atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudze vērtē mācību un mācītājus
Merlins
Iesūtīts: 2009.08.05 14:19:40
Blekburnas anglikāņu katedrālē, kurā kalpo abu dzimumu kanoniķi, svētdienas dievkalpojumos ir izveidota interesanta sistēma. Dievgaldieki stāv divās rindās. Vienā pusē tie, kas pieņem sakramentu, ko ir konsekrējusi priestere Sjū Penfolda, bet otrā pusē tie, kas pieņem tikai sakramentu, ko konsekrējis priesteris Endrjū hindlijs.

http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/1339619?eng=y
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
IIeva [87.110.231.118]
# Iesūtīts: 2009.08.06 23:12:53
Aivars
Visu cieņu vēl vienam sakarīgam Aivaram
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.07 00:30:36
Aivars
Es , Aivar, nepārstāvēju vakarēdienu jo neuzrakstīju visu, jo par patiesību strīdi būs līdz Jēzus atnākšanai. Es iezīmēju Jēzus darbību pims Jaunās derības un jaunās derības ,jēgu caur līgavu un līgavaini. Mēs esam draudze un mūsu attiecības ar Jēzu ir savādākas, nekā cilvēkam , kurš tikai atnāk uz Dievkalojumu un Bībeli nelasa.
Kā piemēru var minēt efeziešu vēstuli. - nu , mīliet savas sievas utt. ok. Bet kalpojošam draudzes loceklim tas ir bauslis - Kas mīl savu sievu(draudzi) tas mīl sevi pašu.
Ko var saprast cilvēks , kurš nav nopietnās attiecībās ar Dieva vārdu Efeziešu vēstulē? Viens grib lapšānu iznīcināt - meklē kur viņš būs izteicies ne tā un paf.... Bet bauslis draudzei mīli draudzi kā sevi pašu, kā Jēzus atdodams dzīvību par draudzi....ir tālas atskaņas zilā vakarā. Nav nevienam nekas jāmīl. Jātaisa savi teoloģiskie tusiņi un za roģinu...
Tagad jēga -ganīšana bieži vien ir apgriesta kājām gaisā - kādreiz gans gāja pa priekšu, piesizdams zizli un avis viņu klausīja. Tagad gans iet nopakaļus sit ar zizli avis un brīnās , ka tās izklīst....Piķa nav, tukšums ....ko darīt...Ne visur. protams.
Šis Merlina piemērs ir ļoti labs, kur liek izvēlēties. Tā teikt - mēs jums piedāvājam visu iespējamo, tikai nāciet uz baznīcu un mēs jūs liksim mierā.
Kāds latviešu mācītājs ASV bija šokā. Viņš Latvijā uztaisīja labu draudzi, bet ASV tas nedarbojās. Jo cilvēki tur izvēlējušies teoloģiju - pielaikojuši sev Dievu. Tā , pēc iespējas ērtāk. Lai mani neviens netraucē. Es zinu pats kas baznīcā jādara.
Viena kristiešu daļa tādus sauc par spilvena kristiešiem. Merlina ziņa tiešām ir interesanta. Tikai kur te Dievs, ka`Tu saki.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.08.07 00:31:49
IIeva. Stop. Peramā zona....
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.07 10:13:41
Nu atvainojos, bet man atkal jaaiejaucas ALapshaana teologjijaa, kura pliist pa visaam viileem...

Efezieshu 5:
25 Vīri, mīliet savas sievas, tāpat kā Kristus ir mīlējis Savu draudzi, pats nododamies viņas labā,
26 lai to darītu svētu, šķīstot ar mazgāšanu ūdenī caur vārdu,
27 Sev Savu draudzi sagatavodams cienīgu, bez traipa, bez krunkas vai cita tamlīdzīga trūkuma, lai tā būtu svēta un bez vainas.
28 Tā arī vīriem pienākas savas sievas mīlēt kā savu miesu. Kas mīl savu sievu, tas mīl sevi pašu.


Kam acis tas redz, ka liidziiba viirs-sieva ir attiecinaats uz Kristus-Draudze!

