā ir evanģelizācija - drīzāk tas kvalificējams kā mīlestības darbs, ko mērķauditorijā var traktēt katrs pa savam.
Pēdējos gados es esmu kritisks pret "masovkām", jo uzskatu, ka tās ir kaut kas līdzīgs konfektes garšas uzlabošanai, ietinot to spīdīgā papīrītī. Neredzu jēgu visā tajā marketingā, kas prasa lielus līdzekļus un rūpes, bet reti kad dod gaidītos rezultātus. Turklāt, Jēzus vienmēr skatījās ar neuzticību uz šovu gaidītājiem.
Krieviem ir tāds teiciens: Kaplja kamenj tochit. Ap.d.2:42 skaidri parāda sapulču dievišķos atribūtus un to nesto rezultātu. Man nav skaidrs, kāpēc draudzes locekli ikdienā nelietā un negodā šīs Dieva dāvanas, bet ar baigo entuziasmu cenšās tās iesaiņot spīdīgā papīrā? Problēma ir tā, ka pirmajā gadījumā Dievs pacietīgi dara savu darbu, bet otrajā cilvēki Viņam skrien pa priekšu un pēc tam jūtas vīlušies, ka nav mērogam atbilstoša rezultāta.
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.06 15:13:10
Man ir viens tāds papildjautājums evaņģelizācijas sakarā: sakiet kurai konfesijai/denominācijai varētu atbilst šāds kristīgo uzskatu kopums:
- Bībele ir Dieva iedvesmota, bet ne diktēta, līdz ar to tā nav burtiski saprotama, drīzāk kā vadlīnijas;
- reliģiski rituāli, t.sk. vakarēdiens un kristības ir simboli, kas paši par sevi nav ar glābjošu spēku apveltīti;
- kristietība nav vienīgais ceļš uz paradīzi - Svētais Gars dažādos veidos darbojas dažādās mācībās
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.06 16:28:37
moritz, tas ir tas joks, ka Dieva Darbs ne vienmeer savos meerogos sakriit ar cilveeku darbu... Veel interesantaak, ja mums ir dariishana ar taadu Dievu, kas sava labuma deelj saliigs viina darbiniekus par vienadu samaksu neatkariigi no darbalaika, tad vispaar meegjinaajumi meeriit Dieva Darbu ar cilveeku darba apjomu vienmeer atdursies pret bilances nesakritiibaam!

Veselas armijas var stumdiities un chix vien sanaak, un Dievs var panjemt vienu Paavilu, Luteru, Maati Tereezi un pasauli kaajaam gaisaa apgriezt!
Merlins
# Iesūtīts: 2009.11.06 18:59:34
Kad BG (Billijs Grehems, ne Boriss Brebeņščikovs ) bija rīgā pagājušo reizi, no pasākumu apmeklētājiem apmēram 700 cilvēku uzņēma kontaktu ar luterāņu draudzēm - tieši luterāņiem saskaitāmais rezultāts bija vislielākais. Labi bija arī tas, ka daudzi mūsu draudžu locekļi saņēma labu apmācību vadīšanas lietās. Bet, vai ieguldītie līdzekļi atmaksājas, protams, ir diskutabls jautājums.
gggggg [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.11.07 21:09:38
Vai tad mēs tos līdzekļus ieguldījām? Ar to es domāju - Latvijas puse.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.11.07 21:12:48
Nē, bet gribētos, lai maksimāli efektīvi atmaksājas arī BG labi domātie ieguldījumi.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 150 , pavisam kopa bijuši: 33022