atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu 11. novembris Mācītāju konferencē notiks diskusijas par satversmes grozījumiem attiecībā par sieviešu kalpošanu.
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2009.11.01 10:58:09
Ko teiksiet? Sākam diskusiju.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:20:04
indriķis Kur Raksti to noraida?
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:26:11
"Jaa Dieva Vaardaa tas ir rakstiits... "

Ja Dieva vārdā būs rakstīts nomētāt sievieti - laulības pārkāpēju ar akmeņiem, jūs to arī darīsiet? Bet pag, Dieva vārdā tas ir rakstīts
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:28:21
Pagāns [85.15.232.34] Nejauc derības, Dievs darbojas ar cilvēku tikai un vienīgi uz derības pamata.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:32:50
danar
Aivars LapšānsBet ka var zinat ko Dievs liek darit sievietei?

Tu neiejaucies un paldies par jautājumu. Šis Tavs jautājums ir šīs diskusijas pamatjēga.
Es esmu iekopējis šajā forumā - Kādas LELB mācītājas dzīves stāsts. Izlasi to. Un tad ir atbilde uz Tavu uzdoto jautājumu . To arī Dievs liek darīt....Katram savs laiks. katram laikam savi cilvēki.
mārrutku vilks
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:35:56
Mulders
ja sievishkjim gribas kaapt kancelee un altaarii, vinja var iet prom no LELB. Nav variantu!
Pieklājīgi izteikties slabo?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:36:09
indriķis
LELB nav sekta. LELB satversmē ir atļauts ordinēt sievietes. Intersanti kā Tu sarunātos ar arhibīskapu Gailīti? Pēc kara visi gudri un varonīg....
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:36:26
mārrutku vilks Kāpēc sieviete nedrīkst sludināt no kanceles, kur Dieva Vārds to aizliedz?
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:38:04
"Atkal putro juudaismu ar kristietiibu?"
Vai tad VD vairs nav daļa no Bībeles, vai arī jūsu selektīvā rakstu izvērtēšana ir ieguvusi vēl grandiozākus apmērus? Es jau sen gaidu, kad pareizkristieši iedos vienkāršļaužiem tās saīsinātās Bībeles versijas, kuras viņi paši ikdienā lieto, citādi nevar saprast, kuram Bībeles kopdarba autoram Dievs ir tā pa īstam atvēries, bet kuram - tikai nedaudz, un no tā izriet, kuri teksti ir ofic. un kuri - kā sanāk.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:39:05
Aivars Lapšāns Kurā vietā LELB satversmē ir atļauta sieviešu ordinācija?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:41:23
Ivo Pavlovičs
Ir atšķirība starp celibātu un sieviešu priesterību. Apustulis Pāvils celibātu iesaka visiem, bet iesaka nevis pavēl. Ja Rakstos ir teikts ka presbiterim un bīskapam jābūt vienas sievas vīram, tad tā ir Rakstu prastība pēc stabilas ģimenes un morālas skaidrības, bet neuzliek par pienākumu precēties. sv. Pāvils saka arī to, ka celibāts ir laba lieta. Tādēļ, piemēram, Ortodoxajā Baznīcā ir gan precēti, gan neprecēti priesteri. Tai ziņā Romas Katoļu Baznīca uzliek nepanesamu nastu saviem priesteriem pieprastot obligāti palikt neprecētiem.

1. Tim. 3
1 Tas ir patiess vārds: ja kas tiecas pēc bīskapa amata, tas iekāro teicamu darbu.
2 Bīskapam pienākas būt nepeļamam vienas sievas vīram, sātīgam, prātīgam, godīgam, viesmīlīgam, izveicīgam mācīšanā;

Burtiski ņemot, bīskapam ir jābūt tikai un vienīgi vienas sievas vīram, un nekāds celibāts nevar būt. Celibāts ir attiecināms uz citiem garīgajiem kalpotājiem.
Pāvils tiem, kas vēlas būt bīskapi, tiešām neiesaka ne precēties, nedz arī vispār ko citu darīt. Pāvils nosaka, pēc kādiem kritērijiem šis pienākums un gods ir piešķirams. Pāvils vispār neizskata jautājumu "kā kļūt par bīskapu".
mārrutku vilks
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:41:41
Svētais
Kāpēc sieviete nedrīkst sludināt no kanceles, kur Dieva Vārds to aizliedz?
Es nekur neesmu apgalvojusi, ka domāju, ka sieviete to nedrikst darīt. Bet vispār negribu iesaistīties diskusijā (tikai mēģinu skatīties līdzi, lai cilvēki runā par lietu), jo man nav ne mazākās vēlēšanās saņemt personīgi aizvainojošus tekstus un tādējādi tikt apgrēcinātai. Labāk lai puiši paši izplēšas par šo jautājumu. Mans viedoklis tāpat, visticamākais, nevienam diez ko neinteresē + cilvēki no tā varētu secināt aplamas lietas.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:43:03
Pagāns [85.15.232.34] VD ir daļā no Bībeles, kas pamatā runā uz/par/ap Izraēla tautu. Šajā aspektā ,piem.,Dievs nekad nav pagāniem licis ievērot visus <630 bauslības likumus. Nejauc. Lai gan pravietiski tur ir runāts par pagāniem, praviešos, psalmos, Salamana pam. u.c.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.11.02 13:43:29
INDRIĶIS
Es pateikšu vēl skaidrāk - sieviešu ordinācijas konsekventa un skaidra noraidīšana vienreiz par visām reizēm un šādas attieksmes nostiprināšana kanoniskajos dokumentos ir LELB kā ortodoksas luterāņu baznīcas nākotnes izdzīvošanas jautājums.
Pareiz, jo nauda ta kaut kur jāižbučo. To protams , Tu panāksi, jo karalis ir miris , lai dzīvo karalis. Tikai pēc tam sāksies lomkas. Un jācieš būs mums. Kas tad Tev . Tu nesapratīsi ko esi nodarījis. ES pat neloloju cerības , jo samaitātība ir acīm redzama. Bet atceries - Tev tas ir pateikts: nepazemo savu draudzi!