Paveele miileet SAVU SIEVU ir paveele miileet SAVU SIEVU... Taapat kaa Kristus miil Savu Draudzi!

Sava Sieva nav Draudze, tas neizreit no shiis rakstu vietas. Draudze ir Kristus Sieva, nevis draudzes loceklja sieva. Citaadi sanaak, ka shai Sievai ir vismaz divi viiri - Lapshaans un Kristus

Es nesaku, ka draudze nav jaamiil, vai ka draudzi var pamest vai kaa citaadi. Es tikai kaarteejo reizi noraadu ka Lapshaana Kungs sagrozot Rakstu vietu meegjina ar nepareizaam rakstu vietaam pamatot Kristieshu miilestiibu pret draudzi.

Lapshaan... tu dazhreiz dabon tiiri pareizus secinaajumus lietojot pilniigi nepareizas rakstu vietas. Draudze ir Kristus Sieva, bet Kristiesha sieva ir Cilveeks, nevis Draudze... Tu atkal sagroziiji rakstus, meegjinot pieraadiit, ka shii Rakstu Vieta padara Draudzi par Kristiesha Sievu, un ka Kristus paveel miileet sho Savu Sievu. Kristus miil savu Draudzi, un mums buus maaciities miileet savas sievas!

Rakstiija Lapshaans:
Kas mīl savu sievu(draudzi) tas mīl sevi pašu.

Iekavaas rakstiitais nav Rakstos atrodams, bet ir pasha Lapshaana piedzejots! Luuk shaadi top nepareiza teologjija un sektas... Pietiek ar vienu vaardu un teologjija lido miskastee...

Jehovas Liecinieki Anglju biibelee Jaanja 1:1 pieliek VIENU BURTU un tas izmaina vinju teologjiju kardinaali!

Vinji arii Kolosieshu veestulee pieliek paaris vaardinjus tieshi taapat iekavaas!

Nu tas taa... lai lasiitaajs PAREIZI izlasa

Bet Lapshaan, kaapeec tu muus par *****iem turi, kaapeec tu savus braaljus ticiigos gribi par muljkjiem padariit... vai mees nevaram pashi izlasiit, vai tad mees neprotam lasiit... Luuk es iekopeeju rakstu vietu, tur ir rakstiits par cilveeka miilestiibu pret sievu un tas paraada Kristus lielo miilestiibu pret draudzi! Tur nav rakstitis tas ko tu gribi lai tur buutu rakstiits. Tas ko tu gribi pateikt, tas ir rakstiits citaas rakstu vietaas un paraadaas citaas vietaas...tas nav nepareizi, bet nepareizi ir pamatot savu teologjiju ar aplamaam Rakstu vietaam!

Kaa tu vari maaciit citus, pats neprasdams to, kas staav Rakstiits? Vai Pravieshiem un Apustuljiem bij tik vieglpraatiiga attiexme pret rakstiem... ? Kaa gribi taa interpretee... un tad Rakstos var pamatot arii to, ka Kristus ir Elvis Preslijs!

indriķis
# Labojis indriķis: 2009.08.07 11:52:41
Raimonds, Pagrūti atbildami jautājumi Rovanam Viljamsam

