atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudze vērtē mācību un mācītājus
Merlins
Iesūtīts: 2009.08.05 14:19:40
Blekburnas anglikāņu katedrālē, kurā kalpo abu dzimumu kanoniķi, svētdienas dievkalpojumos ir izveidota interesanta sistēma. Dievgaldieki stāv divās rindās. Vienā pusē tie, kas pieņem sakramentu, ko ir konsekrējusi priestere Sjū Penfolda, bet otrā pusē tie, kas pieņem tikai sakramentu, ko konsekrējis priesteris Endrjū hindlijs.

http://chiesa.espresso.repubblica.it/articolo/1339619?eng=y
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.05 23:26:12
vilks
Tur ir liela taisnība, šķiet.
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.05 23:33:36
Aivars
pagaidām tā šķiet informatīvi kvantitatīvākā un mainīgākā lelb.lv sadaļa, lai gan īstenībā sķiet ir kādu 20 -30 indivīdu burziņa vieta
tas gan būs ne par tēmu (un domāju, ka derētu šo komentāru vēlāk dzēst), bet attiecībā uz 20-30 foruma regulārajiem apmeklētājiem manas domas ir, ka mēs varam būt pateicīgi, ka viņi ir. Tiesa, liela daļa no viņiem nepauž "pareizo viedokli", nav luterāņi un pat kristieši, tomēr viņu klātbūtne rada "dzīvīguma iespaidu", kā arī parasti ļauj cilvēkam, kam ir konkrēta problēma vai jautājums, diezgan operatīvi saņemt arī nemaz ne nekvalitatīvas atbildes. (Protams, kur graudi, tur arī sēnalas, bet man gribētos teikt, ka šis pašlaik ir aktīvākais un saturiski kvalitatīvākais kristīgais forums latviešu valodā.)
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.05 23:44:13
vilks
Ko nu es ar foruma virsgani strīdēšos! Man jau admina piekļuve ir tikai paša taisītām lapām, un par šīs lapas apmeklējumu nevaru pilnībā spriest, tikai vados no runātājiem. Ja PR vārdā būtu vēlams tos ciparus no mana komenta izdzēst, to var izdarīt, bet domāju, ka tas būtu tā vērts, ja lelb lapa nebūtu tikai pirmrindniece starp `kristīgām` lapām, bet arī starp citām. Šai sakarā, derētu paanalizēt, kaut vai kāpēc Balss kā pirmo min mistiku, utt, un kā mūsu lapa varētu `iekabināt` visiem.
vilks
# Labojis vilks: 2009.08.05 23:49:39
Aivars
tie nu gan ir riktīgi maldi par to gani.. drīzāk foruma lielāko pļāpu..

tas būtu tā vērts, ja lelb lapa nebūtu tikai pirmrindniece starp `kristīgām` lapām, bet arī starp citām. Šai sakarā, derētu paanalizēt, kaut vai kāpēc Balss kā pirmo min mistiku, utt, un kā mūsu lapa varētu `iekabināt` visiem.
varbūt par šo ir vērts parunāt atsevišķā tēmā?
PR mani ne pārāk interesē, vairumā gadījumu esmu pret informācijas vai viedokļu slēpšanu (ciktāl tas neattiecas uz jau piedotiem un izlīdzinātiem grēkiem).
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.05 23:53:28
vilks

"vairumā gadījumu esmu pret informācijas slēpšanu"

Kaut kur te bija citētas pāvesta dekretālijas, ka noziegumi jāatmasko un jāsoda, bet neglītu rīcību labāk noklusēt.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.05 23:53:43
vilks
Domāju, ka to tēmu tā kā tā būtu vērts attīstīt, un, lai gan pastāv zināmi riski, atsevišķu diskusiju varētu rosināt.
vilks
# Labojis vilks: 2009.08.06 00:03:39
Aivars
iekopēju, manuprāt, atbilstošos viedokļus tēmā par foruma mērķauditoriju. Tas der?
Tad arī varētu izdzēst liekos komentārus no šejienes..vai atstāt, ja beidzam par to runāt šeit un tēmas aizsācējam nav iebildumu.
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.08.06 00:04:00
Jo, kā ir viena maize, tā mēs daudzi esam viena miesa, jo mēs visi esam šīs vienas maizes dalībnieki (1Kor 10:17)
kā var svinēt Vakarēdienu, ja tā dalībniekiem nav vienprātības un katrs grib "ēst pie sava galda"?
šajā gadījumā katrs dievgaldnieks nevis vērtē mācību un mācītājus, bet jau ir spriedumu izteicis!
ja es atzīstu, ka "otrajā rindā" arī ir pareizs Vakarēdiens, tad nav starpības, no kurām rokām es to saņemu. bet, ja es to otru neuzskatu par riktīgu - tad ko es vispār daru tādā dievkalpojumā?!

