atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jaunā dziesmu grāmata
Oskars
Iesūtīts: 2007.05.24 21:49:09
Vai kāds nezina, kad būs gatava LELB jaunā dziesmu grāmata???
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.05.26 12:25:54
Andis Atvars [81.198.177.161], pat ja tas tiešām būtu "tikai biznesa projekts", kas tur būtu peļams? Vai gan mūsu baznīcas vecajā litānijā mēs nelūdzam Dievu: "Svētī katru godīgu amatu un darbu?"
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.26 12:31:44
Par tūkstoš mēlēm - tā gan man patīk. Smīdina drīzāk tipa - "saules ceļš un ceļš no malda, abi ved pie Dieva galda." Vecās brīžam ir naivas, bet cilvēki akceptē to sirsnību. Problemātiskākas ir rīmkaļu darinātās. Derētu arī vairāk Āraišos dzirdētu klasisko latīņu himnu latviskojumu ar doksoloģiju. Pavisam vecās no Lutera laikiem, ir ļoti noderīgas ar savu lakonismu un skaidro vēsti - kā radītas šodienas cilvēkam, kurš negrib piņķerēties ar nacionālā romantisma dzeju.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.26 14:18:39
lielais brālis Labas idejas, vai ne? Nāc šurp uz LELB, kļūsti par vienu no mums un varēsi realizēt savas idejas jaunās Dziesmu grāmatas redakcijā! Bet ja nenāksi, kam velti muti dzesēt, kā un ko labāk vajadzētu darīt?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 22:38:53
Kaut...
Ko Tu man sacītu, ja es teiku, ka ticu marsiešiem, kas uz Marsa izrakuši brīnišķīgus kanālus, pa kuriem pārvietojas ar saviem kuģiem?
Un pēc tam sāktu visu mērīt pēc savas ticības? Grēks neticēt marsiešiem!
Ticība var būt kļūdaina, to atceries!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 23:06:07
Tu man pamato Bībelē ... tad es tikai sākšu padomāt.. tagad Tu vari man visādas pasakas stāstīt..
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 23:12:42
Kaut...
Tu mani pārsteidz. Ko lai es pamatoju Bībelē? To, ka ticība var būt kļūdaina? Farizeji. Rakstu mācītāji. Sauls (vēlākais Pāvils). Visi liecina - var pastāvēt dedzīga ticība, kurai nav patiesības seguma. Un farizeji tik ļoti ticēja savai ticībai, tik ļoti baidījās pret to grēkot, ka piesita Jēzu krustā...
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.26 23:23:52
Vai LELB tā ir kāda nolemtība, ka vispirms dara un tad domā? Ko domāja, kad izdeva sarkano "Dziesmu grāmatu"?
Nummerācija turpināsies, būs vēl kas cits bez dziesmām...godīgi- es pilnīgi neko vairs nesaprotu, kas īsti top un kā viņu lietos. Ikreiz, kad mainīsies kas liturģijā taisīs jaunu dziesmu grāmatu?
Nevarēja panest veco Dz gr., tagad stieps divas grāmatas???
Par to "biznesa projektu"- protams, tie kas to izdod, tiem tas nav slikts projekts, bet kur ir padomāts par tiem, kam tās grāmatas būs jāpērk...
garām ejot [62.84.13.131]
# Iesūtīts: 2007.05.27 01:49:57
Andis Atvars [81.198.177.161] Vai Tev šķiet, ka dziesmu grāmatas jāizdala par velti? Kurā baznīcā tad tā notiek un kādēļ tā būtu jādara? Konsistorija gan ir uzdāvinājusi desmitiem kastu dziesmu grāmatu lauku draudzēm, latviešiem Krievijā un Īrijā, bet ir normāli, ka dziesmu grāmatas tāpat kā bībeles vai Vienprātības grāmatas pērk tāpat kā ābeces, romānus un mācību līdzekļus matemātikā. Tu, Andi, vienkārši esi nikns uz visu un visiem un, šķiet, esi pārliecināts, ka esi šai pasaulē ienesis ļoti daudz laba.
garām ejot [62.84.13.131]
# Iesūtīts: 2007.05.27 01:59:02
Ā, sapratu, Tu laikam domā, ka visus ar varu piespiedīs pirkt jaunās grāmatas. Nespiedīs jau nespiedīs. Bet ja tās būs labākas un ērtākas, cilvēki būs priecīgi par iespēju tādas nopirkt. Tagad pat nav tādas izvēles iespējas - atteikties un nepirkt. Bet tad būs. Varbūt arī par to kāds priecāsies. Tā ka ieguvēji būs visi.