Kāpēc tu vispār domā, ka šie Kentrberieši ir ņemami nopietni kā baznīcas arh-igani? Atceries, bija tāda angļu komēdija par prrjemjerministru, vienā no sērijām kariķētā bet patiesīgā veidā attēloja, kā ieceļ šos Kentrberijas arhibīskapus. Viens cēzars savu zirgu arī iecēla par konsulu. Es domāju, ka vienai otrai baznīcai līdzīga prakse būtu mazākais ļaunums
ēzelis [193.200.201.75]
# Iesūtīts: 2009.08.07 11:55:25
Īstenai "baznīcas pilnībai" pietrukst vien priesteris-homoseksuālis.
ēzelis [193.200.201.75]
# Iesūtīts: 2009.08.07 11:56:03
Es gribēju teikt - "baznīcas pilnībai" Merlina izpratnē.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.07 12:20:32
indriķis
Nez kādēļ man šķiet, ka šoreiz tu nerunā nopietni.
indriķis
# Iesūtīts: 2009.08.07 12:26:43
Ar nopietnu ironiju gan, Aivar . + Rovans ir to jauno eiropeisko herēžu sekotājs, ne ortodokss bīskaps.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.08.07 13:34:14
indriķis
Tas ko sacīju, mums ir pagrūti objektīvi spriest par anglikāņiem un viņu lietām. Viedokli izteikt jau var, bet vai mēs zinām visus lietas apstākļus? Jautājums jau arī grozās ap to, vai īstā draudze ir tikai klērs vai laji, vai varbūt abi kopā. Anglikāņiem un ne viņiem vien, ir dažādas iekšējas baznīciskas kustības, organizācijas, brālības, administratīvas struktūras utt., katra ar savu uzdevumu un, protams, interesēm, un nebūt visas nodarbojas ar pastorālajiem jautājumiem. Tāpēc aiz tā var palikt nepamanīts, ka mēs galu galā tomēr esam kristieši (arī klērs) ar saviem kristiešu jautājumiem. Un nebūt visi ir tik ērti un glaimojoši. Tikko lasīju K.Kundziņa grāmatu Kristus , tur viņš saka, ka visa cilvēka dzīve ir viena vienīga krīze.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.08.07 15:43:25
Mulders
Šoreiz Muldera ,,gudrības ,, izlasīju.
Mulder, Tu jau izgāzies par gara un dvēseles lietām. Devu Tev gadu laika pamācīties šajā jautājumā.
Tagad dodu Tev gadu laika saprast Efeziešu vēstuli. Kas tajā ir teikts par kristieti, draudzi, baznīcu un bausli draudzei.
Tu pilnīgi kā apmāts piekasies par tēmu , kura vispār nav sarunas tēma. Es Aivaram runāju galīgi par ko ciru. Es rakstus necitēju( IEva). Vai kristietim nav tiesību vispār sarunāties? Jāņem priekšā Bībele un jārunā? Kaut kādas muļķības. Kāda starpība kas nesa vīnu..runa ir par Jēzu un Viņa ģeniālo ienākšanu šajā pasaulē lai mūs atpirktu. Tu kā apmāts lietām piedod nožēlojamu , bezsirsnīgu nokrāsu.
Nav man problēmu citēt rakstus. Bet tie , ar kuriem es sarunājos rakstus zin. Kādu nosaukt par Jehovieti tikai , ja viņš nav rakstījis pēc Muldera sistēmas ir smieklīgi. Tad jaunās derības vēstules arī Mulderam ir jāsauc par sektantiskām, jo tās atšķirās. Tie , kuri ielikuši tekstu JD-,, tā Viņš atzina par šķīstu visu barību...,, (neiekopēju , lai Mulderam ir kur piesieties) , ir jānosauc par Lapšāniem.
Mulder, varu Tev ieteikt lasīt Efeziešu vēstuli simts reizes un domāt par bausli - mīli savu tuvāko kā sevi pašu.
Tu, Mulder, Speciāli neiekopēji tekstu - ,,es to attiecinu uz Kristu un draudzi,, (neiekopēju, lai Mulders var salīdzināt lapsāna jehovismu).
Mulder, nesagrozu rakstu vietas, jo viņas necitēju IIevas kom.), kad citēšu , tad varēsi piekasīties , vairs ne man bet datorbībelei
....murgs....
Citiem , kas lasīja Muldera ,,komentārus,, - MUlders taisa sajukumu un bardaku šajā diskusijā, būs laiks uzrakstīšu precīzi iekopējot Bībeles tekstus. Jo šī rakstu vieta ir ļoti nozīmīga mūslaiku draudzēm.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.07 16:07:42
Devu Tev gadu laika pamācīties šajā jautājumā.
Tagad dodu Tev gadu laika saprast Efeziešu vēstuli.