p.s. mazliet karātavu humora - varbūt ieteikt mūsu Baznīcu virsganiem, ka turpmāk ekumēniskos dievkalpojumos arī var svinēt Vakarēdienu - tik katoļi pa labi, luterāņi pa kreisi un baptisti pa vidu...
indriķis
# Iesūtīts: 2009.08.06 11:27:39
Pilnīgs sviests, kaut kas līdzīgs vācu luterāņiem uzspiestajai ūnijai ar kalvinistiem, kura izpostīja vācu luterāņu baznīcu.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.06 11:32:44
Cik zinu, tad arch-luterāņiem vienmēr būtiski ir - "Ko padomās citi" - no sērijas, ka tā vai cita rīcība apgrēcinās no malas vērojošu muļķīti!

Un atkal Muldera labticība liek teikt - ka ekldievība neceļās no tā, ka Ventspils izdomā sevi izrotāt ar govīm, bet no cilvēku samaitātības, kas iedomājas šo govi par Dievu pataisīt!

Tādējādi... ir cilvēki, kurus apgrēcina, ja pie altāra pienāk viņiem zināms grēcinieks... un ir cilvēki, kas ēd visu, ko pārdod skārņos nešķirojot, jo viņi zin, ka elku nav un Sakramentu nesabojā arī 100 grēcinieki tuvāko 10 metru apkārtnē!
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.08.06 15:35:09
Merlins

Mums nesen bija gadījums, kad draudze izvēlējās kalpošanai neordinētu sievieti. Ko par to saka arhikonfesionālisti, kas uzskata sieviešu ordināciju par maldu mācību? Vai būtu jāakceptē draudzes aicinājums, vai baznīcas hierarhijai tomēr būtu jāstājas tam ceļā? Vai jārespektē draudzes aicinājums un šī sieviete jāordinē?

