atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Komunikācija LELB iekšienē un uz āru
vilks
Iesūtīts: 2009.09.25 14:07:48
Izlasīju savādu rakstu par baznīcas celtniecību Salaspilī. Domāju, ka par to būtu vērts parunāt - tomēr nevis emocionālā līmenī "ko var sagaidīt no sievietēm mācītājām" vai "atkal ļaunā LELB vadība", bet gan drīzāk - ko mēs varētu darīt, lai tādi muļķīgi pārpratumi un situācijas mazinātos, nevis pieaugtu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
moritz :)
# Iesūtīts: 2009.09.25 16:40:54
masiks [212.93.96.2]
tu daudz piemini vaardu "interesants"... tevi uz bazniicu kas, interese velk
moritz :)
# Iesūtīts: 2009.09.25 16:41:46
----- [81.198.65.96]
nepaaugstinies, deels...
incognito
# Iesūtīts: 2009.09.25 16:44:57
Varbūt nebūtu nemaz tik slikti, ja, kā min [81.198.65.96] , problēmas tiktu atrisinātas, kristiešiem apvienojoties zem Romas primāta.
Tad būtu kārtība arī draudzēs.
moritz :)
# Iesūtīts: 2009.09.25 16:44:57
masiks [212.93.96.2]
godiigi? tevii nav dievbijiibas juutas?
moritz :)
# Iesūtīts: 2009.09.25 16:45:52
incognito
un kaa tur saka: kad visi domaaja, ka nu ir miers un kaartiiba, tad...
moritz :)
# Iesūtīts: 2009.09.25 16:46:46
masiks [212.93.96.2]
a kaa tad ar braaliibu paliek?
----- [81.198.65.96]
# Iesūtīts: 2009.09.25 16:47:54
Paaugstināšanos jau Chtulhu ir sev rezervējis. Es te tā pazemīgi mēģinu jautāt, vai tiešām doktrināra indiference LELB un/vai e-vidē ir tik milzīga, ka kamieļu aprīšana kāšanas=ziņu lasīšanas procesā ir tāda ikdienišķa parādība? Ja Salaspilī no kalpošanas amata atvaļinājumā būtu aizgājis, piem., ēzelis, jūs arī vienā mierā turpinātu pļurkstēt par nekustamajiem īpašumiem un komunikāciju?
moritz :)
# Iesūtīts: 2009.09.25 16:49:34
----- [81.198.65.96]
es she tikai pljurkstu...
----- [81.198.65.96]
# Iesūtīts: 2009.09.25 16:53:09
Oops! Atkal "izdzisa"...
Paaugstināšanos jau Chtulhu ir sev rezervējis. Es te tā pazemīgi mēģinu jautāt, vai tiešām doktrināra indiference LELB un/vai e-vidē ir tik milzīga, ka kamieļu aprīšana kāšanas=ziņu lasīšanas procesā ir tāda ikdienišķa parādība? Ja Salaspilī no kalpošanas amata atvaļinājumā būtu aizgājis, piem., ēzelis, jūs arī vienā mierā turpinātu pļurkstēt par nekustamajiem īpašumiem un komunikāciju?
incognito
# Iesūtīts: 2009.09.25 16:58:30
----- [81.198.65.96]
Kāda nozīme, kas aizgājis atvaļinājumā? jautājums jau tieši ir par komunikāciju un draudžu/baznīcas vadības attiecībām.
moritz :)
# Iesūtīts: 2009.09.25 17:06:40
masiks [212.93.96.2]
da nee, neko iedziljinaajies shai jautaajumaa nebiju - skatos, ka gadiem tusee, visiem taads soliids respektinjs, a sanaak - in externis tik tusinjs
----- [81.198.65.96]
# Iesūtīts: 2009.09.25 17:33:14
Tieši tā, "incognito" - kāda atšķirība, kas aiziet atvaļinājumā! Šodien tā ir priesteriene, a rīt - jau prīsteris sutanā. Galvenais, ka komunikācija laba. Un jautājumu "artavas" tiek iesniegtas pareizajās sadaļās.