Nevari jau tu iedot to, kas tev nepieder!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.07 16:46:06
Es jau Tev esmu paudis , ka tīri no cilvēka fizioloģiskās uzbūves - Tu esi transā , jo dators Tev piespēlē to , ko sauc par sātana fenomenu. Zvērs. Tavs prāts gaida nepiedošanas aktu pret lapšānu. Un Tu to saņem , izlasīdams lapšāna teikto. Tu nespēj domāt normāli , jo Tu esi zvēra varā. Dzīve ar Dievu nav tikai salīdzināšana ar Bībeli, bet reāla kalpošana, reālas sarunas... Ja kur grēks , tad kā ar to cīnīties , kur mīlestības salas - tur svētības...
Kā Tu kaut ko vari spriest visu laiku sēžot, gadiem , pie datora. Un piekasoties cilvēkiem, ja viņš ko ne tā uzrakstījis. Tu grauj foruma jēgu. Ja gribi mani apsaukāt , tad raksti uz e pastu. Un ja es ar kādu sarakstos pēc Tavām domām asi , tad vismaz nelien starpā. Tā nav korekti.
Man ieinteresēja šī Merlina tēma, jo es ļoti pārdzīvoju par sieviešu kalpošanu un citām aizkulisēm , kuras Tu pat nenojaut. Un es te netaisos rakstīt. Tāpēc Tev liekas , ka es runāju asi, bet Tu jau nezini ko zin Merlins un ko es. Un Tavi komentāri ir smieklīgi, jo Tu nezini visu līdz galam. Tāpat par bankrota tēmu. Es ciemojos pie ļoti daudz draudzēm. Un redzu lietas ne tā kā Tu. Pats esmu revīzijas komisijā ....Tev te visur rēgojas sektans. Ko tu murgo. Es esmu LELB draudzē un man nav problēmu cienīt visa veida teoloģiskās pārstāvniecības. Nevar cilvēkam pavēlēt - es , Mulders, pārstāvu LELB, tāpēc , tu , Lapšān esi prātu zaudējis, jo nenocitēji Bībeli. Tas Tev no sēdēšanas adventisu forumā gadiem ilgi - tad luterāņu forums , kā pats raksti - konservatīvais luterānis. Ko tas nozīmē spriežot pēc Taviem komentāriem - Jūs neviens neliesiet jaunu vīnu jaunos traukos. Man te ir laba aizmugure ...un es varu atļauties lapšānu apsaukāt par prātu zaudējušiem. Ko tas Tev dod? Izplūcies ar I.P. nav viņš vairs šajā forumā. Arī mani draugi. Viņi nevēlās kā luterāņi te neko rakstīt , jo var saņemt lamas.
Es taču neeju citās diskusijās , kā vien bankrots un šī. Tev jāaptver viss, Kā tas iespējams. Tu kā šahists spēlē ar simts šahistiem un zaudē visiem izņemot vienu , kurš Tev pieteicis matu. Tas tā nav.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.07 17:08:47
Lapšāns, es esmu redzējis kā cilvēki krīt viena burta dēļ Rakstos... tā kā tev nāksies samierināties, ka jūsu vidū ir kāds, kas neļaus Dieva Vārdu nelietīgi valkāt... neatkarīgi no tā kādā komisijā kurš ir! Un man nav grūti arī uzdot nešpetnus jautājumus dajebkura izmēra fruktam šeit, vai šis būtu maziņš lajs, liels priekšnieks vai pats ArchBīskaps!

Prakse gan liecina, ka izglītoti mācītāji prot gan atbildēt pa tēmu, gan iekļauties Bībeles mācībā to nesagrozot... tikai cilvēkiem kam attiexme pret Rakstiem ir tikai tāda, ka Rakstiem ir jāpamato viņu pašu iedomas, tiem kaut kā rodās problēmas ar maniem textiem!
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.08.07 18:22:19
Mulders
Prakse gan liecina, ka izglītoti mācītāji prot gan atbildēt pa tēmu, gan iekļauties Bībeles mācībā to nesagrozot... tikai cilvēkiem kam attiexme pret Rakstiem ir tikai tāda, ka Rakstiem ir jāpamato viņu pašu iedomas, tiem kaut kā rodās problēmas ar maniem textiem!