Pāvils nav aizliedzis māsām sludināt evaņģēliju. Tas nemaz nav iespe`jams. Kā māsai var aizvērt muti. Tur notiek saruna , kas ir ar citu raksturu. Vide , laiks, sievietes publiskās uzstāšanās neiespējamība utt. Ja tur būtu rakstīts - Man , Pāvilam Dievs teica , lai es aizliedzu māsām sludināt Kristu, tad mēs varētu runāt jau par kaut ko citu. šī rakstu vieta ir strīdus objekts. Tādi ,,objekti,, ir diezgan Bībelē. Evaņģēlijs ir jātver kopumā. Un Mīlestībā.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:43:42
mārrutku vilks Rakstos nav teikst, ka sieviete nedrīkst sludināt no kanceles, tā ir aplama teoloģija.
mārrutku vilks
# Labojis mārrutku vilks: 2009.11.02 13:44:03
Mulders
lai tu saprastu - runa nav par promiešanu no baznīcas, bet gan par pazeminošiem apzīmējumiem.
Tipa - kamēr ir runa par sievietēm, kas domā kā Mulders, tad ir sievietes kā sievietes, a ja teoloģiski domā savādāk - uzreiz sievišķis?

Vilx, neputro "pieklaajiigs" ar "patiikams". Ne viss patiikamais ir pieklaajiigs un ne viss nepatiikamais ir nepieklaajiigs, nevazaa postmodernismu te iekshaa!
Gribi teikt, ka personiski noniecinošu apzīmējumu lietošana pret oponentiem ir laba un kristīga prakse?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:47:09
Vispār ebreju kultūrā atsevišķi sanāca sievietes un vīrieši uz dievkalpojumiem. Tur, kur bija kopā ar ģimenēm, tur arī Pāvils norāda, ka sievai neļauj runāt draudzes sapulcē, bet prasīt mājās vīram.
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.11.02 13:47:33
Svētais, ņem konkordanci un meklē!!! Un kāds sakars ebreju kultūrai ar Baznīcas tūkstošgadu praksi? Manuprāt, Pāvils, pagānu apustulis, Dieva atklāsmē zināja ko dara, neļaudams sievietēm ieņemt draudzēs to statusu, kuru viņas ieņēma pagānu kultos.

Aivar Lapšān , vai ne harizmātu sektas ir tās, kur tu smelies savas idejas?
Kļūdījās Gailītis, lai viņam Debesu valstība, kļūdīties ir cilvēcīgi, īpaši, ja citi šīs kļūdas gatavi izlabot!
Manuprāt, daļa sieviešu ordinētāju rīkojās naivi un nepārdomāti, spriezdami līdzīgi kā tu, nesaprazdami, kas sekos, daļa apzināti uzšķauda Baznīcai savu grēcīgo ambīciju vārdā...
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:47:56
Aivars Lapšāns Aivar, ja nu runa ir par naudu, tad LELB būtu daudz vairāk naudas, ja mūsu bīskaps ordinētu sievietes. Te nekāda sakara nav ar sieviešu neordinēšanu un naudu. Tev, Aivar ir ideālistisks skats uz sieviešu ordinācijas jautājumu.
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:48:41
Mulder
Vikipeedija ne vikipeedija, bet, ja jūs Mozus 3. grāmatā rakstīto Dieva tiešo runu neuztverat kā Dieva vārdu, tad par ko te vispār ir strīdi. Ja šādas lietas ignorē, tad visa šī parējā sīkumošanās ar sieviešu ordināciju jau kļūst vienkārši smieklīga, un Bībele zaudē savu nozīmi.
mārrutku vilks
# Iesūtīts: 2009.11.02 13:50:06
Mulders
atšķirīgs viedoklis nav dumjuma pazīme - un apsaukāt oponentus par dumjiem šai forumā nav atļauts.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 185 , pavisam kopa bijuši: 5003