atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luterāni - katolis - atkal luterānis?
Paulus
Iesūtīts: 2009.07.06 20:08:44
Brāļi un māsas Kristū!
Vēlējos vaicāt padomu jautājumā, kas mani nu jau pāris gadus nomoka. Iespējams, muļķīgi ir to vaicāt šeit forumā, bet nu lai...
Jautājuma būtība: cik pareizi, patiesi un godīgi ir piederēt kādai kristigai konfesijai, kuras ticības pamatpatiesībām pilnībā nespēj piekristi, nespēj teikt Āmen visam, ko tā māca?
Lai visu vēl vairāk sarežģītu, paskaidrošu, ka apzinātā vecumā kristījos LELB, bet tad pēc pāris gadiem konvertējos un nu esmu katolis. Diemžēl, esmu tāds "evanģēlisks katolis", jo man tiešām sagādā problēmas vairākas RKB dogmas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.07 10:42:45
neuztver nopietni arii Ameeliju, Mulderu un Balsi, visi vinji teoretizee, jo neviens nav bijis luters-katols-domaa_atkal_par_luteru, pietam es droshi zinu ka Balss un Ameelija nav preceejushaas ar Katolju sievishkji! Mulders arii ne!

Beidz sevi mociit, shkjiet ka Dieva Vaards savu darbu ir pastraadaajis tevii... konverteejies un beidz mociities. No otras puses... vari parunaat ar priesteri, pateikt, ka nepiekriiti taam dogmaam, kas nav bibliski pamatotas... man ir pamatotas aizdomas, ka RKB neexkomunicee kaameer tu neatsakies no Kristus... bet tas RKB bazniicaa tomeer tiek sludinaats, Raksti tur nav atmesti... taapeec... nu nezinu!

Parunaa ar savu priesteri, parunaa ar kaadu gudru un labu Luteraanju maaciitaaju... varbuut te zinaataaji tevi var forwardeet pie kaada ex-katolja kas Luterismaa paargaajis!
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:44:08
Mulders,
bet protams, tā sarežģīt dzīvi kā es, retais kristietis spēs....
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:45:05
Paulus, nuu mees katrs sarezhgjiijam pa savam...
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:49:45
Paulus

Nav vairs nozīmes mainīt konfesijas kā zirgus, nupat ir klāt tas laiks, kad būs viens ganāmpulks un viens Gans . šodien Jēzus Pats apvieno Savu sašķelto Baznīcu. Apvieno Savā sākotnējā nodomā - kā Mīlestības baznīcu. Un tas ir pamatots Rakstos.
Tieši tāpat Rakstos ir arī tas, ka Sv.Gars mūs apmācīs tālāk/vedīs visā patiesībā . Ja, būdams katolis, neesi spējis noticēt Tradīcijai (kas galvenokārt pamatojas Svēto pieredzē taču!), tad jau vaina ir tavā paša mazticībā nevis konfesijā.

S.R...
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:51:49
es arī domāju, ka nav ko Paulim sevi mocīt. ja gribi iet uz luterāņiem, ej. no patreizējām tavām mokām nevienam nekāda labuma nav. arī sievai ne. izrunājies, izstāsti savus motīvus un uz priekšu.
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:57:19
Jona,
Ja, būdams katolis, neesi spējis noticēt Tradīcijai (kas galvenokārt pamatojas Svēto pieredzē taču!), tad jau vaina ir tavā paša mazticībā nevis konfesijā.
Nez, nez..... Mazticībā, kam? Tradīcijai vai Svētajiem Rakstiem. Redz, ja kaut kas no Tradīcijas ir saskaņā ar Svētajiem Rakstiem, es tam ticu. Vienkārši tādēļ, ka redzu tam pamatojumu Dieva Vārdā. Ja nav vai tieši pretēji, ir klajā pretrunā, tad es to nevaru pieņemt.... Nu nevaru.
Jo man nav cita atskaites punkta manai ticībai kā vien Dzīvā Dieva Vārds - Svētie Raksti. Kas cits šajā pasaulē var būt par atskaites punktu - manas sajūtas, izjūtas, domas, citu cilvēku sajūtas, politiskās vēsmas, mode utt. Nu nē, taču! Tas viss ir plūstošs, mainīgs. pats redzu, cik nepastāvīgs esmu bijis savos spriedumos. Nav man citas Klints uz ko balstīties, kā tikai Jēzus Kristus un tajos apsolījumos, ko Viņš ir devis Savā Vārdā!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:57:23
S.R. principaa sirdsapzinjas mokas un ieshana pret sirdsapzinju var radiit pietiekami lielu plaisu un sagraut ticiibu un dveeseli. Paavils pat runaajot par taadaam nebuutiskaam lietaam, kaa eediens, piekodinaaja mums neapgreecinaat savus braaljus, kuru sirdsapzinja neljauj vinjiem eest elku galju!
Tad vai mees varam neveeriigi iztureeties pret cilveeka sirdsapzinjas saucienu, kad tas runaa par ticiibas lietaam?

