atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu II
vilks
Iesūtīts: 2009.11.04 15:12:55
Turpinam diskusiju jaunā tēmā?
Ja diskusijā ir vairāk par 500 komentāriem, tā vairs labi nedarbojas.
Vecās tēmas beigas šeit.
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . >>
AutorsZiņas teksts
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:09:42
Aivars Un kāda mīmika ir drukātiem materiāliem?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:10:17
Aivars Lapšāns
Ir jau arī LELB slēgtais forums. Bet tieši jaunpienācēju dēļ, šis forums top pabakstīts, lai nepārvērstos par šauras grupas varžu dīķi.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:10:34
Aivars Vai sekosi Aivara Lapšāna aicinājumam?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:14:55
Ivo Pavlovičs
Drukāti materiāli priekš sausiņiem, bez humora izjūtas.
Bet, ja nopietni, tad savulaik tiešām šādas idejas pie VV nemanīju. Gadiem ejot, protams cilvēki mēdz mainīt uzskatus. Bet tas apgalvojums izklausās pārlieku mulsinošs.
Es tik atceros tik daudz no viņa, ka ja draudzēm vajag mācītāju, tad viņām vajag, kauču sievieti, bet ja nevajag, tad atradīs iemeslu, kāpēc to brāķēt. Ok. Tā bija viņa pozīcija, un zināma taisnība tajā novērojumā bija.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:15:27
Ivo Pavlovičs
Kam man būtu jāseko? Un kāpēc?
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:16:39
Aivars Lapšāns Saproti, šeit runa iet par idejām, ne par personālijām.
Runājot par personālijām. Ar vienīgo pašreiz kalpojošo mācītāju Vairu Bitēnu man ir jaukas attiecības, kad tiekamies vienmēr sirsnīgi parunājam. Cienu viņu kā personību, uzskatu ka viņai ir vairāk saprašanas nekā pāris večiem kopā. Un tā kā viņai ir gana prāts uz ecēšām nelēkt (tajā mācītāju konferencē viņa sēdēja starp vīriem, nevis kopā ar Fišeri un feministēm), tad viņai tiks ļauts nokalpot līdz emeritūrai neatkarīgi no jebkāda Sinodes balsojuma.
Bet saproti, mēs šeit runājam par teoloģiju, nevis apspriežam personas.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:18:09
Aivars Lapšāns Tu saki: Te Tu samelojies. Latvijā tas nenotiek , jo LELBā tādus met ārā.
Es runāju par to kā varētu notikt, ja LELB akceptētu. Tas nenotiek, jo LELB vadība ir konservatīva.
Aivars
# Labojis Aivars: 2009.11.18 01:20:10
Kristofers
tā kā viņai ir gana prāts uz ecēšām nelēkt (tajā mācītāju konferencē viņa sēdēja starp vīriem, nevis kopā ar Fišeri un feministēm), tad viņai tiks ļauts nokalpot līdz emeritūrai neatkarīgi no jebkāda Sinodes balsojuma..
Atvainojos, bet Tu, kā mācītājs, labi jūties pēc šitāda izteikuma?
šeit runa iet par idejām, ne par personālijām.
20.gs. bija raksturīgs ar totalitārām idejām, kas tika paceltas pāri cilvēkiem. 25. martā un 14. jūnijā, iespējams pat sprediķo par to?
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:24:06
Aivars Neesmu mācītājs, tikai pazemīgs evaņģēlists
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:25:30
Kristofers
Negrasos tiesāt pazemību, tikai vēršu uzmanību.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:27:39
Aivars