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.27 07:52:32
Dzelzs Felix Labāk nebūtu atzinies, ka esi mācītājs... Jo ne tikai tava kļička ojazivajet. Man liekas, ka arī kļička mācītājs objazivajet , ko un KĀ saki... (Tas par to, ko raksti citās lapās...)
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.05.27 09:41:16
Nu, tā pirkšana gan nav lielākā problēma. Vēl ir tāda lieta, ka tiem, kuri lieto dziesmu grāmatu iksvētdienas, tās arī nodilst un beigu beigās izjūk...
Tā kā ir jāpērk jauna šad un tad, tālab arī pielnībā piekrītu Jānim+, ka nav jēgas vēlreiz izdot to pašu ar tām pašām kļūdām un nepilnībām. Galu galā, arī , laikam, 36(?) gadā izdeva pilikumu, kurā turpinājās numerācija, nekādas problēmas tur neredzu. kas grib, nopērk vien pielikumu, kam vajag, pērk visu jaunu. Bet nepieciešamība sen jau nobriedusi.
Redaktors
Man ļoti nepatī atbilžu cenzēšana un to dzēšana, reizēm liekas, ka te tiešām ir cenzūra pēc politiskiem motīviem. Tomēr, te ir daži, kuri katrā diskusijā ievieš savu personīgo kašķi, tā arī šeit vesela lapa galīgi neattiecas uz tēmu. Kā lai tiek galā ar šiem strīdniekiem? Vai viņus nevarētu salaist kopā kādā TV šovā, lai tautiņa uzjautrinās. Kas gan var būt jaukāks ticības pretiniekiem, kā lasīt šo kašķi!
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.27 13:40:16
"Garām gājēj",kas tā par piespiešanu- nepiespiešanu. Cik saprotu- vienlaicīgi abas dziesmu grāmatas lietot nevarēs, tādēļ par izvēli runāt var visai nosacīti.
Par ko man uz visiem būtu jābūt dusmīgam...neesmu nemaz, pat uz Jums dusmīgs, lai gan pats izdomāji jautājumus, uzdevi kā manus un atbildēji.
Kā jau teicu- neesmu pat iztālis jauno Dz. gr. redzējis, tādēļ nevaru to ne slavēt ne pelt, taču tas ar kādu vieglumu Jānis+ pavēsta par jaunās Dz. gr. nepieciešmību man liek būt piesardzīgam, ka vecās kļudas var tikt pārnestas uz jaunās.
Es jautāju par cilvēkiem, kuriem grāmata būs jālieto, bet nez kāpēc visi runā par maksu...Vai foruma dalībnieki preces pērk vadoties tikai no cenas...nedomāju viss. Nu tad padomājiet par kvalitāti!
" Tu, Andi, vienkārši esi nikns uz visu un visiem un, šķiet, esi pārliecināts, ka esi šai pasaulē ienesis ļoti daudz laba." Nedomāju viss, jo Raksti saka- ka ne niek
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.27 13:48:26
a NEVIENS nav ienesis šaja pasaulē un tādēļ neko nevar arī iznest...Zini- es ticu, ka tā tas arī ir....mēģini noticēt arī tu...
garāmgājējs [62.84.13.131]
# Iesūtīts: 2007.05.27 17:08:31
Andi , man savukārt uzkrīt tas, ar kādu vieglumu tu izsaki negatīvus vērtējumus un kritikas gandrīz par visu un visiem. Parasti tā dara cilvēki, kas ir ļoti pārliecināti par sevi, savu taisnību vai savu veikumu dzīvē. Ja Tev ir kādas bažas vai ieteikumi, tos var izteikt arī atbalstoši un konstruktīvi. Bet totāls negatīvisms vienkārši liecina, ka cilvēkam ir problēma sevī.
garāmgājējs [62.84.13.131]
# Iesūtīts: 2007.05.27 19:37:37
t.i. es domāju - var izteikt kritiku tā, ka tas palīdz tiem, kas kaut ko dara, vai arī tā, ka nostāda viņus par dumjiem un negodprātīgiem cilvēkiem, ar to mazinot viņu prieku un spējas darīt uzticēto darbu.
Dzelzs Felix [81.198.2.9]
# Iesūtīts: 2007.05.28 13:02:23
Balss. Varēji manu asti pacelt vēl augstāk un nosaukt par bīskapa kandidātu. Arī evaņģēlisti raksta. Un palasot komentus reizēm viens otrs sprediķo arī tajos... vismaz bauslību noteikti.
P.S. Lūdzu redaktoram piedot, ka teksc nav par tēmu, bet Dzelzs Felix ir beztēmnieks
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 116 , pavisam kopa bijuši: 4020