Sirdsapzinja nav tas, ar ko var jokot...

Taapat (lai nedomaatu, ka es priekaa par jaunieguutu konvertiitu berzeeju rokjeles) es ieteiktu arii Luteraanim konverteeties uz RKB vai PB, ja vinja sirdsapzinja vinju spiezh un liek un ir mieraa ar shajaas konfesijaas esosho Dieva Gara manifestaaciju!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:59:39
p.s. Paulus, vai redzi... par tavu dveeseli jau karsh te notiek! Bet tu pareizu klinti esi izveeleejies - netici ne Mulderam, ne Jonai, ne Balsij un ne S.R un shkjiet arii Paulus nav uzticams avots... tu esi izveeleejies pareizo dalju - Dieva Vaardu - tas tev netiks atnjemts!
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:03:08
Paulus

Rakstos mums ir pieteikts visu tālāko vērtēt pēc augļiem (darbiem), ka nespēj kaut ko saprast vai pieņemt, tas vēl nav rādītājs. Varbūt rīt vai parīt sapratīsi, un ko tad?

Bez tam, atskrienot atpakaļ, tu ātri uzzināsi, ka daļa luterāņu jau tik ļoti paguvuši attālināties no Dievdzemdētājas brīnišķīgā ticības piemēra , ka būsi ne mazāk sarūgtināts un vīlies....
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:07:29
Jona,
jā, zināmā mērā jā, es labi saprotu, ka nevaru steigties, vienreiz jau to izdarīju un šobrīd daļēji nožēloju
S.R...
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:08:38
Mulders
nevērīgi izturēties nevajag. tādēļ jau arī saku - lai iet tur,kur sirdsapziņa to liek un nejūtas pret kādu kļuvis vainīgs. Jēzus mūs ir atpircis dārgi, tādēļ neļausim nekam un nevienam mūs jūgt kādā verdzībā. nevar cilvēks pieņemt dogmu par Marijas bezvainīgo ieņemšanu - lūdzu, luterāņi to neliek darīt.
es ieteiktu arii Luteraanim konverteeties uz RKB vai PB, ja vinja sirdsapzinja vinju spiezh un liek un ir mieraa ar shajaas konfesijaas esosho Dieva Gara manifestaaciju!
pilnīgi piekrītu.
lai viss notiek mierā un mīlestībā.
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:12:09
-Jona-
Kādi nu kādreiz tie augļi... Vai tā ir dziļa pazemība un Dieva Vārda bijāšana?
Jeb vai tās ir atklāsmju atklāsmes...?

Ir teikts, ka daudzi zīmes un brīnumus darīs, tādi, kam Jēzus reiz teiks: Ejiet nost no manis, ļauna darītāji!
Tad pēc kuriem un kādiem augļiem mēs vērtēsim? Taču ne jau pēc brīnumiem un vīzijām...
S.R...
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:12:17
Paulus
varbūt ir vērts kopā ar sievu par šo jautājumu cītīgi palūgties, pagavēt.
par visu esi pateicīgs - gan par pagājušo laiku, gan šo, gan nākamo. jo Dievs tevi mīlestībā ved pie sevis. un tas ir galvenais.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:13:29
S.R.

*hugi*
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.07.07 11:18:19
Balss

Un kas tev liek ņemt piemēru no ļauna darītājiem?? Ja šiem brīnumiem un vīzijām patiešām seko labi augļi, tad tos arī vērtēsim.
Atklāsmes Rakstos nu reiz ir apsolītas, ja noraidi tās principā, tad tu ej tieši šķērsām Dieva Vārdam.