Neesi tik iedomīgs. Taviem vārdiem runājot, arī man un citiem ļaužiem ir problēmas ar taviem tekstiem. Pie kam, ko es novēroju pie sevis, visvairāk tieši tajos jautājumos, kuros es vēlos uzzināt no Rakstiem pat pretrunā savam perosnīgajam viedoklim.
Vēl prakse liecina, ka izglītoti mācītāji mēdz neielaisties diskusijās, kurās viņus nomētās, un viņiem nav laika tam veltīt tik daudz laika. Starp citu, vai tu zini daudz neizglītotus mācītājus LELB?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.07 19:01:04
Mārtiņš... mācītāji LELB par laimi visi ir izglītoti...

Un pēc taviem vārdiem tad jau sanāk, ka tomēr tie, kas te ienāk, tie nevar būt izglītoti mācītāji, jo izglītotie forumos netusējot... TO taču tu negribēji teikt? Es jau arī varu runāt tikai par tiem, kas te nāk un runā... nu un vēl par pāris tiem, kas ar mani komunicē ārpus foruma bet lasa textus!

Var jau būt, ka viņi ir dikti pazemīgi... taču, zinot viņu ordinācijas solījumu, diez vai mācītājs klusētu ja nu es PILNĪGU tuftu stumtu...
Pāvils
# Iesūtīts: 2009.08.07 20:04:29
Mulders
Priecājos, ka esi dedzīgs Rakstu sargs. Tas Tev arī labi izdodas, tomēr būtu daudz labāk, ja Tev savu domu izdotos pasniegt tādā formā, kas neaizvaino viegli ievainojamas, vārgas dvēseles... Būtu daudz produktīvāk un mīļāk. Atceries, ko apustulis Pāvils raksta 1. vēstulē korintiešiem 13. nodaļā!

Par Merlina ierosināto tēmu domāju, ka divas rindas vienā draudzē nevar būt risinājums. Būtībā tā jau vairs nav viena draudze, ja tā nevar būt pie viena galda.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.08.07 20:23:52


Jums es nevaru nepaklausīt!

Lai jaux wīkends!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.07 23:38:30
Mulders
Mulder, man Tavi teksti neinteresē. To , ko Tu komentē šajā forumā es sen esmu izgājis cauri rūpīgi studējot Bībeli un praktizējot. Bez Gara klātbūtnes prakse nenotiek. Un kā Gars var būt klāt , ja Tu esi uzvilcies un pastāvīgi pārproti otra domu?Tu man neesi interesants. Mani interesē daudz dziļākas formas. Es neesmu vainīgs , ja Tu nesaproti. Tā ir Tava problēma , ne mana. Ja kas interesē - paprasi, vai es tiešām to tā domāju....Piem. Merlins man pajautāja - vai pareiz jāsaprot , ka viņš ir sātans, es atbildēju - nē , es tā nedomāju, es runāju par to , ka sātans cilvēkam piespēlē variantus. Arī man , arī Tev arī arhibīskapam. Un , ja tici Dievam , tad ar sātana domām ir jārēķinās. Tā ir garīga kauja. Es sen būtu pazudis, ja Bībeli tvertu miesiski , ar prātu. Sātans grib lai tu lasītu un blenztu Bībelē. Dievs grib , lai Tu ar garu to dari. Un Ef. vēstule paverās savādāk, to es arī skaidroju cilvēkam, bet Tu iespraucies ar savu pārliecinošo runu un aizbaidīji stirniņas pie avota....Tev , ja kas ne tā , tad frukts. Loti kristīga uzruna. Cīnies vien ar tādām metodēm par rakstiem.
Bet par to rakstu sagrozīšanu Tu man nebrauc virsū. Es tos neesmu sagrozījis un netaisos sagrozīt. Šitais stils pieder pie adventistu jājamzirdziņa - Vienīgā patiesība Bībele, bet paši nespēj nokomentēt 14, kor. un vēl daudz citu Bībeles vietu, tāpat Tavs koments par Efeziešu vēstuli ir smieklīgs. Tā vispār nav. Tu redzi burtus , es jēgu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.07 23:40:51
Tu redzi burtus , es jēgu.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 181 , pavisam kopa bijuši: 11524