Iespējams, šitais teksts ir par mūsu draudzi. Luters mācīja - galvenais ka jūs dzīvojat svētā sadraudzē , jo , ja nesaņemat vakarēdienu mēnešiem ilgi , vai tad jūsu ticība tiks iedragāta? taču nē... ( citēju pēc atmiņas Lutera rakstīto). Kā tad , Merlin , sanāk - vai tie , kuri manifestē vakarēdienu par galveno , netiek luterāņos apkrāpti ar maldu mācību no mācītāju puses? Tikai netver to kā pārmetumu. Dieva dēļ. Es cienu visu ticīgo iešanu uz baznīcu un viņu personīgās attiecības ar Dievu un pārliecības kvalitātes par rituāliem.
Vai esi padomājis kāpēc Dievs noņēma Korāli? - par elli Valmieras draudzē, par maldu mācības un maldu darbu uzspiešanu. Ja tur kalpotu mūsu draudzes neordinētā mācītāja , tad nenotiktu ne izvarošanas , ne pedarsatijas ne ..ne .. ne...Gaisotne būtu tik pat superīga kā pie mums. Vai kaut kādā veidā Svētais vakarēdiens zaudēja savu spēku no nesvēta vīra? Taču nē. Tad kāpēc svēta māsa nevar to pašu darīt ? Kas , Tu domā, gadiem ilgi Valmierieši gāja pie altāra pa tukšo?
Par vakarēdienu. To dod mums Jēzus. Ja tas tā nebūtu , tad....mēs dzīvojam miesā un saņemam pie altāra neko. Domādami par to , kurš ir konsekrējis (konsekrē Svētais gars caur ticīgo lūgšanām ) . Pat noziedznieks varētu dot vakarēdienu, ja tu domāsi par vakarēdienu , nevis par to , kurš to dod. Tev tas būtu pieņemams. Pie tam , ja svēta sieva, kura savu sirdi ir atdevusi Jēzum un kalpo draudzē kā piemērs visiem, pie tam evaņģēliste....tad draudze redz to labu esam, kā labu risinājumu pēc murga (kaut kas līdzīgs Korāļa gadījumam) . Ir taču arī draudzē vīri , kuri var palīdzēt pie vakarēdiena došanas mācītājai . Ir taču varianti. Mācītājiem Latvijā bieži palīdz pieaicinātie. Kā tad ar tiem? Tie neko nav mācījušies...
Protams , ka mīļā miera labad būtu labi , ja šīs lietas darītu vīri , bet pats redzi - draudzei ir vajadzīgs miers, lūgšanas, misionāra kalpošana novadā un to var izdarīt komanda - draudze, kur visi ir kā viens (mīlestībā).
Kas tad ir vakarēdiens?
Tajos laikos līgava pieņēma , vai nepieņēma no līgavaiņa , kurš ceļos nometies deva līgavai izdzert kausu vīna. Jēzus kāzu laikā , mātes aicināts ,pārvērta ūdeni ,( kurš nebija saliets šķīstīšanās traukos) , ko salēja šķīstīšanas traukos un deva dzert kāziniekiem. Būtībā Jēzus kāziniekiem deva dzert savas asinis - jauno derību. Ko kāzinieki pat nenojauta. Tas bija pirmais vīns , ko pasniedza Līgavainis savai līgavai ( līgava - mēs, draudze).
Tad jautājums - kas aiznesa to vīnu kāziniekiem? Kurš patrāpījās stiprākais , jo šķīstīšanās traukiem vajadzētu būt nenormāli smagiem. Un kāda tam nozīme? Vīnam ir nozīme. Vīnam ir nozīme.
Tāpat par maizi. Jēzu sita no divām pusēm divi vīri. Pātagas uz Jēzus muguras veidoja tādu pašu rakstu , kāds bija uz maizes ,ko tajos laikos cepa. Pātagu galos bija iesieti dzīvnieku nagi , kas sitot mugurā izveidoja pūslīšus tādus pat kādi bija uz tā laika izceptās maizes.
Mēs peiņemam vakarēdienu arī tāpat kā Jēzus uz ceļiem un dzeram (pieņemam Līgavaiņa aicinājumu ....to var formulēt visādi...)
Kāda starpība kurš to izdala. Es runāju par labu draudzi, kur netiktu kaut kādā veidā piesmiets vakarēdiena rituāls. Tad ir jautājums - kāpēc un vai tiešām tā ir , ir daudz draudžu , kurām mēs nevaram uzticēties , lai svēti saņemtu to kas katram pienākas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.06 15:41:47
Kurš patrāpījās stiprākais , jo šķīstīšanās traukiem vajadzētu būt nenormāli smagiem.

Jaanja 2:8 Tad Viņš saka tiem: "Tagad smeliet un nesiet galda uzraugam!" Un tie to aiznesa.

Viins tika smelts, nevis visi trauki stumdiiti pa maaju! Tas taa precizeeju!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.08.06 15:42:28
Tāpat par maizi. Jēzu sita no divām pusēm divi vīri. Pātagas uz Jēzus muguras veidoja tādu pašu rakstu , kāds bija uz maizes ,ko tajos laikos cepa. Pātagu galos bija iesieti dzīvnieku nagi , kas sitot mugurā izveidoja pūslīšus tādus pat kādi bija uz tā laika izceptās maizes.

Pret Pravieshiem pat Dievi ir bezspeeciigi

Mēs peiņemam vakarēdienu arī tāpat kā Jēzus uz ceļiem un dzeram (pieņemam Līgavaiņa aicinājumu .... to var formulēt visādi. ..)