17 lūdziet bez mitēšanās Dievu.
18 Par visu esiet pateicīgi! Jo tāda ir Dieva griba Kristū Jēzū attiecībā uz jums.
19 Neapslāpējiet Garu,
20 nenicinait pravietošanu;
21 pārbaudait visu; kas labs, to paturiet!
/1.Tes.5/
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:18:30
Cik man daudzas reizes bijis tā, ka šī mana "tikai ticībā, tikai žēlastībā, tikai Rakstos" ticības izpratne man radījusi problēmas. Nē, ne jau, ka kāds man kaut ko pārmestu, tādu reižu nav bijis daudz. Reiz gan bija kāda diskusija ar kādu teoloģiski labi izglītotu katoļu brāli, kurš, redzot, ka neticu kādām RKB ticības doktrīnām, man teica vienkārši un skaidri: "Vai nu notici, vai arī aiziesi prom no RKB, jo RKB tu neizmainīsi". Baigi sāpīgi - NU KĀ, lai es noticu kaut kam, kas nav Rakstos.... Gribētu, bet nevaru
Nu jā, bet lielākoties problēmas ir bijušas, kad dzirdot/lasot par RKB marioloģijas mācību u.c., manī ir šī iekšējā "personības dalīšanās" - it kā esmu katolis, tomēr labi saprotu, ka savā ticībā esmu tāds pagrīdes, anonīmais luterānis.
incognito
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:18:50
Man patīk, ko teica Jona par daudzo kristietības zaru apvienošanu un savākšanu kopā. Galu galā, ja cilvēks meklē patvērumu Evaņģēlijos, tad lai viņš ir kristietis, nevis katolis vai luterānis, vai ne?
Luterāņu bzdings ir pretstatīt pierakstīto Baznīcas tradīcijas daļu tai, kas nav pierakstīta. Ja kādam ir tāpat, viņam droši vien labāk būt luterānim.
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:28:08
Incognito,
Galu galā, ja cilvēks meklē patvērumu Evaņģēlijos, tad lai viņš ir kristietis, nevis katolis vai luterānis, vai ne?
Jā, tieši šis ir mans mierinājums šobrīd - esmu kristietis, tā ir mana identitāte. Esmu kristietis un tikai pēc tam katolis, ja tā var izteikties. Tomēr nereti tomēr gadās situācijas, kad jāformulē sava attieksme pret RKB dogmām, kurām neticu un tad ir ziepes.... vai nu jāklusē, vai arī jāmelo, vai arī jākļūst par herētiķi, ķeceri no RKB viedokļa...
Balss
# Iesūtīts: 2009.07.07 11:30:19
incognito
Ko nu katrs saprot ar Baznīcas tradīciju... Ja tā ir liturģija, sveces, kvēpināšana, krustīšanās, stundu lūgšanas, tērpi, tad tas viss ir OK.
Bet, ja ar Tradīciju saprot un liek pieņemt lietas, kuras sāk runāt pretī Bībeles vēstij, piem., Marijas Debesīs uzņemšana, Debesu ķēniņienes pielūgšana u.tml., tad šī tradīcija jau iet šķērsām ar visu Bībeles vēsti.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.07.07 11:32:08
21 pārbaudait visu; kas labs, to paturiet!
/1.Tes.5/


Tieshi taa... nevajag noniecinaat Pravieshus un apslaapeet Garu, BET... Tas viss ir jaapaarbauda... un jaapatur tikai labais! Tas kas NAV labs, to var droshi atmest...
Taapeec, ne jau kursh katrs Pravietis, kas naak un staasta, ka sist kakjiitim ir slikti, ir baigais Dieva Pravietis! Paarbaudaam... skataamies... ja sludina ko labu, panjemam. Ja sludina tuftu... atmetam!

UN paarbaudiit saskanjaa ar KO?

Tas pats Paavils piekodina, lai Pravietoshana ir sasknjaa ar ticiibas analogjiju, bet mums nav citas ticiibas doktriinas avota kaa Dieva Vaards. Taadeejaadi, ja Pravietis sludina ko pret Dieva Vaardu - tad vinjsh ar visu savu gludekli var iet ieseeties... pat ja vinjsh pa vidu pasaka arii to, ka kakjiitim sist ar kaaju ir slikti!

Jo tieshi to arii Kristus domaaja, ka viltus pravieshi naak aitu draanaas... Jaa taa dalja, kas ir "aitu draanas" ir tas labais... tachu dazhi te, ar visu aitu draanu arii vilku ielaizh savaa maajaa! Jo vai tad taads puukains un silts zveerinjsh var buut vilx?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 21 , pavisam kopa bijuši: 33519