atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kā baznīca izlieto saziedoto naudu?
pich007
Iesūtīts: 2009.05.24 10:50:12
Pie Torņakalna baznīcas tiek būvēta iespaidīga ēka. Ja nemaldos, tad tas būs klosteris, kas tiek celts par saziedoto naudu.
Es nepiekrītu lielākajai daļai baznīcas un ticīgo uzskatiem, bet es atbalstu baznīcu tajā, ka tā nodarbojās ar labdarību- palīdz cilvēkiem, kuriem ir grūti.

Bet vai šāda klostera būvēšana nav naudas izšķiešana? Vai tiešām nebūtu lietderīgā par šo naudu finansēt, piemēram, veģetārās pusdienas? Tik daudz bezpajumtnieku būtu paēduši! Viņiem no šāda klostera nav absolūtu nekāds labums..

Ja godīgi- nevienam no šī klostera nebūs nekāds labums. Turklāt baznīcas īpašumā ir tik daudz nekustamie īpašumi, kurus paši vairs nespēj rentabli apsaimniekot- vai tiešām jaunas ēkas būvniecība bija labākais variants?

Cilvēki ziedo naudu, jo domā, ka tā nonāks labiem mērķiem. Pensionāri vispār, iespējams, savus pēdējos grašus noziedo baznīcai...

Un tagad pārlieciniet mani, ka es kļūdos, jo es uzskatu, ka baznīca nelietderīgi izšķērdē naudu!
AutorsZiņas teksts
pich007
# Iesūtīts: 2009.05.24 11:18:55
gaidu komentārus
Ослик
# Labojis Ослик: 2009.05.24 12:06:31
ja liekas , ka draudzes Prāvests nemāk rīkoties ar naudu, tad nopērc kaut ko un ziedo.
Tie , kas reti iet uz baznīcu, vai iet tikai uz Dievkalpojumu / Sv. Misi var nezināt, kas būtu nepieciešams...
Mekletajs
# Iesūtīts: 2009.05.24 12:06:32
Tas nebūs klosteris, bet gan draudzes māja, kas draudzei ļoti vajadzīga!
pich007
# Iesūtīts: 2009.05.24 12:48:42
baznīcai pietrūkst nekustamo īpašumu?
emocija9
# Iesūtīts: 2009.05.24 12:54:28
Un vai jaunas baznīcas netiek celtas tapēc, ka mācītāji sludina savā draudzē kamēr var, un jaunajiem, kas beigushi teologjijas akadēmiju nav darba vietu ?
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.05.24 16:20:19
pich007
baznīcai pietrūkst nekustamo īpašumu?
jā, valstij arī netrūkst īpašumu... Kā Tev patiktu doma, ka, piemēram, biļeti uz Jūrmalas vilcienu Tev vajadzētu pirkt, piemēram, Ķengaragā?
Tieši tāpat arī Lutera draudzei vajag draudzes namu blakus baznīcai, nevis, piemēram, uz Brīvības ielas...
p.s. cik bomzīšus Tu nedēļā pacienā ar zupiņu? Varbūt vispirms vajag uztraukties, vai savus līdzekļus izlieto pareizi, un pēc tam skatīties apkārt, ko citi dara...
pičiņu pačiņš [95.68.35.252]
# Iesūtīts: 2009.05.24 16:22:49
pich007
Redzu, ka esi sirds cilvēks, kam sirds sāp par bezpajumtniekiem. Lūdzu neziedo naudu Torņkalna dievnama ziedojumu lādēs, bet izvāri riktīgi garšīgu zupu, nopērc segas, noīrē dzīvokli priekš bezpajumtniekiem, un nebūs jānīkst pie datora pa tukšo.
Дона Маргарита
# Iesūtīts: 2009.05.24 16:52:22
tu kljuudies gan, ja uzskati, ka viss, kas cilveekam ir vajadziigs ir bezmaksas vegjetara zupa.
vilks
# Iesūtīts: 2009.05.24 18:26:03
Kā redzu, uz galvenajām faktu kļūdām - ka celts tiek draudzes nams draudzes aktivitātēm, t.sk., lai draudzei būtu vairāk vietas arī diakonijas jeb palīdzības darbam - citi jau ir norādījuši, tāpēc neatkārtošos. Gribu vien piebilst 2 lietas - 1kārt, Torņakalna draudze ir lielākā luterāņu draudze Latvijā ar pāri par 4000 draudzes locekļu, tāpēc ir skaidrs, ka ar mazu draudzes namu draudzei nepietiek. 2kārt, kļūda ir minēt nabaga pensionārus, kuri baznīcai ziedo pēdējo naudu, kas, pēc autora domām, tiek izlietota bezjēdzīgi. No anonīmajiem ziedojumiem, kas tiek vākti dievkalpojumos, pietiek labi ja to pašu dievkalpojumu nodrošināšanai un mācītāja/u algai/ām. Draudzes nams, visticamākais, tiek celts par mērķziedojumiem, proti, cilvēki ziedojuši naudu tieši draudzes nama celtniecībai. Un ja nu ir atradušies tik daudz cilvēku, kas ziedojuši naudu tieši tam,lai draudzes nams tiktu uzcelts, vai kādam tur varētu būt iebildumi? Ja diskusijas autoram tādi ir, tad lai neziedo naudu Torņakalna draudzei, bet LELB diakonijas centram (skat. www.diakonija.lv), kas savukārt baro trūcīgos un bezpajumtniekus ar zupu.
vilks
# Iesūtīts: 2009.05.24 18:27:33
emocija9
Tas, ko saki, neatbilst vis patiesībai, bet vai drīkst zināt, kādā kontekstā Tavs komentārs ir domāts?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 145 , pavisam kopa bijuši: 36669