atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mācītāja kalpošana un laju kalpošana
vilks
Iesūtīts: 2009.08.28 15:24:03
Šķiet, reti kurš vairs LELB domā, ka mācītājs un ērģelnieks ir vienīgie,kas draudzē kalpo. Tomēr kādus darbus draudzē var darīt laji (neordinēti draudzes locekļi) un ko var darīt vai būtu jādara tikai mācītājam? Man ļoti interesētu gan mācītāju, gan draudzes locekļu domas.
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.28 15:25:01
Ko teiksiet?
armilo
# Iesūtīts: 2009.08.28 15:42:20
Es uzskatu, un domāju ka arī Raksti to māca, ka laji var draudzē darīt pilnīgi visus darbus, bet ar mācītāja pilnvaru, lai būtu kārtība draudzē.
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.28 16:04:23
armilo
hmm, vai `pilnīgi visi darbi` ietver sprediķošanu un Vakarēdiena konsekrēšanu?
Malvīne Hilda ;)
# Iesūtīts: 2009.08.28 16:05:15
Laikam jau ir darbi un ir svētdarbības... ?
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.28 16:32:42
Malvīne Hilda
aprakstīsi atšķirību?
armilo
# Iesūtīts: 2009.08.28 16:38:30
Hilda, sakiet man lūdzu, kurš darbs draudzē ir nesvēts?
Vilks, jā „pilnīgi visi”, tajā skaitā Vārda un sakramentu izdalīšana. Mans viedoklis izriet no jaunās derības tautas ķēnišķīgās priesterības pilnvarām. Piemēram, muļķīgi būtu neļāut lajam sprediķot, kuram ir skaidri redzama sludināšanas dāvana. Tāpat muļķīgi būtu atcelt dievkalpojumu pēkšņas mācītāja neierašanās gadījumā. Mācītājs nedrīkst būt neaizvietojams. Mācītājs nav betmens!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.28 16:42:56
armilo, nu redzi... ar tām pilnvarām tā īsti nebūs!

Arī ja priekšnieks darbā neierodas kaut kādu objektīvu iemeslu dēļ, tas tomēr tev nedos paraksta tiesības un iespēju noslēgt, piemēram, plastalīna piegādes kontraktus... Diez vai draudzē būs kā savādāk!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.28 16:44:59
vilks, atbildot... imo laji var darīt praktiski visu pēc sava aicinājuma un pilnvarām... tāpat kā uzņēmumā arī Baznīcā drīxt (un pat vajadzētu) būt gan savai apkopšanas daļai, gan tehniskajam personālam, gan IT gīkiem, gan finansu departamentam gan personāldaļai, gan administrācijai, gan... gan... gan un tie visi ir "amati" kurus var darīt laji pēc sava aicinājuma, talanta un iespējām!
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.08.28 16:46:39
Mulders Mācītājam ir kādas pilnvaras, kas no Dieva dotas īpaši tikai viņam?
Nu ja no pasaules jau nekur neaizbēgsi. Svarīgi tikai aparātu neuzaudzēt tik lielu, ka Jēzus paliek tikai uz galda, kā statujiņa.
Malvīne Hilda ;)
# Iesūtīts: 2009.08.28 17:53:01
skolniekss
Kāpēc aparātu? Kāpēc ne kalpošanu sakaņā ar katra dāvanām?

Vai tad draudzē nav itin nekā praktiska, kas vajadzīgs, lai draudze kā vienība spētu savai apkārtnei kalpot? Vai nevajag telpu, ne elektrību, ne solus? Ne telefonu, ne dokumentus?
Vai nevajag bērnus mācīt? Telpu taču vajag arī tam. Kā ar mūziku? Nevajag? Instrumentus? Nevajag? Mūsdienu pasaulē - internetu nevajag? Mācītājam dzīvesvietu un algu - nevajag?