diletants
# Labojis diletants: 2009.09.25 18:18:48
Cik saprotams no raksta, diez vai to tomēr var saukt par muļķīgu pārpratumu. Jebkurā gadījumā būvdarbi tiek apmaksāti atbilstoši līgumam (avanss, un pārējais atbilstoši izpildītajam). Ja apmaksa notiek par neizpildītiem darbiem- kādu iemeslu dēļ, kā bailes ka atņems naudu utml., tad tas korekti nav, neskatoties uz to, ka darbi notiek. Pasūtītājs- nezinu, vai tā ir draudze vai kāds cits, jau mainoties vadībai var nolemt pārtraukt būvniecību- un tad jāsāk process (iespējams, par tiesas) ar būvuzņēmēju par naudas atgūšanu utml. Tomēr ja ir bijusi vēlme veicināt būvniecības procesu- lai arī būvē godīgi cilvēki , uzņēmējdarbībā ir iespējamas dažādas situācijas t.sk. maksātnespēja u.c. Līdz ar to nauda būtu samaksāta, bet darbi netiktu izpildīti un zaudējums divkāršs. Ir iespējams, ka būvuzņēmējs par šo saņemto naudu sniedz kādu bankas vai apdrošinātāja garantiju, tomēr par to ziņu nav . Līdz ar to vismaz subjektīvi vērtējot, konkrētā situācija nepavisam nav muļķīgs pārpratums, bet visai nopietna - no saimnieciskā viedokļa. T.i. būtu arī jājautā, vai ir kāds vienots "mehānisms" kā tiek organizēts būvniecības process LELB un kurš par ko atbild, vai ir piesaistīti attiecīgie speciālisti?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.09.25 22:53:16
vnk. es [212.93.97.166]
Ne vienmēr mācītāji ir vainīgi pie konfliktiem. Ir daudz citu faktoru, kas it kā ziņo , ka viņam nekur nav gājis. Mans spriedums ir bez retorikas - š`vaki augstskola sagatavo kalpus - kā ienākt draudzē....
Aivars
# Labojis Aivars: 2009.09.25 23:23:50
Bet varbūt nevajag? Lai kas un kā Sarmītei nebūtu bijis ar citām draudzēm, šoreiz nav nekāda strīda starp viņu un draudzi, bet visa sāls ir apstāklī, ka draudze ir pārsteigusies nododot milzīgus līdzekļus firmai, kas darbu vēl nav padarījusi. Iespējams, jau, ka arī no būvnieka puses nekāda ļaunprātība nav iecerēta, bet, zinot šīs pasaules riskus un nejaušības, draudzei ir ieteikts tomēr pārdomāt, kā nodrošināties pret tiem. Diemžēl asumi sanākuši.

Vien skatoties diskusiju, neredzu arī kādus īpaši sakarīgus ieteikumus, kur kāds redzētu, kādi komunikācijas uzlabojumi kādā veidā ir veicami.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.09.25 23:35:02
Aivars
Atjēdzies , brāl. Vēl nesen kādā Rīgas baznīcā kāds svēts vīrs aiz bēdām nomira. Viņš nespēja paciest pazemojumus. Viņš bija tas , kas pēcpadomju periodā saveda baznīcu kalpošanas stadijā . Tad sātans sāka izrēķināties....
Iesaku Tev dziļi jo dziļi padomāt par lietām kas nāk no sātana un kas no Dieva. Lai arī kādos mēs činos nebūtu. Sātans izmanto dajebko , ja viņš paradis rīkoties nesvēti.
Ja ir runa par celtniecību, tad , saprotama lieta, ka naudiņa jāmaksā uz priekšu. Protams caur līgumiem un soda sankcijām....ja kas ne tā. Bet , kur te brālība, jautājumi , iejūtība , līdzjūtība, samierināšanās ( arī tad , ja kristietis apkrāpts...)......
Bet nekas vēl nav taču noticis. Baznīca ceļās.