Rezultaataa Kristietiiba paarveershas par - Your Limitation is Your Imagination!
bitukas
# Iesūtīts: 2009.08.06 15:53:58
Pātagas uz Jēzus muguras veidoja tādu pašu rakstu utt...... No kurienes tas, lūdzu, avotu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.06 16:01:32
bitukas, Pravietis to saka - SV. Gars atklaajis, ja tu to apshaubi, tu zaimo Sv. Garu, kas noziimee, ka Velns tev draugs! Iizii... vai tad A Lapshaans, kas ri Dieva Draugs vareetu melot, vai tu Dieva Kalpu melos apsuudzi? Ir tikai viens apsuudzeetaajs, kas apsuudz Dieva Izredzeetos... bet to ka Lapshaans IZredzeets, to tak jebkursh eziitis redz! A ja ne, tad taapeec, ka tu esi no shiis pasaules... nedomaa Bibliski un Gariigi! Tev nav Gariigaa Acs!
IIeva [87.110.231.118]
# Iesūtīts: 2009.08.06 18:57:34
Mulders
Ja Mulders spēj par lapšāna uzrakstīto pasmieties un atrast , kur piesieties pie tādas tematikas par Jēzus misju uz šīs zemes , tad tāds brālis ir velna varā . Mulderam skauž , ka viņš neko tādu nav zinājis un tad nu piekasās pie teksta ko lapšāns atstāsta. Nav jau māka atšķirt datorbībeli un pārlasot piekasīties. Tas neko nemaina. Mulderam gan.
Un vispārībā. Vai Mulderam ir atļauts vienīgajam šajā forumā mest darvu uz LELB kristiešiem. Vai te modi vispār pastāv?
Mulder būtu labi , ja tu būtu takstisks un nevajātu ticīgos šajā forumā. Tu atbaidi meklētājus.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.06 19:19:19
IIeva...

Ko nozīmē taktisks...? Tas ir ļaut citiem Rakstus sagrozīt? Lapšāns kāreiz no tā, ka viņprāt tie kalpi tos traukus staipīja apkārt izsecina, ka tie bijuši kaut kādi spēkavīri.
Es taktiski norādīju, ka Rakstos neko tādu mēs neatrodam. Man neskauž ka kādam iztēle ir ļoti plaša... manis pēc! Taču, ja kristietis par sagrozītiem rakstiem spēj pateikt "Tas neko nemaina..." tad tu pieļauj vienā vietā pielaides un novirzi no Rakstiem, otrā vietā, trēša vietā... un skat galu beigās Rakstiem vispār nekādas nozīmes nav, nozīme vairs ir tikai paša fantāzijām un sadomājumiem. Ij ja kāds atļaujas taktiski norādīt, ka tā vairs nav bibliska mācība un secinājumi ir no zila gaisa izzīsti, tad šamo nolamā no panckām un piesauc varas pārstāvjus - modus!

Zinām mēs šos "Pareizos" kas labāk zin Dieva Vārdu par pašu Dievu ij kas labprāt apelē pie kārtības sargiem, lai nevēlamos indivīdus marginalizētu!

Nē ne tikai Mulderam, visiem ir tiesības izteikties šai forumā... un modi daudz tolerantāk izturās pret tiem, kas pamato savus argumentus! Ja tev emocionāli nepatīk Muldera argumenti un secinājumi - tava darīšana!

Kā reiz kāds teica - jes runāju nepatiesību, tad pierādi, bet ja es runāju patiesību, tad ko tu sit?
IIeva [87.110.231.118]
# Iesūtīts: 2009.08.06 21:12:38
Mulders
Viņš rakstus nesargrozīja , jo necitēja tos. Ne jau par staipīšanu lapšāns uzsvaru lika , bet par Jēzus šokējošo tālredzību pie jaunas derības ar cilvēci. To gan tu nepamanīji. Tu mani , kur piesieties es pamanu Jēzu pie vakarēdiena iestād``sanas.
Tā nav taktiski kaut ko atrodot izmainīt diskusijas jēgu. Jēga šai diskusijais ir par kaut ko citu. Tu salej savu ateju šajā lapā un dod lai citi to elpo. Vai tev nešķiet ka tu un vēl daži šajā forumā ir tādi. Tu taču mums dod sēt nezāles, bet mēs gribam audzēt ziedus. Tad kad būsi uz lapšāna kristīgo koncertu tad raudāsi. apsolu.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.06 21:18:12

Mieru, tikai mieru! Diemžēl vārdabrālis šoreiz diezgan diskutablu teoloģiju Sv. Vakarēdiena sakarā ir pārstāvējis, un ne tai labākajā stilā.
Lūdzu, neeskalēsim tās foruma kaislības līdz alkoholiķu cienīgām lamām.
janis
# Labojis janis: 2009.08.06 23:09:27
Vispār labs advokāts var uztaisīt baltu par melnu un melnu par baltu. Argumentus var atrast vienmēr . Absolūtā patiesība ir Dievs. Man prieks, ka kāds Viņu var izskaidrot. Tik atstājat arī Dievam nedaudz vietiņas. Nu pavisam nedaudz. Un tad jau būs labi gan sašam, gan pašam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 45 , pavisam kopa bijuši: 34137