man bija gods šajās dienās savā mājā divas dienas pieņemt brāļus. Viens kalpo Ķīnā , otrs Āfrikā. Viņiem tādu īpašumu un algas nemaz nav. Brālim Hosē ir 11 bērni, katrs piedzimis kādā pasaules valstī esot misijā. Viens Indijā , vien Dienvidsāvijā , viens āfrikā ... Viņam pateicības raksti ir no Anglijas karalienes... ...visādām pasaules valdībām.. pāvesta. Bet šai organizācijai, piemēram, ir 250 kristīgie mūzikas videoklipi. 1000iem dziesmu albūmos...
Mums ir miljonu vērti īpašumi algas , bet neviena videoklipa...
Viela pārdomām.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:29:05
Aivars Lapšāns Bet tas jau nav par uzstādīto tēmu? Vai ir?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:32:00
Aivars Lapšāns
Nu videoklipu jau nav grūti uzraut. Mums ir valsts mēroga TV tiešā translācija kaut vai rīt no rīta (vispār laikam jāiet pie miera pirms rītdienas cēliena). Īpašumi un algas jau arī tāda pludena lieta. Cik saprotu, trešdaļa kalpo tāpat, kā kalpojuši pirms pieciem gadiem. Bet cita lieta, ka mums šeit ir savs izaicinājums, uz ko pašiem vien jāatbild.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:32:51
Ivo Pavlovičs

Tu saki: Te Tu samelojies. Latvijā tas nenotiek , jo LELBā tādus met ārā.
Es runāju par to kā varētu notikt, ja LELB akceptētu. Tas nenotiek, jo LELB vadība ir konservatīva.


Nuja , tāpēc nemelo. Te nekas nenotiks. te viens otru uzmana. Būtu pareiz , ja šitā māsu pazemošanas akcija tiktu pārtraukta. It sevišķi, pat aiz tā , ka iesniegumi ir nelikumīgi. No Cēsu iecirkņa. piem. Es jau to rakstīju. Ja notiks šitais , tad notiks vēl un vēl....
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:34:24
Aivars 20.gs. bija raksturīgs ar totalitārām idejām, kas tika paceltas pāri cilvēkiem
Laikam esi pārpratis, ko es esmu domājis. Mana doma ir, ka nedrīkst jaukt dogmatisko neiecietību ar cilvēcisku neiecietību. Man var būt nepieņemami kāda cilvēka uzskati, bet tas mani neliek dzīvē ar viņu kašķi meklēt.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:34:35
Aivars

Dieva miers , un apsardzība Tev , brāl, lai šai naktī un Taviem mīļajiem...
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:35:09
Aivars Lapšāns Kas ir nelikumīgi? Cēsu iecirkņa mācītāji pieņem lēmumum savā (mācītāju) sapulcē.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.11.18 01:37:59
Ivo Pavlovičs

E s runāju par to kā varētu notikt, ja LELB akceptētu.

Ko akceptētu ? Homīšu kalpošanu?
Sievietes kalpo jau sen. Pēc maniem datiem trīsdesmit evaņģēlistes. Tu esi iekritis par sliktas idejas aizstāvi , kurai nav seguma , bet sekas var būt neparedzamas.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.11.18 01:42:33
Ivo Pavlovičs

Divi gadi atpakaļ. Viņi to pieņēma.
Tagad man Tev jautājums? Ar kādām tiesībām mācītāji kaut ko drīkst pieņemt neprasot savai draudzei ?
Var pieņemt lēmumu kādas kurpes vilkt , nevis tādus jautājumus , kas skar draudžu kalpošanu. Nu gan idejas. Te jau ir runa par protestantisma jēgu. Lutera mācību , ka , ja draudzei neprasa , tad tas ir nominējams kā ļaunās pāvestības atbalss mūsos.
Nedrīkst Luterāņu baznīcā bīdīt likumus apejot draudzes. Pie katoļiem to var. bet pie luterāņiem nevar. Mēs nododam tos , kuri tika nogalināti Lutera laikā . Mēs nododam sadraudzības bausli - Mīli savu tuvāko(draudzi)...
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.18 01:49:25
Aivars Lapšāns Tu saki: Tu esi iekritis par sliktas idejas aizstāvi , kurai nav seguma , bet sekas var būt neparedzamas.

Ir segums, es jau neskaitāmas reizes, bez emocijām un personāliju piesaukšanas esmu uz to norādījis. Segums ir Dieva Vārds un Baznīcas tradīcija. Dieva vārda gaismā pārbaudīta tradīcija.

Un tās neparedzamās sekas būs, visur kur no Dieva Vārda vienkāršās skaidrības atkāpsies.
<< 1 ... 45 . 46 . 47 . 48 . 49 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 56 , pavisam kopa bijuši: 11373