armilo
Domāju, ka Jūs kā mācītājs labāk zināsiet, ar ko atšķiras putekļu slaucīšana un zāles ravēšana no Sv.Vakarēdien vai laulībām...
skolniekss
# Labojis skolniekss: 2009.08.28 18:00:58
Malvīne Hilda Protams vajag. Neesmu rakstijis, ka nevajag. Ar rakstīto domāju uzticēšanos, par kuru vienā diskusijā minēja Mulders - uzticēšanās biznesā. Un vēl jo vairāk Baznīcā. No vienas puses teikšu tā cik labi nesēdēt virtuvē. Bet tai pašā laikā bez tās nevar . Es zinu, kādu vēlētos redzēt šo virtuvi, tāpat es zinu, kādu vēlos redzēt sevi, bet ir tā, kā ir. Patreiz sēžu malā un kā latvieši saka pūšu pīlītes...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.28 20:28:10
Katrs lajs noteikti ir aicināts lūgt un Bībeli lasīt, un neatstāt to tikai uz mācītāja pleciem. Bet laikam sevi kristīt un laulāt nebūtu vēlams.
Savukārt mācītājam laikam nebūtu vēlams sev uzgavilēt, uzkāpjot kancelē, un applaudēt sprediķa interesantākajās vietās. Citādi, nekas jau nenotiks, ja arī kādu putekli noslaucīs un lampiņas iedegs. Vienīgi, ja mācītājs ilgstoši ir cītīgākais dievkalpojumu apmeklētājs, ziedotājs un sprediķa klausītājs, tad arī īsti labi nebūs.
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.29 06:36:17
Interesanti, no kā mācītāji vai draudzes padomes izlemj, kam kādu darbu var uzticēt?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.30 13:14:20
vilks
Interesanti, no kā mācītāji vai draudzes padomes izlemj, kam kādu darbu var uzticēt?

Šis laikam ir jautājums ar savu zemtekstu?
Man jau liekas, ka vienmēr tas ir zināms kompromiss starp varēšanu un nevarēšanu, vajadzībām un iespējām. Bet var jau būt, ka ir kāds piedzimis ar draudzes priekšnieka amatu šūpulī, vai bīskapa zizli rokā, tikai kaut kā neticas. Vismaz mūsu draudzē visi ir tikuši cits no cita aicināti, un neesam meslus vilkuši par to, kam būt kasierim, un kam svētdienas skolas skolotājam, kam ēŗģelniekam, un kam zobārstam.
armilo
# Iesūtīts: 2009.08.31 00:11:33
Mulders,"Arī ja priekšnieks darbā neierodas kaut kādu objektīvu iemeslu dēļ, tas tomēr tev nedos paraksta tiesības un iespēju noslēgt, piemēram, plastalīna piegādes kontraktus... Diez vai draudzē būs kā savādāk!"

Tapēc jau uzsvēru, ka ar mācītāja pilnvaru, nevis kuram katram, kam ienāks galvā. Kamdēļ visiem priekšniekiem ir domāti vietnieki un sekretāri u.tml. darbinieki? Ja Tu slims būdams, zināsi, ka gar degunu aiziet miljona vērts plastalīna piegādes kontrakts, vai tu steidzīgi nenorīkosi kādu savā vietā šo līgumu parakstīt?
armilo
# Iesūtīts: 2009.08.31 00:18:08
Hilda, skaidra lieta, ka darbi ir atšķirīgi. Es tikai gribētu ieteikt uz darbiem draudzē paskatīties kādas rakstuvietas kontekstā, kura aicina necilākajiem draudzes locekļiem izrādīt īpaši lielu godu. Tā putekļu slaucītāja ir darījusi lielāku un svarīgāku darbu nekā mācītājs ar visām savām svetdarbībām kopā.
ulditis
# Iesūtīts: 2009.09.07 00:56:29
Mācītāji tādi ir nejaušības pēc - kaut kā gadījās, noordinēja un tad jau kaut kas jādara - jāizpildās uz skatuves.
чудо дома!
# Labojis чудо дома!: 2009.09.07 01:25:19
man luterāņi nekādi nespēj atbildēt viennozīmīgi uz jautājumu:
vai luterāņu mācītājam ir vajadzīgs paaicinājums vai pietek ar spējām un vēlēšanos?
rakstīt jau raksta, bet atbildi es tā arī nesaprotu jā vai nē

Katoļiem pirmā vietā paaicinājums (kas ir neizskaidrojama parādība - ietver vīzijas , domas, kas nepārtraukti atkārtojas)
tāpēc jau seminārā stājoties vajag ārsta izziņas, citādi skaistas vīzijas būs arī tiem, kas ir jukuši.

un pārējo var piemācīties un iemācieties.

man ir nelielas aizdomas. piemēra, Polijā, kur daudz paaicināmu uz priesterību, vai tik viņi nedomā tā -
mēs , poļi, tāpēc mums daudz paaicinājumu
vai radi seminārā, ar ko mēs sliktāki, ko teikt uzņemšanas komisijai gan jau iemācās.

garāmejot [83.241.7.2]
# Iesūtīts: 2009.09.07 06:20:35
labs, joks no sērijas "laju kalpošana draudzē"

http://www.ebaznica.lv/epolemika/9_260_0.html
vilks
# Iesūtīts: 2009.09.07 09:35:53
чудо дома!
Luterāņu mācītājam ir vajadzīgs, kā tu saki, paaicinājums.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 27 , pavisam kopa bijuši: 11173