Ak , jā , ir gan noticis. Viena māsa no pazemojumu nastas var nomirt.....
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.26 00:13:05
Aivars Lapšāns
Paklau, vai vispār ieklausījies, ko sacīju? Ja pārlasīsi, redzēsi, ka akurāt iesaku tagad vienkārši negānīt Sarmīti, vai kādu citu, bet izprast lietas būtību. Nezinu, kur Tu Salaspils situācijā jau ievelc robežu starp debesīm un elli, bet lieta ir tāda, ka draudze ir pasteigusies ar pārmaksām par vēl nepadarītu darbu. Nav runa par avansu. Un, ja Tev ir ziņas, ka māsa var no pazemojuma nomirt, lūdzu neaicini te celt gaismā katru kļūmīgu situāciju no viņas pagātnes!
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.09.26 00:28:11
Aivars
Tad jau laikam zini kļūmes viņas mūžā. Vai neesi no debesu tiesas ieradies?
Par pārmaksām. Kā Tu to zini? Un vai pats nepalaid tagad pīli? Pats esmu uzņēmējs un priekšapmaksa ir normāla parādība. It sevišķi , ja draudze nolemj tā rīkoties , tad tas ir nopietns pamatojums. Pats esmu revīzijas komisijā. Ko , Tu domā būvniekam jāņem no bankas nauda uz procentiem lai padarītu darbus? Tad jau rēķins būs lielāks baznīcai piestādīts , jo klāt nāk bankas procenti. Bet , kā zinām , tad bankas pašlaik naudu neizsniedz.
Zinu ,,spriedzi,, strap ,,debesīm un zemi,, . Tā kā rodas šaubas par Tavu pēkšņo kompetenci.
Par to celšanu gaisā man nevajadzēja , izdzēsīšu. Bet , tas cilvēks , kurš to mācītāju apmeloja Tev nav tā kā norājams? Kā to saprast? Uzraksti viņam ar kaut ko , tad sapratīšu , ka esi neitrāls.
Aivars
# Labojis Aivars: 2009.09.26 00:40:34
Aivars Lapšāns
Ieskaties vēlreiz! Es vēršos pret ļoti konkrētu lietu, proti, šī jautājuma noreducēšanu uz Sarmītes un draudzes problemātiskām attiecībām, un norādu, ka te šāds moments gluži nebūs tas īstais.
Par to, ka neviens nav bez kļūmēm zinu gan no pieredzes gan Rakstiem, bet tieši tādēļ esmu lūdzis neaizrauties ar cita cilvēka kritizēšanu.
Kas attiecas uz pārmaksām... nu ir man tāda informācija. Lai kāda būtu Latvijas prakse, civilizētajā pasaulē pat ir tā (kā man savulaik skaidroja), ka 10 procenti vienmēr tiek ieturēti (jo tur šie 10 % ir visa peļņa) līdz projekts nav pabeigts. Šeit ir izmaksāts viss, lai gan darbs ir tikai pusē, un runa ir par ļoti lielu naudu. Zinot nevoluntāru sarežģījumu riskus, ir iemesls draudzei kaut kā tomēr nodrošināties vairāk. Atliek jautājums, kā to labāk darīt.
P.S. Paldies par labojumu komentārā!
vilks
# Iesūtīts: 2009.09.26 07:30:14
Nebiju kādu brīdi pie datora un izbrīnījos, redzēdama, ka cilvēki aizrāvušies ar to,kas tika lūgts tēmas pieteikumā nedarīt, kā arī ar personīgām sarunām...nu varbūt tā tomēr nedariet?

Laikam jau tomēr jādomā, ka konkrēta risinājuma nav. Iespējams, ka labākais risinājums (kaut arī grūti ticēt, ka no tā viena paša ir liela jēga), ir lūgt par vadītājiem,lai viņiem šādām un citām lietām pietiek gudrības tās mierīgi un racionāli vadīt, kā arī atrast saprašanos starp dažādiem cilvēkiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 131 , pavisam kopa bijuši: 9538